Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Tegnap este nekem is megvolt a szuicid bagázs kalandja. Nem sok kedvem volt hozzá de mégis beállt a "jobban bejött mint vártam" kategóriájú muvik közé. A szereplők közül egyedül Dzsóker irritált. Nem jobban mint az előzetesen mejelent anyagok alapján úgyhogy viszonylag simán kibírtam. Harley-t és Deadshot Floyd-ot viszont nagyon bírtam.

 

 

Bizony nagyon tetszik, nagyon várom!

Az a jó, hogy én csak az utóbbi hetekben hallottam ennek a filmnek az érkezéséről (ami érthetetlen számomra, nem egy barlangban lakom), és már be is tettem a decemberi mozimenetrendembe. :)

 

A tréler igencsak meghozta hozzá a kedvem. Előtte nem érdekelt különösebben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, hát ez is esélyesen szállna szembe a világ legsemmitmondóbb teaser trailere címéért. :) De tuti, hogy a net már visszhangos a negatív kommentektől. :evil:

Ez nem a hivatalos teaser. Hivatalosan csak kiadtak pár semmit mondó jelenteket és valaki így összevágta az eredeti film Opening-re.

 

Itt az eredi film Opening

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennél nehéz informatívabbnak lenni, mert még az alkotók sem tudják meghatározni, micsoda valójában. :) Se nem remake, se nem folytatás. Rebootnak mondhatnánk, de az sem igazán, hiszen nem épít fel új világot vagy új karaktert és nem ignorálja az előző eseményeket. Egy új történet Max Rockatansky-val.

Érdemes amúgy tudni, hogy George Miller úgy képzeli el a szériát, hogy minden film egy legenda, amit azok terjesztenek, akik egyszer találkoztak Maxszel, aztán szájról szájra járt, míg "eljut hozzánk". Ezért nincs különösebb összefüggés az epizódok között. Szóval ez a legjobb lefestése a dolognak: egy új fejezet Max Rockatansky, az Országúti Harcos legendájában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennél nehéz informatívabbnak lenni, mert még az alkotók sem tudják meghatározni, micsoda valójában. :) Se nem remake, se nem folytatás. Rebootnak mondhatnánk, de az sem igazán, hiszen nem épít fel új világot vagy új karaktert és nem ignorálja az előző eseményeket. Egy új történet Max Rockatansky-val.

Érdemes amúgy tudni, hogy George Miller úgy képzeli el a szériát, hogy minden film egy legenda, amit azok terjesztenek, akik egyszer találkoztak Maxszel, aztán szájról szájra járt, míg "eljut hozzánk". Ezért nincs különösebb összefüggés az epizódok között. Szóval ez a legjobb lefestése a dolognak: egy új fejezet Max Rockatansky, az Országúti Harcos legendájában.

Na ez érdekesen fogja meg a dolgokat. Végülis egész jó elmélet. Így már azt is könnyebb elfogadni, hogy hogy kerülhettek 1 dobozba a dvd-k/BD-k!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdemes amúgy tudni, hogy George Miller úgy képzeli el a szériát, hogy minden film egy legenda, amit azok terjesztenek, akik egyszer találkoztak Maxszel, aztán szájról szájra járt, míg "eljut hozzánk". Ezért nincs különösebb összefüggés az epizódok között. Szóval ez a legjobb lefestése a dolognak: egy új fejezet Max Rockatansky, az Országúti Harcos legendájában.

Igen, eleve az eddigi részek is ellent mondtak egymásnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennél nehéz informatívabbnak lenni, mert még az alkotók sem tudják meghatározni, micsoda valójában. :) Se nem remake, se nem folytatás. Rebootnak mondhatnánk, de az sem igazán, hiszen nem épít fel új világot vagy új karaktert és nem ignorálja az előző eseményeket. Egy új történet Max Rockatansky-val.

Érdemes amúgy tudni, hogy George Miller úgy képzeli el a szériát, hogy minden film egy legenda, amit azok terjesztenek, akik egyszer találkoztak Maxszel, aztán szájról szájra járt, míg "eljut hozzánk". Ezért nincs különösebb összefüggés az epizódok között. Szóval ez a legjobb lefestése a dolognak: egy új fejezet Max Rockatansky, az Országúti Harcos legendájában.

Köszi, így már tisztább a kép. :) Azért kérdeztem, mert eddig csak a Fury Roadot láttam, és egy beszélgetés apropóján tervbe került az 1-3. rész megnézése is. Kíváncsi voltam, mennyi közük van az általam látott részhez. Mert amennyire tudom, az 1. részben még nem omlott össze a társadalom java, míg a 2. már jóval poszt-apokaliptikusabb elődjénél. Ebből következtettem a folytonosságra. Illetve abból, hogy egyes megfogalmazások szerint, a Fury Road a franchise 4. része. Mivel remake-nek/rebootnak ismertem a FR-t (ezért is vágtam bele az 1-3. ismerete nélkül), zavaró volt, hogy minden magyarázatot mellőztek a poszt-apokaliptikus világ kialakulásának konkrétumait illetően. De így már kerekebb a dolog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tulajdonképpen már az első részben is összeomlás szélén áll a társadalom, az üzemanyag már ritka kincs, a törvény már működésképtelen és a rendőrök is ad hoc tartatják be a saját módszereikkel. A városokban még úgy ahogy rend van, de a puszták útjait már az anarchia kezdi eluralni, egyre több a banda, egyre kevesebb a rendőr. Az első két rész között aztán tovább hanyatlik a társadalom, a sivatag, a Wastelanden teljesen elpusztul a civilizáció, valamiféle háború is lezajlott.

