Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

JW

 

Nekem a tintahal rémlik, mint az egyik DNS-kiegészítő.

 

Akkor az. :)

 

A korábbi posztomhoz még annyit, hogy én azért is tartom rossz könyvadaptációnak a Jurassic Parkot, mert rengeteg dolgot sík egyszerűvé tett vagy egyszerűen a lógva hagyott.

 

A könyvben ugyanis tényleg megbukott a koncepció is. Ott ugye súlyos gondok voltak már azelőtt, hogy Nedry egyáltalán megérkezett a szigetre. Azon túl, hogy nem egy munkás, hanem vagy egy tucat halt meg, a dinoszauruszok átjutottak a kontinensre. A befektetők ezért ijedtek meg és vonták be Grantéket, nem pedig azért, mert egy balesetben meghalt egyetlen egy ember. Aztán az incidens alatt is sokkal-sokkal többen haltak meg (köztük Malcolm, de vicces, hogy a második könyvben ő a főszereplő), hiszen a parkot a filmmel ellentétben nem evakuálták. Tulajdonképpen a könyvben hasonló vérengzések mentek végbe, mint most a Jurassic Worldben.

A film ezt a részt nagyon elaprózza, elüti a kérdést vagy nem is foglalkozik vele. A dinoszauruszok szaporodása például egy levegőben maradt sztoriszál és ezzel a mai napig nem kezdett senki semmit. Ennek voltak következményei a könyvben, a filmben meg semmi. És személy szerint ezért nem értem, minek kellett bevonni a Sorna-szigetet a történetbe. A könyvben érthető, Crichton lebombázta a Nublart, de a filmben ez nem történt meg. Malcolmék már a The Lost Worldben visszamehettek volna a Nublarra, de Spielberg számomra valamilyen rejtélyes okból pont ezzt nem változtatta meg a könyvhöz képest. A filmes kánonban egészen mostanáig egy bazi nagy kérdőjel volt, hogy mi történt a Nublar-szigettel.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A korábbi posztomhoz még annyit, hogy én azért is tartom rossz könyvadaptációnak a Jurassic Parkot, mert rengeteg dolgot sík egyszerűvé tett vagy egyszerűen a lógva hagyott.

Sajnos emiatt voltam annak idején mérges mindkét filmre, és nagyon sokáig még az elsőt sem néztem meg, a másodikkal azóta sem tettem újabb próbát, majd egyszer. Aztán rájöttem, hogy az első tulajdonképpen egy nagyon szórakoztató film önmagában is, és nem kéne haragudnom rá, amiért a készítők nagyjából ignorálták azt, amiért nekem a két könyv annyira tetszett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hehe, én szerencsés voltam, az Őslényparkot már jóóóóóóóóval a Jurassic Park megnézése után olvastam, 1997-ben, a The Lost World premierje előtt. A Szörnyek szigetét meg még előtte. Belegondolva, elég hülye sorrend:

1. Jurassic Park

2. A szörnyek szigete

3. Őslénypark

4. The Lost World: Jurassic Park

5. Jurassic Park III

6. Jurassic World

:D

"Szerencsére" a Szörnyek szigete nekem baromira nem tetszett. Unalmas, száraz és következetlen, Crichton csak "muszájból" írta és ez baromira élvezhető rajta. Az első könyvet azóta többször is elolvastam, a másodikat azóta sem. Szóval így a film sem ért csalódásként, sőt, nagyon kellemes meglepetés volt, hogy csak kevés dolgot vett át a könyvből. Talán ezért is lett a The Lost World a kedvencem.

Ami a Jurassic Park és az Őslénypark helyzetét illeti, a könyv története és cselekménye sokkal jobb, pusztán ezt összehasonlítva, de a film önállóan nézve abszolúte rendben van. Sőt, a szereplőket sokkal jobban kedvelem, Grant és Hammond az előnyére változott (szegény Gennaro meg a hátrányára :) ). És persze az sem baj, hogy az elméleti rész kimaradt a filmből, így a moziként jobb - a könyvben működnek az ilyen fejtegetések, de a filmben ez rohadt unalmas lett volna. Ennek ellenére, szigorúan nézve azt, hogy könyvadaptáció, pocsék, mert a dínókon kívül semmit nem vett át a könyvből (vicces, de szerintem a Jurassic Wolrd ilyen téren közelebb áll az Őslényparkhoz). Megjegyzem, hála a magasságosnak. Egy dolgot nem bocsátok csak meg Spielbergnek soha.

