Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

A Tumblert se tudtam megszeretni, és ez az új Batmobile se lesz a szívem csücske. Ez a túlzott katonai jármű szerűsítés valahogy nem passzol számomra Batman karakterével. Én továbbra is ha Batmobilera gondolok, a Tim Burton filmek járgánya (kedvenc!) ugrik be, vagy az Adam Westes sorozaté. Azoknak volt stílusa, eleganciája, A Schumacher filmek batmobile-jai gagyin néztek ki, a Nolan trilógiás, és úgy néz ki az új filmes autók pedig túlzottan a "realisztikusságra" törekszenek, ami számomra a hangulat rovására megy (egy képregényfilmnek nem értem miért kell azt bizonygatnia, hogy amit mutat, az valóságban is megtörténhet, nekem Nolan trilógiájában is ez volt a legkizökkentőbb dolog, ami részben a baromi ronda "katonai célú", de totál "batmantelen" batmobile-ban csúcsosodott ki).

Jut eszembe, még a 90-es évekbeli rajzfilmsorozat járgányát is szerettem, bár lehet azért, mert az stílusában a Tim Burton verzióra hajazott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, a Burton féle filmekben mi nem tetszett neked? Nekem mindkettő nagy kedvencem, minden hibáik ellenére is. A díszletek valami zseniálisan jók voltak bennük, ott tényleg azt éreztem, hogy Gotham elevenedik meg a képernyőn. Ez, és a karakterek és jelenetek bizarrsága pedig szerintem egy izgalmas kissé szürreális világot teremtett, ami szerintem jobban passzolt a karakterhez és az egész Batman mítoszhoz, mint Nolan sokszor már erősen izzadságszagú realitásra törekvése, ami engem, habár szeretem az ő trilógiáját is, sokszor kizökkentett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nagyon bejön az új Batmobil és pont azért amiért másoknak nem. :D Számomra ugyanis nézhetetlenek a régi Batman filmek. A Burton féle verziókkal büntetni lehetne.

 

Mintha én írtam volna. A Nolan-féle Batman trilógia után számomra nézhetetlenek a régiek. Túl gyerekesek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, a Burton féle filmekben mi nem tetszett neked?

 

Semmi. A díszletek (mekkora stúdió feeling Te jó isten...), a szereplők, a hangulat...a sor végtelen hosszú. Burton világa amúgy is nagyon távol áll tőlem, nekem túl elvont a csávó ami nem lenne baj, de a hangulata nem jön be. Refn is elvont, de az ő filmjeiért pl. oda vagyok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Semmi. A díszletek (mekkora stúdió feeling Te jó isten...), a szereplők, a hangulat...a sor végtelen hosszú. Burton világa amúgy is nagyon távol áll tőlem, nekem túl elvont a csávó ami nem lenne baj, de a hangulata nem jön be.

Ezt akár szóról szóra én is írhattam volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én igazából az első és a hármas filmet kifejezetten bírom a Nolan-trilógiában. Csak valahogy ebben a realisztikus világban nekem sokszor komikusan jön le, hogy egy felnőtt ember egy denevér jelmezben osztja az igazságot, úgy hogy a produkció láthatóan halál komolyan veszi magát. Talán pont ezért kedvelem az elsőt és a hármast: az elsőben Gothamnak van még egy sajátos hangulata, nem elszállt, de egyértelműen nem a mi világunkból van így simán elfogadom benne Batmant, a hármasban pedig ugyan minden full realisztikus és Gotham olyan mint egy átlag, jellegtelen amerikai nagyváros, de cserébe szinte alig kerül elő a bőregér ruha.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

egy szó mint száz, idén bajban lennék, ha év animációs filmjét kéne választanom. A Lego Movie és ez, ez vagy a Lego Movie. Tudjátok mit, mindkettő elfér a polcomon és a dobogón is. :D

Kb. én is így érzem. Két remek film, és mindkettő meglepetés volt, hogy milyen jó lett. :) Na jó, az Így neveld a sárkányodat 2 esetében nem volt olyan nagy a meglepetés, hiszen "csak" az előző színvonalát kellett hozni, ami nem minden folytatásnak jön össze, de itt most sikerült.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kb. én is így érzem. Két remek film, és mindkettő meglepetés volt, hogy milyen jó lett. :) Na jó, az Így neveld a sárkányodat 2 esetében nem volt olyan nagy a meglepetés, hiszen "csak" az előző színvonalát kellett hozni, ami nem minden folytatásnak jön össze, de itt most sikerült.

