Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Én is tervezem másodjára megnézni, meg a hobbitot is, utóbbit valamelyik 3D-vel, mert így is nagyon ámultam. Csak nem tudom, hogy melyik lenne a jobb, a HFR vagy az Imax. Előbbiről azért elég vegyes kritikákat olvastam...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel nem tudni, hogyan reagálnál a HFR-re én inkább az IMAX-et javaslom, bár én tuti beülnék egy HFR-re is... nagyon kíváncsi vagyok rá. A Hobbitot én is újra akarom nézni még egyszer moziban... sőt a Pi életét is! :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is tervezem másodjára megnézni, meg a hobbitot is, utóbbit valamelyik 3D-vel, mert így is nagyon ámultam. Csak nem tudom, hogy melyik lenne a jobb, a HFR vagy az Imax. Előbbiről azért elég vegyes kritikákat olvastam...

Én is elég vegyes véleménnyel voltam rajta, de nem bánom, hogy kipróbáltam, legalább már tudom, hogy milyen. Viszont előtte meg IMAX-ben láttam, ahol pedig a gyors mozgások homályossága erőteljesebb. Döntsön az, hogy mennyire érdekel az újdonság, és mennyire inkább a felhőtlen moziélmény :)

 

Én is 2x láttam már a Hobbitot a moziban. Másodjára talán még jobb is volt, a törpök nevét is meg tudtam jegyezni. :D

Tényleg jobb másodszori nézésre. Az jó, ha már tudod a neveket :) Sajnos még mindig nem tudom a törpök nevének egy részét az arcokkal azonosítani :D Ori, Nori, Dori esetében (ők az ajtóban amúgy sem mutatkoztak be), a többiek mennek, de velük nagyjából elsőre sem volt bajom, mert eleve ismertem a neveket, nem volt nehéz hozzájuk passzintani az arcot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na végre valahára eljutottam odáig, hogy végig lássam a V mint Vérbosszú-t, nekem eddig ez valahogy kimaradt, de miután angolul is megnéztem, azt kell mondjam zseniális benne minden. V dumái, a disztópikus Anglia, komolyan mondom a levegőben lehet érezni azt a feelinget, amit talán csak az 1984-ben sikerült eddig eltalálni. A kedvenceim közé is beférkőzött :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindegyik törp nagyon jól nézett ki, talán kicsit Balin ábrázata nem jött be annyira. Glóin nagyon hasonlított a saját fiára, még az is megfordult a fejemben, hogy John Rhys-Davies visszatért, csak valahogy eddig elkerülte a figyelmemet, de nem. :) Bombur, a legdagadtabb törp nagyon vicces volt :D

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Gyűrűk Ura trilógiánál mi a különbség a mozis és a bővített verzió közt, illetve melyiket érdemesebb beszerezni? A sokat reklámozott The Hobbit: The Unexpected Journey kapcsán idejét érzem annak, hogy életemben először az elejétől a végéig végignézzem ezt a klasszikust. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rémlik, hogy 10-11 éves korom környékén, amikor még aránylag friss film volt, nekilendültem egyszer A Gyűrű Szövetségének, de mivel kétszer is elaludtam rajta, erős volt a gyanúm, hogy nem igazán köt le. :P Azóta alaposan változott az ízlésem filmek terén is, de mostanáig nem éreztem különösebb késztetést, hogy megnézzem. Másrészt, pár órán kívül nem sokat veszíthetek vele, legfeljebb nem jön majd be. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég sok a különbség a mozi és a bővített verzió között, bár ha korábban bealudtál rajta lehet, hogy a mozi verziót érdemesebb inkább megnézned, a lényeg abban is benne van. A bővített verzió igazából úgy válik érdekessé, ha előtte a mozi verziót már láttad. Én mindenképpen jobbnak tartom a bővítettet, ám a hossza miatt szívesebben nézem a mozi verziót, de csak a hossza miatt. Trilógia maraton esetében a 3 GYU film bővített változata együtt időben kb annyi, mint a 6 Star Wars film együtt... ami azért kemény.