 

Hogy megölte Muldoont. Mind a könyvben, mind a filmben ő volt a kedvencem, erre raptorhamit csinált belőle Spielberg, miközben a könyvben életben maradt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az első Jurassic Park legalább akkora élmény volt mint megnézni az SW ep.3-at a premieren, sőt mivel fiatalabb voltam talán nagyobb is volt. Mióta az eszemet tudtam imádtam a dinoszauruszokat. Ahogy megtanultam olvasni az első könyv amit elolvastam egy dinó-határozó volt (Az ősidő állatai Z. Burian elképesztő festményeivel, a mai napig itt van a polcomon).

A Jurassic Park bemutatása csak még jobban felerősítette a rajongást: legalább egy évig gyüjtöttem minden újságcikket, amiben dinoszauruszokról volt szó. Óriási kötegben álltak a szekrényemben a dinós írások.

 

Azóta is nálam a JP egyike a nagy klasszikusoknak, amik olyan nosztalgiát tudnak ébreszteni bennem, mint csak nagyok kevés film. A második rész viszont bazi nagy csalódás volt -azóta megbékéltem vele, de először a moziból kijövet nagyon utáltam- a harmadik pedig teljesen semleges. Annyira felejthető és annyira nem akar semmi különöset nyújtani, hogy haragudni se lehet rá.

 

A két Crichton regényt olvastam, az elsőt kedveltem is, de mindig külön kezeltem őket a filmektől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az első Jurassic Park legalább akkora élmény volt mint megnézni az SW ep.3-at a premieren, sőt mivel fiatalabb voltam talán nagyobb is volt. Mióta az eszemet tudtam imádtam a dinoszauruszokat. [...]

A Jurassic Park bemutatása csak még jobban felerősítette a rajongást: legalább egy évig gyüjtöttem minden újságcikket, amiben dinoszauruszokról volt szó. Óriási kötegben álltak a szekrényemben a dinós írások.

Nálam ugyanez pepitában a második résznél. Valószínűleg ezért is tetszett az jobban és lett a kedvencem, mert az lett az első film, amiért ízig-vérig rajongtam. A Jurassic Parkot ugyan előbb láttam, de csak VHS-en és úgy is másoltan, szép csíkosan és sötét képpel - normális módon csak '97-ben láttam először, pár nappal a The Lost World megtekintése előtt (szülinapomra megkaptam VHS-en, két héttel később láttam a moziban a folytatást). Lehet másképpen ítélném meg, ha nem csak 2013-ban láttam volna először moziban (ami amúgy így is nagy élmény volt). :)

Van is némi párhuzam nálam az ep1-2-3 és az ep4-5-6-tal kapcsolatban. Az előzményfilmeket, ahogy a The Lost Worldöt, mint rajongó láttam. Az utózmány Star Warsokat és a Jurassic Parkot meg nagyjából az anyatejjel szívtam magamban. Még úgy is, hogy a JP-nél már 8 éves voltam, az SW-nél 5-6 lehettem, amikor először láttam. De mégis, ezek olyan filmek, amiket kis túlzással azóta ismerek, amióta az eszemet tudom, mondhatni természetese az életem részei. A folytatások/előzmények meg mint rajongóként értek el.

 

A The Lost World: Jurassic Park ráadásul nagyon nagy hatással volt az életemre, két ponton is (bár lehet, hogy már meséltem :hmm: ), jellemformálással bírt. Az első az volt, hogy mivel ezért rajongtam először, itt jelent meg a "mindent tudni akarok" mentalitás. A filmről minden elérhető újságcikket, albumot és könyvet összegyűjtöttem és őrzöm őket a mai napig kincsként (még egy Velociraptor karmom is van :D). Ez a mentalitás a mai napig tart, ugyanolyan lelkesedéssel vetem bele magam mindenbe, ami a figyelmem középpontjába kerül - igaz, most már nem csak a dinoszauruszok és a filmek terén.

A másik, hogy ez a film élesztette fel benne az írót. Az első regényem - akkor még annak tűnt :) - a Jurassic Park 3 volt, és haverommal mi már 1997-ben megírtuk. Lehet be is kellett volna perelni a Universalt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig a film közepe táján, ha jól emlékszem a laborban, van róla szó, miből áll az egyveleg.

 

Ott csak két dolgot említenek meg.

