Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Biztos azért anyáztak mert az eddigi (2009-es filmben lévő alternatív univerzum előtti) James T. Kirk ismerte az apját, azáltal lett belőle az aki. Viszont az alternatív univerzumban levő meg nem ismerterte tehát nem lehet majd az akit ST. 40 éve alatt megismertek a rajongók. Mi SW rajongók sem örülnénk ha a legújabb Disney SW filmekben meg azt vágnák a képünkbe, hogy Luke-nak meg nem Darth Vader volt az apja, teljesen szembe menve a saga-val !!!!!!!!!!! Gondolom ezért háborodott fel a ST rajongók kemény magja. Vannak dolgok amik szentek és sérthetelenek, godolom ez az "ismeri vagy nem ismeri az apját", ez ilyen nekik. Egyébként kérdezd meg a trekker rajongó barátodat, melyik Kirk az igazi a normál vagy az alternatív univerzumos, mert most úgy náz ki hogy az egész Enterprise (Star Trek) sztori az alternatívból indul.A Paramount vagy Abrams megmagyarázta-e valahogy? Még jó hogy a SW nincs ez az időutazásosdi (a jövóbe látás nem ér), meg alternatív univerzum (bár az Infinities képregények frankók)

A Star Trek rajongók kemény magja azért háborodott fel, mert a Star Trek rajongók kemény magja idiótákból áll. Ugyanúgy, mint minden rajongótábor kemény magja. Ezek már a TNG idejében is felháborodtak, mert Picard kapitány volt, nem Kirk kapitány. Ha Spock a kelleténél hangosabban fingik, azon is anyáznának. Szóval semmi köze ahhoz, hogy Kirk ismerte-e a fatert, vagy sem. Megjegyzem, nem is lehet, hiszen az egész Star Trek TV és filmsorozatban csak és kizárólag a 2009-es filmben szerepeltek a szülei. A testvére, aki részben kimaradt a moziból (azért részben, mert a kölyök, aki mellett kocsival elhúz, az valójában George Kirk, csak mivel kivágták a többi jelenetét, ezért az utószinkronon megváltoztatták a nevét Johnny-ra), ő szerepelt egy TOS epizódban, az 1x29 Operation - Annihilate!-ben, és ennek is olyan jelentősége volt, hogy Kirkit már az epizódban sem hatotta meg a testvére halála, a következő epizódban meg már azt is elfelejtették, hogy anya szülte.

A Vaderes példád meg nem állja meg a helyét, mert a Star Warsban ezt kijelenteni időutazás híján baromság lenne, a Star Trek 2009-es inkarnációjában viszont pont, hogy az időutazás erre a magyarázat. És a Trekben bizony olyan hétköznapi az időutazás és az idő állandó megváltoztatása, mint az Elsődleges Irányelv meghágása. :) Kirk sportot űzött belőle, Janeway-nek a hobbija volt, Sisko sem bírta ki, hogy ne kostoljon bele, Archer meg a minden reggel azzal kezdte a napját, hogy a kávéja mellett kitalálta, hogyan piszkáljon bele az idővonalba. Mondanám, hogy Picard volt az egyetlen, aki nem babrált az idővel, de hát az ő legénysége sem bírta ki, hogy ne legyenek ott a Kapcsolatfelvételnél, és ez tőle is csak a jéghegy csúcsa. A Star Trek a TOS 1x06 The Naked Time óta egy alternatív univerzumban játszódik. Azóta pedig 53 másik történet szólt az időutazásról. Annyi a különbség a 2009-es filmben az 53 másik epizódhoz képest, hogy itt nem egy alternatív univerzum Enterprise/Voyager legénysége jön vissza, hogy megmentse az elsődleges Enterprise/Voyager legénységet, és nem is az Enterprise/Voyager legénysége megy vissza, hogy úgy ahogy rendbe hozza az elszúrt idővonalat, hanem egy ellenséges banda megy vissza és kreál egy alternatív idővonalat, amit ezúttal senki sem "hoz helyre" (megjegyzem, ez a helyrehozás is csak azért volt mindig szükséges, mert a Stargate-tel ellentétben a Star Trekben legfeljebb a Tüköruniverzumba tudnak átcsúszni az emberek a párhuzamos világok között, így ha hőseink "haza" akartak menni, nagyjából rendbe kellett tenniük a világukat - de SOHASEM tértek vissza abba az univerzumba, amiből jöttek).

