Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Nem a blogom reklámozása a célom, de úgy gondolom, biztos akad néhány ember itt a fórumon, akik hozzám hasonlóan odavannak a Bud Spencer-Terence Hill filmekért. Nemrégiben nyitottam ezt az oldalt kedvenc színészpárosomról, és nyitányként írtam egy többé-kevésbé szubjektív listát az összes magyarul megjelent közös filmjükről.

 

http://puffinlekvarhun.blog.hu/2016/06/30/a-ket-mester-filmjei-a-legrosszabbtol-a-legjobbig

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kevés filmről változik meg olyan gyökeresen a véleményem, mint történt az a Drive esetében.

 

Emlékszem, a moziban hatalmas szenvedés volt végignézni, bár a zenék már akkor is tetszettek benne. Nevetségesnek hatott, milyen keveset beszél a férfi főszereplő (Ryan Gosling), míg a női főszereplő (Carey Mulligan) pedig kinézetre és színészi játékban sem jött be. A legfurcsább viszont az egész cselekmény volt, ami teljesen szokatlan volt a korábban látottakhoz képest.

 

Ehhez képest idén a Drive lett a második film, amit megvettem Blu-rayre (az SW 7 után), és most már teljesen elvarázsol a film hangulata. Nemcsak a zene miatt, ami szerintem zseniális, de az egyébként valóban meglepőket húzó történet ízére is rákaptam, és a Gosling által hozott karakter is rendben van. A női főszereplő sosem lesz a kedvencem, de a történetben betöltött szerepét remekül hozza.

 

Szóval fogalmazzunk úgy, hogy a korábbi vehemens támadások után Canossa járás pipa. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Épp tegnap néztük meg Frenkie -vel. :) Viszont én csak az elsőnek kikerült rendezőit vagyok hajlandó megnézni, az még inkább rápakol a hangulatra, pedig csak annyiról van szó, hogy több helyen szól a zene.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem a blogom reklámozása a célom, de úgy gondolom, biztos akad néhány ember itt a fórumon, akik hozzám hasonlóan odavannak a Bud Spencer-Terence Hill filmekért. Nemrégiben nyitottam ezt az oldalt kedvenc színészpárosomról, és nyitányként írtam egy többé-kevésbé szubjektív listát az összes magyarul megjelent közös filmjükről.

 

http://puffinlekvarhun.blog.hu/2016/06/30/a-ket-mester-filmjei-a-legrosszabbtol-a-legjobbig

A lista végével nagyrészt egyetértek, de az első 7-8 filmnél nálam szinte teljesen más a sorrend. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Épp tegnap néztük meg Frenkie -vel. :) Viszont én csak az elsőnek kikerült rendezőit vagyok hajlandó megnézni, az még inkább rápakol a hangulatra, pedig csak annyiról van szó, hogy több helyen szól a zene.

Nem tudom, hogy a Blu-rayen melyik verzió van. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egy filmes kiadásokért biztos nem fizetnék ennyit, kivéve a Scarface, még is csak egy cool kis szivardoboz, bár lehet a film meg a többi menne ki belőle :D, ja meg a Disney mese pakk se jött át így külsőre, a többi nem rossz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kevés filmről változik meg olyan gyökeresen a véleményem, mint történt az a Drive esetében.

 

Emlékszem, a moziban hatalmas szenvedés volt végignézni, bár a zenék már akkor is tetszettek benne. Nevetségesnek hatott, milyen keveset beszél a férfi főszereplő (Ryan Gosling), míg a női főszereplő (Carey Mulligan) pedig kinézetre és színészi játékban sem jött be. A legfurcsább viszont az egész cselekmény volt, ami teljesen szokatlan volt a korábban látottakhoz képest.

 

Ehhez képest idén a Drive lett a második film, amit megvettem Blu-rayre (az SW 7 után), és most már teljesen elvarázsol a film hangulata. Nemcsak a zene miatt, ami szerintem zseniális, de az egyébként valóban meglepőket húzó történet ízére is rákaptam, és a Gosling által hozott karakter is rendben van. A női főszereplő sosem lesz a kedvencem, de a történetben betöltött szerepét remekül hozza.

 

Szóval fogalmazzunk úgy, hogy a korábbi vehemens támadások után Canossa járás pipa. :)

 

Dettó. Bár anno tetszett, de még Bomarral vitáztam is hogy Gosling ebben a filmben csak néz és bámul, és hogy ebben mi a szinészi játék. Szóval így másodjára már észrevettem Gosling játékát, és sokkal jobban bejön maga a film is.

