Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Szerintem is ennyi, amit Bomarr írt. Ez is a figyelemelterelés része, mert az ember akaratlanul is a csavart keresi mögötte is. Aztán közben már ezt is jó előre tisztázták. Zseni ez a Johnson.

 

@Donát A barátnőd piszok jó megfigyelő lehet. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is lehet sima vicc is, viszont mögé gondolva, akár valamilyen specifikusabb oka is lehet. Miles az összes cselédjét hazaküldte, nyilvánvalóan a fickóra nem tart igényt a játék során (nem osztott neki szerepet, ha csak ő maga is nem azzal a trükkel akar operálni, hogy extra komplexitást adjon a játékának, de ennyit nem nézek ki Milesból. :D), mégsem küldi el. Nekem ez azt sugallja, hogy valamiért nem meri elküldeni a fickót, így tetszene, ha végső soron ennek is valahogy köze lenne a bűntényhez, amit elkövetett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De , ha Johnsonnak lett volna bármilyen komolyabb, szövevényesebb oka a fickóval kapcsolatban, akkor azt a végén ugyanúgy felfedte volna, mint minden mást, nem gondolod?

Spoiler

Mégis, a fickót végig csak egy gegként kezeli. Megjelenik itt és ott, és ennyi. Sehol sem utal arra, hogy bármi szerepe is lenne a nagy egészben, miközben végül mindent megmutatott, ami kapcsolódott a nagy egészhez.

Nekem is ezért volt fura a fickó, mert valami nagyot és jelentőset akartam látni benne, a szövevényes okot és a nagy csavart, de ez a film pont az ellentétével operál. Minden egyszerű. Ez esetben, ahogy Bomarr írta, ez a fickó csak egy poén, akiről már az elején leközlik: "egyáltalán nem része az élménynek". Amit nyilván nem hiszünk el, de mégis, ez az igaz. Egy biokellék, azaz egy red herring a figyelem elterelésére, nem több, mint a lufifejű Barbie színes ruhája a gyilkosság estéjén. Érdekesség, hogy amikor Darel először feltűnik, pont azelőtt használja Miles a nem is létező intornalizál szót. Így ahelyett, hogy azzal foglalkoznánk, mit jelent ez a szó, azzal kezdünk foglalkozni, hogy ki a pék az a csávó.

In-universe meg Milesnak lehetett akármilyen egyszerű oka is, hogy ott volt a szigeten. Lehet szimplán egy cimborája, aki most szakított a párjával és Miles felajánlotta neki, hogy akkor lébecoljon kicsit a szigeten. Elvégre senki sem mondta, hogy Milesnak a "felrforgatókon" kívül nincs spanja és nyilván nem csak rajtuk kívül, de előttük is volt élete.

 

Amúgy most jöttem rá, hogy Derolt ugyanaz játssza, aki az első részben Trooper Wagnert alakította, a The Last Jediban pedig Stomeroni Starck X-szárnyú pilótát.

cf8iakl.png

 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No visszanéztem a szóban forgó részét a filmnek

 

Spoiler

És basszus tényleg minden ott van, a pohár esete, a pisztoly, minden. Szó szerint kiszúrja az ember szemét.

 

Amúgy nekem meg elsőre a képviselő csaj volt a tippem mint a gyilkos. Vacsora résznél nekimegy Duke-nak, és pár pillanatig mindketten háttal állnak a nézőnek.

 

image.png

 

Én meg ülök, hogy

 

rick.jpg

 

mondom ez tuti nem véletlen, most vette el a pisztolyát. Aztán kiderült hogy eltűnt, Helent lelövik és még büszke voltam magamra, hogy én már jóelőre kiszúrtam, hogy mi történt. :D Aztán kiderült, hogy  Johnson átb*szott :D 

 

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

De , ha Johnsonnak lett volna bármilyen komolyabb, szövevényesebb oka a fickóval kapcsolatban, akkor azt a végén ugyanúgy felfedte volna, mint minden mást, nem gondolod?