 

A T-rexet Claire említi még az elején, a Velociraptort meg Owen a vége felé. Wu a laborban csak valami békáról meg azt hiszem, egy polipfajtáról beszél.

 

 

JW

 

Nekem a tintahal rémlik, mint az egyik DNS-kiegészítő.

 

 

 

Az álcázóképessége tintahal, a hőmérsékletváltoztatása pedig levelibéka gének miatt van.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem a JW-t és a Mad Max-et is a napokban, megmutatkozik, hogy egyik franchise-nak sem vagyok olyan nagy rajongója, mindegyik film jó volt a maga nemében akciódús, látványos csak nekem nem volt egyiknél sem "hűha faktor", de mondom ettől még tényleg jók. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem a JW-t és a Mad Max-et is a napokban, megmutatkozik, hogy egyik franchise-nak sem vagyok olyan nagy rajongója, mindegyik film jó volt a maga nemében akciódús, látványos csak nekem nem volt egyiknél sem "hűha faktor", de mondom ettől még tényleg jók. :)

A JW nekem nem jött be, pár napja láttam moziban. Számomra idegesítőek voltak a szereplők, a nosztalgiafaktor sem működött nálam, az utolsó 20 perc cselekményére meg az alábbi idézet jutott az eszembe:

 

 

"Mindig van egy nagyobb hal." - Qui-Gon Jinn

 

 

Mivel idén ez már a második népszerű film a Kingsman után, ami nekem nem tetszett, az az érzésem, valamit át kell értékelnem magamban (a moziban ülők mindkét esetben láthatóan elélveztek a gyönyörtől). Nem tudom. Hozzáteszem nagy rajongója vagyok a Jurassic Park első két részének, de nekem ez most nem működött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Chappie:

Érdekes volt, na. A casting meg?.. sztárok cameóznak, a fő szerepekben meg Ninja és Yo-Landi..hát végem volt..

Gondolom direkt volt az egész, de nálam messze nem teli találat.

Illetve, ha teljes unszimpátiát akartak kiváltani a fizimuskájukkal és az egésszel akkor telitalálat..

Maga a Blomkamp által ábrázolt világ is már klisé..A Dél-Afrikai zászló meg már egy szinten van az amerikaival -a Micheal Bay filmekben.

 

A zene nagyszerű volt!

 

De nem bocsátom meg, hogy

messze a legunszimpatukusabb karaktert Ninja-t hagyta egyedül életben, annak ellenére, hogy a film vége felé legalább 3-szor állt a biztos halál közelében. És persze némi jellemfejlődés tapasztalható, de arra hősi halál épp pontot tehetett volna ;)

 

 

Kingsman:

Tudni kell a helyén kezelni! Megfelelő filmes műveltséggel nagyon jól szórakozhatunk.

Azért mondom ezt így mert egy olyan társasággal sikerült leülnöm akik fél óra után már hangosan "de szar!"-oztak.

Utálom, mert ilyenkor úgy érzem, mintha én tehetnék bármiről is.. Pedig a filmet sem én rendeztem és az ő hitvány izlésvilágukról és szűk látókörükről sem tehetek.

Hatalmas ámbár néha finom poénok, nagyszerű ötletek jellmzik a filmet.

"Mire jó a papír és a toll? .." :lol:

"Két csattanást fogsz hallani:.." :lol2:

Ó és meg ne feledkezzünk a hercegnő ajándékáról! :hug::love:

 

Parkoló:

Engem jó hangulatomban kapott el és csak dícsérni tudom!

Alapjában nem szeretem a magyar filmeket és bár Lengyel Ferenc játéka nem egy átütő élmény, a film mégis működik.

Hatással volt rám. És külön kiemelendő, hogy mennyi részletre fektetnek hangsúlyt.

A szemlélődő természetű embereknek ez nagyon bejöhet. Általuk igazi jellemek jelentek meg. Jól felépített film! :clap:

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A JW nekem nem jött be, pár napja láttam moziban. Számomra idegesítőek voltak a szereplők, a nosztalgiafaktor sem működött nálam, az utolsó 20 perc cselekményére meg az alábbi idézet jutott az eszembe:

 

 

"Mindig van egy nagyobb hal." - Qui-Gon Jinn

 

 

 

:D Hehe, én azt mondtam a gyereknek film után:

 

 

"A nagy hal mindig megeszi a kisebbet."

 

 

Chappie:

Érdekes volt, na.

