Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Nem baj Sky koma, én is abba a "valami más" :P kategóriába tartozom, mert én sem vetem el illetve nem gyűlölöm zsigerből a RE filmeket (sőt az első kivételével mindegyiket moziban néztem, ez az új résszel sem lesz másként) biztos igénytelen vagyok... :) ez van.

Akkor majd ketten kidumáljunk az új részt, max privátban, hogy másokat ne sértsünk meg vele :D:P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem baj Sky koma, én is abba a "valami más" :P kategóriába tartozom, mert én sem vetem el illetve nem gyűlölöm zsigerből a RE filmeket (sőt az első kivételével mindegyiket moziban néztem, ez az új résszel sem lesz másként) biztos igénytelen vagyok... :) ez van.

Akkor majd ketten kidumáljunk az új részt, max privátban, hogy másokat ne sértsünk meg vele :D:P

Szerintem akit nem érdekel, az amúgy sem olvassa el. :)

 

Miért lennél igénytelen? Tudom, közhely, de ízlések és pofonok. Nem egy olyan filmet szeretek (ahogy a jelen szitu is mutatja), amit a többség utál, de olyan is akad, amiért rengetegen odavannak, én mégsem tudom megérteni, miért. Szóval nézd csak bátran moziban! :cool: Bár én még egyik részét sem néztem ott (mint mondtam, rajongó nem vagyok), de érdekel, így amint lehet, letöltöm, megnézem, élvezem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The debt

1965-ben 3 Moszad-ügynök (Jessica Chastain/Helen Mirren, Marton Csokas/Tom Wilkinson, Sam Worthington/Ciarán Hinds) beszivárog Kelet-Berlinbe, hogy egy egykori náci bűnöst elfogjon, átcsempésszen Nyugat-Berlinbe, majd onnan Izraelbe vigyék, hogy bíróság elé tudják állítani. Történetünk eleinte 30 évvel később mutatja a triót, ami az ügyből írt könyv bemutatójának kapcsán történik velük, de már ekkor sejthető, hogy zűr van a sztoriban. Eleinte ide-oda ugrálunk az időben (nem zavaróan), majd rátérünk a 65-ös valós eseményekre, végül is a film nagyja ebben az időben játszódik, hogy aztán a végén még eljussunk Kijevbe is. Ez a 2010-es film csak 2011 év vége felé jutott el hozzánk a mozikba, az érdekessége pedig az, hogy Bp megint jól mutat Berlinként, de még Kijevként is. Á, azok a sárga villamosok igazán jól mutatnak Kelet-Berlinben :D

Nem váltja meg a világot, de a remek színészgárda pótolja a történet ilyen-olyan hiányosságait, a magyar epizódszereplők és helyszínek pedig szintén megérnek egy nézést. Nekem tetszett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The debt

1965-ben 3 Moszad-ügynök (Jessica Chastain/Helen Mirren, Marton Csokas/Tom Wilkinson, Sam Worthington/Ciarán Hinds) beszivárog Kelet-Berlinbe, hogy egy egykori náci bűnöst elfogjon, átcsempésszen Nyugat-Berlinbe, majd onnan Izraelbe vigyék, hogy bíróság elé tudják állítani. Történetünk eleinte 30 évvel később mutatja a triót, ami az ügyből írt könyv bemutatójának kapcsán történik velük, de már ekkor sejthető, hogy zűr van a sztoriban. Eleinte ide-oda ugrálunk az időben (nem zavaróan), majd rátérünk a 65-ös valós eseményekre, végül is a film nagyja ebben az időben játszódik, hogy aztán a végén még eljussunk Kijevbe is. Ez a 2010-es film csak 2011 év vége felé jutott el hozzánk a mozikba, az érdekessége pedig az, hogy Bp megint jól mutat Berlinként, de még Kijevként is. Á, azok a sárga villamosok igazán jól mutatnak Kelet-Berlinben :D

Nem váltja meg a világot, de a remek színészgárda pótolja a történet ilyen-olyan hiányosságait, a magyar epizódszereplők és helyszínek pedig szintén megérnek egy nézést. Nekem tetszett.

 

Ez amolyan Nat Geos Nácivadászok?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mit értesz ez alatt? :oops:

 

Hát National Geographicon szokott menni a Nácivadászok c. műsör melyben Moszad ügynökök stb. mesélik el hogy ők hogyan fogtak el/likvidáltak (Moszadnál ugye ez ugyanaz :D) náci háborús bűnösöket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát National Geographicon szokott menni a Nácivadászok c. műsör melyben Moszad ügynökök stb. mesélik el hogy ők hogyan fogtak el/likvidáltak (Moszadnál ugye ez ugyanaz :D) náci háborús bűnösöket.

