Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Így már érthető miért nem várod. Érdekes engem valahogy ez mindig is érdekelt, persze meglettem volna a magyarázat nélkül is.

Naja, de ez körülbelül olyan, mint a Majmok Bolygója: Lázadás esetében. Egyébként szerintem a xenomorphok eredetére továbbra sem fog fény derülni, pusztán az derül ki, hogy maga a hajó hogyan került oda.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kérdés erejéig szeretnék visszakanyarodni a klasszikus westernek irányába... Igaz ez, hogy A Jó, A Rossz És A Csúfnak készült felújított szinkronja? Mintha olvastam valahol valami ilyesmit, ahol már Kauczky Armand Clint Eastwood magyar hangja, akárcsak az Egy Maréknyi Dollárért esetében. Ezek szerint az egész Dollár Trilógiát újraszinkronizálták, hogy egységes legyen? Mit lehet erről a szinkronról tudni? Jobb, mint a régi? Például a Die Hard első részének szerintem kifejezetten jót tett a szinkron váltás. Mondjuk a Pár Dollárral Többért első szinkronos verzióját semmi pénzért sem cserélném le. Sinkovits Imrét hallgatni külön öröm. :)

 

Igen, mindhárom filmhez készült egy második szinkron, amelyekben Clint Eastwood magyar hangja Kautzky Armand. Én valószínűleg ezzel a szinkronnal láttam a filmeket, bár a Pár dollárral többért eléggé kiesett. Talán nem is láttam még. Na, akkor majd ezeket is megnézem.

 

A Die Hard kapcsán pedig épp tegnap olvastam egy cikket: http://www.hir24.hu/kultura/2012/05/09/magyarorszagon-cenzurazzak-bruce-willist

Én majdnem mindig a Dörner György-féle verzióval láttam, és úgy is nagyon jó volt. Nem is oly rég valamelyik csatorna az első szinkronnal vetítette, belenéztem de nem igazán győzött meg. A harmadik rész pedig szintén nem régen volt a tévében és úgy rémlik, hogy eléggé káromkodtak benne (azt hiszem a cikkben szereplő videó is abból a szinkronból való), úgyhogy még a cikk írója is elégedett lehetett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak arra válaszolhatna egyszer valaki ott Hollywoodban, hogy miért kell mindent megmagyarázni? Miért nem lehet meghagyni a homályban azt, ami a homályban működik? Muszáj kiherélni a varázst egy magyarázattal? :roll: Úgysem lehet olyan jó magyarázatot kitalálni, ami felérne több, mint húsz éves legendához.

Pénzért. Leginkább azért. Teljesen értem a hozzáállásodat, kár megölni a misztikumot, és ez persze általánosan is igaz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"De még ha ez lesz a világ legjobb sci-fije is, akkor sem menekülhet meg egyvalami elől: az alienek elvesztették idegen mivoltukat, elvesztették a misztikumukat. Amit én, mint aki pontosan emiatt rajong ezekért a dögökért, siratok. :cry:"

 

Tudod Dzséjt, szerintem most Ralfnak téged teljes együttérzően és vígasztalóan arcon kéne nyalnia. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szándékosan elspoilerezed magadnak és ezen múlik, hogy mész-e? :o

Ezúttal igen. Az összes előzetes azt sugallja, hogy Batmannel valami visszafordíthatatlan rossz fog történni. Nagyon esélyes, hogy meghal, megnyomorodik, vagy börtönbe kerül. Ha ezek közül bármelyik is megtörténik a végén, akkor nem megyek el a moziba megnézni. Nem vagyok hajlandó fizetni kedvenc hősöm haláláért. Persze ez nem jelenti azt, hogy nem nézem meg semmiféleképpen. Ha olyan végkifejlete lesz a filmnek, ami megfelel számomra, akkor elmegyek megnézni. Ha olyan lesz, ami elfogadhatatlan, akkor megnézem valahogy neten. Így megkímélem magam attól az érzéstől, hogy feleslegesen dobtam ki pénzt egy olyan végkifejletért, ami nem tetszene.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Die Hard kapcsán pedig épp tegnap olvastam egy cikket:

Én majdnem mindig a Dörner György-féle verzióval láttam, és úgy is nagyon jó volt. Nem is oly rég valamelyik csatorna az első szinkronnal vetítette, belenéztem de nem igazán győzött meg. A harmadik rész pedig szintén nem régen volt a tévében és úgy rémlik, hogy eléggé káromkodtak benne (azt hiszem a cikkben szereplő videó is abból a szinkronból való), úgyhogy még a cikk írója is elégedett lehetett.

 

Nekem eredeti DVD-n van meg és azon a régi, káromkodós, nem TV-ben leadott szinkron szerepel ami szerintem jobb, mint az eredeti. Ritkán mondok ilyet, de nekiálltam angolul és a 27. fuck után átváltottam magyarra. :) Tehát kb. a 15. percnél...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a Batman nagyon durván jó lesz. Árad a trailerből a totális reménytelenség és világvége hangulat. Szuper.

