Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

 

Amikor a por morse jelek formájában vékony és vastag csíkokban hullik a földre!-azok a NASA koordináták

 

 

Én ezt tudom, de azt látjuk, amikor ezt szánt szándékkal előidézi a polc mögül? Az a STAY előtt vagy után történik a könyvespolc mögüli nézőpontból?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A történet szerintem is csak szimplán "jó", bár őszinte leszek, én egyáltalán nem találtam ki a csavart. Viszont Nolan az utazás képeivel oly érzékletesen vitte képernyőre a végtelen kozmosz hideg és csendes magányát, hogy a film után megmagyarázhatatlan módon apró porszemnek éreztem magam a világegyetemben. Ehhez az érzéshez persze kellett a zseniális Hans Zimmer is, akit én csak most kedveltem meg igazán. :) (és még a vesém is bírta a megpróbáltatásokat :D )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Én ezt tudom, de azt látjuk, amikor ezt szánt szándékkal előidézi a polc mögül? Az a STAY előtt vagy után történik a könyvespolc mögüli nézőpontból?

 

 

 

Úgy rémlik igen, még gondoltam is, hogy az előbb még indulatból azt küldte, hogy maradj, most meg egyből átlátja a szitut.

És igen bibi lehetne, hogy a koordinátákkal később foglalkozik, ha nem egy 5D térben lenne. Egy laza puki és egy évszázaddal arréb üzen. ;)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Úgy rémlik igen, még gondoltam is, hogy az előbb még indulatból azt küldte, hogy maradj, most meg egyből átlátja a szitut.

És igen bibi lehetne, hogy a koordinátákkal később foglalkozik, ha nem egy 5D térben lenne. Egy laza puki és egy évszázaddal arréb üzen. ;)

 

 

5D térben ez nem gond. De van-e arra utaló monológ/arckifejezés, stb. hogy miért gondolta meg magát hirtelen? Vagy csak mögé kell gondolni, hogy rájött?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A történet szerintem is csak szimplán "jó", bár őszinte leszek, én egyáltalán nem találtam ki a csavart. Viszont Nolan az utazás képeivel oly érzékletesen vitte képernyőre a végtelen kozmosz hideg és csendes magányát, hogy a film után megmagyarázhatatlan módon apró porszemnek éreztem magam a világegyetemben. Ehhez az érzéshez persze kellett a zseniális Hans Zimmer is, akit én csak most kedveltem meg igazán. :) (és még a vesém is bírta a megpróbáltatásokat :D )

Én se találtam ki a csavart, azthittem hogy simán "szelep" kicsit az érintett, alig tulajdonítottam neki jelentőséget.

A vese meg sose volt gond. Nem kell ahhoz

5D hiberkocka

, hogy azt a két pofa sört a film utánra tegyük térben és időben! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

5D térben ez nem gond. De van-e arra utaló monológ/arckifejezés, stb. hogy miért gondolta meg magát hirtelen? Vagy csak mögé kell gondolni, hogy rájött?

 

 

Rájött persze. Úgy rémlik ez akkor válik nyilvánvalóvá mikor kicsit bebarangolja a kamera a teret. Asszem TARS-nak mondja, hogy "te még mindig nem érted?" És akkor nekiáll az nem indulatból üzenni(por és óra)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Rájött persze. Úgy rémlik ez akkor válik nyilvánvalóvá mikor kicsit bebarangolja a kamera a teret. Asszem TARS-nak mondja, hogy "te még mindig nem érted?" És akkor nekiáll az nem indulatból üzenni(por és óra)

 

 

Ok. Már csak az nem világos, hogy miként irányítja binárisan a port? :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Felteszem akkor az órát vágod! Előbb halljuk azt! ;)

 

 

Az szerintem evidens. Carter kéri TARS-t, hogy a szingularitás lényegét konvertálja át Morse kóddá. Ezt TARS megosztja vele. Ezután Carter az órára tud hatni a "kopogással" és beállítja a 45-s másodperchez, ahonnan hosszú-rövid jelek váltakozással leadja a kódot. Ez tiszta sor, na de a porba hogy nyúl bele úgy, hogy 1 vagy 0 legyen?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Az szerintem evidens. Carter kéri TARS-t, hogy a szingularitás lényegét konvertálja át Morse kóddá. Ezt TARS megosztja vele. Ezután Carter az órára tud hatni a "kopogással" és beállítja a 45-s másodperchez, ahonnan hosszú-rövid jelek váltakozással leadja a kódot. Ez tiszta sor, na de a porba hogy nyúl bele úgy, hogy 1 vagy 0 legyen?