Ja, értem már, nem nézem ezeket a csatornákat, műsorokat. Amiről írtam, az egy szimpla fikciós mozifilm :)

http://www.youtube.com/watch?v=RFp28r9sqUw

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jah ez ahhoz hasonló amit írtam :) Lehet megnézem majd.

Lehet, hogy hasonló, sajnos olyat még nem láttam, amit írtál, ezért is nem tudom összehasonlítani (már ha van értelme) :) Majd írd meg, hogy tetszett :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Épp azért jöttem, hogy ezt bemásoljam. :roll::pfff:

 

Valami eszméletlen!

 

Szerelmes vámpírok után szerelmes zombik!

És egész jó színészekkel!

Egyedül John Malkovich neve cseng ismerősen, de most hirtelen őt sem tudom hová tenni az emlékezetemben. Az egy dolog, hogy Stephanie Meyer egész egyszerűen megerőszakolja a vámpír és vérfarkas mítoszt ezekkel a regényekkel, de hogy utána még ilyen eszméletlenül nagy hájpot kapjon egy olyan film sorozat, amely abszolút nem érdemli meg, az már sok. Az első kettőt láttam belőle, de egyszerűen nem tetszett, az első elé is úgy ültem le, hogy biztosan sokan szeretik, akkor annyira nem lehet rossz. Hát, az lett... Egyszerűen betegesen száraz romantikus történet, amelyből pont a romantika hiányzik, ráadásul komolyan vehetetlenné teszi a vámpírokat. Baseballozó vámpírok, te jó isten... Stephen King is megmondta...

 

"Harry Potter is about confronting fears, finding inner strength and doing what is right in the face of adversity. Twilight is about how important it is to have a boyfriend."

 

És most itt van ez a borzalom, amelynek már felolvasni is kínos az alaptörténetét. Ha ez egy afféle rejtett gúny akar lenni a Twilight irányába, hogy azt egy rémesen rossz filmben kifigurázza, akkor még díjaznám, de... Nekem nagyon nem úgy tűnik, hogy az lenne. Úgy látszik, hogy halálosan komolyabban gondolják és ezúttal a zombis műfajt alázzák meg ezzel és ismerve a mai nézőközönséget, ebből is majd egy nagy tini hájp lesz. Borzalmasak ezek a kifejezetten tinik számára készült filmek, meg ezek a "sztárok." Elhurcolvát látta valaki? Borzalmas...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most kell a hír a Red Tails bemutató kapcsán. Tényleg, ahol már bemutatták ott mit mondanak róla? Legalább jó film? :D

(Kérdezem én aki rajong a THX-1138-ért....)

A kritikák eléggé lehúzták és a nézők se írnak túl jókat róla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Artist

A hangosfilmre váltás korszakán egy némafilmsztárról szóló, és éppen ezért ötletesen fekete-fehérben némafilmes módszerrel elkészített film. A történetben nem volt semmi extra, a fordulatokat előre lehetett sejteni/tudni (kivéve a befejezést, az frappánsra sikerült), de mégis nagyon-nagyon jó volt nézni ezt a bájos filmet, ahol inkább a kivitelezés, mint a történet vitte a prímet. Zene elsőosztályú, remek hangulatot ad a megvalósításhoz, és az egész másfél óra, szóval lehet készíteni nem csak maratoni hosszúságú filmeket is.

 

The flowers of war

Zhang Yimou aktuális filmje, a trailere szerepelt a topikban valamikor. 1937, Kína, a japánok éppen elfoglalják Nanking városát, ahol főhősünk, az iszákos, kissé nemtörődöm amerikai temetkezési vállalkozó (Christian Bale) éppen igyekszik a katolikus templomhoz, útjába kerül pár diáklány a templomi zárdából, akik menekülési lehetőség híján ott próbálnak elbújni, aztán beesik a kapuk egy tucat utcalány is. Néhol nagyon véres, szörnyűséges, hatásvadász, de ugyanakkor időnként megható is. Ez sem egy világmegváltó film, a rendezőtől már láttam több jobbat is, de megérte megnézni. Néhány jelenetnél kölcsönvettem volna Frenkie shotiját, hogy a japánok ellen menjek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most kell a hír a Red Tails bemutató kapcsán. Tényleg, ahol már bemutatták ott mit mondanak róla? Legalább jó film? :D

(Kérdezem én aki rajong a THX-1138-ért....)

 

Azt mondták meglepően jól teljesített az első napon, 6 millát hozott, ezzel az elmúlt években a legjobb bemutatkozást produkálta a repülős filmek között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt mondták meglepően jól teljesített az első napon, 6 millát hozott, ezzel az elmúlt években a legjobb bemutatkozást produkálta a repülős filmek között.

