Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Nem vagyok szakértő a témában, de szerintem az, hogy egy jelenet elrontja Bomarrnak a filmet, még nem jelenti azt, hogy a jelenet akkor univerzálisan elrontja a filmet mindenki számára. Talán így kéne ezt kezelni, Bomarr véleményét, vagy Kis Pista véleményét azokénak tudni, akik írták, azaz Bomarrnak és Kis Pistának.

 

Aki meg tényleg nulla infóval akar beülni, az tényleg ne olvasson semmit, mert még egy spoilermentes kritikából is sok kiderülhet, ha ismerjük az író ízlését, hozzáállását a filmhez, stb. Bár egy valódi spoilermentes kritika így néz ki: láttam a filmet.

 

Bomarr, a spoiler használati útmutató külön kihangsúlyozza, hogy az egyes tagok ingerküszöbe a spoilereket illetően eltérőek lehetnek.

Aha, ezzel csak az az egy bibicsek, hogy azt is kiemeltük, hogy pl arról, ami rajta van a poszteren, lehet nyíltan beszélni. És a Bomarr által említett akciójelent rajta van több poszteren is. És mellesleg nem a hecc kedvéért definiáltuk a spoilert. Ez BENNE van az elfogadott útmutatóban: "A spoiler definíció szerint valamely fordulat, poén, élmény, idő előtti meggyilkolása. Ennek megfelelően a hozzászólásban alapértelmezettként az számít spoilernek, amely információ ismerete a másik fél esetében a film élvezeti értékéből levon. Bármi megosztható egy filmről spoiler kapcsoló nélkül, mely általános információt tartalmaz, illetve érdekessé teszi az alkotást, de nem árul el közvetlen fordulatot, illetve nem fed fel olyan karaktert, tárgyat, hajót vagy a film cselekménye szempontjából kulcs elemnek tekinthető nevet, helyszínt, (stb-t...) amely nem található meg a film poszterén."

Nincs a definícióban, hogy jelenetek jellemzése tilos spoiler kapcsolón kívül, se az, hogy kinek az egyéni ízlése a mérvadó a "másik fél" címszó alatt. Bomarr a fentieknek megfelelt (talán csak a film befejezését nem kellett volna ennyire túlkonkretizálni), és a fentieket elfogadtuk. SENKI nem emelt szót ellene!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hinném, hogy Bomarrnak azért nem jött be a film mert egy légy átrepült a vásznon. Azért itt egy komoly élvezeti faktorról van szó ami lehessen már spoiler annak, aki még nem látta... Keményen befolyásolhatja az előrevárást. Amit idéztél az ok, de nem csak a poszter szerepeljen a leírásban. Vicc, hogy elsiklottam efölött. Egy poszter mint spoiler alap. :pfff: Kevés.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kérdéses akciójelenet a nézők 90 százalékának kifejezetten bejött, sokaknak a film csúcspontja volt. Még azoknak is, akiknek alapvetően a film nem tetszett, megjegyezték hogy ha valami ez azért nagyon jól sikerült. Jackson akció-jelenetei viszont nekem újabban nem jönnek be. Ezt az első Hobbitnál is leirtam többször is és itt is ugyanazt tettem szóvá amit azoknál is.

El egyébként nekem se rontotta a filmet csak kizökkentett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aha, ezzel csak az az egy bibicsek, hogy azt is kiemeltük, hogy pl arról, ami rajta van a poszteren, lehet nyíltan beszélni. És a Bomarr által említett akciójelent rajta van több poszteren is.

Ha megnézed az előző hozzászólásokat, nem ez volt a fő gond (bár tény, ezt is megemlítettem), hanem a második konkrétum, amit most többet már nem részleteznék.

 

 

Hogy érthető legyek: a hozzászólást követően én már nem lepődhetek meg úgy, mint Bomarr (nevezetesen, hogy milyen viszonylatban ér véget a film).