Persze, a hardcore Trekkie ezt nem érti meg, de mint írtam, a hardcore Trekkie egy idióta állatfaj. De jobban birizgálja őket Kirk apjánál az a tény, hogy a Star Trek világát a film alapjaitól változtatta meg, hogy más színészek játsszák kedvenceiket, hogy Uhura és Spock együtt vannak, hogy az Enterprise a refitet idézi, hogy CGI van benne, hogy nem Jerry Goldsmith a zeneszerző, hogy lőnek benne, hogy a Romulanok kopaszok, ja és talán az, hogy a Vulcan az alternatívban, a Romulus pedig az elsődleges univerzumban robbant fel, ezzel majdhogynem kihalttá téve a vulcani vagy romulan fajokat.

Ja, és hogy melyik Kirk? Ez egy elég fura kérdés, ha azt veszem, hogy a sorban az alternatív univerzum Kirkje már a harmadik James T. Krik kapitány a Star Trek világában. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Star Trek rajongók kemény magja azért háborodott fel, mert a Star Trek rajongók kemény magja idiótákból áll. Ugyanúgy, mint minden rajongótábor kemény magja. Ezek már a TNG idejében is felháborodtak, mert Picard kapitány volt, nem Kirk kapitány. Ha Spock a kelleténél hangosabban fingik, azon is anyáznának. Szóval semmi köze ahhoz, hogy Kirk ismerte-e a fatert, vagy sem. Megjegyzem, nem is lehet, hiszen az egész Star Trek TV és filmsorozatban csak és kizárólag a 2009-es filmben szerepeltek a szülei. A testvére, aki részben kimaradt a moziból, a bátyja (azért részben, mert a kölyök, aki mellett kocsival elhúz, az valójában George Kirk, csak mivel kivágták a többi jelenetét, ezért az utószinkronon megváltoztatták a nevét Johnny-ra), ő szerepelt egy TOS epizódban, az 1x29 Operation - Annihilate!-ben, és ennek is olyan jelentősége volt, hogy Kirkit már az epizódban sem hatotta meg a testvére halála, a következő epizódban meg már azt is elfelejtették, hogy anya szülte.

A Vaderes példád meg nem állja meg a helyét, mert a Star Warsban ezt kijelenteni időutazás híján baromság lenne, a Star Trek 2009-es inkarnációjában viszont pont, hogy az időutazás erre a magyarázat. És a Trekben bizony olyan hétköznapi az időutazás és az idő állandó megváltoztatása, mint az Elsődleges Irányelv meghágása. :) Kirk sportot űzött belőle, Janeway-nek a hobbija volt, Sisko sem bírta ki, hogy ne kostoljon bele, Archer meg a minden reggel azzal kezdte a napját, hogy a kávéja mellett kitalálta, hogyan piszkáljon bele az idővonalba. Mondanám, hogy Picard volt az egyetlen, aki nem babrált az idővel, de hát az ő legénysége sem bírta ki, hogy ne legyenek ott a Kapcsolatfelvételnél, és ez tőle is csak a jéghegy csúcsa. A Star Trek a TOS 1x06 The Naked Time óta egy alternatív univerzumban játszódik. Azóta pedig 53 másik történet szólt az időutazásról. Annyi a különbség a 2009-es filmben az 53 másik epizódhoz képest, hogy itt nem egy alternatív univerzum Enterprise/Voyager legénysége jön vissza, hogy megmentse az elsődleges Enterprise/Voyager legénysége, és nem is az Enterprise/Voyager legénysége megy vissza, hogy úgy ahogy rendbe hozza az elszúrt idővonalat, hanem egy ellenséges banda megy vissza és kreál egy alternatív idővonalat, amit ezúttal senki sem "hoz helyre" (megjegyzem, ez a helyrehozás is csak azért volt mindig szükséges, mert a Stargate-tel ellentétben a Star Trekben legfeljebb a Tüköruniverzumba átcsúszni az emberek a párhuzamos világok között, így ha hőseink "haza" akartak menni, nagyjából rendbe kellett tenniük a világukat - de SOHASEM tértek vissza abba az univerzumba, amiből jöttek).