 

Az nem kifejezés... szerintem inkább borzalmas... :evil:

 

Kingsman:

Tudni kell a helyén kezelni! Megfelelő filmes műveltséggel nagyon jól szórakozhatunk.

 

 

Ezzel maxi egyetértek. Nekem kedvencem a JB monogram körbenjárása volt...

Szerkesztve: - R2-D2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mad Max: Fury Road

Pontosan azt hozta, amire számítottam. Látványos, hangulatos, Tom Hardy remek választás volt Max szerepére, és benne van minden aberrált szadizmus, ami egy Mad Max-filmben elvárható. A sztori persze nem sok, nem is fordulatos, az egészet tényleg a hangulat és a látvány adja el. Viszont akárhogy is nézzük, a régi Mad Max hangulat ebben már nincs benne. Nem is lehet, az első két film olyan fapados technológiákkal készült, hogy azt a hangulatot csak azzal lehetne visszahozni. A HD minőségű kép, a CGI, az elmúlt harminc év egyéb fejlődései lehetetlenítik el, hogy az a hangulat visszatérjen. Ettől a Mad Max: Fury Road nem lesz rossz film, még csak azt sem mondom, hogy nem lesz Mad Max film (tulajdonképpen elég nehéz definiálni, mitől lesz Mad Max egy Mad Max), de aki az első két rész hangulatát akarja újraélni, az csalódni fog. Aki ettől el tud vonatkoztatni, és bejön neki a nyers, brutális, dübörgő, apokaliptikus világ, ahol az embereknél már csak az autók őrültebbek, az imádni fogja. Ez nem a régi Mad Max, ez már egy új Mad Max.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes mert kb egy éve megnéztem a Mad Max egyet mert még nem láttam, és valami elképesztően gáz volt számomra. Nem értettem még a címet sem. Egyáltalán nem illett rá a Mad Max cím. A 2.ra már inkább. Nyilván ha az ember fiatalon látja, más érzelmeket vált ki belőle, de mai szemmel, egy totál kilsés semmilyen film. szvsz. Nyilván amikor készült ezek még nem voltak klisék, de ha ezt nem veszem figyelembe, hát...akkor sem történik benne semmi. Nem értettem hogy lett belőle ekkora kult film, illetve miért folyatták egyáltalán. Ami persze nem baj, mert sokkal jobbak a folytatások mint az első.

Újranéztem az első Mad Max-et és azt kell mondjam kudar hogy majdnem minden soroddal egyetértek. Fiatalabb koromban még nagy hatással volt rám pár jelenet, de most elnézve meglepődtem mennyire semmilyen az egész. Volt egy-két villanása, de nagyon rosszul öregedett. Remélem a második rész nem lesz ekkora csalódás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újranéztem az első Mad Max-et és azt kell mondjam kudar hogy majdnem minden soroddal egyetértek. Fiatalabb koromban még nagy hatással volt rám pár jelenet, de most elnézve meglepődtem mennyire semmilyen az egész. Volt egy-két villanása, de nagyon rosszul öregedett. Remélem a második rész nem lesz ekkora csalódás.

Végre valaki, köszönöm! :D

Nem, amúgy a második 100x jobb.

Azt is kb akkor láttam először. Az még most is menő. :) (szvsz)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mad Max: Fury Road

A HD minőségű kép, a CGI, az elmúlt harminc év egyéb fejlődései lehetetlenítik el, hogy az a hangulat visszatérjen.

Ennél jobban meg sem foghattad volna a reboot-ok és megkésett folytatások vagy akár az előzményfilmek rákfenéjét.

Az egész hsz-szel egyetértek, de ezt ragadtam ki. Annyi szériára illik ez. Akár az SW, a Trek, ici-picit még a Hobbit is, de a Tron és majdnem minden esetben.

Kell a nézői nyitottság, mert ha nincs meg, jön a fikatenger.

Egyébként én csak most fogom megnézni az új Max-et..Apropó Mad Max..Hogy mitől Mad Max valami? Én a címet sem definiáltam még magamnak..

Mert szerintem mindenki őrült az összes filmben, kivéve Max-et.. :rock:

 

 

Újranéztem az első Mad Max-et és azt kell mondjam kudar hogy majdnem minden soroddal egyetértek. Fiatalabb koromban még nagy hatással volt rám pár jelenet, de most elnézve meglepődtem mennyire semmilyen az egész. Volt egy-két villanása, de nagyon rosszul öregedett. Remélem a második rész nem lesz ekkora csalódás.