 

A Hobbit viszont zseniális! Valóban nem érdemes kihagyni, de nem árt hozzá ismerni a Gyűrűk Urát, mert így az utalásokat megérted!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Gyűrűk Ura trilógiánál mi a különbség a mozis és a bővített verzió közt, illetve melyiket érdemesebb beszerezni? A sokat reklámozott The Hobbit: The Unexpected Journey kapcsán idejét érzem annak, hogy életemben először az elejétől a végéig végignézzem ezt a klasszikust. :)

A bővített verzió plusz jeleneteket tartalmaz (gondolom, ezzel nem írok újdonságot), melyek kicsit mélyítik a történetet. Szerintem egy-két helyen a sztori kívánta is a bővítést (pl. az első rész kifejezetten, mert voltak olyan apróságok, amelyek így lógtak a levegőben). Persze volt néhány, ami meg totál fölösleges volt, de ezek vannak kisebbségben. Ha már hozzáfogsz, akkor annyival több filmidő ne szegje kedved :) A mozis nézés után már csak a bővítettet néztem/nézem, és már csak néhány jelenetről tudom megmondani, hogy nem volt benne a mozisban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dredd: kellemes kis akciófilm. Bár Mega City One az alacsony költségvetés miatt nem valami látványos, és amúgy is igen visszafogott ezen a vonalon a film, nekem ez inkább pluszt jelentett. Olyat már rengeteget láttunk, hogy teli vannak zsúfolva a városok iszonyú méretű tornyokkal (Star Wars - Coruscant, Ötödik elem - New York, Blade Runner - Los Angeles, stb.), de olyat ritkábban, hogy ennek a folyamatnak még az elején járnak. Szóval nekem így adott egy hangulati pluszt, hogy egy bazi nagy városból áll ki néhány ilyen megatorony. Ugyanez a belseje, ott futurisztikus, ahol eltér egy mai építménytől, de amúgy igen hétköznapi. Valahogy reálisabbnak tűnik így, mintha valami high-tech felépítmény lenne.

Úgyhogy nálam a hangulat bejött, emellett Karl Urban viszi a hátán a filmet. Remek választás volt Dreddnek, igen kifejező álla van és nagyszerű érzékkel puffogtatja el az egysorosokat. A kis csaj is jól nyomja,

kellemes plusz volt a pszi képzettsége, jól ki is használták, és hál isten, nem viselte azt az idétlen sisakot. Az akciók viszont tényleg elég visszafogottak voltak, ezen a téren valami kis fantáziát vihettek volna ide a minigunos taroláson túl. Például az ellen-bírók leszámolása ehetett volna kicsit keményebb, ha már bírókkal voltak dolga. Haverokkal meg is jegyeztük, hogy valószínűleg ők még Dredd előttiek, a kiképzésük egy másik skálán folyt, mert Dredd és a kis csaj simán kinyírta őket. Pedig Anderson ugye megbukott. De nyilván ő már a Dredd-skálán lett kiképezve. :)

 

Összességében, frankó akciófilm, hozza a zsánert, a világképe meg ezzel a minimalista felfogással legalább némi változatosságot mutat az egyen-megavárosok rengetegében. Kellemesen csalódtam.

 

És megállapítást nyert nálunk, hogy a Predator egy nyápic kisasszony Dreddhez képest. Mert a Predator üvöltött, amikor meggyógyította magát, Dreddnek az arcizma sem rezdült. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Összességében, frankó akciófilm, hozza a zsánert, a világképe meg ezzel a minimalista felfogással legalább némi változatosságot mutat az egyen-megavárosok rengetegében. Kellemesen csalódtam.

Hűha kezdem azt hinni hogy velem van a baj. De legalább szinte biztos hogy nem lesz 2. rész, még a 50 millát sem hozza vissza amiből készült. Nagyon nem. Ez nekem elégtétel, mert számomra ez egy bűn rossz film, de lent már leírtam. A színészi játék, a látvány, az akciók...egy nulla. Van benne pozitívum, hogy koránt sem annyi, hogy ettől egy jó akciófilm legyen. SZámomra. :)

Ui: arról nem is beszélve, hogy Dredd személyisége meg sem közelíti a képregénybeli karaktert. Bár az az előző filmben sem.

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Gyűrűk Ura trilógiánál mi a különbség a mozis és a bővített verzió közt, illetve melyiket érdemesebb beszerezni? A sokat reklámozott The Hobbit: The Unexpected Journey kapcsán idejét érzem annak, hogy életemben először az elejétől a végéig végignézzem ezt a klasszikust. :)

Csatlakozva MissKarrde és Riddick ajánlásához, ha a Hobbit bejött, akkor érdemes nekifutnod a bővített verziónak, mert a hangulata miatt annál jobb, minél tovább tart. :) Én is a mozis verzió mellett voltam sokáig, mondván hogy az is épp elég hosszú, de aztán kölcsönkaptam MissKarddétól a bővített változatot, és nagyon-nagyon tetszett. :) Annyi volt a titka, hogy naponta egy filmet néztünk meg, azt is két részletben, így nem volt fárasztó, de az élményt visszaadta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dredd: kellemes kis akciófilm. Bár Mega City One az alacsony költségvetés miatt nem valami látványos, és amúgy is igen visszafogott ezen a vonalon a film, nekem ez inkább pluszt jelentett. Olyat már rengeteget láttunk, hogy teli vannak zsúfolva a városok iszonyú méretű tornyokkal (Star Wars - Coruscant, Ötödik elem - New York, Blade Runner - Los Angeles, stb.), de olyat ritkábban, hogy ennek a folyamatnak még az elején járnak. Szóval nekem így adott egy hangulati pluszt, hogy egy bazi nagy városból áll ki néhány ilyen megatorony. Ugyanez a belseje, ott futurisztikus, ahol eltér egy mai építménytől, de amúgy igen hétköznapi. Valahogy reálisabbnak tűnik így, mintha valami high-tech felépítmény lenne.

