Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Tegnap láttam a Gengszterosztagot. Remek hangulat jellemzi, Brolin és Gosling továbbra is remek színészek, és Sean Penn is jó volt, viszont a forgatókönyvben voltak helyenként érdekes hézagok, hogy azt ne mondjam: lyukak. Bár tesóm mondta, hogy ki kellett utólag belőle vágni egy mozis lövöldözést, nem tudom, ez mennyiben járult hozzá ehhez.

 

Összességében 7,5/10.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Költői kérdésre komoly válasz: nagyon sok filmet emelnek ám magasba a kritikák. A tavaly bemutatott filmek közül általános pozitiv visszhangot kapott például a Dark Knight Rises, a Django elszabadul, a Hunger Games, a Life of Pi, az Argó-akció, Zero Dark Thirty, stb. stb. A sor igen igen hosszú. Még az olyan megosztónak elkönyvelt filmeket is szerették többségében mint a Felhőatlasz vagy a Prometheus.

 

Ez is igaz! Köszi! :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem jött össze a dolog, mert a komáknak nem volt jó az időpont mozizásra, egyedül meg nem akarózott megnézni, pedig simán beülök általában egymagam is egy filmre. Szóval napolódik egy kicsit, de mindenképpen moziban nézzük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Állítsátok meg Terézanyut és a Vizsga című magyar film rendezője Bergendy Péter részleteket fedett fel a készülő magyar horrorfilmjéből!

 

szerk. Ezt komolyan gondolta? Persze hogy csak álmodozás. Egy Mia Wasikowska nem égetné magát egy magyar horrorfilmben... :facepalm:

 

Most egy első világháborús horrortervvel a Post Mortem forgatására készül. Mit lehet erről tudni?

 

1918-ban egy magyar faluban játszódó kísértettörténet lesz egy zárt közösségben, és érdekesség, hogy mivel az Index első világháborús horrorként harangozta be, amikor nyertünk a Filmalap szinopszispályázatán, utólag tettünk bele világháborús részeket is. A héten megyünk helyszíneket keresni, ami szükséges a filmbeli falu kitalálásához. Nem konkrét tájegység lesz: lehet, hogy lesz benne Felvidék is, és lehet, hogy lesz benne puszta is, de ami biztos nem marad ki: az az erdőben lévő temető és templom. A falu egy nagy kísértetkastély lesz padlással, pincékkel. Látványban a Brad Pitt- féle Jesse James-filmet ötvözném a 19. század végi magyar realista festményvilággal: Munkácsy, Bihary, Paál festményekével. Vagyis az ásító inas nem ásítani fog, hanem üvölteni.

 

A szereposztásról egyelőre annyi biztos, hogy Kulka János lesz benne a plébános, aki csúnya véget ér. A 16 éves lányfőszereplőnek persze Mia Wasikowskát szeretném, de ez csak álmodozás. Fiatal szereplőket keresünk majd, a főszereplő fiú például 25 éves lesz. A sztori alapötlete az enyém, Hellebrandt Gáborral írjuk. Köbli Norbert írja majd a forgatókönyvet. Amit még ígérhetek, hogy félelmetes lesz. A költségvetést tekintve még nem tudjuk, hogy faluban rohangászó kézikamerázás lesz, vagy számítógépes trükkök hada, de valószínűleg a kettő között: normál költségvetésű film pár színvonalas trükkel.

forrás

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem az új Die Hardot. Nekem bejött, de egy kicsit hosszabb és drágább azért lehetett volna. Az első 29 perc, szabadítás, autósüldözés perfektre sikerült. Utána egy kicsit leült. A helikopteres, emelet lövöldözös részt hamar lezárták, abban még nagyon sok lehetőség lett volna. El tudtam volna képzelni egy autós menekülést, az üldözö helikopter követte volna Őket, közben a fél várost lerombolhatta volna. A vége leszámolás kicsit súlytalan, nem túl érdekes, mint ahogy maga a negatív főhős sem túl izgalmas, szinte jelentéktelen. Bezzeg a miniszter emberei (Gangxta, Árpa és csapata nagyon fenyegetőek tudtak lenni és az akciójuk is profibb volt) Szóval úgy gondolom a végére kicsit elfáradt a sztori, bár ha azt vesszük a 3. rész végén sem volt valami irgalmatlan nagy leszámolás, vagy csim-bumm. Kár hogy a Fox csak 92 milliót szánt rá és csak 90 perces lett. Willis és a fiát játszó ( és a magyar fiúk is nagyon) színész is jó arcok. Budapest jól teljesített, egyáltalán nem volt kiábrándító vagy ilyesmi.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem sem, csak én kölök korom óta komálom... piszok szórakoztató és a legjobbak között van számomra. ;)

 

A yippie kay yay motherfu*cker pedig már szállóige filmes berkekben! :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Die Hard filmek legendásak, olyanok mint a Lethal Weapon-ok. Bármikor nézhetők sosem unja őket az ember. Bár a 4. Die Hard filmmel nehezen barátkoztam, mikor kijöttem a moziból folyamatosan szidtam mint a bokrot, mert rengeteg marhaságot találtam benne. Többszöri nézésre aztán megszerettem.

