Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Úgy látom kimaradt valami... méghozzá az írásomból ez a rész: "... arról van szó, hogy kire mi hat igazán. Ez pedig az EGYÉN dolga." Ha ezt sikerül megérteni, akkor már jók vagyunk! ;) ;)

Megy ez szerintem cinizmus nélkül is. ;)

Felőlem mindenki azt érez egy film után, amit akar, de azért senki ne ítéljen el, mert bennem nem mozgatott meg semmit az Avatar (nem rád célzok, teszem hozzá!)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ítélet dologgal teljesen egyetértek. Én sem szeretem, ha egy adott filmhez való hozzáállásom alapján ítélnek meg. Szuverén jogom eldönteni (és neked is) hogy a saját ízlésvilágodnak milyen szinten felel meg a film és ennek fényében miként viszonyulsz hozzá... és persze ez nem csak a filmekre vonatkozik, hanem minden másra is!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy lehet, hogy annál történt valami a lemezzel, akinek kölcsön adtad... :para: Bár nálam is a kölcsönadás után volt egyetlen alkalom erejéig hibás a DC. Mivel azt a technikát alkalmazzák, hogy nem két film van rajta, hanem egy, csak a DC esetén az olvasó maga helyezi be a plusz vagy megmásított jeleneteket, ez okozhat két lejátszó között technikai galibákat.

 

Avatar: tegnap megnéztem az Alienst és egész kedvet kaptam hozzá. Tény, nem eredeti a sztori, Camron egyik történetéről sem tudnám ezt elmondani, de miért kellene hűdenagywasistdasnak lennie valaminek? Ami bonyolult, csavaros vagy meglepő, nem feltétlen jobb annál, ami kő egyszerű. Legfeljebb a sznobok világában.

 

 

Megnéztem én is tegnap az Alienst és még mindig a csúcs. A rendezőit néztem meg, ez hálistennek simán ment és 2 és fél óra volt de egy percig nem unatkoztam. Szerintem kellenek azok a plussz jelenetek. Nem tudom hányszor látta már de mindannyiszor imádom. Simán benne van az első 5-ben nálam. Na de most jön az Alien 3.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A nagy Prometheus őrületben írtam sokat az Alienekről. Ezúttal nem másolom be, mert rengeteg - akit érdekel, az kattintson tovább.

 

Enyhe SW beütéssel... :-)

 

Alien 1

 

http://www.xpress.hu/bluray/prod.asp?FILMAZ=12915&VID=R21889333741750150

 

 

Alien 2

 

http://www.xpress.hu/bluray/prod.asp?FILMAZ=12916&VID=R21889333741750150

 

 

Alien 3

 

http://www.xpress.hu/bluray/prod.asp?FILMAZ=12917&VID=R21889333741750150

 

 

Alien 4

 

http://www.xpress.hu/bluray/prod.asp?FILMAZ=12918&VID=R21889333741750150

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valami nem stimmel az Alien 3 végével. Határozottan emlékszem hogy mielöőt Ripley belezuhan a lávába kirobban a mellkasából a xeno. Most viszont enélkül zuhant a lávaféleségbe. A rendezői változat miatt van?

 

 

Az elejével stimmelt??? Márminthogy ökör vagy kutya??? ;-))

 

Igen, a rendezői alaposan át van dolgozva . De nem is igazán rendezői, Finchernek semmi köze hozzá.

 

Bővebben a különbségekről itt találtok infót (értelemszerűen a filmcímeknél baloldalt) :

 

http://database.aliensonline.hu/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az elejével stimmelt??? Márminthogy ökör vagy kutya??? ;-))

 

Igen, a rendezői alaposan át van dolgozva . De nem is igazán rendezői, Finchernek semmi köze hozzá.