 

 

Szerintem nem hadüzenetet küldtem, hanem bizonyos információkat spoiler mögé rejtettem, amit én annak éreztem (előtte egyébként átolvastam újra az útmutatót, így nem csak vaktában szerkesztettem a hozzászólást). Aki akarja, az így is elfogja olvasni a hozzászólást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha leírom azt, hogy a film, amit megnéztem, pocsék, az is befolyásol, akkor azt is tegyem spoiler mögé? Prekoncepciót alkot elvégre... :roll::pfff: Komolyan, ez most totálisan elment a röhejesség irányába. Alkottunk valamit, amihez lehetne igazodni, erre ugyanúgy írjunk mindent spoiler mögé, még ha az csak egy jelenet jellemzése is, mert XY-nak ettől prekoncepciója támad, YX már nem fog meglepődni azon, hogy az a jelent milyen, stb. Akkor minek koptattuk az ujjunkat? Mert így ezzel az egésszel én sem tudok már egyetérteni. Írjunk minden a francba spoiler mögé, aztán rizikózzon az, aki olvasni akar... Meg menjen el a kedve annak, aki írni akar...

 

Támogatom én a spoilerességet, de csak ésszerű keretek között. A spoiler csak és kizárólag a történetek csavarjait hivatott elleplezni (aki nem hiszi, googlezza ki), nem a véleménynyilvánítást ellehetetleníteni.

 

Nem hinném, hogy Bomarrnak azért nem jött be a film mert egy légy átrepült a vásznon. Azért itt egy komoly élvezeti faktorról van szó ami lehessen már spoiler annak, aki még nem látta...

Annak, aki nem látta, annak nem kötelező elolvasnia egy magánvéleményt. ;) Sőt, minek olvas olyat a zéró infóra vágyó, ami egyértelműen infót ad a filmről? (Érdeklődésből kérdem.) Mint írtam, minden kritika ezen az abszurd mértéken elvárt szinten spoileres. Mert ez elnézést, de abszurd, hogy már az is spoilernek számít, ha valaki leírja, hogy egy akciójelent túlzó (egy olyan egyazon rendező által alkotott filmsorozat ötödik filmjében, amelyben nem ez az első eset, hogy egy akciójelent elszáll). És mindezt az író a saját nevében írta, nem univerzális törvényként. Mint írtam, ezek szerint az sem írható le, hogy egy film pocsék, mert az is spoiler ezek szerint, hiszen nem csak arról van szó, hogy egy légy zümmög a sarokban az egész film alatt.

 

Aki akarja, az így is elfogja olvasni a hozzászólást.

De nem fogja, mert azt hiszi, hogy komoly spoileres információ van mögött, azért kellett elrejteni. Aki olvas, az nem feltétlen spoileres olvasó... :pfff:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hobbit - Smaug pusztasága

 

A vége előtt úgy 20 perccel még azt mondogattam magamnak: "Ez az! Jackson újra megcsinálta!" Úgy ahogy van szinte az egészet imádtam.

 

A másodikat inkább érdemi figyelmeztetésnek tartom azok felé akik nem látták. Én örültem volna ha valaki beirja ezt elöttem mert akkor talán nem csalódok ekkorát. Részletet, bármit amiből sejteni lehetne hogy pontosan a végén miről is van szó vagy mi is történik nem irtam.

Örülök, hogy tetszett, és úgy látom, nem én vagyok az egyetlen, aki meglepődött a végén (azok számára, akik nem látták: nem rontja el a végét, nem olyasmiről van szó, ami a film ismeret nélkül felmerülhet bennetek, és ha nézni fogjátok a filmet, közben nem fogjátok várni, mert beszippant, de szerintem így is meg fogtok lepődni).

Én beírtam ezt a momentumot a Tolkien-topikos véleményembe, de a szabályzat miatt csak spoiler mögé, mert úgy gondoltam, hogy ez már kiveri a biztosítékot spoiler nélkül, és ha már spoiler, szabadabban írtam róla, ott viszont senki nem tudta elolvasni, aki még nem látta a filmet :( Ezért tartom még most is rossz ötletnek, hogy filmről véleményt spoiler mögé tegyünk. Megértettem az érveket, csak még mindig nem tudok egyetérteni.