Igen, ez a szinttartás hál' isten fontos is volt a készítőknek. Anno az első résznél ki is jelentették, hogy nem érdekli őket, mekkora siker lett, csak akkor folytatják, ha ugyanolyan jól meg tudják csinálni. Bele is telt négy évbe, mire elkészült a folytatás. Ami viszont meglepett, hogy az első rész is négy éven át készült. Vicces volt úgy nézni a werkfilmeket, hogy a hangfelvételeken még mindenki máshogy nézett ki, mint a werkfilmek interjúi alatt. Különösen a Hablatyot megszólaltató Jay Baruchelen érhető ez tetten, aki a hangfelvételekkor még 24 évesen elég extrémül festett kakastaréj hajával, az interjúkon 28 évesen meg már teljesen emberi külseje van, semmi extrém. :)

A harmadik részre viszont már nem "pazarolnak" négy évet, 2017-ben jön.

 

Mondjuk most szerintem már eleve úgy írták meg a sztorit, hogy a befejező epizód is a fejükben volt, mert se a gonosz alfasárkányt, se Dragót nem ölték meg.

 

 

A szinkronra még kíváncsi leszek azért. Most megnéztem a The Lego Movie-t és az Így neveld a sárkányodat első részét is angolul. Hát, mindkettőn nagyon sokat emel a szinkron. A hangokkal nincsen baj - na jó, a legós filmnél azért sokat dob a filmen az, hogy a filmes minifigek a filmes valójuk magyarhangján szólalnak meg többnyire -, de a szövegek. A The Lego Movie-nál nagyjából egy olyan szöveg van angolul, amin elmosolyodtam, a "rest in peaces", de még ez is sokkal jobban hangzik Csernák hangján, magyarul: abraka darabra! :)

Az így neveld a sárkányodatnál nem volt ilyen gondom a szöveggel, sőt, ott angolul is sikerült nem egy jó poént írni, viszont ez is jobban tetszik magyarul. Ami viszont aggaszt kicsit a második résszel, hogy a többi sárkány nevét lehet nem úgy fordították le, mint a sorozatban. Legalábbis a feliratban egyedül Halvér sárkánya, Bütyök (Meatlug) kapta meg a sorozatbeli nevét. Takonypóc sárkánya Kapó (Hookfang) helyett Kampós volt, Astridé Vihabogár (Stormfly) helyett Viharzó, Kőfej sárkányrésze pedig Kova Böff (Barf) helyett (szegény Töfföt nem nevezték nevén). Azért remélem, az egységesítés szellemében nem keresztelték át a sárkányokat.

A másik, hogy nem tudom, Király Attila hogy tud szuperálni Dragóként. Angolul iszonyú mély és reszelős a hangja, és ezt a két tulajdonságot Király Attila hangjáról nem lehet elmondani. Az egyik kedvenc szinkronszinészem, de nagyon nem tudom összepárosítani Dragóval most.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A harmadik részre viszont már nem "pazarolnak" négy évet, 2017-ben jön.

 

Mondjuk most szerintem már eleve úgy írták meg a sztorit, hogy a befejező epizód is a fejükben volt, mert se a gonosz alfasárkányt, se Dragót nem ölték meg.

 

 

A másik, hogy nem tudom, Király Attila hogy tud szuperálni Dragóként. Angolul iszonyú mély és reszelős a hangja, és ezt a két tulajdonságot Király Attila hangjáról nem lehet elmondani. Az egyik kedvenc szinkronszinészem, de nagyon nem tudom összepárosítani Dragóval most.