 

 

 

A "süket duma" erre a gravitáció. Már a Nasa-nal Murph is kiböki hogy gravtiációs anomália írta le a koordinátákat. És a gravitáció az egyik mozgatórugója az időn át való üzenésnek is az 5D-s térből.

Ahol jobban vonz ott vastagabb a por, mert többet húzott oda.

Tudom, nem biztosm hogy válaszoltam de szívesen rárugnám most veled az ajtót a Nolan testvérekre, ha valamire nem tudnak válaszolni a kérdéseinkből, levágnánk őket fénykarddal. Jössz?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért az furcsa, hogy

 

 

Cooper tök véletlenül toppan be a NASA-hoz, és rögtön megteszik pilótának, mondván nincs más alkalmas személy. Ha így van, akkor miért nem keresték meg már előbb? Csak egy telefonba került volna. Meg azért az is jó lett volna, ha kitérnek a földi helyzetre jobban. Lebombázni a csóró népeket? Ráadásul ezt a NASA-nak kéne megtennie, ami egy űrkutatási hivatal és nem hadsereg? Fura na.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

A "süket duma" erre a gravitáció. Már a Nasa-nal Murph is kiböki hogy gravtiációs anomália írta le a koordinátákat. És a gravitáció az egyik mozgatórugója az időn át való üzenésnek is az 5D-s térből.

Ahol jobban vonz ott vastagabb a por, mert többet húzott oda.

Tudom, nem biztosm hogy válaszoltam de szívesen rárugnám most veled az ajtót a Nolan testvérekre, ha valamire nem tudnak válaszolni a kérdéseinkből, levágnánk őket fénykarddal. Jössz?

 

De ez nyilván csak addig volt magyarázat, amíg ki nem derült, hogy Carter a "gravitáció". Ő irányítja ebben a térben gravitációt. Mondjuk ez így meg is adja a választ. Kigondolja a bináris kódot, és utána a gravitációval úgy játszik, hogy oda szálljon a por, ahová kell.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit a film tudományos hátterével kapcsolatban.

 

 

Szerintem érdemes elgondolkozni az egész koncepció alapjain, hogy valamelyest megértsük a történéseket. A 4. dimenzió nem feltétlenül az időt, inkább időtartamot jelent, ami egyfajta irányként működik, mint a másik három térbeli dimenzió is, a negyedik pedig merőleges a korábbi háromra (idő kell, amíg meglátunk valamit a 3D-ben, amíg a fény eljut a tárgyról a szemünkig, ez határozza meg, hogy milyen messze van a tárgy a szemünktől, amit 1 bizonyos pillanatban látunk, az valójában a keveréke ezeknek a késleltetéseknek). Egy egydimenziós mozgás esetében ismerjük a teljes spektrumot. Van egy pont, ami egy irányba mozog egy vonalon, ismerjük azt, hogy az pont hol volt, hol van, hol lesz, ebből a háromdimenziós perspektívából, amiben vagyunk. Ezt két dimenzióban már nem tudjuk leírni, mert ugyan a térbeli lehetőségeket ismerjük, de az időbelieket nem tudjuk ebből a 3D-s perspektívából meghatározni, ehhez a 4D kell. Szóval ahhoz, hogy a jelenlegi háromdimenziós világunkat teljes egészében lássuk, ahhoz kellene az 5. dimenzió. A 3D-t se mindig teljesen látjuk (és most nem arra gondolok, hogy valaki nem tudja lekódolni a moziban a 3D-s filmet), hanem ha állsz az utcán például nézel egy épületet (az is egy kocka), akkor annak nem látod a hátulját, mert takarásban van, de attól még tudod, hogy ott van. (Nem látod, de odaképzeled.) Így van ez valahogy az 5D-vel is. Azt is mondhatnánk, hogy amit most jelennek nevezünk, az nem állandó, hanem egy mozgásban lévő pont az 5. dimenzióban. Az energiát, változást, életet, mind ebben a 3 dimenzióban képzeljük el, de térről nem lehet beszélni, idő nélkül. Így igazából nincs is értelme McConaughey 5D-s kalandját leírni, mert ebből a perspektívából nem írható le. Az 5. dimenzióban az időt nem csak horizontálisan (előre-jövő, hátra-múlt + a jelen), hanem vertikálisan is lehet értelmezni, amit Stephen Hawking „imaginery time”-nak nevezett. Ez nem az a fajta idő, amit mi észlelni, megfigyelni, megtapasztalni tudunk. Ebben a paradigmában tudnám valahogy értelmezni talán a kérdéses jelenetet.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi Miss! :)

 

Köszi az ajánlást, meg fogom nézni. :)

 

Nagyon szívesen! Biztosan tetszeni fog mindkettőtöknek :)

 

Nem néztem meg az Interstellart, pedig jártam Pesten. Túl hosszú, és most nem fért bele az időmbe. Ha még adják decemberben normális időpontban, akkor talán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Interstellar: Az elözetesek alapján nem néztem ki belőle ennyit: nagyon jó volt, remek moziélmény, bár nálam a katarzis elmaradt. Az űrjelenetek ugyan eszméletlen hangulatosak voltak, de sajnos a film jó párszor kidobott magából. Ennél idén már mutattak be sokkal jobb filmet is.

