Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Csatlakozom Riddickhez, szerintem sem volt annyira rossz a Genisys, mint azt a világ állítja. Pörgős, roppant szórakoztató, vicces - és igazából az alternatív idővonallal még érdekes is.

 

Két dolog, ami eszembe jutott, s nem nagyon olvastam sehol. Az egyik, hogy a főszereplők mellett totál elhagyják az írásokból J.K. Simmons nevét, aki ugyan valóban nem meghatározó figura, de nekem a Whiplash után nagy öröm volt látni. A másik meg... az utalások, kikacsintások. Tény, hogy nem feltétlenül egy Terminátor moziban vártam volna őket, de tök jó volt a JP: The Lost World, a Galaxis őrzői meg a Mátrix geg...

 

 

1. Mikor leesik a busz, Scwarzi meg tartja a kettőt, az pont olyan volt, mint mikor a JP II-ben átesik rajtuk a busz...

2. A rendőrségen, a rabosításról totál a Galaxis őrzői ugrottak be, plusz még ugyebár itt a kazettás magnó is..

3. Mikor zuhannak le a helikopterrel(?) Sarah pedig visszafelé, fölfelé lő, az meg tök olyan, mint mikor Trinity lő a Mátrixban..

 

 

Ha lesz időm, a héten összedobok róla egy élménybeszámolót. :)

 

 

.

Szerkesztve: - R2-D2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyira nem hosszú, és mily meglepő, többé-kevésbé megint egy véleményen vagyunk. Valahol azért tök jó látni, hogy ez a film a maga szórakoztató attitűdjével sokaknak bejön. Ez sem fogja megérdemelni a bukást, csak hát elcseszték a reklámkampányt (ezt még a castingnál is jobban), és a kritikusok és a rajongók megint nem tudják a helyén kezelni. Ez nem Shakespeare-dráma, csak egy akciófilm. Lehet, hogy már írtam, de szerintem a Terminator Hollywood egyik legtúlértékeltebb franchise-za.

Azt meg külön öröm volt olvasni, hogy ennyire bírod a Salvationt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is jövő beli történéseket kellet volna folytatni. Itt végtelen számú csatát sztorit lehetett volna elmesélni, persze csak akkor ha valakinek lenne fogalma az egészről Cameronon kívül. 170 millióból lehetett is volna, e helyett ismét a jelent választották. Hány bukta kell még mire az összes hollywoodi stúdió megérti, hogy a Terminatornak nincsenek új generációs rajongói, ez nem egy Bosszúállók. Egy közel 70 éves emberre a 20 évesek nem kíváncsiak.. Az öregek szemében pedig szentségtörés amit művelnek. Tudni kellene abbahagyni, befejezni. De nem baj, most a Paramount tanulta meg a leckét. Egyéb balek jelentkező???

 

A sok negatív hozzászólásom ellenére én is rendelkezem Terminator DVD, BD gyüjteménnyel, ezt az új részt is be kell majd szereznem. Nekem a T1-2 és a Salvation a kedvenceim.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért, egyébként mi a gond a Salvationnal a többség szerint? Jót szórakoztam rajta annak idején.

Tulajdonképpen az a baja a legtöbbeknek, hogy passz... Sok embert ismerek, aki szerint a legsz*rabb Terminator-film, de alapvetően egyik sem tudja elmagyarázni, hogy miért annyira sz*r, mint mondják. Azt tartom, hogy rendezés terén nincs a toppon, nagyon érződik rajta az, ami az Alien3-on is, hogy a vágásnál a stúdió rácsapott a rendező kezére. De ettől függetlenül bőven élvezhető akciómozi, és tudta kicsit színesíteni is az univerzumot.

 

e helyett ismét a jelent választották

Tulajdonképpen a Genisys egy másodpercig nem játszódik a jelenben. ;):)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De azért abban megegyezhetünk, hogy 1984 technikailag nem a jelen. Tudtommal jelenleg 2015-öt írunk, 31 évvel '84 után, és a Terminator Genisys egy másodpercig nem játszódik 2015-ben. ;) Ha 1984 a jelen lenne, nekem még hátra lenne egy év és másfél hónap ahhoz, hogy megszülessek. Majd 2017-ben és 2029-ben elmondhatjuk, hogy a jelenben játszódik. Az, hogy te hogyan fogod fel az időt, a film szempontjából, pláne értékelésénél azért ne legyen univerzálisan releváns. :)

Amúgy értem, mire gondolsz, csak a jelen belefogalmazása a mondandódba olyan vicces pont a Genisys-nél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Őszintén szólva én is szívtam a fogamat, amikor megtudtam, hogy a Salvation után megint időutazni fogunk és elhagyjuk az Ellenállás és a SkyNet csatározását a nukleáris katasztrófa sújtotta Földön és visszatérünk a 'régi recepthez'. De a film megtekintése után azt kellett mondanom, hogy igenis ezt marha jól megoldották az új idővonallal és nem érzem azt, hogy hozzá nem értő emberek nyúltak volna a 'frencsájzhoz'. + ha lesz folytatás (nagyon remélem, hogy lesz) akkor a Genisys folytatását kapjuk meg és nem megint valami teljes újragondolt valamit. Nem, tessék ezt folytatni, mert nagyon jól megágyazott az új idővonallal és a filmben látott eseményekkel egy esetleges trilógiának! És biza simán lehet itt még ember-gép háború is a folytatásokban!