 

Most komolyan megint itt tartunk? Akkor minek hoztuk össze a spoiler útmutatót, ha még mindig ezen kell rugózni? :pfff:

Azért tartunk itt, mert a probléma nem került megoldásra teljes mértékben. Egyszerűbb volt beletaposni a másikba, mint hogy meghallgatni az egyébként jogos észérveit a témában. Ugyanis ugyanazok az érvek kerültek elő már megint, amelyek hetekkel ezelőtt, nem beszélve arról, hogy ezeket részletesen kibontva én már fórumon kívül leírtam annak, aki hajlandó volt konstruktívan hozzáállni a kérdéshez. Már akkor tudtam, hogy nem fog megoldódni semmi. Azt viszont nem gondoltam volna, hogy ilyen hamar előjön ismét.

 

Nem vagyok szakértő a témában, de szerintem az, hogy egy jelenet elrontja Bomarrnak a filmet, még nem jelenti azt, hogy a jelenet akkor univerzálisan elrontja a filmet mindenki számára. Talán így kéne ezt kezelni, Bomarr véleményét, vagy Kis Pista véleményét azokénak tudni, akik írták, azaz Bomarrnak és Kis Pistának.

Maximálisan egyetértek. Mindenki másképpen áll a filmekhez, és egy vélemény csak egy azok közül, ahányan látták a filmet. Sajnos úgy tűnik, hogy sokan nem képesek a véleményeket helyén kezelni.

 

Aki akarja, az így is elfogja olvasni a hozzászólást.

 

Írjunk minden a francba spoiler mögé, aztán rizikózzon az, aki olvasni akar... Meg menjen el a kedve annak, aki írni akar...

 

De nem fogja, mert azt hiszi, hogy komoly spoileres információ van mögött, azért kellett elrejteni. Aki olvas, az nem feltétlen spoileres olvasó... :pfff:

Nem, nem fogja, Dzséjt szépen leírta, hogy miért nem.

Viszont azt mindenki eldöntheti saját belátása szerint, hogy ez egy spoiler nélküli véleményt elolvas vagy sem. Oda szoktuk írni a film címét, amiről írunk, nem kell folytatni, hanem tovább lehet tekerni. Onnantól pedig már az olvasó felelőssége, ha belefut olyan infóba, amire valójában nem volt kíváncsi, nem pedig az íróé!! Totálisan gúzsba vannak kötve azok, akik filmes véleményt szeretnének írni, az olvasók meg közben felmentésre kerültek minden felelősség alól, ez tényleg a röhej kategória. Mindkét oldalnak mérlegelni kéne, nem csak az egyiknek!

Én láttam egy-két filmet az elmúlt hetekben, de egyikről sem írtam, mert elment a kedvem... ahogy fentebb elhangzott.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Két dolgot velem kapcsolatban már nagyon jól tudhattok:

 

1. Arról, ami nem tetszett nem írok.

2. Arról viszont, ami tetszett, biza szívesen írok... pontosabban írtam. Nem olyan mélységekbe menő (és egyébként fantasztikus!!) elemzéseket, mint Dzséjt komám, (és még többen is itt) de a magam módján azért irkáltam pár dolgot.

 

De sajnos ma már inkább semmit vagy max annyit, hogy "tetszett", "jó volt", stb... mert véletlenül sem szeretnék belekeveredni a SPOILER 'hisztibe', ami már hónapok óta kisebb-nagyobb megszakításokkal de folyamatosan jelen van. És sajnos nem csak én vagyok ezzel így.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez a "mi spoiler" és "mi nem spoiler" rágódás megöli ezt a filmes topikot. Ez egy rossz szabály. Igenis az a véleményem, hogy aki filmbarát, az nézze meg a filmet a premier időszakban. (nem kell feltétlenül drága pénzen moziban, vannak már más "megoldások" is occoért)