 

Bővebben a különbségekről itt találtok infót (értelemszerűen a filmcímeknél baloldalt) :

 

http://database.aliensonline.hu/

 

 

Jó hogy írod. Baromira nem stimmel az eleje. vagy én vagyok a hülye. A többit spoiler mögé teszem mert Sky még nem látta. Sky sűrgösen pótold ne kelljen spoilerezni. :D

 

 

 

 

Tehát az Aliens vége az hogy Királynő halott, Bishop kettétépve. Newt, Hicks és Ripley hibernálva és a Sulaco megy a Föld felé. Ez tuti mert tegnap láttam. Kezdődik a 3. rész. Pillanatfelvételek, a film végén direkt leállítottam mindegyiket. Látjuk a hibernáltakat majd egy tojást. Hoppá. Hogy is kerül oda tojás? Komolyan mindegyik Alient sokszor láttam de most agyaltam rajta komolyabban először. A z Aliens vége alapján semmilyen körülmények közt nem lehet ott tojás. A Királynőnek nem volt mivel tojnia és ideje sem. Ahogy leszálltak szinte azonnal kettétépte Bishopot. A Ripleyvel való harc közben meg csak nem tojt a nemlétező tojójával. Aztán. Odamegy az arctámadó a kislány hibernáló ágyához majd továbbmegy Ripleyhez(a legvalószinübb ez vagy az hogy először Newt-ét törte be és kicsinek találta a Királynő kihordására a testet és továbbment Ripleyéhez majd azt is betörte mert a tűznél már be van törve Ripleyé is) és betöri. Már ez is érdekes hogy tud egy arctámadó betörni egy kemény üveget ami valószinű törhetetlen. majd látunk egy képernyőfélét ami mutat egy arctámadót egy ember arcán az emberből viszont csak a röntgenképet. Tulajdonképpen már itt lelőtték a csavart mivel Newt és Hicks meghalt ezért csak Ripleyben lehet.

A Sulaco a testeket berakja a tűz miatt a mentőkabinba és kilövi.

Valaki ezt elmagyarázhatná mert elég erőltetett mint a T3. Nem lesz atomháború(T2 vége) ,ja de mégis. Aliens vége hogy egy darab xeno nem maradt, ja de mégis. Különben az Aliens: Colonial Marines is érdekes lesz, mert 30 kilométeres körzetben a Hadley's Hope körül minden megsemmisült(xenok is), azaz ha oda zuhannak majd le tengerészgyalogosaink a nagy semminek kéne ott lennie és mégis lesz ott valami.

Na Dzséjt mi erről a véleményed? Nem fikázásból írtam imádom az Alien-szériát biztos van rá magyarázat.

 

 

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még csak az 1. részt láttam, de köszi, legalább nem kell izgulnom a főszereplő sorsáért...

 

 

Jaj ne már. Ezeréves film. Már mindenki látta. Ez olyan mintha a Mad Max végét árultam volna el. De azért bocs ,de döbbenetes hogy valaki még nem látta mindegyiket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó hogy írod. Baromira nem stimmel az eleje. vagy én vagyok a hülye. A többit spoiler mögé teszem mert Sky még nem látta. Sky sűrgösen pótold ne kelljen spoilerezni. :D

 

 

 

 

Tehát az Aliens vége az hogy Királynő halott, Bishop kettétépve. Newt, Hicks és Ripley hibernálva és a Sulaco megy a Föld felé. Ez tuti mert tegnap láttam. Kezdődik a 3. rész. Pillanatfelvételek, a film végén direkt leállítottam mindegyiket. Látjuk a hibernáltakat majd egy tojást. Hoppá. Hogy is kerül oda tojás? Komolyan mindegyik Alient sokszor láttam de most agyaltam rajta komolyabban először. A z Aliens vége alapján semmilyen körülmények közt nem lehet ott tojás. A Királynőnek nem volt mivel tojnia és ideje sem. Ahogy leszálltak szinte azonnal kettétépte Bishopot. A Ripleyvel való harc közben meg csak nem tojt a nemlétező tojójával. Aztán. Odamegy az arctámadó a kislány hibernáló ágyához majd továbbmegy Ripleyhez(a legvalószinübb ez vagy az hogy először Newt-ét törte be és kicsinek találta a Királynő kihordására a testet és továbbment Ripleyéhez majd azt is betörte mert a tűznél már be van törve Ripleyé is) és betöri. Már ez is érdekes hogy tud egy arctámadó betörni egy kemény üveget ami valószinű törhetetlen. majd látunk egy képernyőfélét ami mutat egy arctámadót egy ember arcán az emberből viszont csak a röntgenképet. Tulajdonképpen már itt lelőtték a csavart mivel Newt és Hicks meghalt ezért csak Ripleyben lehet.

A Sulaco a testeket berakja a tűz miatt a mentőkabinba és kilövi.