 

 

Épp tegnap néztük meg Frenkie -vel. :)

 

Milyen jó is volt. Jó ötlet volt betenni a lejátszóba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is ejtenék pár szót a Batman vs Superman moziról. Megnéztem a bővített változatot is és elsősorban az alapján írom a véleményemet, szóval ez még nem is annyira negatív, mint amilyen lehetne. :)

Nekem azért fájó és idegesítő ez a film, mert lehetett volna sokkal jobb is, a potenciál megvolt benne. Voltak igen jó pillanatai, remek ötletek és bizonyos szálakat egy ideig remekül mozgattak. Csak aztán mintha a készítők szándékosan barmoltak volna bele a saját munkájukba és módszeresen keresték hol lehetne tökön lőni magukat. Összességében nem mondanám, hogy értékelhetetlen vagy borzasztó lenne, még csak rossznak se nevezném, de a sok hiba miatt a jótól is nagyon messze van. Ez a verzió elég hosszú lett, ennek ellenére nem unatkoztam rajta, végig lekötött és többnyire szórakoztatott is. Akadt azért benne némi gondolatiság is, ennél több jót nemigen írhatok.

 

 

A kiindulási alap nekem eleve röcög, mert az Acélembert noha nem tartom annyira vészesnek, azt a célját nálam nem érte el, hogy kellőképp megalapozza Superman karakterét. Egy elég sótlan és semmilyen figurát láttam, aki sokszor csak sodródik az árral. Megtudtuk az eredetét, de pl. nekem már a képességei vagy a kriptoniakkal kapcsolatos egypár dolog nem volt teljesen világos. Viszont a jelleméből, a személyiségéből nem kaptam eleget, csak el kell fogadni, hogy ő eredendően egy szent. A szerelmi szál meg pláne kidolgozatlan volt, csak úgy hirtelen el kellett hinni, hogy Lois és Clark barátok, majd szeretők.

Ez pedig kihatott a BvsS-re is. Superman-nél már elvileg egy kész szereplőt kellett volna kapnunk, nem fért bele a keretekbe az ő további karakterépítése. Ezt így is kezelték, de az Acélember gyengeségei miatt nem volt kellően megalapozott, így továbbra se tudtam kötődni hozzá. Egy volt a sok szuperhős közül, nem pedig a már ismert és kedvelt arc. Az pedig már a végére kifejezetten idegesített, hogy Lois mennyire megkerülhetetlen lett. Egy újságíróról van szó, de már két film óta mindig ott lohol a szuperember nyomában, többnyire azért, hogy aztán egy negédes jelenetben megmenthessék. Az pedig továbbra is nonszensz, hogy az immár világhírű és celebségig jutó Szuperment nem ismerik meg civilben, mert felvesz egy szemüveget.

 

Batman-t végül a többség szerette, nekem azért ő is sántított. Ben Affleck jól hozta a kiábrándult és megtört figurát, akinek a világ minden fájdalma ott van az arcán, de ebben ki is merült a dolog. Semmit nem kaptam a civil Bruce Wayne-ből, itt nem volt izgalmas kettősség, volt egy maszkos és egy maszk nélküli Batman. Erre Alfred is ráerősített, hiszen nem egy barátként viselkedő komornyik, hanem egy bajtárs katonai high-tech zseni. Ebben az univerzumban először látjuk Batman-t, meg is kapjuk a már jól ismert, akár unalmasnak is nevezhető gyerekkori eredetsztorit, de Bruce-ból ennyi.

Ez megint csak kevés volt ahhoz, hogy megkedveljem. Az se segített a dolgon, hogy kicsit furcsán osztotta az igazságot. Ha már a film (amúgy szerintem alapötletnek zseniális) felütése az volt, hogy az acélemberes csatában sok-sok ártatlan sérült meg, amit a denevérünk sérelmez, akkor sokkal jobban működött volna egy visszafogottabb Batman, aki nem öldököl és robbantgat össze-vissza. Tudom, hogy bűnözőket kínzott és nyírt ki, a nagyobb robbanásoknál és balhéknál meg higgyem el, hogy nem sérültek civilek, mert lakatlan volt a kikötő és hasonló magyarázatok, de ez akkor is necces.

Van még Lex, Wonderwoman és Doomsday. Most a többiek kvázi kameójáról nem beszélek, azok amúgy tetszettek. Már így felsorolva is látszik, hogy ez baromi sok karakter, még egy ilyen hosszú filmhez is. És ha már a két címszereplőt nem sikerült jól bemutatni és mozgatni, akkor mit várjunk a "mellékszereplőktől". Ahhoz képest nem volt ez rossz, csak itt is elbaltázták a végét. Csodanő elment egynek, most ennyi szerep jutott neki, de jól működött. Doomsday elcsépelt ötlet szüleménye és egy ordas nagy túlzás volt, szerintem röhejes CGI-vel. Lex meg egy tök fasza figura lehetett volna, nálam amúgy kicsit Joker-t idézte. Csakhogy a végére túltolták az őrületét, egy ilyen elborult agyú szellemi defektestől egyszerűen hiteltelennek érzem mindazt, amit korábban lenyomott. Egy olyan kifinomult és alapos tervet egy ilyen tag képtelen lett volna kigondolni és levezényelni.