Szóval az ember szívesen írna az filmélményéről, de nem lehet szabadon, ezért nem is írok, mert én is kaptam pár lecseszést spoilerezés emiatt. Azt viszont észrevettem, hogy amikor a közösség utolsó filmrajongó tagja méltoztatik kb fél évvel a premier után megtekinteni a filmet, amikor már lehetne szabadon írni a filmről, már a kutyát sem érdekli, hogy fél évvel ezelőtt mi volta moziban, és a megfigyelésem szerint egy rakás film ezáltal nincs rendesen megbeszélve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért tartunk itt, mert a probléma nem került megoldásra teljes mértékben. Egyszerűbb volt beletaposni a másikba, mint hogy meghallgatni az egyébként jogos észérveit a témában. Ugyanis ugyanazok az érvek kerültek elő már megint, amelyek hetekkel ezelőtt, nem beszélve arról, hogy ezeket részletesen kibontva én már fórumon kívül leírtam annak, aki hajlandó volt konstruktívan hozzáállni a kérdéshez. Már akkor tudtam, hogy nem fog megoldódni semmi. Azt viszont nem gondoltam volna, hogy ilyen hamar előjön ismét.

Megoldani nem is lehet, legalábbis, amíg a megoldás csak egyoldalúan van kezelve (illetve még két oldalról sem teljesen, mert ez részben egyénfüggő, ergo a probléma teljesen sohasem oldható fel). Próbáltunk egy alternatívát nyújtani, de maga az alternatíva úgy tűnik, ahány elme, annyiféleképpen értelmezhető. Bomarr és én szó szerint próbáljuk venni, Nute saját szája ízére értelmezte, Ody (ha jól vettem ki szavaiból, ha nem, nem szóltam) egyes elemei felett átsiklott korábban. Plusz az irreális elvárások, amiknek nem csak az író nem tud megfelelni, hanem a kedves elváró sem.

Kell a spoiler kapcsoló, ez tény, vannak dolgok, amiket az alatt kell megbeszélni, de ezek a dolgok a történet meglepetései legyenek, pl. az, hogy ki Luke apja, ne pedig a film nézőre gyakorolt személyes élményei.

És bizony elveszi az ember kedvét az írástól, ha már minden szavában azt kell lesnie, hogy nehogy valaki spoilert sikoltson. Több, mint fél évtizeden át azért ez nem volt gond. Elismerem, ehhez a helyzethez sajnos én is alaposan hozzájárultam a szándékos kirohanásaimmal, megbocsátást nem tűrő szigorommal. Mea culpa. :para::(

 

Igenis az a véleményem, hogy aki filmbarát, az nézze meg a filmet a premier időszakban. (nem kell feltétlenül drága pénzen moziban, vannak már más "megoldások" is occoért)

Ez sem feltétlen jó felfogás, mert egyrészt, azok a "megoldások" a színvonal drasztikus leadását jelentik, ezáltal a filmélmény tönkrevágását is. Emiatt szerintem egy filmrajongóban, de még egy mezei filmbarátban sem lenne szabad felmerülnie eme "megoldások" bármelyike. Ha nem is tud elmenni rá moziba, akkor is várjon ki szépen egy BD vagy DVD forrásanyaggal dolgozó "megoldást".

Moziban meg nem mindig jut el az ember, idő, pénz vagy egyéb okok miatt. Én nagyon meg szeretném nézni az Éhezők viadala folytatását, de eddig egyszerűen nem jutott rá időm, hogy elmenjek rá moziba. Talán a két ünnep között, de lehet, hogy akkor sem, akkor viszont marad a várakozás. Ami nem túl hosszú idő, három-négy hónap. És ez csak idő és pénz, emellett lehetnek olyan okok, hogy mondjuk szeretné a filmsorozatot egyben megnézni. Vagy csak később kezdi el érdekelni, vagy később újra megnézve megváltozik róla a véleménye. Stb. És azért ha igazán jó a mozi, ugyanúgy előjöhet beszélgetésre akár évekkel később is, csak fel kell hozni. Mert amiről nem szólunk, arról tényleg nem is beszélünk. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Visszaolvasva úgy gondolom, hogy fölösleges volt a spoiler kapcsoló, ezzel együtt megértem, Nute miért tette mögé.

 

 

Engem nem lepett meg amúgy a befejezés, valahol el kellett vágni, és elég érdekes helyen tették meg ezt, az ember szinte fohászkodik a folytatásért. Nekem tetszett ez a megoldás, az említett hordós jelenet viszont valóban gáz volt. Sajnos.