Valaki ezt elmagyarázhatná mert elég erőltetett mint a T3. Nem lesz atomháború(T2 vége) ,ja de mégis. Aliens vége hogy egy darab xeno nem maradt, ja de mégis. Különben az Aliens: Colonial Marines is érdekes lesz, mert 30 kilométeres körzetben a Hadley's Hope körül minden megsemmisült(xenok is), azaz ha oda zuhannak majd le tengerészgyalogosaink a nagy semminek kéne ott lennie és mégis lesz ott valami.

Na Dzséjt mi erről a véleményed? Nem fikázásból írtam imádom az Alien-szériát biztos van rá magyarázat.

 

 

 

 

Felvetésed minden gondolata igaz. Én sem értem, de sebaj. Van és kész.

 

Anélkül hogy lenne film??? :-)))

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaj ne már. Ezeréves film. Már mindenki látta. Ez olyan mintha a Mad Max végét árultam volna el. De azért bocs ,de döbbenetes hogy valaki még nem látta mindegyiket.

Inkább mintha azt írtad volna, hogy Vader Luke apja, de még ezen is meglepődhet valaki. Pláne a fiatalok. Azért nem egy olyan film, amit kötelező jelleggel néz mindenki meg, így kizárt, hogy mindenki látta már, vagy hallott róla. ;) Bár tény, ezt lelövi a film magyar címe (A végső megoldás: a halál), és a film borítója is, de azért na, nem meglepő, hogy valaki még nem tudja, hogy Ripley már nem szerepel a negyedik filmben. Szóval csak azért, mert úgy gondoljuk, hogy a Földön nem élhet olyan, aki ezt vagy mást ne tudná, azért a spoiler kapcsoló használata még nem lesz fakultatív. :)

 

A3 elejére a magyarázat...

 

Bocs, de nincs magyarázat. Egyszerűen el van b*szva. Vagy féltucat írója volt a filmnek, és legalább annyi rendezője, de egyikbe sem szorult annyi értelem, hogy normális kezdést csináljon a filmnek. Ez van.

Rajongói elméletek persze vannak. Többféle is, egyik rosszabb, mint a másik. Például: Bishop vitte föl őket, vagy egy dolgozó felosont még a leszállóhajón... Nos, ez a kettő igen népszerű, természetesen mindkettő marhaság. A legreálisabb elmélet, hogy a királynő tojócső nélkül is képes volt tojni néhány tojást. Ez belemagyarázható a dögök extrém adaptív képességeibe, révén a lények egyetlen célja a boly minden körülmények közötti fenntartása.

Ezt még meg lehet fejelni azzal, hogy olyan helyzetben, amikor a királynő elveszti a tojócsövét, akkor speciális tojást tojik, amiben a szuper arctámadó van, ami valóban kétlövetű. Egy királynő és egy dolgozó petét szállít, ezzel két gazdatestet termékenyíthet meg, megduplázva a faj fennmaradásának esélyét. Hiszen ha a királynő felnő, megindul a tojásgyártás, és lenne egyből legalább egy katonája. De ha a királynő elpusztulna, a dolgozó még mindig átalakulhat királynővé. (Ezt az elméletet aztán még tovább lehet bonyolítani az AVPR-ben látott manőverrel.)

Nekem ez utóbbi tetszik, bár kicsit nyakatekert és extrém, de még a reálisabb.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

TDKR OST részletek

 

Nem mondom, kicsit tartottam attól hogy mi lesz James Newton Howard nélkül, hogy elzimmereli Zimmer a zenét, és hát nem vagyok biztos benne hogy alaptalan volt a félelmem.

Bár vannak jó témák, de kicsit túlságosan használja a régi munkáit, méghozzá más filmekből is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Inkább mintha azt írtad volna, hogy Vader Luke apja, de még ezen is meglepődhet valaki. Pláne a fiatalok. Azért nem egy olyan film, amit kötelező jelleggel néz mindenki meg, így kizárt, hogy mindenki látta már, vagy hallott róla. ;) Bár tény, ezt lelövi a film magyar címe (A végső megoldás: a halál), és a film borítója is, de azért na, nem meglepő, hogy valaki még nem tudja, hogy Ripley már nem szerepel a negyedik filmben. Szóval csak azért, mert úgy gondoljuk, hogy a Földön nem élhet olyan, aki ezt vagy mást ne tudná, azért a spoiler kapcsoló használata még nem lesz fakultatív. :)

 

A3 elejére a magyarázat...