 

Igazából arra gondoltam, hogy ez egy easter eggként lehet elrejtve valahol a fickó szobájában (ahol járunk is), vagy ilyesmi. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Donát

Spoiler

Szinte biztos, hogy azért, mert akkor már haragban volt Andi és a Felforgatók. Helen mondja, hogy két évvel korábban találkozott Miles azzal a fickóval, aki feltalálta a Kleart. Andi valószínűleg nem sokkal azután lett kidobva, mivel Miles a dolog megszállottja lett, így bizonyára minél gyorsabban meg akarta kötni az üzletet. Eztán ugye Andi beperelte az idótáját, ami valószínűleg jó pár hónapos bírósági ügyet hozott maga után. Akárhogy is, az eggyel korábbi összejövetelen valószínűleg a harag és a folyamatban lévő per miatt nem volt jelen.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Dzséjt írta:

@Donát

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Vajon akkor is kapott dobozt? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Mikulás már begorombult, most Heidin a sor :D 

 

 

 

Fél üveg bor mellett abszolút szórakoztató, nem akar több lenni mint ami a trailerből is levehető. De alkohol nélkül is érdemes adni egy esélyt neki :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem olvastam el a hozzászólásotokat a filmmel kapcsolatban, úgy olvassátok. A leírás után fogom. Lehet van már válasz.

 

 

Megnéztem én is a Törbe Ejtve: Üveghagymát: Hááát. Nem mondom hogy nem tetszett, ha nem lett volna első, jó lett volna ez is. De az első nálam sokkal jobb. Már amiatt is hogy detektív történetekhez jobb a milliője. Ködös őszi hatalmas kastély. Ebben a részben a nyári időjárás nem igazán illik bele nekem. Aztán ahogy páran írtátok a színészek is jobbak voltak az első részben.

De nem lekicsinylően akarok róla beszélni mert tényleg tetszett. Dave Bautista(én bírom a palit, főleg az MCU-ban. Hozza amit kell és azt jól is csinálja) szerintem eddigi legjobb alakítását hozta.

Edward Nortont én sem kedvelem @Dzséjt-hez hasonlóan. Mondjuk én azért ahogy viselkedik a forgatásokon, meg ahogy megaláz rendezőket(lsd American History X), de azt el kell ismerni hogy baromira jó színész. Maga a színészi játéka zseniális. Pl Harcosok klubja. Itt szerintem önmagát hozza.:evil::D

Ami kicsit még csalódást okozott az a megoldás. Nekem borzasztó egyszerűnek tünt, nemcsak az hogy ki volt, hanem az is hogy miért. Sőt kitaláltam már az elején hogy ki az kb 95 %-ra.

Aki sokat néz, vagy olvas krimit az pontosan tudja azt hogy..

Spoiler

.. sose az a gyilkos aki gyanús. Mivel az 5 vendég volt a gyanús ,nyilván hogy nem ők azok ezért csak Miles Bron lehet. Persze az okot nem tudtam előre én sem. De nekem olyan banális volt. Ráadásul a színészekkel sajnos sokat elárulnak a készítők. Edward Norton a filmjei nagy részében rosszat alakít. Nem nehéz összehozni hogy itt is, ráadásul már az elején egy unszimpatikus s*ggfejként viselkedik. A másik ilyen színész James Woods. Ha ő van benne 99 %-ban ő a főgenya.

Aztán ami feltünt hogy Andi Brand miért nem ment bele hogy a jövő energiaforrásával foglakozzon a cég? Miles nem a maffiához akart csatlakozni, nem fegyverekkel, kábítószerekkel akart kereskedni, hanem teljesen legális energiaforrással. Ami rohadt gazdaggá tette volna őket. Gondoljuk meg hogy ma kijön valaki egy ilyen megoldással.  Putyin bácsi mehetne a levesbe az olajával és teljesen függetlenek lehetne a világ a ruszkiktól. Illetve nem szennyezné a környezetet. Mi volt a baja ezzel Andinak? Számomra ez érthetetlen.

A harmadik és ami igazán kiverte a biztosítékot az Helen tette. Komolyan azért hogy leleplezze Milest elégeti az emberiség pótolhatatlan kincsét a Mona Lisát? Amiből egy van és az egyetemes emberi kultúra része? Ráadásul Miles már tönkremegy abban hogy el van égetve az energiaforrás(mondjuk itt is érdekes hogy nem volt másik példány?). Tök felesleges a Mona Lisát is elégetni.

Így Helen semmivel nem különb mint Miles. Azt hittem a végén mutatják hogy kicserélték a Mona Lisát egy hamisítványra.