Persze, a hardcore Trekkie ezt nem érti meg, de mint írtam, a hardcore Trekkie egy idióta állatfaj. De jobban birizgálja őket Kirk apjánál az a tény, hogy a Star Trek világát az alapjaitól változtatta meg, más színészek játsszák kedvenceiket, hogy Uhura és Spock együtt vannak, hogy az Enterprise a refitet idézi, hogy CGI van benne, hogy nem Jerry Goldsmith a zeneszerző, hogy lőnek benne, hogy a Romulanok kopaszok, ja és talán az, hogy a Vulcan az alternatívban, a Romulus pedig az elsődleges univerzumban robbant fel, ezzel majdhogynem kihalttá téve a vulcani vagy romulan fajokat.

Ja, és hogy melyik Kirk? Ez egy elég fura kérdés, ha azt veszem, hogy a sorban az alternatív univerzum Kirkje már a harmadik James T. Krik kapitány a Star Trek világában. :)

 

Köszönöm, ez egy kimeritő, alapos, jó elemzés. A ST-et már rég átadták a filmesek "új gnerációjának". Ez lesz a SW-al is.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kirk fekete dzsekije és fekete sálja nagyon trendi. Fiatal generációhoz igazítva :D Nem baj ez :P

Nekem is tetszik :P

 

Sharlto Copley játsza az egyik főgonoszt az Elysium sci-fibe. Nagyon várós, főleg aki szerette a Dictrict 9-et. Jó látom, a feje hiperacél karosszéria? :D:P

elysium05.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Apropó az IMAX-ban leadott Star Trek 2 első tíz perce kapcsán: jópofa, viszont érdekes látni hogy a Star Trek mennyire Star Warsosodik. Az elején lévő akciótól nekem kicsit olyan érzésem volt, mintha a Clone Wars sorozat élőszereplős verzióját nézném. Ami egyébként tök jó (remélhetőleg a Disney-nek is feltűnik, hogy ez milyen jól müködne a nagy vásznon és rittyentenek egy ilyen projektet), de ennyi alapján engem még nem vonzott be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Főleg a belső jeleneteknek köszönhetően jött a gondolat, hogy ezt a filmet IMAX-ben nem nézném meg. Néha egyszerűen nem láttam, hogy mi történik. Talán a kisebb tér és némi távolságtartás segít ezen a problémán. Nem tudom, csak felmerült bennem. Remélhetőleg nem az egész film lesz ilyen erősen kamerarángatós, hiperpörgős, mint néhol a levetített jelenet. Ennyire ne akarják már felvenni a 15 évesek ritmusát :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélhetőleg nem az egész film lesz ilyen erősen kamerarángatós, hiperpörgős, mint néhol a levetített jelenet.

Lehet, hogy mégis csak jobb lesz ha nem Abrams rendezi az SW -t? Engem ezzel a kamerarángatással ki lehet kergetni a világból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos engem is, szóval ezért kicsit aggódom a film miatt. A történetből pedig a látottak alapján nem sokat lehet kitalálni, így egyelőre azzal a részével nem foglalkozom, nem is zavart semmi különösebben az említetten kívül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondoltam ma este még megnézek egy filmet amihez a karácsonynak köze van. Ez a film a már régóta halogatott Fegyverszünet karácsonyra című 2005-ben bemutatott alkotás lett. A film egy megtörtént esetet dolgoz fel mely szerint 1914 december 24.-én szenteste német, brit(itt inkább skót) és francia katonák az egymástól pár méterre lévő lövészárkokból kijőve tűzszünetet kötnek és embernek tekintve az ellenséget megosztanak egymással sok mindent. Majd a skót pap misét celebrál és az emberek nemzetiségtől függetlenül beszélgetnek, mutogatják egymásnak a feleségüket gyerekeiket, címeket cserélnek hogy a háború után majd találkoznak. Ez a tűzszünet szentestére szól a tisztek megbeszélik. Azonban ez az este olyan mély nyomot hagy az emberekben hogy másnap/harmadnap a német tiszt átmegy a francia állásokba és bejelenti hogy a tüzérségük 10 perc múlva támadást kezdeményez és megkéri a franciákat hogy ugyan másszanak át a német lövészárkokba hogy nehogy bajuk essen.