Ajánlom a Spawn sorozatot, képregényt és valamilyen szinten a filmet is...ahhoz képest Batman egy vidám és rózsaszín pónikkal játszó kisfiú.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ajánlom a Spawn sorozatot, képregényt és valamilyen szinten a filmet is...ahhoz képest Batman egy vidám és rózsaszín pónikkal játszó kisfiú.

 

 

Azt hiszem a filmet láttam. A Nolan-féle Batman számomra nem is képregény-film csak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pénzért. Leginkább azért. Teljesen értem a hozzáállásodat, kár megölni a misztikumot, és ez persze általánosan is igaz.

Az a baj, hogy Scott nem pénzért csinálja, hanem művészi indíttatásból. :roll: Pusztán pénzért nem kéne még mítoszrombolásba kezdeni, lásd a két AVP-t. Oké, pocsék filmek, egyértelműen azzal a mentalitással készültek el, hogy minimális költségráfordítással a címmel szereznek némi pénzt. Mégis, a xenok körüli mítoszt még ezek sem rombolták le, sőt, még bővítették is (bár ezek minősége vitatott, nekem tetszenek az elképzelések). És ezek is előzményfilmek.

Ráadásul az egésszel az a legérdekesebb, hogy az utolsó négy film (Alien Resurrection, Alien vs Predator, Aliens vs Predator - Requiem, Prometheus) olyan érákba készült, ami rajongói körökben nem is érdekes. A legnépszerűbb éra a sztoriban az Aliens-Alien3 időszaka, a legsikeresebb játékok ebben az időben, 2180-as évek (a két film 2179-ben játszódik), ugyanígy a könyvekből és a képregényekből is az ebben az időszakban játszódóak voltak a népszerűek. És a rajongók tetemes része arra kíváncsi, hogy mi történt az Alien3 és az AR között. Hogy mi lett az LV-426-tal, visszamentek-e oda, mi történt a ronccsal, abban a kétszáz évben voltak-e még találkozások a xenomorphokkal (az AR könyv szerint nem, de az AR könyv már kevésbé kánon, mint a másik három filmé, ugyanis kettő is készült belőle és ellentmondanak egymásnak - az egyik a filmet, a másik a forgatókönyvet vette alapul). Mégis a távoli múltban és jövőben játszódnak a folytatások/előzmények. Mégis úgy kerülik ezt az érát '93 óta, mintha valaki parancsot adott volna rá, mint a Star Warsban az ep1-2-3 időszakának kerülésére.

 

Tudod Dzséjt, szerintem most Ralfnak téged teljes együttérzően és vígasztalóan arcon kéne nyalnia. ;)

:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Spawn animációs sorozatot akkor néztem meg először, amikor angol nyelvvizsgára készültem. Nálunk nem adták le, mondjuk erősen 18as karikás, minden részben legalább 6-7ember meghal, sok vér elfolyik és szexuális történéseket is láthatunk. A jelenetek 80%-a sikátorokban játszódik és rengeteg ellenfelet kap az Ivadék, a kétajtós szekrény cyborgtól a fagyis autóval közlekedő pedofil gyilkosig. Képregényben is töltöttem le párat, mert érdekelt mi van a Wandás történet után. Ebből a filmből lenne jó egy folytatás, az 1997-essel semmi bajom, CGI-ben is a korához képest igényes, és a Bohóc pedig a legbetegebb gonosz a filmtörténetben. Avatar II. helyett inkább ilyenekre kéne pénzt fordítani! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hiszem a filmet láttam. A Nolan-féle Batman számomra nem is képregény-film csak.

Jaja, ez a nagy különbség a Marvel filmektől, azok sokkal inkább képregényesebbek, mint a Batman. Sokkal realisztikusabb az egész, inkább film, mint képregény. Ezért is jobb talán, hogy Riddler helyett Bane került bele a filmbe, Riddler talán túl... Képregényes. Meg különben is csak egy Joker pótlék lett volna. A Macskanőt behozni a történetbe, hát... A volt osztálytársam szerint az elég komolytalan szereplő amúgy is, de bízunk Nolanben. Valahol olvastam, hogy Anne Hathaway valóban szép nő, de nem dögös, Macskanő pedig dögös. Talán éppen ezért alkotta meg Nolan ilyen visszafogottan, hogy ne lógjon ki túlságosan a többiek közül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alapban a Marvel hősök többsége nem egy sima ember, aki beöltözik valaminek és védelmező lesz, hanem képességekkel bíró személyek. Na mármost, azt, hogy valaki ugrál a háztetőkön, meg verekszik, sokkal reálisabban lehet ábrázolni, mint, hogy átváltozik egy nagy zöld szörnnyé és lerombolja a fél várost. Ha úgy nézzük, akkor az ő ellenségeinek nagy része sima ember, aki vagy idegbeteg, vagy pedig lángelme, kevés olyan gonosz ellen harcol Batman akinek igazi szuper ereje lenne. Így maga a movei sem kíván annyi CGI-t, egy Bosszúállókkal szemben.