 

Bocs, de nincs magyarázat. Egyszerűen el van b*szva. Vagy féltucat írója volt a filmnek, és legalább annyi rendezője, de egyikbe sem szorult annyi értelem, hogy normális kezdést csináljon a filmnek. Ez van.

Rajongói elméletek persze vannak. Többféle is, egyik rosszabb, mint a másik. Például: Bishop vitte föl őket, vagy egy dolgozó felosont még a leszállóhajón... Nos, ez a kettő igen népszerű, természetesen mindkettő marhaság. A legreálisabb elmélet, hogy a királynő tojócső nélkül is képes volt tojni néhány tojást. Ez belemagyarázható a dögök extrém adaptív képességeibe, révén a lények egyetlen célja a boly minden körülmények közötti fenntartása.

Ezt még meg lehet fejelni azzal, hogy olyan helyzetben, amikor a királynő elveszti a tojócsövét, akkor speciális tojást tojik, amiben a szuper arctámadó van, ami valóban kétlövetű. Egy királynő és egy dolgozó petét szállít, ezzel két gazdatestet termékenyíthet meg, megduplázva a faj fennmaradásának esélyét. Hiszen ha a királynő felnő, megindul a tojásgyártás, és lenne egyből legalább egy katonája. De ha a királynő elpusztulna, a dolgozó még mindig átalakulhat királynővé. (Ezt az elméletet aztán még tovább lehet bonyolítani az AVPR-ben látott manőverrel.)

Nekem ez utóbbi tetszik, bár kicsit nyakatekert és extrém, de még a reálisabb.

 

 

 

Persze igazad van, nem szándékosan írtam be spoiler nélkül azt hittem ezt már mindenki látta. Az A3 elejével kapcsolatban szerintem el van rontva még valami.

 

 

Mégpedig Newt halála. Mert így nincs meg az Aliens végén az öröm hogy a kislány megmenekült. Mert így csak azért van megmentve hogy utána megfulladjon. Szerintem élve kellett volna hagyni. Az elméletben az a gáz hogy mikor? Ok tegyük fel a Királynő tojta. Mikor? Leszálltak egy kicsit beszélgettek és már megtámadta Bishopot. Ezenkívül ha még lett volna is ideje tojni Ripley-ék tuti észrevették volna a tojást vagy a vákuum kiszívta volna az űrbe. Ráadásul a tojás valamiféle raktárban van, nem a hangárban.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

TDKR OST részletek

 

Nem mondom, kicsit tartottam attól hogy mi lesz James Newton Howard nélkül, hogy elzimmereli Zimmer a zenét, és hát nem vagyok biztos benne hogy alaptalan volt a félelmem.

Bár vannak jó témák, de kicsit túlságosan használja a régi munkáit, méghozzá más filmekből is.

Köszi, érdekes lett. A Begins és a TDK zenéja nagyon hasonló volt. Ez most eléggé más lett, persze a szokásos jellegzetességekkel. Howard miért szállt ki?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze igazad van, nem szándékosan írtam be spoiler nélkül azt hittem ezt már mindenki látta. Az A3 elejével kapcsolatban szerintem el van rontva még valami.

 

 

Mégpedig Newt halála. Mert így nincs meg az Aliens végén az öröm hogy a kislány megmenekült. Mert így csak azért van megmentve hogy utána megfulladjon. Szerintem élve kellett volna hagyni. Az elméletben az a gáz hogy mikor? Ok tegyük fel a Királynő tojta. Mikor? Leszálltak egy kicsit beszélgettek és már megtámadta Bishopot. Ezenkívül ha még lett volna is ideje tojni Ripley-ék tuti észrevették volna a tojást vagy a vákuum kiszívta volna az űrbe. Ráadásul a tojás valamiféle raktárban van, nem a hangárban.

 

 

Igen, Newt halála nekem se tetszett az A3-ban.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi, érdekes lett. A Begins és a TDK zenéja nagyon hasonló volt. Ez most eléggé más lett, persze a szokásos jellegzetességekkel. Howard miért szállt ki?