 

A Pandémiát jól beleszőtték, gondolom tényleg 2020-ban forgatták. Szóval nem rossz, de nálam az első 10/10 ez meg 10/7.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Frenkie

Spoiler

Az energiaforrással az volt a baj, hogy kicseszettül gyúlékony. A Hindenburgot többször is felemlegetik, na kábé az a szint, csak ha ez az egész világon elterjed, akkor a Földből csinált volna Hindenburgot (magyar feliratban valamiért Zeppelinezik, ami persze nem nagy tévedés, a Hindenburg is Zeppelin volt, de ez olyan, mintha "elsüllyed, mint a Titanic" helyett valaki azt mondaná, "elsüllyed, mint a gőzhajó"; ráadásul a Hindenburg egy híres katasztrófa, ami véget vetett a léghajózásnak, nem kisebb, mint a Titanic, nem értem, miért kellett elferdíteni... Na de elkanyarodtam).

Ez volt a baj, hogy egy pici darab akkora tüzet csinált, hogy aztán elpuffan egy egész ház, csak mert mindent az hajtott. Képzeld, ha egy kút robban fel, amiben rengeteg ilyen van. Vagy egy autó, amit ez hajt, ütközik egy autópályán egy másikkal. Ott nem pár összetört kocsi lesz, hanem futótűzként fog felrobbani minden azót, ami közel van. Vagy egy kocsi belezúg egy olyan házba, amiben mindent ez az anyag hajt. Egy felhőkracolóba teszem azt. Egyetlen autó felrobbanthat egy százemeletes házat mindenestül. És Miles ebből akar erőművet építeni. Na, ha az elposszant volna, lehet, hogy ahhoz képest Hiroshima tábortűznek tűnt volna. Ezért is panaszkodtak Lionelnek a film elején a befektetők, mert engedélyezte, hogy ezt a szutykot feltegye egy űrrepülőgépre.

Épp ez volt a jó Andiben, hogy ő neki nem a pénz számított, hanem az, hogy valami jót tegyen, és több ezer vagy millió ember életének veszélyeztetése neki nem fért ebbe bele. Ellenben Milesszal.

 

Ami a Mona Lisa elégetését jelenti, bár én is felhúztam ezen a szemem, valójában úgy érzem, egy élettelen tárgy, mégha az eszmei értéke felbecsülhetetlen is, megéri azt, hogy Miles ne tudja emberek millióinak életét veszélyeztetni. Olyan ügyvédei voltak, amikkel a saját társát tönkre tudta tenni. Egy szimpla gyújtogatást, pláne úgy, hogy akkor még a "barátai" is játszották a süketet, a vakot és a némát, nos, simán kijátszott volna. Eltusolja, rákeni Helenre, aztán meg lehet nézni, hányan halnak meg Miles kapzsisága miatt. A végén már nem is igazán arról volt szó, hogy Miles, mint a gyilkos, lebukjon, hanem arról, hogy Andi halála ne legyen hiábavaló. Miles ne tudja a piacra dobni a Kleant. Az, hogy a Mona Lisa odalett, egyrészt sokak számára megmutatta, hogy Miles mekkora egy öntelt pöcs. Másrészt, azt is megmutatta, hogy szándékosan kockáztatott egy ilyen értékes értéktárgyat. Hiszen jól tudta, hogy a háza egy lebetonozott Hindenburg, de azért odavitte és szándékosan beépített egy kikapcsolót a biztonsági rendszerbe a saját idiótasága miatt. Ha Miles azt teszi, amire kötelezték, amikor átvállalta a Mona Lisát, akkor Helen nem tudta volna kikapcsolni. És ez az, amin Miles elhasalhat. Mert nyilván megvizsgálják, hogy pusztulhatott el a Mona Lisa egy tűzbiztos ketrecben, aztán kiderül, hogy hoppá, a kis tökfilkó kikapcsolót épített be. Aztán az is kiderül, hogy tudott arról, hogy a Klear gyúlékonyabb, mint a kerozin, mégis ezzel töltötte fel a házat, ahová elvitte a Mona Lisát, de ezt az apróságot nyilván elfelejtette közölni az illetékesekkel.

De mindezek ellenére, szerintem Helen sem ússza ezt meg szárazon, megy ő is a dutyiba. De érzésem szerint ezt szívesen vállalja azért cserébe, hogy Miles és a cége elbukjon, így Andi békében nyugodhat, és nem fogja őt követni pár ezer ártatlan még.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

@Frenkie

  Spoileres tartalom megtekintése

 

 

Spoiler

Nekem nem tünt olyan veszélyesnek. Persze gyúlékony volt ezt mondják is a többiek, de úgy vettem ki hogy még nincs tesztelve, de elvileg biztonságosan működhet. pl Miles házát ez látta el energiával ,minden ment flottul. Persze ha szándékosan beledobják a túzbe az nem ok. Inkább azért erkölcstelen hogy tesztelés nélkül akarta Miles piacra dobni, mertha tényleg brutál tűzveszélyes akkor ég minden.