 

Ami a Salvation utálatát illeti, ugyan azt akartam írni, mind Dzséjt, de felesleges újra leírnom, csak annyit még ide, hogy eddig egyetlen utálója sem tudta nekem sem meg magyarázni, hogy miért is utálja igazából. Egyszerűen csak olyan a Salvation, mint az SW Prequel filmek... divat utálni őket.

 

Egyébként alapvetően nem szeretem az Otherworld kritikáit, mert többségében lehúzó, fikázó sz*rok. Ezért sem nézem őket már hosszú ideje. De most kíváncsi voltam, hogy mit mondanak az új T-filmről... hát, íme:

(Megjegyzem, nagyon kellemes meglepetést okozott!)

http://www.youtube.com/watch?v=TxbCgYLAXiA

 

Azért a videó tetszik/nem tetszik arányát érdemes megnézni...

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként alapvetően nem szeretem az Otherworld kritikáit

A T2 még elment... He? :shocked:

Aztán meg: "spoilert direkt nem szeretnék ellőni", e mondat alatt meg a film legspoileresebb jelenete futott. :facepalm::clap:

Ezt a kritikát meg ne nézze, aki még nem látta a trailereket vagy valamelyik spoileres posztert.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem sem a szívem csücske a Salvation. Az egész film olyan, hogy ha nem tudnám, akkor meg nem mondom, hogy egy Terminator-film, amelynek szerintem velejárója a nagyvárosi környezet, az időutazás és a "jelen" (tehát a poszt-apokaliptikus időszak előtt, szerintem Pécsi is erre gondolt). Egyébként mint akciófilm, rendben van, de nekem a Salvation a franchise-ból kilóg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A T2 még elment... He? :shocked:

Aztán meg: "spoilert direkt nem szeretnék ellőni", e mondat alatt meg a film legspoileresebb jelenete futott. :facepalm::clap:

Ezt a kritikát meg ne nézze, aki még nem látta a trailereket vagy valamelyik spoileres posztert.

Na igen, az a mondat nekem is erősen megütötte a fülemet. És a szerencsétlen videóbevágás is erős facepalm-kategória a "nem akarok spoilerezni" résznél :P :P :P. A srác elég amatőrnek tűnik még ebben (nem igaz, hogy ez nem tűnt fel neki!), a lényeg az, hogy egy pozitív Otherworld filmkritika, amit nem is tudom mikor láttam tőlük utoljára. Ráadásul egy olyan filmről, amihez a többség eleve úgy állt, hogy sz*r lesz.

 

Szerintem azért a T-600-asok, a T-800-as és a HK-k eléggé árulkodóak. :P:evil:

+1 :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem sem a szívem csücske a Salvation. Az egész film olyan, hogy ha nem tudnám, akkor meg nem mondom, hogy egy Terminator-film, amelynek szerintem velejárója a nagyvárosi környezet, az időutazás és a "jelen" (tehát a poszt-apokaliptikus időszak előtt, szerintem Pécsi is erre gondolt). Egyébként mint akciófilm, rendben van, de nekem a Salvation a franchise-ból kilóg.

Nekem főleg az a bajom vele, hogy az első két filmnél a jövőbeli jelenetek piszok hangulatosak voltak. A Salvationnak pedig nagyon nehezére esik akár csak megidézni azt a szintet. Okés film, messze vagyok attól hogy pocskondiázzam -tetszett a robotmotorozós akció-, de nagyon messze van attól ami lehetett volna. A vége pedig egyáltalán nem tetszett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nem nagyon jönnek be a Warcraft poszterek, főleg a lentebbi.

 

A B v S filmről meg lehet, hogy a filmig kell várnom, mire meggyőznek, -ha egyeltalán így lesz- hogy ez a két karakter lehet egy súlycsoport.. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A W poszterek nagyon nem tetszenek nekem.

 

A BvS viszont állati ütős lesz! Hozzákapcsolják szépen a MoSt, és felvezetik az új Batman filmet, a JL-et, és a SSot is. :D Elég tömör lesz.

Csoli - Batman bármikor le tudja győzni Szupit. :) (khm kis rákészüléssel) :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.