Szóval baromi elképesztő. Amikor a normalitás egy háborúban előjön. Mert ugye normál esetben nem ölök meg egy embert csak azért mert az francia vagy német vagy angol, vagy román. Egyszerűen katarzisként éli meg az ember magát a háborúellenességet ezen film láttán ,hogy mennyire értelmetlen undorítóan ocsmány és emberellenes a háború, melyet azok szítanak akik a jó meleg szobában sült pulykát zabálnak és üvegszámra vedelik a pezsgőt miközben az őáltaluk szított háborúban milliók szenvednek halnak éhen, lövik agyon őket stb.

Nem vagyok vallásos de hiszem azt hogy ezen az estén Jézus vagy tanai jelen voltak. Én mindig is vallottam hogy milliók ölik egymást pár idióta miatt(politikusok, főtisztek) és ezen idióták ebben a filmben is jelen vannak. Mikor az angol pap arról prédikál hogy a németek nem Isten gyerekei és öljétek meg őket nyugodtan, akár fiatal akár öreg, akkor marta a torkomat rendesen a sav és azt éreztem hogy ez nem Isten szava hanem az ördögé. Ilyen emberek terjesztik Jézus tanait aki a feltétlen szeretet híve volt Te Jóisten. Vagy mikor a francia tisztet letolja felettese merthogy lepaktált az ellenséggel hogy szégyellje magát és erre a tiszt azt mondja hogy inkább a németek mint a sültpulykazabáló főtisztek akkor az ember pontosan tudja mi a helyes.

Úgy gondolom hogy ezen az estén azok a katonák példaértékű tettet hajtottak végre amit a szeretet irányított. Azt hiszem ez a film nekem egy nagy karácsonyi ajándék mert ismét rávilágított arra hogy tulajdonképpen miről is szól a karácsony és mi a helyes.

 

Nem 10/10 hanem 10/15.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem van, ahol zavar, de van néhány, aminél szerintem egész jól működik a kézikamerás megoldás. Cloverfield, District 9, Battle: Los Angeles, Star Trek, az utóbbiban főleg azért tetszett, mert minden rángatás mellett is lehetett látni az eseményeket, plusz rendkívül üdítő volt tíz mozifilm után egy vizuálisan is más megközelítés. És szerintem illik is egy olyan sci-fihez, amiben óriási terek vannak, és bazi hajók lövik egymást (hasonló volt a szitu a Battlestar Galacticában, de például a Stargate Universe-ben már nem tudták ezt jól használni). A gyors vágással szintén ezért nem volt különösebb bajom. Az biztos, hogy a Star Trek után az Into Dakness még gyorsabb, pörgősebb lesz, ennek ellenkezőjére számítani balgaság lenne, és nem most fog Abrams a kamerarángatásról (vagyis a valóságban kameraütlegelésről, mivel az operatőr mögött szokott állni és ütögeti a kamerát :) ) sem leszokni. Hogy aztán átesik-e a nyihaha túloldalára, az majd elválik, de eddigi filmjei alapján ettől azért nem félek. A Star Trekben is ésszel használta. Inkább a fénycsillogós (blur?) tükröződős effektet vegye vissza (vagyis ne világítson annyit reflektorral a kamerába), az néha marhára zavart.

Hogy ez hogyan állna egy Star Wars mozinak, azt nem tudom, de korábban azt sem hittem volna, hogy egyszer azt fogom mondani, hogy egy Star Trek mozinak jól áll. Mint ahogy azt sem hittem volna, hogy az SW-nek jól fog állni az a fajta animáció, amivel a TCW operál. Szerintem ez rendező, no meg megvalósítás kérdése. Plusz hát ugye ott van Lucas is, aki rászólhat a jómadárra, ha valami nem az igazi. :) De egyvalami szerintem biztos, az ep7 gyorsabb lesz, mint az ep3, márpedig első megnézés után az is baromi gyors film volt már. És én tartok tőle, hogy a kamerarángás is felkerülhet a porondra, az nagyon sikk a sci-fiben manapság. :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondoltam ma este még megnézek egy filmet amihez a karácsonynak köze van. Ez a film a már régóta halogatott Fegyverszünet karácsonyra című 2005-ben bemutatott alkotás lett.

Örülök, hogy tetszett ez a film. Láttam annak idején, és nekem is bejött :)

 

Az biztos, hogy a Star Trek után az Into Dakness még gyorsabb, pörgősebb lesz, ennek ellenkezőjére számítani balgaság lenne, és nem most fog Abrams a kamerarángatásról (vagyis a valóságban kameraütlegelésről, mivel az operatőr mögött szokott állni és ütögeti a kamerát :) ) sem leszokni. Hogy aztán átesik-e a nyihaha túloldalára, az majd elválik, de eddigi filmjei alapján ettől azért nem félek.