Ráadásul lehet most veszélyes, de dolgozhattak volna rajta hogy ne legyen az.  Andi viszont egyből dobta.

Egy kérdés is felmerült. Blanc odaadja Helene-nek az energiaforrást. Igenám, de van áram a házban. Miles azt mondta arról megy a házban minden. ha Blanc-nál van a cucc akkor sötétnek kellett volna lennie. Vagy minimum 2 db energiaforrás van. Egy Blancnál ,egy ami a házat működteti. Vagy pedig Miles hazudott és sima áramforrás van a házban.

 

 

Elolvastam a hozzászólásotokat így ez mindenkinek szól. És Blancnak.:evil:

 

Spoiler

Blanc is mondja a filmben, de ti is írtátok hogy Miles hülye volt. Szerintem annyira azért nem. Átvette a cég írányítását, a cégtársa barátait(ne feledjük hogy Andi mutatta be őket Milesnak) rávette arra hogy mellette tanúskodjanak. A Gyilkosságnál is ha nem jön arra Duke ,nem derült volna ki hogy ő volt. Ráadásul ez a tanú már nem is él. Persze marha volt hogy az egyedi kocsijával ment de elhagyatott helyen volt Andi háza. Duke megölése sem volt annyira ostobaság. Hivatkozhatott arra hogy nem tudta hogy Duke-nak ananászproblémája van. Duke csak azt mondta hogy nincs oda az ananászért. Azt nem hogy allergiás rá. Hacsak angolul nem, mert a magyarban így mondja.

Ráadásul senki nem mondhatja biztosra hogy látta hogy Miles Duke-nak adta a poharát. Egy buliban erre senki nem figyel.

Magyarán ahogy a filmben is kijelentik semmilyen bizonyíték nincs ellene. Ez azért nem teljesen hülyére vall. Az egyetlen bizonyítékot(bár szerintem az sem az(a szalvéta) csak indíték) meg Helene

tálcán nyújtotta a húga gyilkosa felé. Aki felgyújtotta. Én ezt tartom egy óriási facepalm-nak inkább. Az egyetlen bizonyíték ott van a kezemben és 1 méterre odaállok a tettes elé. Zseniális.

El kellett volna rakni és megvárni a zsarukat.

Igazából azon bukott el Miles hogy az úgynevezett barátai igazi szarháziak. Sosem volt ez igazi barátság, csak Miles-tól függtek. Ahogy ez a függöségi viszony megszünt azonnal ellen fordultak és már hajlandóak is voltak hamisan tanúskodni ellene. Mert azt kizártnak tartom hogy látták hogy Miles a poharát Duke-nak adja.

Félreértés ne essék Miles megérdemelte, sőt nem ártatlanul fog ülni, de igazából hamis tanúzás miatt fog ülni.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Frenkie írta:

 

  Spoiler elrejtése

Nekem nem tünt olyan veszélyesnek. Persze gyúlékony volt ezt mondják is a többiek, de úgy vettem ki hogy még nincs tesztelve, de elvileg biztonságosan működhet. pl Miles házát ez látta el energiával ,minden ment flottul. Persze ha szándékosan beledobják a túzbe az nem ok. Inkább azért erkölcstelen hogy tesztelés nélkül akarta Miles piacra dobni, mertha tényleg brutál tűzveszélyes akkor ég minden.

Ráadásul lehet most veszélyes, de dolgozhattak volna rajta hogy ne legyen az.  Andi viszont egyből dobta.

Egy kérdés is felmerült. Blanc odaadja Helene-nek az energiaforrást. Igenám, de van áram a házban. Miles azt mondta arról megy a házban minden. ha Blanc-nál van a cucc akkor sötétnek kellett volna lennie. Vagy minimum 2 db energiaforrás van. Egy Blancnál ,egy ami a házat működteti. Vagy pedig Miles hazudott és sima áramforrás van a házban.

