Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Tuti túlélte, mert a stáblista után van még egy jelenet, amiben a fej kinyitja a szemét. :)

 

Nekem egy másik befejezés van meg, ami mondjuk mozis. De letöltök egy BRRip verziót, kíváncsi leszek, hogy ott melyik befejezés lesz.

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap vettem észre egy furcsaságot. Az X-Men 3 végén a stáblista után Charles Xaviér professzor egy kórházi ágyon fekszik és az egyik ápolónak a nevét mondja. Ez nekem azért furcsa, mivel van a filmben egy olyan jelenet,

melyben Jean Grey elpusztítja. Olyannyira elpusztítja, hogy semmi nem marad belőle, porrá " robbantja " .

Ezért nekem nem tiszta az utolsó jelenet. Valaki megtudná nekem ezt magyarázni???

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az véletlen nem tűnt fel, hogy az a "Xavier" fekete? Vagy, hogy abban a kórházban van, amit korábban mutattak, azzal a doktornővel, aki korábban szerepelt? Pedig elég szembetűnő. ;) Az ugyanis nem a doki, hanem az a beteg, akit korábban mutattak, és akiről mondta az a doktornő, hogy kómában van, majd azzal is előállt, hogy vajon egy olyan mutánsnak, akinek erős mentális képességei vannak, lenne-e joga belé költözni. A többit gondold ki magad. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap vettem észre egy furcsaságot. Az X-Men 3 végén a stáblista után Charles Xaviér professzor egy kórházi ágyon fekszik és az egyik ápolónak a nevét mondja. Ez nekem azért furcsa, mivel van a filmben egy olyan jelenet,

melyben Jean Grey elpusztítja. Olyannyira elpusztítja, hogy semmi nem marad belőle, porrá " robbantja " .

Ezért nekem nem tiszta az utolsó jelenet. Valaki megtudná nekem ezt magyarázni???

A tudatát áthelyezte a halála előtt annak a kómában lévő férfinak a testébe, akit a stáblista után mutatnak. De már a film alatt is beszélnek arról a férfiról, amikor még a prof. tanítja a fiatalokat a suliban.

Kicsit elkéstem, bocs. :oops:

Szerkesztve: - Lada
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem a Sunshine -t. Nagyon nyomasztó volt, de ettől független jó film. A vége is tetszett, bár kicsit sablonos volt. Viszont érdekelne, hogy akinek nem jött be, annak pontosan miért is nem?

Szerintem is nagyon jó (főleg a zenéje), mondjuk a vége fele kicsit fura lett a film.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sunshine

 

 

Amit nem mondtam el szombaton, mikor kérdeztetek a Sunshine-ról.

Elöljáróban annyit, hogy nálam a szórakoztató sci-fi és a komoly sci-fi nem igazán fedi egymást. A szórakoztató sci-fiben inkább a könnyedség dominál, a tudományos és valós dolgok kevésbé erőteljesek, elvontak, inkább csak a hátteret adják a kalandozásokhoz. Egy komoly sci-fi meg egyszerűen szólva a hard-sci-fi, ami filozofál, elvont, a tudomány és a valóság keveredése erőteljes, megalapozott, jól kifejtett. Ezek is lehetnek szórakoztatóak, de inkább elgondolkodtatónak, és leginkább, unalmasnak mondanám őket (ami tartalomtól függően lehet baj, avagy sem).

Engem három dolog zavart. Az első a hangulat, ami iszonyúan nyomasztó. Már zavaróan, legalábbis engem baromira irritált. Amúgy sem szeretem ezt a fajta érzést, de itt valahogy sikerült rátenni egy plusz lapáttal.

A másik a sztori. Mintha a készítők nem tudták volna eldönteni, hogy most komoly sci-fit, vagy szórakoztató sci-fit akarnak csinálni. Az alapsztori röhejes, leállt a Nap, újra kell indítani. Valami ilyen volt A magban is, csak ott meg a Föld magja állt le. Nagyon gyenge alapszitu, aztán jön a klasszikus csavar, az első hajó nem ért célba. Azok sosem szoktak. De szerencsére van egy másik. Mert mindig van. És persze a Napot elérik napok alatt. Na jó, azt hiszem hónapokat utaztak (éveket nem, ha jól rémlik), viszont ez a hagyján része, ezen nem akadnék fel, ha nem lenne ez a B-kategóriás komoly sci-fi érzésem. Amit erősítenek az olyan jelenetek is, mint mikor A űrhajóból B űrhajóba egy szál takaróban ugranak át. Ezt rengeteg sci-fi filmben és sorozatban eljátsszák, és nem tudom ki találta ki, de jó nagy marhaság. Egy magát nem komolyan vevő szórakoztató sci-fiben (Stargate SG-1) elmegy, egy nem túl erős, de szintén szórakoztatást megcélzó sci-fiben (Event Hoizon) megmosolyogtató, de kellemesen, egy űr-fantasy-ban (Farscape) teljesen okés. De egy olyan sci-fiben, ami teljesen komolyan akarja magát venni, hát kérem, nem kérek belőle.