Lehet, hogy azért, mert olyat léptek meg a filmben, ami neki nem tetszett? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy azért, mert olyat léptek meg a filmben, ami neki nem tetszett? :hmm:

 

Azt mondta, Zimmer és Nolan között olyan jó munkakapcsolat alakult ki az Eredet készítése alatt, hogy fölöslegesnek érezte magát már ide. Wikipédia.

 

Ne ezen pörögj folyamatosan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze igazad van, nem szándékosan írtam be spoiler nélkül azt hittem ezt már mindenki látta. Az A3 elejével kapcsolatban szerintem el van rontva még valami.

 

 

Mégpedig Newt halála. Mert így nincs meg az Aliens végén az öröm hogy a kislány megmenekült. Mert így csak azért van megmentve hogy utána megfulladjon. Szerintem élve kellett volna hagyni. Az elméletben az a gáz hogy mikor? Ok tegyük fel a Királynő tojta. Mikor? Leszálltak egy kicsit beszélgettek és már megtámadta Bishopot. Ezenkívül ha még lett volna is ideje tojni Ripley-ék tuti észrevették volna a tojást vagy a vákuum kiszívta volna az űrbe. Ráadásul a tojás valamiféle raktárban van, nem a hangárban.

 

 

Nyuszi halála tényleg tragikus, de ne feledjük, ez nem egy mese, ahol a végén mindenki boldogan él, amíg meg nem hal. Bár mondjuk valahol mégis, mert boldogan feküdt le és álmodott szépeket, míg meghalt. :( Nekem is jobban tetszett volna egy olyan vég, amiben Hicks és Ripley együtt vigyáznak a biztonságba helyezett Földön a kis Nyuszira, de hát ahol gyilkos szörnyek mászkálnak, ott bizony halálsikoly szeli át az űrt. Szóval ez nem elrontva van, hanem egyszerűen egy ilyen tragikus sztori. Még a hősnő rémálma is beteljesül, kikelt belőle egy dög (ami különösen tragikus annak tükrében, hogy pár pillanatra volt a megváltó haláltól).

Amúgy Cameron egy életre megutálta Finchert azért, amiért lemészárolta Hickset és Nyuszit.

Az nem raktár, hivatalosan a padló alatt van a hibernátorteremben. Persze alapjáraton marhaság, hiszen a hibernátorok közelében sem volt, a padló alá végképp nem mászott be. De mint írtam, az egész el van cseszve, úgyhogy vagy hiábavalóan rugózol ezen, vagy képzeletben hozzáteszed, hogy a királynő tojta és a tojás nem a Sulacon van, hanem a leszállóhajó talpszekrényében, ahová bevackolta magát az előző részben. Más alternatíva van. Ja de, még az, hogy ignorálod az A3-at. :)

 

 

Lehet, hogy azért, mert olyat léptek meg a filmben, ami neki nem tetszett? :hmm:

Mert a zeneszerzők általában ez alapján vállalnak munkát. Hopp, nem tetszik egy fordulat, bocs, akkor nem vállalom, nem kell a pénz, majd eszek füvet. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már Alien3 eleje: nekem eleve az hajmeresztő, hogy a tojás kikel. Az Alienben (na jó, spoiler mögé teszem, csak a rend kedvéért)

 

Kane fölé hajol a tojásnak, ezzel "ébreszti föl", amíg nem molesztálják a tojásokat, addig nem ugranak azok sehova sem. Akkor most a kóbor tojásból hogyan JÖTT KI a még kóborabb arctámadó?

 

Hm. Lehet hogy nem is volt tojás?

Spoiler-tartalmú töprengés:

Az arctámadó esetleg magától mászott a Sulacóra, vagy legalábbis tojás nélkül vitte oda valaki. Az Aliensben ugye láttuk, hogy elég mozgékonyak tudnak lenni,

ha Ripley elkapásáról van szó.....

 

 

Ja, és még egy kérdés. A lentebb részletezett szereplőt miért írták ki? A másikat értem, hogy túl nagy gázsit kért, de ő...?

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Két apró észrevétel a felvetéseddel kapcsolatban:

 

1) Már az Aliensben sem úgy nyílnak a tojások, hogy valaki fölé hajol. A tojások önálló entitások, maguk döntik el, mikor nyílnak vagy szükség esetén, zárulnak.