Én a Mad Max szériával már felnőtt fejjel találkoztam. Nekem nehezen "jött át". Fura hangulatú és fura megoldásokkal operáló filmek..

Vannak dolgok amikkel még "fogékonyabb" korunkban kell találkozni és akkor örök kult marad..

Az első 2 még elviselhető, de a 3. egy nagyon rossz film..Tudom, volt ott némi huza-vona a forgatás körül -utánaolvastam-, de akkor is..

Ezért is érdekel már nagyon az új rész. Többek közt R2 negatívabb hangjai miatt maradt el moziban, hisz általában egyezik az ízlésünk, de rá is megyek lassan, hisz ez is hamar megtermett torrent fán! ;)

Az előzmények ismerete állítólag ajánlott azért, a részletek és az utalások miatt, úgyhogy nem bánom, hogy megvoltak, de azért megjegyzem mégegyszer, hogy igazán a 3. résszel voltak gondok..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a Mad Max film betegebb és nyomasztóbb mint az elődei, és meglepően vértelen. Maga az elgondolás hogy lányokat visznek tenyésztésre, vetekszik az Úton aberráltságával, ahol az embereket úgy tenyésztik mint avágóállatokat, hogy aztán megegyék őket. Az a film rettenetesen nyomasztó, ez kevésbé, de átjött a dolog hogy ebben a világban is rohadt szar az élet. Minden szempontból extrémebb mint az elődei, bár az elődök realistábbak szerintem. Egyébként nem tudom mire ment el 150 millió dollár. Annyire nem látszik meg rajta. Ennyi pénzből egy kihallt New Yorkot láttunk pár éve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert szerintem mindenki őrült az összes filmben, kivéve Max-et.. :rock:

Erre majd térjünk vissza, ha már láttad a Fury Roadot. ;)

 

Egyébként nem tudom mire ment el 150 millió dollár. Annyire nem látszik meg rajta. Ennyi pénzből egy kihallt New Yorkot láttunk pár éve.

Arra, hogy minden autót, amit a filmben látsz, vagy háromszor megépítettek, különféle specifikációkkal, mindegyik száz százalékosan működőképesen. Csak a War Rigből építettek hármat, de Max kocsijából is három készült. És a viharos jelenetet leszámítva, meg pár extrémebb pillanatot, minden borulás, törés, stb. valódi felvétel, nem CG. Az ilyen pedig manapság nem olcsó mulatság.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jurassic World: hát ez másodszorra is ütött. Sőt, most néhány logikai buktatóra is megláttam a magyarázatot, például a jeep akkumulátorárra. :) Szerdán meg jön a Terminator Genisys. A nosztalgia hullámvasút idén egyelőre működik, a Jurassic World és a Mad Max: Fury Road is bejött. Remélem, a tendencia kitart a Force Awekensig, bár tartok tőle, hogy megtöri a Terminator Genisys. De hát először a Jurassic Worldről sem tudtam sok jót gondolni, szóval...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jurassic World: hát ez másodszorra is ütött. Sőt, most néhány logikai buktatóra is megláttam a magyarázatot, például a jeep akkumulátorárra. :) Szerdán meg jön a Terminator Genisys. A nosztalgia hullámvasút idén egyelőre működik, a Jurassic World és a Mad Max: Fury Road is bejött. Remélem, a tendencia kitart a Force Awekensig, bár tartok tőle, hogy megtöri a Terminator Genisys. De hát először a Jurassic Worldről sem tudtam sok jót gondolni, szóval...

 

JW: Várom az aksi magyarázatot!

TG: Bár nagyon szkeptikus vagyok, kezdem azt érezni, hogy meg fogunk lepődni.-jó értelemben..

 

Mad Max: 1/2 óra még visszavan, utána írok. -tegnap nem értem a végére, (külső behatás miatt)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

hááát..Jó, rémlik valami.

 

Amúgy nem vagyok nagy "autó-zseni", de egy 20-22 éves üzemnyaggal nem lehetnek gondok? Úgytudom, hogy a van szavatossági ideje.