 

Zavart, hogy a csattanók ennyire egyértelműek voltak. Az, hogy ki dobálja a könyveket, meg hogy ki csinálta nekik a fekete lyukat szinte teljesen magától értetödő volt. Pláne amikor főhősünk megkérdezi, hogy vajon lehet-e az időben visszafele menni. Egyértelmű volt, hogy nem azért teszi fel a kérdést, mert ezzel tisztázni akar valamit. Ez a kérdés nyilván nem merült fel az átlag nézőben. Egyszerüen jelezni akarja, hogy ő fejben, ahogy egy igazi hőshöz illik már egy lépéssel előbbre jár.

Az elején a visszaemlékező videók pedig egyértelművé tették, hogy a küldetés sikerrel fog járni.

 

Nekem a mutatott bolygók is csalódást jelentettek. A Cosmos sorozat ennél sokkal jobban átadta nekem a világűr sokszinűségét. Oké az egy ismeretterjesztő sorozat ráadásul a CGI messze nem ilyen szintű benne, de amikor ott mutatják hogy hogy néz ki a Naprendszer bolygóinak a felszine az álleesős. Pláne amikor a Szaturnusz holdját a Titánt mutatják és a "narrátor" űrhajója elmerül a metántengerben. Itt meg a nagyköltségvetésű filmben kideritik, hogy egy másik galaxisban lévő bolygók is szinte pont úgy néznek ki mint a Föld egy-egy része kis variációval... :(

 

De leginkább ezért a "szeretet ereje" nevű maszlagért volt a legnagyobb kár. Nekem semmi bajom a szentimentalizmussal. Megvan annak a maga helye, de az nem itt volt. Mintha Nolanék belenéztek volna a nagy tátongó űrbe és annyira megijedtek volna hogy gyorsan odaképzeltek valami megnyugtatót. Így odaírták, hogy azért nyugi, lehet hogy porszemek vagyunk az univerzumban de szeretünk és az aztán mindenre gyógyirt jelenthet. Még útjelzőnek is kiváló, ahogy az az utolsó képkockákból kiderült. És pont emiatt a "gyávaság" miatt nem tud nálam zseniális lenni

 

Ami tetszett: a robotok poénjai, a felvezető rész a családdal, szinte minden űrjelenet, a zene, hogy semmi se volt túldesignolva és minden "valószerűnek" nézett ki, általában a szinészi játékok, a szerethető karakterek

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Interstellar: Az elözetesek alapján nem néztem ki belőle ennyit: nagyon jó volt, remek moziélmény, bár nálam a katarzis elmaradt. Az űrjelenetek ugyan eszméletlen hangulatosak voltak, de sajnos a film jó párszor kidobott magából. Ennél idén már mutattak be sokkal jobb filmet is.

 

 

Szívemből szóltál! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Néhány filmb*zi haverral már most tervezzük a nagy NOLAN házimozizást jövő nyárra. 2 napos program lesz:

 

1. nap:

 

- Following

- MEMENTO

- Insomnia

- Batman: Begins

- The Prestige

 

2. nap:

 

- The Dark Knight

- Inception

- The Dark Knight - Rises

- Interstellar

 

Tragikus hirtelenséggel és nagyon kapkodva összef*stam egy előzetest az alkalomra. A Following a fekete-fehér és 4:3-as képe miatt maradt ki a videóból, a TDKR meg azért, mert béna voltam... mindenesetre akit esetleg érdekel, itt meglesheti:

 

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

B*ssza meg az is az anyját, aki nem hozza be hazánkba a Guardians of the Galaxy-t BD-n. :fuck2::fuckoff: Abszurdisztán 2014, köszöntjük kedves utasainkat. :angry:

 

 

Még csak most szembesültél vele??

 

Állítólag a Disney szarakodik, de én ezt kétlem. Ha viszont igaz, akkor meg a Demóna volt az utolsó Disney BD itthon - ez érintheti esetleg a későbbi SW VII-et is.

 

A legszebb, hogy senki, semmi hivatalosat nem mond.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.