2) Konkrétan totálplánba mutatják a SULACO felirattal díszített acélgerendára felfüggesztett tojást...

 

Nyuszit azért írták ki, mert '86 és '93 között Carrie Henn jóvátehetetlenül megnőtt. Egy hibernált kislánynál ez galibát okozott volna. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Dehogy ignorálom. Tetszik így is. Persze el tudom fogadni nem vagyok egy szörszálhasogató alak. Viszont amit Krande felvetett érdekes mert..

 

 

a 4. részben már megint akkor nyílnak a tojások ha ott van valaki. Most végeztem a filmmel. Szerintem is úgy lenne logikus. Mikor Kane az Alienben megtalálja a tojásokat azelőtt millió évig zárva voltak. Nem az van hogy érzékelik az élőlényt maguk körül? A másik kérdésem. Mikor ölik meg a xenok az áldozatuk és mikor viszik keltetni? Ez mitől függ?

 

 

Azt azért szerintem leszögezhetjük, hogy az Alien 2 utáni részek csak azért készültek, mert láttak benne pénzkereseti lehetőséget. A történetben azonban nem volt már több.

 

 

Igen én is ezt érzem. A héten mindennap megnéztem egy részt és óriási különbség van az Aliens és az Alien 3 közt. Mintha valami más világon játszódna. Én szívesebben néztem volna még ilyen katonás részeket.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem messze az Alien 3 a kedvencem a sorozatból.

Már a kezdését imádom, ahogy a két rettenet unalmas sablon-karaktert, a talpraesett jófej katonát és a nála is talpraesettebb kislányt kinyirták

 

Ahhoz képest hogy ez egy horror film sorozat igazából ez az egyetlen ami tényleg horror. Az első rész felett eljárt az idő: pokoli hangulatos, nagyon szépek a diszletek épp csak egyáltalán nincs meg benne a borzongás, ami egy horror sajátja szokott lenni. Érdekesnek érdekes, de annyira minimalista, amikor a szörny ténykedéseit kell mutassa, hogy az már elvesz a szörny imidzséből is. A második rész meg darálni való lényeket csinált belőlük. A harmadik viszont visszahozta az "idegentől való borzongást" amit az első rész próbált felépiteni csak mostmár teljes pompájában: a hangulat tényleg iszonyat nyomasztó, a lény tényleg durvul. A karakterek végre élnek: én ugyan régen annyira odáig voltam az Aliens-ért, hogy havonta egyszer megnéztem, de aztán eléggé ráuntam a kommandósokra... nincs az a szivarozó parancsnok aki felérne nálam egy Clemens-el. Tetszik, hogy nem csak cool egy sorosaik vannak, hanem tényleg élő figurának tűnnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az A3 jött be legkevésbé, főleg azért mert nem volt egy szereplő se, akivel szimpatizálni tudtam volna. Itt már Ripley is kezdett kissé irritáló lenni (mondjuk ebben a frizurája is közrejátszhatott)

 

Egyébként amíg arra vártam hogy behívjanak biosz szóbelire, levezettem magamnak hogyan is fejlődhet ki egy xeno petesejttől egészen a kifejlett dögig (időm az volt bőven, mert egy félórával korábbra mentem, plusz 2,5 órát várakoztattak), szóval aki nagyon unatkozik beleolvashat, de előre közlöm hogy csak a filmekből indulok ki (az AvP-ket se vettem bele mert már örömlányosan semmire sem emlékszem belőlük) és eléggé száraznak tűnhet egy átlag embernek

 

 

Alapnak az államalkotó rovarokat vettem, remélem nem kell magyarázni miért. Ezek szerint a megtermékenyített petesejtből (diploid) nőstény azaz királynő lesz, a nem megtermékenyítettből (haploid) hím azaz dolgozó, harcos stb. Ennél tovább ezen a vonalon nem lehet menni, hisz a xenok fejlődésében van egy rész, ami a földi életben nem található meg, ez az "arctámadó fázis".

A petesejt először kettéosztódik, az egyikből elkezd kifejlődni az arctámadó és a tojás, a másik maga a xeno lesz majd (ha királynőről van szó akkor kétszer osztódik: az eredeti megmarad királynőnek, az első osztódásból lesz a dolgozó petesejtje, a második osztódáskor a szuperarctámadó). A xeno petesejtje a gazda testbe való bejutásig nem osztódik, sőt inkább veszít a DNS-éből(lásd lentebb miért fontos), amíg az arctámadó sejtje szépen körbenövi a xeno sejtet, majd kialakít egy magzatburkot amiből a tojás lesz majd.