Oktán-számból biztos veszít, de vajon ez is hiba-e? Köteketésnek tűnik, de tényleg érdekel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, hogy lehetnek gondok. Leginkább az, hogy már rég elpárologhatott. :)

 

Azért egy akkucsere nem támaszt fel egy 22 éve a dzsungelben "porosodó" jeepet. :) Az üzemanyag sem lenne használható, de a rozsda is valószínűleg rég kikezdte az elektronikát és a mechanikát, a gumik is szétrohadhatnak ennyi idő alatt, stb. Szóval még ezzel az aksicserével sem lett értelmesebb a dolog, de az aksi volt nekem a legszembetűnőbb. Minden alkatrész közül valószínűleg az döglik be legelőször.

Amúgy, egy érdekesség: Zach és Gray pontosan ugyanazt a jeepet vitték el, amiben Hammond és Gennaro ült, amikor megérkeztek a Jurassic Parkba. A 29-es számú jeep. Claire és Owen pedig a 18-as számú jeep mögé bújtak el az Indominus rex elől, amiben Grant, Ellie és Malcolm ült az első filmben. :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valaki aki járatos a témában: a Terminator Genisys figyelembe fogja venni a 3. és 4. részt? Nem sokat olvastam róla, de volt olyan hozzászólás egyes helyeken, hogy figyelmen kívül hagyja az előző két részt.

 

A Terminator Genisys egyébként eddig annyira hidegen hagyott engem, hogy csak két hete tudtam meg, hogy Emilia Clarke lesz Sarah Connor és még a trailereket sem láttam, csak egy trailer részletet pár napja. Szeretem egyébként a Terminator filmeket, bár nem vagyok rajongó, sosem tekintettem erre a szériára úgy mint valami nagyon mély tartalmú univerzum, inkább egy átlagosnál jobb akciófilm sorozat volt nekem, igényes sci-fi köntösbe bújtatva. Először a második részt láttam úgy 10 éves korom körül, felemás érzéseim voltak vele kapcsolatban, valami übernagy akció filmre számítottam így is ültem le elé, és az akció jelenetek, meg a dumák nagyon bejöttek, de sok helyütt unalmasnak találtam, de összességében inkább pozitív élmény volt. Aztán mikor később másodszorra is láttam az unalmas részek már nem untattak és teljesen helyrekerült, de továbbra is az akció skatulyába tartottam (nem negatív értelemben) így mikor a Terminat 3-at moziban néztem nem okozott csalódást, kifejezetten élveztem, azon kevesek közé tartoztam akik nem vártak többet a filmtől így nekem tetszett, persze tudtam, hogy a második résztől sokban elmarad, de ez egyáltalán nem zavart, csak az, hogy az első részt még mindig nem láttam és ezután is várnom kellett rá. Aztán mikor végre megtekintettem nagyon bejött. Furcsa volt Schwarzeneggert gonoszként látni nekem, aki úgy nőtt fel, hogy ő a hős robot, de imádtam a filmet, Kyle Reese karaktere pedig annyira szimpatikus volt nekem, hogy az első film lett a kedvencem mind közül. A legtöbbeknek a második jön be leginkább amit meg is értek, hiszen az valamelyest elmélyítette, de nekem az első rész hangulata felülmúlhatatlan. A negyedik részt azóta megakarom nézni mióta kijött a moziban, de nem tudtam rászánni magam, mint írtam nem annyira nagy kedvencem a széria, hogy kiemelt helyet foglaljon el, de ebben a meg nem nézésben az is közrejátszott, hogy nekem a Terminator filmek mindig Schwarcival voltak egyelőek és nem sok reményt fűztem egy olyan filmhez, amiben ő nem szerepel, még ha Christian Bale-t nagyon kedvelem is. Most viszont már be van készítve így meg is nézem perceken belül, főleg, hogy hirtelen a Genisys nagyon felkeltette az érdeklődésem, és annak ellenére, hogy nagyon ritkán járok moziba valószínűleg megnézem ott, az elvárásaim továbbra sem nagyok, csak legyen szórakoztató és látványos, illetve a hangulata legyen olyan minta többi résznek. Ezért nézem meg mindenképp a Salvationt, hogy teljes képem legyen, kíváncsi vagyok milyen lesz, a leginkább szidott Terminator film, amiben Arnold nem szerepel, most ülök le úgy először egy ilyen film elé, hogy félelmeim vannak. Eddig nálam a tetszési sorrend: 1, 2, 3 kiderül marad-e ez a tendencia. Elnézést a regényhosszúságú írásért csak kissé elkalandoztam. :)

Szerkesztve: - Palpi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.