Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Bingó!

Az Inception legfeljebb abban eredeti, hogy ebből a szemszögből ilyen formában még nem közelítették meg a témát. De például Star Trek epizód (ha jól rémlik egy TNG-s) is épült már ilyesmire, és a Stargate-től sem volt idegen a téma. A Mátrix, Dark City, 13. Emelet című filmekről nem is beszélve, melyek szintén a gondolatok manipulálásáról szólnak, csak más megközelítésben.

 

Akkor ezért találtam én eredetinek. :D Amiket felsoroltál azokból egyet sem láttam. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen. Nolan filmje ott van a szeren, ez a másik meg bullshit.

Így van. Dzséjt, leírtam: a Sucker Punchra kár szót vesztegetni. Az Inceptionben álmodnak a szereplők? A válasz: igen. A Sucker Punchban amit látunk valóság? A válasz: nem. Mi is a film magyar címe? Álomháború. Persze, tudom, a nézők szavazták meg, de nyilván nem véletlenül. Amit látunk, az képzelgés, bizonyos szemszögből nézve álom is lehet akár, de semmi esetre sem valóság.

 

Csupán egy mondat erejéig tértem ki az Inceptionre a Sucker Punch nyomán, mégis ezen lovagolunk. Mivel többé kevésbé hasonló a kiinduló alap (számomra hasonló, ha számodra nem az, ez van), ezért hirtelen eszembe jutott ez a hasonlat. Szerintem nem én vagyok az első. Persze ettől lehet hülyeségnek nevezni, csak baromi idegesítő, mivel nem órákig és bekezdésekig tartó ömlengéseket folytattam a két film összehasonlítása során, csupán egy szerencsétlen mondatot írtam, hogy a SZÁMOMRA hasonló történetű Inception ezerszer jobb. Továbbra sem szeretnék mélyen belemenni a Sucker Punch semelyik részébe...

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen. Nolan filmje ott van a szeren, ez a másik meg bullshit.

Láttad azt "a másikat"?

 

Így van. Dzséjt, leírtam: a Sucker Punchra kár szót vesztegetni. Az Inceptionben álmodnak a szereplők? A válasz: igen. A Sucker Punchban amit látunk valóság? A válasz: nem. Mi is a film magyar címe? Álomháború. Persze, tudom, a nézők szavazták meg, de nyilván nem véletlenül. Amit látunk, az képzelgés, bizonyos szemszögből nézve álom is lehet akár, de semmi esetre sem valóság.

Igen, az Aliennek meg A nyolcadik utas: a Halál a magyar címe, ezek szerint a macskát halálnak nevezik és ő a címszereplő? Mert ő a Nostromo nyolcadik utasa. De emlékeim szerint az LV-426-ot sem nevezik Halálnak, pedig a cím szerint A bolygó neve: Halál. A legtöbb, ameddig eljuthatunk, azaz Acheron, de az meg a fájdalom folyója. Azért a magyar címet már ne keverjük bele az érvelésbe, mert az már az erőlködés legje.

Igen, az Inceptionban álmodnak, de az álom csak egy eszköz a sztori (a gondolat elhelyezése) továbbvitelére. Szabadon kiváltható bármi hasonló jellegű állapottal: kóma, ájulás, de egyes filmekben hasonló megoldásokat a szereplők éber állapotban is összehoznak. Az álom a helyszínt és az eszközt adja a sztorihoz, de nem a cselekmény maga. A cselekmény mozgatórugója a gondolat elhelyezése.

Az SP-ben meg képzelgés van, amire bár a magyar nyelv szinonimaként használja az álmodozást, de a filmet nem magyarok írták. Azt, hogy megszavazták neki a nézők a legelb*szottabb címet, amit csak lehetett (hiszen a három "valóságszintből" kettőben még csak háború nyomai sincsenek), az nem jelent semmit, csak azt, hogy a nézők akkor még csak a háborús részre kiélezett trailereket látták, a forgalmazó meg egy idióta, mint mindig, amikor címadásról van szó.

És azért, mert két filmben is olyan környezetben mozognak a szereplők, nem valóság, az még nem két film, amiben az álomról van szó. A Mátrix javában is olyan helyen mozognak a szereplők, ami nem valóság, mégsem álmodnak, még csak nem is képzelegnek, egy a tudatban létrehozott illúzióban élnek. Ez a szép ebben a témában, hogy sok irányból közelíthető meg sok hasonló helyzet. Az Inception elvitathatatlan érdeme, hogy sikerült egy eddig még nem sűrűn elmesélt oldalról megközelíteni a téma egyik helyzetét. Az SP meg egy másik irányból egy másik hasonló helyzetet, de semmiképpen sem ugyanazt. Az már ízlés kérdése, kinek melyik jön be jobban.

 

Csupán egy mondat erejéig tértem ki az Inceptionre a Sucker Punch nyomán, mégis ezen lovagolunk. Mivel többé kevésbé hasonló a kiinduló alap (számomra hasonló, ha számodra nem az, ez van), ezért hirtelen eszembe jutott ez a hasonlat. Szerintem nem én vagyok az első. Persze ettől lehet hülyeségnek nevezni, csak baromi idegesítő, mivel nem órákig és bekezdésekig tartó ömlengéseket folytattam a két film összehasonlítása során, csupán egy szerencsétlen mondatot írtam, hogy a SZÁMOMRA hasonló történetű Inception ezerszer jobb. Továbbra sem szeretnék mélyen belemenni a Sucker Punch semelyik részébe...