 

 

Nem tudom, hogy a spoilerszabályzat helyett mi lenne akkor a jó megoldás, én tényleg nyitott vagyok az ötletekre, csak olyan szabályt hozzunk, ami a többségnek jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

De sajnos ma már inkább semmit vagy max annyit, hogy "tetszett", "jó volt", stb... mert véletlenül sem szeretnék belekeveredni a SPOILER 'hisztibe', ami már hónapok óta kisebb-nagyobb megszakításokkal de folyamatosan jelen van. És sajnos nem csak én vagyok ezzel így.

 

 

Szívemből szóltál. Nagyon sok mindenről tudnék írni - pontosabban rendszeresen írok is - de már nem másolom ide, mert értelmetlen. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elysium: hát igen, erőteljesen érezhető, hogy Neill Blomkampra ráült Hollywood, ki is herélték a filmet. Meg kicsit olyan érzésem van, hogy a rendező úrban amúgy sincs több, mint amennyit a District 9-nal produkált. Úgy értem, hogy ő is egy ilyen egylövetű rendezőnek tűnik, aki egyszer alkotott valami fantasztikusat, de azon az egyen kívül többre nem képes. Ez két dolog miatt érzem: az első, hogy a District 9 díszleteit egy az egyben átvették, a földi tájak annyira egyeznek, hogy maga a 9-es Körzet látható a film több jelenetében, csak levették az idegenellenes táblákat, meg itt Los Angelesnek hívják. A másik, hogy bár máshogy próbálja elmesélni, a történet elemeiben szintén a District 9-ból merít, csak azt rosszul áthozva.

 

Itt is van egy begőzölt katona (akit pont a District 9 főszereplője, Sharlto Copley alakít...), aki azon túl, hogy egy szadista sz*rházi, megszállottan üldözi a főhőst. A főhős itt is egy huszadik senki, aki "különleges képességekre" szert téve emelkedik ki és kerül a gigamega, gonosz társaság figyelmének középpontjába. Csak itt most egy program, nem egy idegen DNS miatt hajkurásszák. De exosleletont legalább Wikus és Max is kapott. Plusz itt is erőteljes a különbség az elnyomók és az elnyomottak világa között, itt is a mocsok és a bűn az úr, a lepusztultság egyik oldalon, csilli-villi a másik oldalon. És a főhősök mindkét filmben ostoba fajankók, csak Wikust legalább meg lehetett szeretni, ellenben Max a végéig antipatikus szereplő. És még szétrobbanó emberkék is akadnak. Szóval alaposan csaklizott a District 9-ból.

 

Pedig a filmnek vannak erényei a látványon és az akciójeleneteken túl, próbálna valami újat mutatni, erőtlenül kiemelkedni a sorból, de a botladozó forgatókönyv, a rosszul játszó színészek (aranymálnát Jodie Fosternek, ilyen pocsék alakítást sosem láttam tőle), a világon belüli logikai hátraszlatók megölik a filmet.

 

A film elején lelövik az illegális hajókat, de a végén Max társai simán berepülnek Elysiumra. De a csúcs mégsem ez, hanem a sufniműtétek voltak. Mindenféle vizsgálat, röntgen, ultrahang, stb. nélkül csak úgy felfúrják Maxre az exoskeletont, meg az agyába tesznek egy komputert, az igen! Minek akartak ezek Elysiumra menni, a kis pincéjükben ott volt minden modern orvostudomány egy tetovált négerállat személyében.

A másik, ha már karakterek, egyedül a női főhőst éreztem életképes entitásnak a filmben, mindenki más olyan céltalanul akart nagyot szólni, hogy ihaj. A miniszter asszony, aki ok nélkül akarja átvenni az uralmat Elysium fölött. Vagy a kis garázscsempész se semmi, akinek a franc se tudja honnan megvan a technológiája, a munkára alkalmas és hajlandó személyzete, valamint az űrhajóflottája, hogy csak úgy - felfedezhetetlenül - csempésszen emberek az állomásra. Szolgáltatásai természetesen megfizethetetlen áron ajánlja a szakadt lakóknak, de aztán merő jóindulatból - amikor király lehetne Elysiumon - átadja a népnek az állomást. Apropó, nagyon ügyes volt, hogy egyetlen pillantásból megállapította egy összefüggéstelen, villódzó betű- és számsorról, hogy az Elysium kulcsa.