 

Spoiler

Lehet volt neki mutiban egy darabja amivel tud hencegni mondjuk befektetők előtt, de nekem az volt a benyomásom, hogy sima erőforrás van a házban. Mindenki azt mondta, hogy nem 100%-osan biztonságos a történet és ezt szerintem Miles is tudta. Az egész hétvége csak a hencegésről szólt, már akkortól hogy megérkeztek a hajóval (a vízből kiemelkedő stég a szobrokkal), odáig, hogy kölcsönvette a Mona Lisa-t és ő akkora májer, hogy még a biztonsági üveg nélkül is tudja nézegetni amikor csak akarja. Úgyhogy a Klear-el hajtott ház is csak a show része volt szerintem.

 

9 órával ezelőtt, Frenkie írta:

 

Elolvastam a hozzászólásotokat így ez mindenkinek szól. És Blancnak.:evil:

 

  Spoiler elrejtése

Blanc is mondja a filmben, de ti is írtátok hogy Miles hülye volt. Szerintem annyira azért nem. Átvette a cég írányítását, a cégtársa barátait(ne feledjük hogy Andi mutatta be őket Milesnak) rávette arra hogy mellette tanúskodjanak. A Gyilkosságnál is ha nem jön arra Duke ,nem derült volna ki hogy ő volt. Ráadásul ez a tanú már nem is él. Persze marha volt hogy az egyedi kocsijával ment de elhagyatott helyen volt Andi háza. Duke megölése sem volt annyira ostobaság. Hivatkozhatott arra hogy nem tudta hogy Duke-nak ananászproblémája van. Duke csak azt mondta hogy nincs oda az ananászért. Azt nem hogy allergiás rá. Hacsak angolul nem, mert a magyarban így mondja.

 

Spoiler

Mivel jó ideje együtt volt a banda, szerintem tudta ő, hogy Duke allergiás rá. A nincs oda az ananászért mondat inkább nekünk mint néző szólhatott. 

 

9 órával ezelőtt, Frenkie írta:
  Spoiler elrejtése

Ráadásul senki nem mondhatja biztosra hogy látta hogy Miles Duke-nak adta a poharát. Egy buliban erre senki nem figyel.

 

Spoiler

Mikor Blanc kérdezi, hogy "Mit láttunk valójában?", akkor Claire-nek már azelőtt leesik a dolog, hogy Blanc kimondaná. Mivel ő szemben ült velük, láthatta, hogy Miles Duke-nak adja a poharat, de maximum csak tudat alatt rögzült belé az esemény. A Duke halála okozta sokkban meg lazán elhiszi Miles-nak, hogy nem így volt és mást látott. Pont Karácsonykor olvastam ki egy könyvet mielőtt láttam volna a filmet ami ezzel foglalkozik, meglepő dolgokat tud művelni a tudatalatti, és nagyon befolyásolható agyunk van.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Frenkie írta:

 

  Spoiler elrejtése

Nekem nem tünt olyan veszélyesnek. Persze gyúlékony volt ezt mondják is a többiek, de úgy vettem ki hogy még nincs tesztelve, de elvileg biztonságosan működhet. pl Miles házát ez látta el energiával ,minden ment flottul. Persze ha szándékosan beledobják a túzbe az nem ok. Inkább azért erkölcstelen hogy tesztelés nélkül akarta Miles piacra dobni, mertha tényleg brutál tűzveszélyes akkor ég minden.

Ráadásul lehet most veszélyes, de dolgozhattak volna rajta hogy ne legyen az.  Andi viszont egyből dobta.

Egy kérdés is felmerült. Blanc odaadja Helene-nek az energiaforrást. Igenám, de van áram a házban. Miles azt mondta arról megy a házban minden. ha Blanc-nál van a cucc akkor sötétnek kellett volna lennie. Vagy minimum 2 db energiaforrás van. Egy Blancnál ,egy ami a házat működteti. Vagy pedig Miles hazudott és sima áramforrás van a házban.

Spoiler

Andy azért lépett ki a dologból, mert Miles a cég ÖSSZES resource-át erre akarta fordítani, és ez az All-In stratégia egyáltalán nem fért bele Andynak. 

Az anyag meg egyértelműen veszélyes. Lionel mondja Claire-nek, hogy a hidrogén részecskék túl kicsik gáz formájában ahhoz, hogy a csövekben lehessen tartani. Szivárog. Ezért elképesztően veszélyes, amihez sokkal több idő kell, hogy valahogy kordában tartsák, de a marha Miles egyből elkezdte használni, fel sem fogva, mennyire a tűzzel játszik. Szó szerint. És olyan űrhajót akart küldeni az űrbe ezzel az üzemanyaggal, amiben ember is van... Idióta.