Remélem én is, hogy nem esik át a ló túloldalára, és inkább előnyére válik majd a filmnek, mint a hátrányára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondoltam ma este még megnézek egy filmet amihez a karácsonynak köze van. Ez a film a már régóta halogatott Fegyverszünet karácsonyra című 2005-ben bemutatott alkotás lett. A film egy megtörtént esetet dolgoz fel mely szerint 1914 december 24.-én szenteste német, brit(itt inkább skót) és francia katonák az egymástól pár méterre lévő lövészárkokból kijőve tűzszünetet kötnek és embernek tekintve az ellenséget megosztanak egymással sok mindent. Majd a skót pap misét celebrál és az emberek nemzetiségtől függetlenül beszélgetnek, mutogatják egymásnak a feleségüket gyerekeiket, címeket cserélnek hogy a háború után majd találkoznak. Ez a tűzszünet szentestére szól a tisztek megbeszélik. Azonban ez az este olyan mély nyomot hagy az emberekben hogy másnap/harmadnap a német tiszt átmegy a francia állásokba és bejelenti hogy a tüzérségük 10 perc múlva támadást kezdeményez és megkéri a franciákat hogy ugyan másszanak át a német lövészárkokba hogy nehogy bajuk essen.

Szóval baromi elképesztő. Amikor a normalitás egy háborúban előjön. Mert ugye normál esetben nem ölök meg egy embert csak azért mert az francia vagy német vagy angol, vagy román. Egyszerűen katarzisként éli meg az ember magát a háborúellenességet ezen film láttán ,hogy mennyire értelmetlen undorítóan ocsmány és emberellenes a háború, melyet azok szítanak akik a jó meleg szobában sült pulykát zabálnak és üvegszámra vedelik a pezsgőt miközben az őáltaluk szított háborúban milliók szenvednek halnak éhen, lövik agyon őket stb.

Nem vagyok vallásos de hiszem azt hogy ezen az estén Jézus vagy tanai jelen voltak. Én mindig is vallottam hogy milliók ölik egymást pár idióta miatt(politikusok, főtisztek) és ezen idióták ebben a filmben is jelen vannak. Mikor az angol pap arról prédikál hogy a németek nem Isten gyerekei és öljétek meg őket nyugodtan, akár fiatal akár öreg, akkor marta a torkomat rendesen a sav és azt éreztem hogy ez nem Isten szava hanem az ördögé. Ilyen emberek terjesztik Jézus tanait aki a feltétlen szeretet híve volt Te Jóisten. Vagy mikor a francia tisztet letolja felettese merthogy lepaktált az ellenséggel hogy szégyellje magát és erre a tiszt azt mondja hogy inkább a németek mint a sültpulykazabáló főtisztek akkor az ember pontosan tudja mi a helyes.

Úgy gondolom hogy ezen az estén azok a katonák példaértékű tettet hajtottak végre amit a szeretet irányított. Azt hiszem ez a film nekem egy nagy karácsonyi ajándék mert ismét rávilágított arra hogy tulajdonképpen miről is szól a karácsony és mi a helyes.

 

Nem 10/10 hanem 10/15.

 

Háború kísértetei is hasonló film, csak az a 2. világháború és a belga front. Az engem marhára megéríntett, főleg hogy az is Karácsonykor játszódik, szóval gondolod nézd meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dredd (2012): - Nyugodtan el lehet olvasni, mert semmi spoilerest nem írtam bele, ami a trailerbe ne lett volna.

Na lássuk. Már a trailer alapján nem akartam megnézni. Talán túlságosan szeretem az eredetit. Azon nőttem fel, vagyis azért láttam jó párszor Stallonét a lebegő mocin, és még ma is tetszik. Volt hangulata, látványa, remek akciók és karakterek. A rottentomatoeson az 18%on áll, míg ez a mostani 77en azt hiszem. Lehet velem van a baj. Nem szeretek fikázni, így próbálok építő kritikát írni, arra az esetre ha valaki meg szeretné nézni.