 

Összességében, vagy Blomkampnak nem kéne Hollywoodban dolgoznia, hogy ne fojtsák meg a tehetségét a pénzéhes producerek, vagy ha esetleg tehetsége kimerült a District 9-ban, akkor meg nyithatna mondjuk virágboltot. Vagy az egyik, vagy a másik, attól függ, melyik miatt lett elrontva ez a film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elysium: hát igen, erőteljesen érezhető, hogy Neill Blomkampra ráült Hollywood, ki is herélték a filmet. .

 

 

Tökéletesen egyetértek, pont így éreztem a mozibemutató után én is. Mindazonáltal hamarosan újranézem, mert az idegesítő butaságokon túl többet érzek a moziban, mint amit elsőre mutat. Akárcsak a Feledésnél...

 

 

 

 

Egyébként én két dolgot emésztek meg nagyon nehezen.. Jodie Foster karaktere, annak ellenére, hogy egész végig a hatalomra tört, amikor meg meglövik, simán lemond az életéről... Ehhh.. De legjobban az zavart, hogy Matt Damon helyében én először befeküdtem volna a gyógyítógépbe, s csak azután mentem meg a világot...

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

After Earth: nem tudom, mi lenne a nagyobb negatívum érzésem a filmmel kapcsolatban. Az, hogy se az idősebb, se az ifjabb Smith által játszott karakterrel nem tudtam szimpatizálni?

 

A legkedvelhetőbb karakter az óriás, fiókáit vesztette sasmadár volt, amely feláldozta magát Smith Jr.-ért. Ez pedig azért elég gáz egy kétemberes filmre nézve.

 

Vagy az, hogy a díszletek és látványelemek végtelenül spórolósra és fantáziátlanra sikeredtek? Az űrhajó kívülről még csak-csak, de a belseje, mintha egy műanyag csőbe beterelték volna a színészeket, és azt mondták nekik: na, ez egy űrhajó. Valahogy úgy érzem, nem csak én, hanem a színészeknek sem sikerült ezt elhinniük. Pláne gáz volt, amikor fém hangot adnak egy olyan elemnek, amelyről egyértelműen látszik, hogy valami gumiszerű anyag. Eh...

 

Az a ruha meg teljesen kész volt. Színváltós belső az van - ráadásul mindig olyan színt vesz föl, hogy véletlen se olvadjon bele a környezetbe, vagy tűnjön a viselője fenyegetőnek. Meg vannak lebenyegek is, hogy repüljön. Na de fűtőszálak, hogy ne fagyj meg éjjel, az nincs, az biztos a luxusváltozathoz járt.

A másik kérdés, ami végig ott motoszkált a fejemben: mi lenne, ha a mütyürkékre lőfegyverrel lőnének, és akkor ezt az egész "ha félek, meglátnak" dolgot el lehetne felejteni, hiszen eleve kevesebb az esélye, hogy a lény karomtávolságba kerüljön. Ebbe mintha nem gondoltak volna bele teljes egészében. :hmm:

 

De minden hibája ellenére azért lekötött, szóval nagyjából a szódával elmegy kategória. Az alapötlet jó, a kivitelezés közepes, a két Smith-nek meg egyes. Bár azt mindenképpen a javára írom, hogy M. Night Shyamalan végre újra készített egy nézhető filmet a Jelek után. Ugyan nem ér fel ahhoz a tizenegy évvel ezelőtti filmhez, de legalább nem lüktetett egy ér a halántékomon, aludtam el vagy kapartam le kínomban az arcom, miközben néztem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

After Earth:

A másik kérdés, ami végig ott motoszkált a fejemben: mi lenne, ha a mütyürkékre lőfegyverrel lőnének, és akkor ezt az egész "ha félek, meglátnak" dolgot el lehetne felejteni, hiszen eleve kevesebb az esélye, hogy a lény karomtávolságba kerüljön. Ebbe mintha nem gondoltak volna bele teljes egészében. :hmm:

 

 

Nekem meg az járt a fejemben, hogy szegény lény, ha nem félnek a közelében, nekimegy a falnak?Merthogy állítólag csak a félelmet látja... :)

 

Szerkesztve: - R2-D2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hobbit 2:

 

Engem nem lepett meg amúgy a befejezés, valahol el kellett vágni, és elég érdekes helyen tették meg ezt, az ember szinte fohászkodik a folytatásért. Nekem tetszett ez a megoldás, az említett hordós jelenet viszont valóban gáz volt. Sajnos.