Úgyhogy nálam a hangulat bejött, emellett Karl Urban viszi a hátán a filmet. Remek választás volt Dreddnek, igen kifejező álla van és nagyszerű érzékkel puffogtatja el az egysorosokat. A kis csaj is jól nyomja,

kellemes plusz volt a pszi képzettsége, jól ki is használták, és hál isten, nem viselte azt az idétlen sisakot. Az akciók viszont tényleg elég visszafogottak voltak, ezen a téren valami kis fantáziát vihettek volna ide a minigunos taroláson túl. Például az ellen-bírók leszámolása ehetett volna kicsit keményebb, ha már bírókkal voltak dolga. Haverokkal meg is jegyeztük, hogy valószínűleg ők még Dredd előttiek, a kiképzésük egy másik skálán folyt, mert Dredd és a kis csaj simán kinyírta őket. Pedig Anderson ugye megbukott. De nyilván ő már a Dredd-skálán lett kiképezve. :)

 

Összességében, frankó akciófilm, hozza a zsánert, a világképe meg ezzel a minimalista felfogással legalább némi változatosságot mutat az egyen-megavárosok rengetegében. Kellemesen csalódtam.

 

És megállapítást nyert nálunk, hogy a Predator egy nyápic kisasszony Dreddhez képest. Mert a Predator üvöltött, amikor meggyógyította magát, Dreddnek az arcizma sem rezdült. :D

 

Nekem az volt a bajom vele hogy egy az egyben lenyúlták a The Raid: Redemption történetét. Megerőltethették volna magukat jobban egy kicsit. Ebből a szempontból a Stallone-féle verzió sokkal jobb volt, de maga a város is jobban tetszett nekem az 1995-ös verzióban. Bár arra nem gondoltam hogy lehet az amit írtál hogy még csak most kezd épülni és azért foghíjjas.

Ami tetszett ebben az újban a brutális kegyetlenség naturális ábrázolása.

 

A megnyúzott dílerek az elején durva volt, meg mikor az egyik rossz bírónak szétrobbantotta a fejét egy lövedékkel.

 

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyi volt a titka, hogy naponta egy filmet néztünk meg, azt is két részletben, így nem volt fárasztó, de az élményt visszaadta.

Pontosan :) Nem kell maratonokat tartani belőle, én is többször úgy néztem végig a filmeket, hogy lemezenként, így 6 alkalomra jutott belőle elég :)

 

Egyébként ti szinkronosan, vagy feliratosan szoktátok nézni?

Évekig szinkronnal, mert nagyon jó, de aztán rákaptam a feliratra, és most már csak feliratosan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi az infókat, mindhármótoknak. :)

 

A bővített verzió plusz jeleneteket tartalmaz (gondolom, ezzel nem írok újdonságot), melyek kicsit mélyítik a történetet. Szerintem egy-két helyen a sztori kívánta is a bővítést (pl. az első rész kifejezetten, mert voltak olyan apróságok, amelyek így lógtak a levegőben). Persze volt néhány, ami meg totál fölösleges volt, de ezek vannak kisebbségben. Ha már hozzáfogsz, akkor annyival több filmidő ne szegje kedved :) A mozis nézés után már csak a bővítettet néztem/nézem, és már csak néhány jelenetről tudom megmondani, hogy nem volt benne a mozisban.

Tulajdonképpen erre voltam kíváncsi, hogy csak új jelenetekkel bővítették-e ki az eredeti, mozis verziót, vagy bele is nyirbáltak/átalakítottak, mint pl. az Alien-filmek esetében, ahol ugye számos ponton a jelenetek értelme is megváltozik.

 

 

Csatlakozva MissKarrde és Riddick ajánlásához, ha a Hobbit bejött, akkor érdemes nekifutnod a bővített verziónak, mert a hangulata miatt annál jobb, minél tovább tart. :) Én is a mozis verzió mellett voltam sokáig, mondván hogy az is épp elég hosszú, de aztán kölcsönkaptam MissKarddétól a bővített változatot, és nagyon-nagyon tetszett. :) Annyi volt a titka, hogy naponta egy filmet néztünk meg, azt is két részletben, így nem volt fárasztó, de az élményt visszaadta.