 

Macskanőről meg annyit, hogy benne volt a DC Vs. Mortal Kombatban és a kimutatások alapján a legkevésbé játszott és kedvelt karakter volt. Ha jól tudom volt vele egy külön film is, aminek nekiálltam, de 30perc után abba kellett hagynom annyira nézhetetlen volt. A Batman II.-ben még csak elment, de én nem tartom nagyra, túl sokat...nyávog.

 

Ha szinkronos lesz, akkor itthon nézős is egyben, nem értem, ha az előzőt angolul adták, ezt miért nem lehet. Azóta elfelejtettek olvasni a magyarok?

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alapban a Marvel hősök többsége nem egy sima ember, aki beöltözik valaminek és védelmező lesz, hanem képességekkel bíró személyek.

Nekem pont ezért nem jön be a The Amazing Spider-Man film koncepciója, amiben Peter hálóvető segítségével képes lődözni, nem a spéci képessége révén. Tudom, hogy a rajzfilmben is így volt (a képregényekből még annak idején 3-4 számot ha olvastam, így az nem rémlik), de Batmannel vagy Vasemberrel ellentétben Pók-arc nem egy szupererő nélküli, spéci eszközökkel felszerelt hős. Pedig ez a hálóvetős cucc ebbe az irányba tereli.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem pont ezért nem jön be a The Amazing Spider-Man film koncepciója, amiben Peter hálóvető segítségével képes lődözni, nem a spéci képessége révén. Tudom, hogy a rajzfilmben is így volt (a képregényekből még annak idején 3-4 számot ha olvastam, így az nem rémlik), de Batmannel vagy Vasemberrel ellentétben Pók-arc nem egy szupererő nélküli, spéci eszközökkel felszerelt hős. Pedig ez a hálóvetős cucc ebbe az irányba tereli.

AZ elején valőban patronokkal nyomja, amit mindig cserélgetnie kell. Aztán a színbióta hatására ezt elhagyja, a lény állítja elő a fonalat, de ettől "elfárad". Ez képregényben több évad és közben elmegy egy másik bolygóra kb. 50 szuperhőssel és 50 mutánssal, hogy megálíítsák a Világfalót. Aztán Doomot... Peter valójában sokkal erősebb, mint egy ember, tud a falon mászni, megvan a pókösztöne és az akrobatikája sem mindennapi, plusz nagyon gyorsan gyógyul. Mondjuk szerintem az összes szuperhős közül neki van a legtöbb ellensége és a legtöbb feat.-et is tőle olvastam, 4évad van meg (összesen 4*12+8 más évadbeli képregények), rendeltem anno. Ezért is mondtam, hogy a filmek azoknak tetszik, akik nem igazán olvasták ezeket, de kérdem én, nem a rajondók és az olvasók többsége ül be a moziba megnézni...és jön ki csalódottan?

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szinkronos lesz a mozikban az új Batman film.

Remélem, akad mozi, ahol felirattal is leadják. Mondjuk nyár közepén pl. a Momig nem lesz nagy kedvem elmenni, de ha más nem marad, akkor megyek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szinkronos trélert elnézve nem hiszem hogy nagyon gázos lenne ha magyarkodnának benne. Ernőkének kéne gyúrnia a Batmanusos hangzaton hogy ne legyen már olyan mint amilyen a TéDéKá szinkronjába bekerült. Amúgy nekem is jobb lesz angolul de ha az Interkomáék szinkronosra tervezik a mozikba akkor lelkük rajta. A tegnap ide bekerült és azóta már le is cserélt trélert privátba is rakták állítólag a negatív visszajelzések miatt. Talán paráznak hogy a hozzászólók elveszik a moziba járók kedvét a szinkronos TéDéKáeR-től.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem pont ezért nem jön be a The Amazing Spider-Man film koncepciója, amiben Peter hálóvető segítségével képes lődözni, nem a spéci képessége révén. Tudom, hogy a rajzfilmben is így volt (a képregényekből még annak idején 3-4 számot ha olvastam, így az nem rémlik), de Batmannel vagy Vasemberrel ellentétben Pók-arc nem egy szupererő nélküli, spéci eszközökkel felszerelt hős. Pedig ez a hálóvetős cucc ebbe az irányba tereli.

Pókember mindig is hálóvetőből lőtte a hálót, csak a 3 régebbi filmben volt máshogy.

 

Ennél rosszabb hírt keresve sem kaphattam volna ma... most menjek fel Pestre?!

 

Számomra ez volt a nap jó híre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.