Megjegyezendő, hogy a második rész elején a világ történelmét felvázoló narráció (amiben az '56-os forradalomból is láthatunk képkockákat :) ) csak a nemzetközi piacra szánt változatban van benne, az "eredeti" Ausztrál változat a mai napig nem tartalmazza - nemzetközileg azért kellett, mert a Mad Maxet a maga idején kevesen ismerték Ausztrálián kívül.

A harmadik részben már egyértelműen kimondják, hogy volt egy mindent elpusztító atomháború a Földön, de az már 18 évvel játszódik az első, és 13-mal a második rész után. A Fury Road háttéranyaga és a Mad Max című játék is kitér erre a háborúra - bár utóbbi kevésbé.

Mindent összevetve, nyugodtan megnézheted mindegyik filmet, veszteni nem vesztesz vele, de nem érdemes őket koherens szériaként kezelni, mert ahogy Bomarr is írta, már a korábbi részek között is vannak ellentmondások. Mindegyik egy különálló történet, csak ugyanabban a világban játszódik és ugyanaz a főszereplője. Van ugyan háttértörténet, de azok sincsenek igazán kidolgozva, ráadásul a Fury Road hosszú készítése miatt egy újat is kellett írni, amivel jobban hozzáigazítják a mi időnkhöz. Például, az eredeti elképzelésekben még a '91-es öbölháború indította el a civilizáció hanyatlását (ebből is látszik, hogy ezt a háttéranyagot már bőven a harmadik rész után írták meg - az eredeti hármas idején semmilyen háttér nem volt). Ma ez már pöppet nevetséges. Mint ahogy az is, hogy 1999-ben nukleáris háború lett volna. :) Az új idővonalban már Water War van (igaz, az is 2010 környékén zajlott le). De a lényeg, hogy ezeket mind utólagosan találták ki, és még ezekben is van bőven ellentmondás a filmekkel, a filmek egymásnak is ellentmondanak sokszor - szóval, visszakanyarodva az eredeti tézishez: nem összefüggő a sorozat. Mindegyik rész egyszerre tekinthető rebootnak, folytatásnak, önálló alkotásnak és ugyanannak a témának az újrafeldolgozásának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mint írtam, Miller eleve így képzelte el a dolgot. Bár nem szabad elfelejteni, hogy a harmadik részhez nincs sok köze. A forgatókönyv nem is ehhez a sorozathoz készült, George Miller pedig részben magára hagyta a produkciót, miután a film producere és Miller barátja egy helikopter-balesetben elhunyt. Eztán ő már csak az akciójeleneteket forgatta le, minden mást George Ogilvie készített el. Plusz a filmre rászállt az amerikai stúdió is, ezért csak PG-13-as filmet csinálhattak (az összes többi rész R besorolású), beleerőltettek amerikai színészeket (nekik hála a főgonosz Tina Turner), és a fő célközönség is az USA lett.

 

Amúgy egyszer érdemes megnézni, hogy lásd, milyen egy valóban borzalmas film. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az utóbbi napokban, hetekben megnéztem a Mátrix trilógiát. Én is meglepődtem mennyire rohadt jók ezek a filmek. Igazi korszakos művek. Kár, hogy a Wachowski nővérek már agyilag zakkantak egy folytatáshoz. :( Bár ha jobban belegondolok ez így kerek egész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az utóbbi napokban, hetekben megnéztem a Mátrix trilógiát. Én is meglepődtem mennyire rohadt jók ezek a filmek. Igazi korszakos művek. Kár, hogy a Wachowski nővérek már agyilag zakkantak egy folytatáshoz. :( Bár ha jobban belegondolok ez így kerek egész.

Remélem nem a magánéletükre gondolsz, mert attól még továbbra is rendezhetnének jó filmeket. ;)

Ilyen szempontból inkább a Jupiter felemelkedése aggasztó, mert az igencsak középszer lett - és még finom voltam. Mondjuk én eddig csak az első Mátrix filmet láttam, az tetszett, de nem ragadott túlságosan meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mátrixok óta nem csináltak jó filmet.

Mint rendezők úgy látom, tényleg nem. De ha jól tudom a Felhőatlaszt és a V for Vendettát is ők írták. Egyiket sem láttam, de egész jókat hallottam róluk (főleg az utóbbiról).

 

Szerintem az, hogy a magánéletben mit csinálnak, teljesen irreleváns alkotói munkásságuk tekintetében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A V, mint vérbosszű nagyon jó film! Nem garantálom elsőre beleszeretsz, de a maga nemében óriási.

Ezzel maximálisan egyetértek. Nekem az egyik kedvenc DC filmem. Egyfelől néha már-már arcpirítóan egyszerű és eltúlzott módon hirdeti a mondanivalóját, máskor meg igen komoly mélységei vannak, erős és intelligens szimbolikával operál. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.