A történet, nem spoilerezel el semmit, mivel a trailerben minden benne van, hogy Dredd egy Ma-Ma nevű bűnöző után megy egy 200 emeletes lakóépületbe hogy elkapja. És ennyi. Hát nem gondolták túl. Kap maga mellé egy női társat is persze, aki úgy hiszem elég jól működik. Már ettől herótot kaptam, hogy egy ilyen helyen játszódik az egész film, de adtam egy esélyt mert láttunk már telefonfülkében játszódót is ami marha jó lett. Ebben is volt lehetőség szerintem nem is kevés. És volt pár jó ötlet, de inkább több kicsi, mint nagy amit ki lehetett volna használni. Vártam egy nagy dobásra de az elmaradt...bár részben megvolt, aki megnézi majd megérti. A látvány érdekes volt, mert egyszerre volt futurisztikus, ami inkább csak a házak méretére volt igaz és a bírák fegyverére, de azon kívül mintha ma játszódna, így ebből sem sok ízelítőt kaptunk a film elején elmondott rövid monológon kívül. A CGI holt gagyi, de nem is igazán volt benne, szóval egy low budget B movie-nak felelt meg számomra az egész. Ha nincs benne Karl Urban meg Lana Headey, akkor szerintem senki nem is hallott volna róla. Na nem mintha ez a film bármelyiknek nagy színészi kihívás lett volna azt hiszem. Karl Batman hangja menő volt, adott pár bad-ass pillanatot meg beszólás a filmnek, de még mindig úgy tartom hogy Stallonenak jobban állt a sisak. :)Sylvester-Stallone_Judge_l.jpg

Karlról még minidg az jutott eszembe hogy mintha egy bili lenne a fején. Dredd.jpg?1349534110 Mondjuk mozgás közben nem ennyire gázos.

Összességében olyan volt mintha egy kis költségvetésű sorozat egyik részét láttam volna. Jó jó egynek elment, de nem igazán fogok rá emlékezni, inkább arra hogy mi minden lehetett volna egy új Dredd filmből...

5/10, mert voltak benne élvezhető, és szórakoztató részek, de sokkal több kellett volna, akció meg végképp.

dredd-poster.jpg

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Hobbit: Váratlan utazás

 

Mesés, zseniális, fantasztikus. Hihetetlen, hogy elröppent az a majdnem 3 óra. Elejétől a végéig nagyszerű. A tájak fantasztikusak. A karakterek zseniálisak. A törpék nagyon viccesek. A csatajelenetek hihetetlenül jók. Méltó A Gyűrűk Ura trilógiához. Ez egy mestermű. Ez az a fantasy, amit igazán szeretek. Várom a következő részt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a Star Wars sokkal látványosabb lesz már csak a különböző fajú lények miatt is. Az sw tele lesz idegenekkel ami a Star Trekre nem mondható el. (pl az új film trailerében csak embereket látni) :D Alázni fogja az Treket.

Sasold már meg a 2009-es filmet, és láthatod, hogy a eddigi Star Trekekkel ellentétben az már tele van idegenekkel (bár az eddigiek is tele voltak, csak máshogy). Abrams egyik újítása ez volt, hogy pakolt bele olyan idegeneket, amik nem csak a fülükben és a homlokukban tért el az embertől. Éppen ezért is vesz fel az Abramsi Trek űropera jegyeket. Az előzetesekből meg ne vonjunk már le ilyen messzemenő következtetéseket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eléggé gáz, hogy az író a "nem vagyok okos ember, de ezt még én is észreveszem" stílust választotta, miközben a fele magyarázat feltételezés, a másik fele meg a hiper-szuper "kék-sugár" kiadásból derül csak ki :roll:

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Döbbenetesen jó a cikk. Mindenre választ is ad. Végre valaki aki pozitívan nézi. Különben érdemes alant elolvasni a véleményeket is mert el nem tudom képzelni hogy ennyire sok birka van. Ott a magyarázat ezek meg még mindig fikázzák, és az egyik leírja hogy nehogymár ő gondolkodjon rajta. No comment.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na hát erről a filmről mindent elmond, hogy szinte minden mozzanatát kilométeres izzadságszagú magyarázatokkal kell ellátni. Tökéletes példa: a két tudós eltéved, mert "azt hitték maguktól visszatalálnak"... az év sci-fije... főszerepben szellemi fogyatékos tudósok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek volt A hobbit, minden percét élveztem! A zenéje meg olyannyira a fülembe mászott, ami ritkaság nálam egy filmzenénél mostanság. :) Sokakhoz hasonlóan én is néztem volna tovább, annyira nem tűnt hosszúnak a játékidő, és kevésnek a kaland, noha a legizgalmasabb rész még csak most jön majd. Na ebből is lehet majd jó kis maratonokat tartani, ha kijön mind a 3 film. A lányom már most jelentkezett rá előre. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na hát erről a filmről mindent elmond, hogy szinte minden mozzanatát kilométeres izzadságszagú magyarázatokkal kell ellátni. Tökéletes példa: a két tudós eltéved, mert "azt hitték maguktól visszatalálnak"... az év sci-fije... főszerepben szellemi fogyatékos tudósok.