A harmadik, ami kicsit szintén hozzátesz ehhez a szórakoztató komoly sci-fi hangulathoz, az a napember megjelenése. Már csak ő kellett, hogy teljes legyen a B hajó legénységének napja. Előtte ugyan a B hajó kapitány(?) szénné égett, és az A hajó legénysége is, ha jól rémlik, de napember (A hajó kapitánya, ha jól rémlik?) túlélte. És persze nem csak túlélte, de át is szökött az amúgy csúcs számítógéppel felszerelt B hajóra, aminek a csúcs számítógépe észre sem veszi, hogy illetéktelen van a hajón, csak mikor az már elkezdi lemészárolni a legénységet.

A film vége meg már az elvontság netovábbja, bár az tetszett, ahogy a főhős ott áll az atomrobbanás és a nap között. Értelem nincs benne, de ekkor a film már eljutott egy olyan ponthoz, ahol nem tartom sem komolyan vehető sci-finek, sem szórakoztató sci-finek.

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

unknown: Jó kis film volt, de azért nem egy taken. Ha 20 perccel megvágták volna, akkor szép pörgős lett volna, így viszont kicsit vontatott lett főleg a vége. Mondjuk az is biztos, hogy nem számítottam erre a végén, számomra kicsit meglepő volt. 7/10.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem a Sunshine -t. Nagyon nyomasztó volt, de ettől független jó film. A vége is tetszett, bár kicsit sablonos volt. Viszont érdekelne, hogy akinek nem jött be, annak pontosan miért is nem?

Király! Örülök, hogy megnézted és hogy hasonlóan látod :)

 

Szerintem semmivel sem komolytalanabb az alapsztorija annál, mint hogy lejön egy nagy monolit a semmiből és tol egyet az evolución (2001: Ürodüsszeia). Néha a legkomolyabb sci-fik is egy képtelenséggel indítanak. A végén kicsit ugyan megremeg a léc. Ott talán túl nagyot akarnak markolni, ami miatt ki is csúszik a kezük közül az egész, de a hangulata páratlan.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr, nekem a 2001 sem tetszik. :) (Na most hányan kapnak a szívükhöz? :D)

Bár az a monolitos dolog azért még fogyaszthatóbb, révén egy ismeretlen, a létezés egy magasabb síkján lévő fajtól származott.

 

 

Na de a Nap miért állt le? Csak úgy! Azok már csak ilyenek. Annyi minden történhetett volna azzal a szegény Nappal, ami jobban hangzana, például elkezd fekete lyukká alakulni, vagy vörös törpévé. De nem, ez csak úgy leállt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Király! Örülök, hogy megnézted és hogy hasonlóan látod :)

 

Szerintem semmivel sem komolytalanabb az alapsztorija annál, mint hogy lejön egy nagy monolit a semmiből és tol egyet az evolución (2001: Ürodüsszeia). Néha a legkomolyabb sci-fik is egy képtelenséggel indítanak. A végén kicsit ugyan megremeg a léc. Ott talán túl nagyot akarnak markolni, ami miatt ki is csúszik a kezük közül az egész, de a hangulata páratlan.

 

 

 

Szerintem sincs baj az alapszituval, mert ez egy fikció, és mint ilyenbe ez belefér. A hangulata tényleg egyedi, és még a 2001 -nél is nyomasztóbb. Itt nincs happy end, nem marad más a film után mint a depresszió érzése. Talán pár év múlva újra nézem. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most néztem meg az X-Men 2 című filmet, a filmben szerepel egy Kurt Wagner nevű mutáns akit Árnyéknak neveznek.

Az új X-Men filmben is van egy hasonló mutáns, csak az nem kék, hanem vörös.

Az ő neve Azazel. Szerintetek mi a köze egymáshoz a két mutánsnak?

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most néztem meg az X-Men 2 című filmet, a filmben szerepel egy Kurt Wagner nevű mutáns akit Árnyéknak neveznek.

Az új X-Men filmben is van egy hasonló mutáns, csak az nem kék, hanem vörös.

Az ő neve Azazel. Szerintetek mi a köze egymáshoz a két mutánsnak?

 

Igen, Mystic és Azazel fia Árnyék.

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nincs szerintem. Mindketten teleportálók. Mint ahogy a Fehér Királynőnek sem X professzorhoz.

Amúgy ez az új film reboot, szóval ne keress a 2 között semmit, mert nagyon ellentmondásos az eddigi filmekkel.

 

Szerk: Akkor tévedtem :)

Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.