Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

A gond mindhárom elméletből tevődik össze. Kérdés csak, hogy milyen százalékban?

1;A politika tehet róla, hogy kevés az átlag fizetés az átlag BD árhoz képest.

DE akkor a tehetős ismerőseim miért nem vesznek BD-t, pedig a ahogy Bomarr írta ott figyel a 3D LED tv-s rendszer mindegyiknél?

2;A forgalmazó politikafüggetlenül profitorientált.

UGYE itthon van BD? Van. Egy pléda; Mohácson ez nem derül ki. 21-22000 a lélekszámunk, van TESCO-nk van két Alexandra boltunk, Euronics-unk és sehol sem kapni BD-t!

Miért? Mert nem vennék az emberek. Pedig régen az emlitett helyeken még biztos láttam párat..Tehát ahogy pl. kisvárosom áll itthoni viszonylatban úgy áll Hazánk Európában..

3;Mentalitás és alternatív források

MEGGYŐZŐDÉSEM, hogy ez a legnagyobb gond, itt mindenki mindent ingyen akar és még a gazdagok sem költenek rá.

Múltkor egy hálisten' unalmas műszakra elvittem pár dvd-t amit a szekrényből túrtam. Munkatárs (felettem van a ranglétrán, kb netto:180):

-"ezeket te megvetted eredetiben?" -tök fölösleges..

Olyan hangot utött meg, hogy behúztam fülem farkam és azt hazudtam, hogy "a Lidl turkálósából vannak 800-1000ft-ért és gondoltam ennyiért nem érdemes letölteni.."

Válasz: -"dehogynem, erre költeni fölösleges." Valóság; Tökéletes trükk és a Piszkos Tizenkettő volt nálam..3000/db-ért premier megjelenéskor, mert nekem akkor fontosak voltak, na és persze ilyen címek sosem lesznek turkálósban..

+magamról;

PERSZE akkoriban még jobban gyerek voltam felnőtt fizetéssel, mikor halmoztam a dvd-gyűjteményt és naív is voltam, mert azt hittem, hogy a dvd egy "ultimate" formátum, kedvenceim "végső nyughelye".

Szóval a lakáshitel, a 2 gyermekes családi élet és a fejünk felett lebegő állandó felbontásnövelés és a vele járó formátumváltási kényszer lehetősege az én indokom, hogy kevés BD-van és sajnálom is rá a pénzt.

5-10 év múlva "menjen a bogár", hogy mindent 8K-ban vegyek? Feladtam, bavallom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel piacorientáltak, nyilván az elsődleges szempont a profitabilitás. Viszont, ha ez nincs meg, akkor szerintem további faktorokat vizsgálnak meg, hogy marad-e a formátum, vagy sem. Kizártnak tartom, hogy minden veszteséges piacról kivonult volna a Disney. Az egyéb faktorok közül a legerősebb az ország gazdasági dinamikája (most nincs meg a vásárlóerő, de meglesz a jövőben?), majd pedig az egyéb faktorok. Itt el tudom képzelni, hogy egy ilyen szempontot is figyelembe vesznek, még ha nem is olyan nagy súllyal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az aeonflux blog vezetője filmforgalmazással is foglalkozik (illetve foglalkozott; hogy ez jelen pillanatban is áll-e azt nem tudom) és ő azt mondja, hogy ez valahogy a következőképp mehetett le: a Disney mondott egy számot, hogy mit vár el a jövőben, a helyi forgalmazó viszont adott egy másik számot, ami szerintük a reális jóslás volt. A Disney azt mondta hogy ez túl alacsony és kaszálta a helyi értékesítést.

Szerinte a mostani döntés nincs kőbe vésve és könnyen lehet hogy jövőre vagy később meg tudnak egyezni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerinte a mostani döntés nincs kőbe vésve és könnyen lehet hogy jövőre vagy később meg tudnak egyezni.