 

Jöjjön a sztori, mert itt voltak a még nagyobb bajok. A film címe eleve hatalmas öngól. Most azt hagyjuk, hogy szerintem minden kreativitást nélkülöz és szánalmas. De beígéri két szuperhős párharcát, elég hosszasan (és néha már szájbarágósan és hatásvadász módon) fel is vezeti ezt, majd lerendezi pár percben. Előkészítik kettejük ellentétét, ami Batman részéről még csak érthető, Superman esetében már kevésbé, de mindezt azért, hogy aztán csak azért akadjanak össze, mert Lex meg akarja ölni az anyját. Na most ha egy ilyen huszárvágással akarták ráuszítani Batman-re, akkor minek kellett előtte ez az igazságosztós variálás? Az meg pláne nonszensz, hogy ezt ők nem beszélik meg, hanem a legvégén jön a semmiből Lois és megmagyarázza a Martha-s elszólást, amire Batman egy csapásra meg lesz győzve arról, hogy ők voltaképpen barátok... WTF???

A nagy harc igazából nem is arról szól, ami a címben van, hanem Doomsday miatt van. Őt kriptonittal lehet megölni, az abból készült fegyvert Lois korábban vízbe dobta, csak azért, hogy szerepeljen, aztán megpróbálhassa visszaszerezni, csak azért, hogy megint szerepelhessen, csak azért, hogy az ura újra megmenthesse. Szép. Batman elmondja, hogy ezen kívül már nincs zöld fegyvere, aztán mégis előkerül egy. A végén pedig az amúgy kriptonittól vegetálásig gyengülő Superman a lándzsával lazán elrepül Doomsday-ig és még agyonszúrva is képes halálra sebezni a vadállatot. Most akkor mi van az "allergiájával"?

No de a legvégére is jut egy "remek" csavar. Örültem, hogy legalább Superman meghal, lesz egy érettebb befejezése a sztorinak a nagy dirr-durr után. Két film alatt nem sikerült belőle túl sok karaktert kihozni, így hát megérett volna a végjátékára, szép lezárás is lett volna neki az önfeláldozás. Arra is jó lett volna, hogy a később nyilván majd tucatszámra behozott új figura elől ne ne vigye a játékidőt. Na de persze ebbe is bele kellett kulázni, emberünk mégse halt meg. Eleve micsoda eredeti ötlet, másrészt meg mégis hogyan élte túl a kriptonitos környezetben, hogy átdöfték a mellkasát? Ezzel a megrendezett halállal és a valószínűsített későbbi feltámasztásával számomra ki is herélték ezt a karaktert, pedig amúgy se nőtt a szívemhez.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt egy másik. Ez idegeninváziósnak tűnik. A durva az hogy ilyen minőségüek. Általában egy orosz filmtől a pénzhiány miatt az ember nem vár ilyen szép látványt. Az is eszembe jutott hogy hány ilyen orosz film lehet még?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen hozzánk nem nagyon jutnak el, de Oroszországban már évek óta sorra készülnek a látványos filmek. Történelmi eposzok és fantasy filmek is.

 

Van például egy film, ami egy sárkány és egy nő szerelméről szól :D A szörny néha ugyanis férfivé válik. A sztori nem de a látvány egészen erős (érdekes hogy ezek a filmek mégha mondjuk az USA-ba vagy az angolokhoz nem is jutnak el, Németországba viszont igen)

http://www.youtube.com/watch?v=sozmbS1-PP4

 

Én mondjuk amiket láttam azok nem igazán nyügöztek le. Egy film volt ami egészen kellemes meglepetésnek bizonyult: Волкодав. Ez speciel mondjuk egész sok helyen kijött. Angol földön Wolfhound, nálunk Farkasölő címmel jelent meg. Túl sokat ettől se szabad várni, de aki csípi a '80-as évekbeli egyszerübb fantasy filmeket annak jó szórakozást nyújthat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ricki and the Flash.

 

Kicsit féltem tőle hogy unalmas lesz. Kiöregedett vén szatyor nyomja a rockot és az elbaltázott életét próbálja helyrehozni. Nagyot tévedtem. A film apáink generációjáról szól. A múlt század negyvenes éviben születettekről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ott nem is fogod megtalálni sajnos, eleinte nyilvános torrent oldalakon volt fent, készült hozzá felirat is. Nem túl jó minőségű, de azért nézhető. :)

 

Erre keress rá, de pontosan így:

 

 

Drive.2011.DVDScr.XVID.AC3.HQ.Hive-CM8

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.