Azt lehetett sejteni épp a spoileres rész miatt, hogy lesz folytatás, bár én konkrétan nem tudtam róla. Ha az is ilyen lesz, akkor jöhet. :)

 

Nekem nem volt bajom Drago szinkronjával, Király Attila nem a Jack Sparrow féle hangját adta, amit egyébként nagyon szeretek, de ide egyáltalán nem illett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nem volt bajom Drago szinkronjával, Király Attila nem a Jack Sparrow féle hangját adta, amit egyébként nagyon szeretek, de ide egyáltalán nem illett volna.

Ezt örömmel hallom. Bár Király Attilát milliónyi szinkronban hallottam, valahogy Jack Sparroeként maradt meg a leginkább. Az pedig nem illik Dragohoz. De akkor ezek szerint no para novemberig. :) Eh... miért kell ilyen sokat várni a BD-re? :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjttel csak egyetérteni tudok. Pont ma néztem újra a Lego Movie-t és zseniális megoldások és szinkronhangok vannak benne (kedvencem a Bat-Emett). :D Szóval hatalmas riszpekt a készítőknek. Egyedül talán Dubmledore-hoz találhattak volna valami jobb hangot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjttel csak egyetérteni tudok. Pont ma néztem újra a Lego Movie-t és zseniális megoldások és szinkronhangok vannak benne (kedvencem a Bat-Emett). :D Szóval hatalmas riszpekt a készítőknek. Egyedül talán Dubmledore-hoz találhattak volna valami jobb hangot.

Dumbledore angolul is ilyen megjátszott hangon szólal meg (ugyanígy a mikromenedzserek is). A hangokban azért ilyen téren igyekeztek hűek maradni az eredetihez. Hogy aztán az angolban miért döntöttek úgy, hogy Dumbledore hangja ilyen legyen, az jó kérdés. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem mindkettő tetszett, de az eredeti szinkron jobban. A film élvezeti értékhez érdemben nem adott hozzá többet az eredeti hang sem, de Chris Prattet nagyon bírom és jó volt őt hallgatni a főszereplő hangjaként, mint ahogy Morgen Freeman, vagy Liam Neeson :lol: is tök poén volt ezekben a "szerepekben". Az is tetszett, hogy ügyeltek az autenticitásra és Lando hangja Billy Dee Williams volt, C-3PO-é pedig Anthony Daniels (kár, hogy Fordot nem tudták megnyerni Hannak), a Shaquille O'Neales legónak meg maga Shaq. :) Ja meg Jonah Hill, 'mint Zöld Lámpás' szintén instant mosolyfaktor. :D Egyedül Elizabeth Banks volt, aki nem annyira tetszett. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért nem, teljesen hihető. A rohamosztagos elkötötte Batman kocsiját, az öreg Wayne bejelentette, a zsaruk meg megfogták. Aztán most szépen elszállítják a delikvenst a helyszínről. Mi az, ami szerinted mindebből nem lehet része a Batman v Supermannak? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap láttam a 2011-es Majmok bolygója filmet. Nagyon tetszett, jó volt benne a dráma. Érdekes volt látni, hogy az elejétől indítják a dolgokat és érezni lehet, hogy ez még a kezdet.

Én a Majmok bolygója remake-eket még nem láttam, csak a klasszikusokat. Nekem nagyon tetszettek, csak az utolsó kettő nem jött be annyira.

Az utolsó részre szívem szerint 6-ost adtam volna, de a film legutolsó jelenete annyira meghatott és annyira tetszett, hogy muszáj volt felvinnem 1-gyel az értékelésemet.

Amúgy 1-5-ig láttam, a 6-hoz még nem volt szerencsém. Bár arról úgy tudom, hogy nem az 5. rész folytatása, hanem valamilyen TV-sorozatból összegyúrt valami. Kerestem, de sehol sem találtam. Esetleg valaki tudna egy torrent oldalt az Ncore-on kívül, ahol fenn van a film? Megköszönném.

Szerkesztve: - DarthMaul31
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.