A hétvégén becslések szerint 19.1 milliót kaszált.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Menjen el a fenébe a magyar mozi társaság. Konkrétan nem tudom kik. A helyzet az, hogy már vagy fél éve várok az Underworld 4-re, hogy majd első héten, gyorsan megnézem. A héten mutatják be, szuper. Gondoltam szombatra kiveszek fél nap vagy egész nap szabit, ennyit megér. Nézem, nem adják a kedvenc mozimban. Nézem a többit, mindehol 3D :angry:

Így hát nem tudom a héten megnézni. Remélem jövő héten már adják 2D-ben is, mert ha nem, akkor marad a warez. :roll:

Ilyen nincs. De most komolyan, szépen kifizetném a filmért a pénzt, akár drágábban is, de nem, a 3D a király, a menő, csak ilyenben adjuk le a jó népnek és szarjuk le a beteg embereket.

 

Na mindegy, nagyon remélem, lesz 2D-ben a jövő héten valahol. Jó, a Camponában 2D-s lesz, de az a világ végén van. Na meg így nem is lehetne azt mondani, hogy nincs 2D-s kópia, hisz a világ végén így adják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Menjen el a fenébe a magyar mozi társaság. Konkrétan nem tudom kik. A helyzet az, hogy már vagy fél éve várok az Underworld 4-re, hogy majd első héten, gyorsan megnézem. A héten mutatják be, szuper. Gondoltam szombatra kiveszek fél nap vagy egész nap szabit, ennyit megér. Nézem, nem adják a kedvenc mozimban. Nézem a többit, mindehol 3D :angry:

Így hát nem tudom a héten megnézni. Remélem jövő héten már adják 2D-ben is, mert ha nem, akkor marad a warez. :roll:

Ilyen nincs. De most komolyan, szépen kifizetném a filmért a pénzt, akár drágábban is, de nem, a 3D a király, a menő, csak ilyenben adjuk le a jó népnek és szarjuk le a beteg embereket.

 

Na mindegy, nagyon remélem, lesz 2D-ben a jövő héten valahol. Jó, a Camponában 2D-s lesz, de az a világ végén van. Na meg így nem is lehetne azt mondani, hogy nincs 2D-s kópia, hisz a világ végén így adják.

Megértelek. Az én rossz szemenek se jó a 3D. Kétszer néztem 3D-s filmet. Az eredmény: hasogató fejfájás és a szemgolyóm majdnem kifolyik az üregéből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így hát nem tudom a héten megnézni. Remélem jövő héten már adják 2D-ben is, mert ha nem, akkor marad a warez. :roll:

Sajnálom, hogy nem tudod megnézni a filmet most moziban.

Én meg úgy járok egy filmmel, mint még sose. Azért fogom moziban megnézni, mert nem lehet hozzá még angol feliratot sem elérni, és még a film sincs egy valamirevaló verzióban feltöltve (ellenben a moziban lesz majd februárban, majd suli után megnézem, ha egyáltalán adják viszonylag könnyen elérhető moziban, mert egyébként meg nem számítok tömeges elérhetőségre; sőt talán lesz hasonló eset is márciusban is, de addig még bármi megtörténhet) :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végső állomás 5

 

 

Őszintén kíváncsi voltam, működik-e a film itthon is, működik-e a történet teljes ismeretében, ugyanis a moziban a tavalyi év egyik legkellemesebb meglepetését láttam ettől a filmtől. Részben mert felélesztette a már megfáradt Végső állomás franchise-t, részben meg természetesen a befejezése miatt. Ami az utóbbi évek egyik legjobb csavarja lett…

 

Hatalmas gratula a készítőknek mindkettőért. De legfőképp azért, hogy semmi nem szivárgott ki arról, mi is ez a mozi valójában. Úgyhogy engem (is) sikerült meglepniük – a komplett sagat meg egy zseniális módon lezárniuk. Ezek után remélem nem lesz már több rész, olyan szép kerek lett így az egész. Még akkor sem, ha teljesen nyilvánvalóan kifogyhatatlan a katasztrófák és a halálesetek tárháza – s lehet, néhány új ötletet még élveznénk is. Ezt a lezárást kár lenne elrontani… Abba most természetesen nem megyek bele, mi is ez, aki még nem látta, élvezze a tudatlanság jótékony homályából előtörő meglepetést.