Nézd, én eleve nem csak erre a két filmre gondoltam, hanem bármilyen két filmre. Mivel mi Star Wars rajongók vagyunk az elsők, akik ugranak, ha szeretett hexalógiánkat a Gyűrűk ura trilógiához hasonlítják, és az okosabbjaink (alias: SW saga lakói) általában a "két film nem összehasonlítható" érvvel pattintják le ezt a kérdést. És igaz, mert a két film bár alapjaiban (hősök egy csoportja harcol a világukat uralni szándékozó gonosz ellen) ugyanaz, összességében teljesen más. Márpedig vélekedésem szerint, ha az SW-LotR kérdést ezzel az érvvel elhajtjuk, akkor következetesen hajtsuk el a többit is félmondat vagy komplett esszé keretén belül is. Persze néha óhatatlan az összehasonlítás, de akkor legalább a téma-műfaj kereteit ne hágjuk át (azért kell mindkettő, mert a műfaj meghatározza a téma megközelítését), vagyis egy sci-fit ne hasonlítsunk egy fantasy-hoz, mert az olyan, mint a húslevest a lasagnéhoz hasonlítani, azon az alapon, hogy mindkettőben van tészta. De ez nem csak a Inception-Suckep Punch összehasonlításodra vonatkozik, hanem mindenféle összehasonlításra, ami átlépi a műfaj-téma keretet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Pont ezt akartam elkerülni. Nincs szükség sorok tömkelegét írni erről, mivel csak pár mondatban le akartam írni, hogy nem tetszett a film, és hirtelen az Inception jutott eszembe, ami szerintem valamelyest hozzá hasonló. Lehet, hogy eltérő műfaj, de mivel nem egy oldalakon át vezetett, mindenféle érvekkel alátámasztott összehasonlítást szúrtam be, csupán egy rövid megjegyzést, így szerintem ez nem probléma. Szerintem lapozzunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én egy női keblet látok, doktor úr. Ugye nincs semmi probléma? :D :D :D

De van probléma, viszont azon csak egy nő tudna segíteni. :D

Ki szavaz arra, hogy a harmadik filmben Batman meghal? Én tuti így írnám meg a harmadik filmet a TDK után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erről a pószterről Alfred szavai jutottak eszembe:"Gotham needs you."

Látom marad a magas színvonal. :D Ezt a filmet várom a legjobban a TPM 3D mellett. IMAX -ban nézős. Hétvégén néztem meg az első két részét, oltári volt. Már gyúrok a Batman trilógia BD dobozra. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ki szavaz arra, hogy a harmadik filmben Batman meghal? Én tuti így írnám meg a harmadik filmet a TDK után.

Biztos nem fog meghalni. Ellenben érdekelne, hogy mit fog csinálni? Magára hagyja a várost? Erről tanúskodhat a poszter is...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látom marad a magas színvonal. :D Ezt a filmet várom a legjobban a TPM 3D mellett. IMAX -ban nézős. Hétvégén néztem meg az első két részét, oltári volt. Már gyúrok a Batman trilógia BD dobozra. :D

Csak ne akarják úgy túlbonyolítani a sztorit, mint az elsőben. Van néhány vakvágány benne. Meg Gotham ne legyen annyira hétköznapi város. Kapja vissza az "alvilágot" és a vasutat, minimum.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak ne akarják úgy túlbonyolítani a sztorit, mint az elsőben. Van néhány vakvágány benne. Meg Gotham ne legyen annyira hétköznapi város. Kapja vissza az "alvilágot" és a vasutat, minimum.

A Beginsben túlbonyolították? Nem hinném. A másodikban csak egyszer láthattuk a magas vasutat, mondjuk az kellett is. Sajnos túlzottan a karakterekre mentek rá, így a látványvilág nem lett túl eredeti.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Beginsben túlbonyolították? Nem hinném. A másodikban csak egyszer láthattuk a magas vasutat, mondjuk az kellett is. Sajnos túlzottan a karakterekre mentek rá, így a látványvilág nem lett túl eredeti.

A Beginst nem, de a TDK-t igen. A TDK-ban amúgy egyszer sem látni a vasutat. ;) Pont ez a baj, a TDK-ban sem nincsen benne, ami Gothamet elválasztotta New Yorkól. Még a sziget sincs, csak az aluljáró, de az meg akár New Yorkban is lehetne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én tuti így írnám meg a harmadik filmet a TDK után.

Hát ha Batman nem is, de Wayne-t meg tudnák ölni. A képregényben is elég sokszor volt szabin a Denevérember, de akkor mindig átvette valaki (Nightwing, Selinával közös fiuk, Valley, McGinnis) Batman szerepét.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ha Batman nem is, de Wayne-t meg tudnák ölni. A képregényben is elég sokszor volt szabin a Denevérember, de akkor mindig átvette valaki (Nightwing, Selinával közös fiuk, Valley, McGinnis) Batman szerepét.

De a filmben nincs egy Robin, vagy a többiek, akik helyettesítenék. Apropó képregényekben Wayne hogyan magyarázza a gerinctörést, meg hasonlókat. Leesett a lóról (Superman után szabadon)? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ha Batman nem is, de Wayne-t meg tudnák ölni. A képregényben is elég sokszor volt szabin a Denevérember, de akkor mindig átvette valaki (Nightwing, Selinával közös fiuk, Valley, McGinnis) Batman szerepét.

Nem Selinával, hanem Taliával közös fiúk, és ő csak Robin szerepét vette át.

Selinától csak egy lánya van.

Szerkesztve: - Lok Durd
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De látni. ;) Amikor a WAYNE nagy fekete épületére közelít a kamera, akkor balra mellette ott van.

Egen? Nem vettem még észre. Tudsz esetleg egy konkrét jelenetet mondani, mert így nem ugrik be (pedig tegnap néztem :pfff::oops: ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.