Szerintem a Prometheus majd egyben lesz igazán értékelhető a többi két résszel. Az EPI is így járt anno, azt se értették miért olyan amilyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, megvolt a Pi élete. Nagyszerű film. Ang Lee előtt le a kalappal! Azt hiszem bejött, amit előre sejtettem: A Pi élete benne van nálam a 2012-es TOP5-ben.

 

Gondolkodtam, hogy tetszési sorrendben írjam-e ki az egyéni TOP5 listámat képező filmek címeit, de rá kellett jönnöm, hogy azért TOP5 nálam ez az öt film, mert mindegyik jelentős moziélménnyel bírt és nem sok értelme lenne rangsorolgatni. Szóval az öt cím (a sorrend mellékes):

 

A Sötét Lovag - Felemelkedés

A Hobbit - Váratlan utazás

Prometheus

Pi élete

Felhőatlasz

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Döbbenetesen jó a cikk. Mindenre választ is ad. Végre valaki aki pozitívan nézi. Különben érdemes alant elolvasni a véleményeket is mert el nem tudom képzelni hogy ennyire sok birka van. Ott a magyarázat ezek meg még mindig fikázzák, és az egyik leírja hogy nehogymár ő gondolkodjon rajta. No comment.

Döbbenetes, hogy a filmhez kilométeres magyarázat kell, mert annyira kidolgozatlan. Tetszenek az olyan válaszok, hogy "benne van egy törölt jelenetben", meg az olyanok, hogy "azért ijedt meg a biolgóus, mert a hullákkal az archeológusok foglalkoznak". :ohh: Na most, ha a film jól lenne megcsinálva, akkor ezekre a kérdésekre a film adna választ. És ha a karakterek jól lennének megírva, akkor nem kellene olyan választ kinyögni, amiben semmi összefüggés.

 

Szerintem a Prometheus majd egyben lesz igazán értékelhető a többi két résszel. Az EPI is így járt anno, azt se értették miért olyan amilyen.

Azért szerintem az ep1 és a Prometheus között elég nagy az értelmezési különbség. A Promi rengeteg eleme következő filmmel együtt is megválaszolatlan, fantáziátlan, értelmetlen marad, mint az idétlen karakterek, az értelmetlen cselekedetek, a következmények nélkül maradt tettek, stb. Csűrheted, csavarhatod, ezeket nem fogják a következő filmben helyretenni, mivel nem a történet problémái, amit továbbvisznek, hanem az elcseszett megvalósításé. Főleg a rossz vágásé (fontos kihagyott jelenetek, rossz sorrendbe pakolt jelenetek). A történet lyukai természetesen értelmet nyerhetnek egy következő résszel, de a barom szereplők a harmadik rész után is barom szereplők maradnak.

Az ep1-ben viszont ilyen megvalósítási problémák nem voltak. És igazság szerint, a történet sem hagyott ennyi kérdőjelet maga után (bár ebben nagy szerepe volt annak, hogy már létezett három folytatás, de önmagában sem marad túl sok megválaszolatlan kérdés). Utálni meg leginkább azért utálták, mert homlokegyenest más volt, mint amit vártak az emberek, és ezt sokan nem tudták megemészteni. És önmagában is teljesen élvezhető mozi, nem kellett hozzá negyven izzadságszagú válasz, se két másik epizód (mellesleg, aki az ep1-et utálta, az utálja még most is, és utálni fogja az ep9 után is). Köze nincs a két film megítélésének egymáshoz.Az ep1 egy hibáktól nem mentes, de jól összerakott, és fantáziadús film, míg a Prometheus egy hibáktól hemzsegő, rosszul összerakott, fantáziátlan film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.