Remélem, hogy így van, mert sokan már temetik a majdani a star wars megjelenéseket is, de ahhoz még szerintem korán van..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerinte a mostani döntés nincs kőbe vésve és könnyen lehet hogy jövőre vagy később meg tudnak egyezni.

Lehet be kéne vezetnie az ncore staff-nak, hogy egy ideig nem enged fel Disney HD filmeket az oldalra. Nem tudom, hogy a tilalmaik a cam verziókkal vagy éppen a játékok visszafogása valóban segít-e a magyar üzleteken, de egy próbát megérne. Az ncore nyitott az ilyesmire.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Új alien is lesz a Prometheus 2-ben

 

Ridley Scott ugyan most még nyakig benne van a Marsi (The Martian) című Matt Damon-sci-fi rendezésében, és valahol Budapesten kolbászol, a Prometheus folytatásának előkészületei sem álltak le, sőt. A bemutató dátuma nem ismert, sőt, még az sem, mikor fogják elkezdeni a forgatást (hátha Budapesten) de mi sem jelzi jobban, hogy Scottot nagyon is érdekli a téma, mint az, hogy nemrég elárulta a sajtónak: a filmben egy teljesen új alien is megjelenik majd. A The Australian nevű lapnak adott interjúban kijelentette, hogy

 

"Friss lesz, egy új kezdet. Elegem van az istenekből meg a sárkányokból, meg minden hasonló szarságból. Meglátok még egyet, fejbe lövöm magam. Elég volt. Az eredeti alien egyértelműen egy sárkány, egy kiba**ott kemény sárkány, viszont igazi, valós, kézzelfogható lény, ami a frászt hozta a közönségre, és én ezt szeretném a második Prometheusszal elérni. A film utolsó harmadában találkozni fogunk majd az alien új formájával, és garantálom, hogy mindenki be fog tojni tőle."

 

Scott elismerte, hogy a Prometheus végén látott xenomorf nagyon hasonlított az 1979-es Nyolcadik utas a halálban látottra, de a második Prometheus-filmben nem fognak ráismerni a filmtörténet egyik legkultikusabb idegen lényére. Mivel a Marsi 2015 november 25-én kerül mozikba, a rendező érdemben 2016 előtt nem fog tudni foglalkozni a második Prometheusszal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem mindenki tud angolul ráadásul sokaknak nyelvérzéke sincs hogy megtanuljon, harmadszor az anyanyelvén szeretné élvezni. Elképesztő hova jutottunk 25 év alatt.

Valóban nem mindenki tud angolul, de nálunk ettől függetlenül nincs is igény arra, hogy eredeti nyelven nézzünk filmeket. Pl. nem tudok kínaiul, de a kínai filmeket is eredeti nyelven szeretem nézni, persze magyar felirattal, hogy értsem. A nyelvérzékről meg egészen más a véleményem, mert ugye az anyanyelvét is megtanulja mindenki... de ez már nem ide tartozik. Na persze sokaknak kényelmesebb a szinkron, az a sanda gyanúm. Időnként duplán töltök filmet, ha valami tetszett és továbbadom a családnak, mindjárt kérik szinkronnal. Néha hajlandó vagyok letölteni még egyszer ugyanazt. Persze csak xvidben.

 

Egyébként én például ha nem lenne nCore biztos hogy többet vásárolnék. És nem egy olyan embert ismerek aki soha nem vett Blu-rayt de ott a full HD TV a lakásában és biztos vagyok benne hogy venne filmet ha rákényszerülne, mert nagyon is megtehetné.

Sajnos akkor sem tudnék több lemezt venni, ha nem lenne ncore :( Pedig szeretek eredeti lemezeket venni, mint ahogy könyveket is, holott van e-book olvasóm. De persze nem vagyok mérvadó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Francnak húzza ennyit!

Öreg kori elhülyülés. Komolyan, szerintem ennek az ürgének vagy nyugdíjba kéne már vonulnia, vagy nem szabadna hagyni, hogy nyilatkozzon. Megjegyzem, majdnem pepitában ugyanezt mondta a Promethetus forgatása előtt is.