 

Bár az 5.-et nem láttam nem fűzök hozzá sok reményt hogy jó lesz már a 97 perc miatt sem. Egy ilyen filmnek minimum 2 órásnak kell lennie.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg megnéztem az első Die Hardot, életemben először... :)

 

Egész jó volt.

 

Melyik szinkronnal láttad? Ajánlom az eredeti mozisat (Willis: Vass Gábor), hatványozottan nagyobb élmény, mint az el...aszott RTL-es szinkronnal. Egyébként klasszikus, "az akciófilm" számomra. Ezért is sajnálom, hogy a Fox ezzel a szériájával is azt csinálja mint a másik szintén kultusz sorozatával a Predator-ral, vagy az Alien-nel. Kísérletezget. Mi az amit a rajongók még le tudnak nyelni." Occó", silány és rövid epizódokkal vérezteti ki a legjobb kult sorozatait. Ahelyett hogy odatolna minden rész alá legalább 150 milliót, egy jó rendezőt , egy jó forgatókönyvet, aztán hadd szóljon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Die Hard filmek legendásak, olyanok mint a Lethal Weapon-ok. Bármikor nézhetők sosem unja őket az ember. Bár a 4. Die Hard filmmel nehezen barátkoztam, mikor kijöttem a moziból folyamatosan szidtam mint a bokrot, mert rengeteg marhaságot találtam benne. Többszöri nézésre aztán megszerettem.

 

Bár az 5.-et nem láttam nem fűzök hozzá sok reményt hogy jó lesz már a 97 perc miatt sem. Egy ilyen filmnek minimum 2 órásnak kell lennie.

 

A 4. rész egész jó volt, egy furcsa dolog volt benne, hogy nem volt vér. Akció bőven, de vérengzés sehol. Még Willis feje is elég barátságosan volt csak sérülve. PG 13 as besorolású volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Melyik szinkronnal láttad? Ajánlom az eredeti mozisat (Willis: Vass Gábor), hatványozottan nagyobb élmény, mint az el...aszott RTL-es szinkronnal. Egyébként klasszikus, "az akciófilm" számomra. Ezért is sajnálom, hogy a Fox ezzel a szériájával is azt csinálja mint a másik szintén kultusz sorozatával a Predator-ral, vagy az Alien-nel. Kísérletezget. Mi az amit a rajongók még le tudnak nyelni." Occó", silány és rövid epizódokkal vérezteti ki a legjobb kult sorozatait. Ahelyett hogy odatolna minden rész alá legalább 150 milliót, egy jó rendezőt , egy jó forgatókönyvet, aztán hadd szóljon.

Furcsa, de a Die Hard első része esetében jobb szeretem a Dörner Györgyös változatot (pedig a Vass Gáboroson nőttem föl). Valahogy eltaláltabbak a hangok és a szövegek. A másik két rész esetében viszont csak az eredeti. A harmadik részben sikítófrászt tudnék kapni a retekklubbos változattól.

 

A Predatort legalább helyre tették a Predators-szal. De az Alient azóta is csak agyalják, pedig legutóbb már Ridley Scott állt az élére és százmilliót dodó ment bele. Nem kellenek ide milliók, csak egy tehetséges rendező és egy tehetséges forgatókönyvíró. Az utóbbi szinte ingyen van egy film összköltségvetéséhez képest.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 4. rész egész jó volt, egy furcsa dolog volt benne, hogy nem volt vér. Akció bőven, de vérengzés sehol. Még Willis feje is elég barátságosan volt csak sérülve. PG 13 as besorolású volt.

 

Nekem a 4. rész már egyáltalán nem hozta az igazi Die Hard feelinget... az újat még nem láttam (talán jövőhéten elmegyek rá) felemás véleményeket hallottam róla, de nálam az első két rész az elit (az egyik legjobb ebben a kategóriában) :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Öcsémmel nagy kedvencünk volt az a feladvány, a későbbiekben is néha előhoztuk, hogy tudjuk-e még a megfejtést :D

Meg aztán "Simon" nekem egy emlékezetes figura volt, bár ebben nagyon belejátszott, hogy igazán bírom Jeremy Ironst :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.