A Hobbitot még nem láttam, mivel épp ennek apropóján gondoltam, hogy illő volna megismerkednem a trilógiával. Egyrészt, így én is ugyanabban a sorrendben ismerem meg az eseményeket, másrészt fel fogom ismerni a Hobbit-beli utalásokat. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A poén az, hogy a Gyűrű Szövetségében (A GYU Trilógia első részében) vannak utalások a Hobbitra, a Hobbitban meg a Gyűrű Szövetségére. Ez akkor lesz érdekes, ha a Trilógia és a Hobbit után újra megnézed a Gyűrű Szövetségét!

 

Mellesleg feltétlen írd majd le, hogy mi volt a véleményed róla! :D

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez olyan dolog, mint az SW 2 trilógiájának megtekintése. Egy zöldfülűnek milyen sorrendben ajánlanád a Sagával való megismerkedést? :) Mindkettőnek van értelme, mégis, mindkettő más hatást vált ki. Inkább amellett vagyok, hogy ugyanabban a sorrendben tekintem meg, mint a nézők java része.

 

Egyelőre a mozis verziót szereztem be a trilógiából, amint tudom, megnézem. Így legalább felismerem a bővített-beli különbségeket. A Hobbit kapcsán alap, hogy írok, remélem, addigra nem lesz "lerágott csont", ahogy azt pl. a TDKR-nél érzékeltem. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tulajdonképpen erre voltam kíváncsi, hogy csak új jelenetekkel bővítették-e ki az eredeti, mozis verziót, vagy bele is nyirbáltak/átalakítottak, mint pl. az Alien-filmek esetében, ahol ugye számos ponton a jelenetek értelme is megváltozik.

Oks, értem. Teljesen új jelenetek is belekerültek, de bővítettek is jeleneteket, és a vágás sem teljesen ugyanaz mindenhol emiatt. Amire határozottan emlékszem, az az, hogy A király visszatérben van két rész is, ahol két egymást követő jelenet más sorrendbe került be, és ezeknél a mozis verzió a jobb (emiatt maradt meg bennem). Azt nem mondanám, hogy az értelmük nagyon változik, inkább mint amit lentebb is írtam, kicsit részletesebb, mélyebb lesz a történet tőle.

 

Egyelőre a mozis verziót szereztem be a trilógiából, amint tudom, megnézem. Így legalább felismerem a bővített-beli különbségeket. A Hobbit kapcsán alap, hogy írok, remélem, addigra nem lesz "lerágott csont", ahogy azt pl. a TDKR-nél érzékeltem. :P

Nem lesz túlzottan lerágott csont, és mivel jön a következő rész szűk egy év múlva, újra elő fogjuk venni :) Most, hogy már ennyi embernek tetszett az első, talán nyár környékétől nem csak egy szűk réteget fog érdekelni, hogy kijön a trailer, esetleg ismét jönnek produkciós videók, és a többi :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az volt a bajom vele hogy egy az egyben lenyúlták a The Raid: Redemption történetét. Megerőltethették volna magukat jobban egy kicsit.

Egy a probléma ezzel az agyatlan torrent- és bloghuszárok által terjesztett marhasággal. A Dredd forgatókönyvét már 2006-ban elkezdték írni, végleges formáját 2009-ben nyerte el. A The Raid forgatókönyvét meg 2010-ben kezdték el írni. Eztán a Dreddet 2010 novemberi starttal 13 hét alatt leforgatták (vagyis 2011 január vége környékén készen voltak), míg a The Raid forgatási munkálatainak csak 2011 márciusában álltak neki. A Dreddnél akkor már az utómunkálatok zajlottak.. Aligha volt lehetősége ott bárkinek is másolni. Szóval ne vedd be, és pláne ne értékeld emiatt le a Dreddet. ;)

Egyszerűen a két film közel egy időben nyúlt ugyanahhoz a témához: rendőrök kontra rossz fiúk egy légtérbe zárva ostromállapotok között. Ezt meg már korábban feldolgoztak az 1976-os 13-as rendőrőrs ostromában, és azelőtt (valószínűleg ez lehetett az ősmodell) az 1959-es Rio Bravo című westernben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Hobbitot még nem láttam, mivel épp ennek apropóján gondoltam, hogy illő volna megismerkednem a trilógiával. Egyrészt, így én is ugyanabban a sorrendben ismerem meg az eseményeket, másrészt fel fogom ismerni a Hobbit-beli utalásokat. :)

Egyelőre a mozis verziót szereztem be a trilógiából, amint tudom, megnézem. Így legalább felismerem a bővített-beli különbségeket.

Ja vagy úgy, előbb jön a mozis verzió, aztán a Hobbit, majd a bővített? :) Nem rossz. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.