 

Az ötödik epizód számomra majdnem a legjobb lett a sorozatban. Talán csak a kettes tudja überelni, talán az volt jobban kidolgozva halálesetileg és karakterileg egyaránt. Itt a híd leszakadása lenyűgözően megcsinált jelenet, magában hordozza mindazokat a borzongató véletleneket és gyomorforgató brutalitást, amiért is szeretjük ezeket a mozikat. Utána pedig, az egyes halálesetek – nos, öt rész fényében kimondottan jó lettek. Sőt, az első jelenetsornál kétszer is csontig hatoló fájdalom jött a vászonról. Csak a Fűrésznél éreztem eddig ilyet – itt a sportcsarnokos eseményeknél bizony felszisszentem. Nagyon jól kidolgozott, a véletleneket remekül egymásra építő, a feszültséget végletekig fokozó halálok, talán a negyediktől van kis változás, onnantól érezni egy kis leegyszerűsítést. De brutalitásban talán minden eddiginél jobbak. Ráadásul az új „menekülési útvonal” is nagyon tetszett – annak minden morális vonzatával együtt. Mert ha csak pár percben is, de erre is jut idő a filmben.. A kötelező szerelmi szál jelen van ugyan, de nincs túllihegve, s szerencsére ebben a moziban elővillanó cicikre sincs szükség az eladhatósághoz.

 

A lényeg a sztori, a balesetek meg a szereplők. A karakterek bizony nem mindig erősek a Végső Állomás mozikban – legalábbis többségükben – itt azonban egész jól kidolgozott, szerethető/utálható figurákkal van dolgunk. Végre az arc mögé is látunk egy picit, a jellemekre is van egy kis idő, még a korábban elhalálozó emberkéknél is. A halottkém (William Kampókéz Bludworth) újbóli feltűnése nagy öröm, emeli a film színvonalát, Sam és barátja pedig kiváló figura lett, ráadásul Samet (Nicholas D’Agosto) nézve egyfolytában Jensen Ackles jutott eszembe, Peter (Miles Fisher) pedig kiköpött Tom Cruise. Totál életszerűen viselkednek, az eseményekre hitelesen reagálnak – legalábbis egy ilyen, eleve túlfeszített, elsősorban látványelemekre épülő mozihoz képest. . Külön öröm és pozitívum – ami egyébként mindegyik rész jellemzője volt – a finom kis kikacsintások a korábbi részek felé. Még akkor is, hogy ha a második rész ebből a szempontból ez esetben is hanyagolva volt

 

A moziban látott 3D nem hiányzott annyira itthon, mint mondjuk a 4. epizódnál, bár kétségtelen, hogy néhány jelenet itt is ordított a térhatásért. De szerencsére ezt a filmet nem csupán a 3D-ért készítették, megáll saját lábán: jó történet, jó halálok, remek CGI és maszkok. Nagyszerű lezárása egy franchise-nak, bárcsak más alkotók más mozijait is sikerült volna lezárni így.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi az infókat, legalább kicsit képbe kerültem. :)

 

 

Menjen el a fenébe a magyar mozi társaság. Konkrétan nem tudom kik. A helyzet az, hogy már vagy fél éve várok az Underworld 4-re, hogy majd első héten, gyorsan megnézem. A héten mutatják be, szuper. Gondoltam szombatra kiveszek fél nap vagy egész nap szabit, ennyit megér. Nézem, nem adják a kedvenc mozimban. Nézem a többit, mindehol 3D :angry:

Így hát nem tudom a héten megnézni. Remélem jövő héten már adják 2D-ben is, mert ha nem, akkor marad a warez. :roll:

Ilyen nincs. De most komolyan, szépen kifizetném a filmért a pénzt, akár drágábban is, de nem, a 3D a király, a menő, csak ilyenben adjuk le a jó népnek és szarjuk le a beteg embereket.

 

Na mindegy, nagyon remélem, lesz 2D-ben a jövő héten valahol. Jó, a Camponában 2D-s lesz, de az a világ végén van. Na meg így nem is lehetne azt mondani, hogy nincs 2D-s kópia, hisz a világ végén így adják.

Teljesen jogosan bosszankodsz. Nekem nincs gond a szememmel, de sokkal jobban szeretem a 2D-s filmeket, egyszerűen mert kevés filmnél érdekel a 3D hatás, és így nem éri meg a különbség a jegyárban.

 

 

Én meg úgy járok egy filmmel, mint még sose. Azért fogom moziban megnézni, mert nem lehet hozzá még angol feliratot sem elérni, és még a film sincs egy valamirevaló verzióban feltöltve (ellenben a moziban lesz majd februárban, majd suli után megnézem, ha egyáltalán adják viszonylag könnyen elérhető moziban, mert egyébként meg nem számítok tömeges elérhetőségre; sőt talán lesz hasonló eset is márciusban is, de addig még bármi megtörténhet) :hehe:

Melyik filmről van szó pontosan? :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.