 

Nekem ez azért problémás, mert eddig minden film végére tudtak egy szép filmszerű befejezést kreálni még akkor is, ha az középső rész volt. Ennél a résznél teljességgel hiányzik, márpedig egy filmnek jót tenne egy tisztes befejezés, elvégre nem sorozat:) (Bocsi, Riddick, ebben nem értünk egyet.) A Két Toronynál szándékosan törekedtek arra, hogy legyen ilyen. Nem tudom, miért változott a készítők megítélése.

Ráadásul én ismerem a teljes történetet, ezért is tudom, hogy rossz volt itt elvágni, de ezt majd egy év múlva megbeszéljük.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Nekem meg az járt a fejemben, hogy szegény lény, ha nem félnek a közelében, nekimegy a falnak?Merthogy állítólag csak a félelmet látja... :)

 

Tényleg, ez bennem is felmerült, mondjuk nálam a szikla peremén. :)

 

Ez legalább akkora marhaság volt, mint a T-rex, ami csak a mozgást látja. :lol:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt szeretném kérdezni, hogy van-e itt valaki, aki látta a 12 Years a Slave-et? (Azon kevés filmek egyike idén, melyek tényleg érdekelnek.) Amennyiben akad ilyen tag - bízva az itt fórumozók megítélésében - meg tudja e erősíteni azokat a biztató információkat, amiket eddig hallottam róla... Tehát, hogy mélységesen nyomasztó, felkavaró, brutális ábrázolásmóddal dolgozik, elsőrangú színészi alakításokat vonultat fel és szerkezetileg is jól van felépítve stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még én sem láttam, de meg akarom nézni (viszont nem moziban, mert az lehet tényleg felkavarna). Már csak Benedict Cumberbatch miatt is érdemes megtekinteni. :) Úgy tudom, jövő év januárban már nálunk is a mozikban lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt szeretném kérdezni, hogy van-e itt valaki, aki látta a 12 Years a Slave-et? (Azon kevés filmek egyike idén, melyek tényleg érdekelnek.) Amennyiben akad ilyen tag - bízva az itt fórumozók megítélésében - meg tudja e erősíteni azokat a biztató információkat, amiket eddig hallottam róla... Tehát, hogy mélységesen nyomasztó, felkavaró, brutális ábrázolásmóddal dolgozik, elsőrangú színészi alakításokat vonultat fel és szerkezetileg is jól van felépítve stb.

Január 2-től játsszák a mozik nálunk, és mivel 4-én Pestre megyek államvizsga-felkészítőre, utána mindenképpen megnézem. Várom ezt a filmet, ha addig ráér, beszámolok róla. A rendező előző két filmjét is láttam, azokból kiindulva biztosan lehet arra számítani, hogy olyan lesz, amit írtál... viszont én szeretem a pasi filmjeit, ezért mindenképpen moziban nézős.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Január 2-től játsszák a mozik nálunk, és mivel 4-én Pestre megyek államvizsga-felkészítőre, utána mindenképpen megnézem. Várom ezt a filmet, ha addig ráér, beszámolok róla. A rendező előző két filmjét is láttam, azokból kiindulva biztosan lehet arra számítani, hogy olyan lesz, amit írtál... viszont én szeretem a pasi filmjeit, ezért mindenképpen moziban nézős.

 

Köszönöm, nem tudtam mikortól megy, csak már olvastam néhány véleményt. Persze bőven ráér, amúgy már csak a húzónevek miatt is mindenképpen bizakodok, csak maximum attól tartok, hogy átmegy ilyen túlzó amerikai heroizálásba.

Moziban nem valószínű, hogy megnézem, mert ez az ábrázolásmód sokakat elriaszthat... én egyedül meg nem nagyon szeretek moziba menni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.