Amint a tojás elég fejlett a királynő kitolja, valószínűleg a benne lévő arctámadó ilyenkor még nem elég fejlett, de amint teljesen kifejlődik, már csak a tojás receptorainak (legyen az foto-, mechano-, kemo- vagy termo-) ingerlése szükséges az arctámadó elstartolásához. Miután az arctámadó (maga számára) kényelmes elhelyezkedett a gazda testen háromféle dolgot juttat bele: első ami az Alienben is elhanzott: légzési gázok, azért hogy a gazdatest életben maradjon; második maga a xeno petesejt; a harmadik valami szer ami az idegrendszerre hat és kómát idéz elő. Az elsővel és a harmadikkal nincs semmi baj, viszont a petesejtnek van egy érdekessége: a DNS-e nem teljes, nem szerepelnek benne a méretet és a testtartást meghatározó gének (ezt azért gondolom mert az Alienben és az Aliensben az emberből kikelő xenok viszonylag emberméretűek voltak és gyakran jártak felegyenesedve amíg az Alien3 dogaliene kutyaméretű volt és inkább négy lábon járt, ezért valószínűleg hogy ezeket a tulajdonságokat a gazdatest örökítőanyagából vették át). Ezt a hibát kiköszörülendő a petesejt egyesül a gazdatest egyik sejtjével - vagy legalábbis a sejtmagjaik egyesülnek - és a xeno hiányos DNS-e kiegészül a gazdatest DNS-ével (ezt úgy kell elképzelni hogy a xeno DNS-e egy olyan fésű amelyiknek hiányzik pár foga, ezeket a fogakat kitépi egy másik teljes fésűből és beépíti magának). Belegondolva ez logikus is, hisz így a xeno rögtön a környezet méreteihez igazodva jön a világra, nincs szüksége a lassú evolúcióra.

Miután megtörtént a kiegészülés a xeno ténylegesen elkezd fejlődni (ezúttal nincs magzatburok, hanem bélcsíra irányba indul el ez egyedfejlődés), és egy idő után eljut arra a szintre hogy elkezdjen maga köré nyálkát termelni (először csak kis mértékben). Ez a nyálka bejut a keringésbe, ezáltal a még mindig ölelkező arctámadóhoz, ami ennek az anyagnak a hatására leválik a gazdatestről - ha sima arctámadó volt, akkor egyszerűen elbújik majd elpusztul, ha szuperarctámadó, akkor ilyenkor megy lerakni a következő (dolgozó) petét). Ettől a ponttól már csak idő kérdése hogy az embrió mikor jut el a mellkasrobbantó állapotba, innen meg már ismerjül a sztorit: egy-két vedlés és kész a kifejlett xeno.

 

Még megemlíteném a dolgozó királynővé alakulásának folyamatát. Az egyértelmű hogy már a dolgozóban is megvannak a tojásrakáshoz szükséges szervek, ezek azonban nem fejlődtek ki rendesen, mivel a királynő jelenlétében nincsen rájuk szükség. A királynő nyálkája különbözik a dolgozók nyálkájától: egy feromont tartalmaz ami a dolgozóban egy hormon termelését váltja ki. Ez a hormon gátolja a tojásrakó szerv kifejlődését. Minnél több a feromon annál több a a hormon, és fordítva. Tehát ha nincs jelen a feromon (nincs királynő a közelben) nem termelődik gátló hormon, és bizonyos mértékig kifejlődik a tojásrakó szerv(ilyenkor a dolgozó elkezdi a kiráylnő feromonjait termelni, nehogy az esetleges többi dolgozó is kiráynővé alakuljon). Természetesen ez a szerv nem olyan hatékony mintha már a kezdetektől fejlődött volna, de néhány tojás lerakásához elég, így ha van gazdatest a közelben az arctámadóknak akkor folytatódik a szaporodás, ha nincs még mindig marad pár tojás jobb időkre.

(Egyébként a dolgozók harcossá alakulása is a feromonoknak titulálható - az egész egy egyensúlyi folyamat)

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.