 

Na persze sokaknak kényelmesebb a szinkron, az a sanda gyanúm. Időnként duplán töltök filmet, ha valami tetszett és továbbadom a családnak, mindjárt kérik szinkronnal. Néha hajlandó vagyok letölteni még egyszer ugyanazt. Persze csak xvidben.

Nálam majdnem pepitában ugyanez van. Csak annyi, hogy általában megveszem magamnak BD-n/DVD-n, és akkor azon hallgatom, amin urikedvem úgy tartja, apámnak meg letöltöm magyarul - ami kicsit így leírva furcsán hangozhat, hiszen az egy szem Iron Manemet leszámítva minden BD-filmemen van magyar nyelv, de valahogy nem tud rákattanni a lemezekre. Mondjuk most legalább értelmessé válik majd a dolog: én megveszem full angolul külhonból, neki meg letöltöm magyarul. :D Persze más a tészta a sorozatokkal, azok ennek értelmében vannak meg két nyelven - kivéve, amiknél voltak oly kedvesek, hogy dual hangot tettek. Ejj, azok a régi szép idők, amikor még a feliratokat is azokhoz igazították...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az aeonflux blog vezetője filmforgalmazással is foglalkozik (illetve foglalkozott; hogy ez jelen pillanatban is áll-e azt nem tudom) és ő azt mondja, hogy ez valahogy a következőképp mehetett le: a Disney mondott egy számot, hogy mit vár el a jövőben, a helyi forgalmazó viszont adott egy másik számot, ami szerintük a reális jóslás volt. A Disney azt mondta hogy ez túl alacsony és kaszálta a helyi értékesítést.

Szerinte a mostani döntés nincs kőbe vésve és könnyen lehet hogy jövőre vagy később meg tudnak egyezni.

Ez logikus, csak nehogy addig újra leereszkedjen egy vasfüggöny. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No nekem is megvolt az Interstellar. Nagyon klassz múvi. Jócskán van emészteni való rajta. Valamikor biztos újranézem.

 

 

Durva az az "egy óra/hét év" dolog. El is telt 23 esztendő a vizes bolygóval. Romi egy idő után akár hibernálhatta volna is magát.

Azon filózok egy ideje hogy Coop mi a nyűnek pont a szobájuknál kötött ki. Annyi helyre érkezhetett volna de neki pont oda kelllett érkeznie.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt Dzséjtnek írom.

Hehe, igen, telitalálat, gratula. Eddig elég kevesen jöttek rá az ismeretségi körömből, hogy mi ez. :) Sőt, vannak olyanok, akik még azután sem hitték el, hogy elmondtam, mi az - a legőrültebb teória eddig a boiler volt. :lol: Ezért is szakad itt az "eső", az LV-426-on rátapadt vastag jég olvad le róla. :) Érdekesség, hogy a Director's Cutban a fészke is egy ilyenen van kialakítva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valaki elmondja, mit is kéne látni/észrevenni a képekről? :)

 

Hogy a Brettre csöpögő víz, ami a laikus szemnek egy gépmonstrumról jön, valójában a Nostromo leszállóegységének talpa immár behúzva és összehajtva és olvad róla a jég..

 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Hogy a Brettre csöpögő víz, ami a laikus szemnek egy gépmonstrumról jön, valójában a Nostromo leszállóegységének talpa immár behúzva és összehajtva és olvad róla a jég..

 

Kis korrekció, mert ezt sokszor félreértik. A Nostromónak nincs leszállóegysége, az LV-426-ra maga a Nostromo száll le (ugyanígy le tud szállni a Sulaco is, az ugyanúgy Conestoga-osztályba tartozó Patnát látjuk a földön az Alien3-ban). Az a rész, ami bolygó körül marad, csak a vontatmánya, mondhatjuk úgy is, hogy a kamion utánfutója. Ezt viszont csak a Theduson kapcsolták hozzá a hajóhoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.