 

 

11 órával ezelőtt, Frenkie írta:

 

Elolvastam a hozzászólásotokat így ez mindenkinek szól. És Blancnak.:evil:

 

  Spoiler elrejtése

Blanc is mondja a filmben, de ti is írtátok hogy Miles hülye volt. Szerintem annyira azért nem. Átvette a cég írányítását, a cégtársa barátait(ne feledjük hogy Andi mutatta be őket Milesnak) rávette arra hogy mellette tanúskodjanak. A Gyilkosságnál is ha nem jön arra Duke ,nem derült volna ki hogy ő volt. Ráadásul ez a tanú már nem is él. Persze marha volt hogy az egyedi kocsijával ment de elhagyatott helyen volt Andi háza. Duke megölése sem volt annyira ostobaság. Hivatkozhatott arra hogy nem tudta hogy Duke-nak ananászproblémája van. Duke csak azt mondta hogy nincs oda az ananászért. Azt nem hogy allergiás rá. Hacsak angolul nem, mert a magyarban így mondja.

Ráadásul senki nem mondhatja biztosra hogy látta hogy Miles Duke-nak adta a poharát. Egy buliban erre senki nem figyel.

Magyarán ahogy a filmben is kijelentik semmilyen bizonyíték nincs ellene. Ez azért nem teljesen hülyére vall. Az egyetlen bizonyítékot(bár szerintem az sem az(a szalvéta) csak indíték) meg Helene

tálcán nyújtotta a húga gyilkosa felé. Aki felgyújtotta. Én ezt tartom egy óriási facepalm-nak inkább. Az egyetlen bizonyíték ott van a kezemben és 1 méterre odaállok a tettes elé. Zseniális.

El kellett volna rakni és megvárni a zsarukat.

Igazából azon bukott el Miles hogy az úgynevezett barátai igazi szarháziak. Sosem volt ez igazi barátság, csak Miles-tól függtek. Ahogy ez a függöségi viszony megszünt azonnal ellen fordultak és már hajlandóak is voltak hamisan tanúskodni ellene. Mert azt kizártnak tartom hogy látták hogy Miles a poharát Duke-nak adja.

Félreértés ne essék Miles megérdemelte, sőt nem ártatlanul fog ülni, de igazából hamis tanúzás miatt fog ülni.

Spoiler

Félreértés ne essék. Miles teljesen idióta. Aki a saját egyedi kocsijával megy gyilkolni, - köztéri kamerák is lehetnek bárhol ugyebár, hiába esik félreeső helyre a háza - ráadásul úgy, hogy hatalmas indiítéka van a gyilkosságra (eleve ezért zárta ki őt az elején Blanc), az nagyon buta. 

 

Az ananász meg azért volt buta húzás, mert az utazás előtt mindenkitől bekérte az allergén információkat, ami nála futottak össze, így első számú gyanúsítottja az esetnek. Nyilván a többiek is tudhattak róla (a fertőtlenítő spray előtt is mondja Duke, hogy nem táncol ananásszal :D), de Miles 100%-osan tudott róla, ráadásul az, hogy a saját poharát adta oda, két dolgot jelenthet: vagy neki szánták (de ő nem allergiás az ananászra ,tehát ez kilőve! vagy ő  adta oda a poharát Duke-nak. Mivel az első kilőve, marad a második).

 

A szalvétával kapcsolatban egyetértek. Óvatlanság volt Helentől. De azt se felejtsd el, mikor Lionel ránéz előtte Milesra és megkérdezi:  És mindezek után sem égetted el az eredeti szalvétát? Miles meg úgy néz rá, mint akinek most jutott eszébe, hogy ez egyáltalán opció. :D Ritka hülye a csávó.

 

És nem, nem hamis tanúzás miatt fog ülni, mert a szarháziak egyöntetűen azt fogják vallni, hogy ő adta oda a poharat Duke-nak, illetve azt is, hogy látták Miles-t Andy házánál. Ez megtámogatva Benoit Blanc tanúzásával, azt jelenti, hogy Milest minimum kettős gyilkosságért fogják lecsukni.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Frenkie

Spoiler

 

12 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Nekem nem tünt olyan veszélyesnek. Persze gyúlékony volt ezt mondják is a többiek, de úgy vettem ki hogy még nincs tesztelve, de elvileg biztonságosan működhet. pl Miles házát ez látta el energiával ,minden ment flottul. Persze ha szándékosan beledobják a túzbe az nem ok. Inkább azért erkölcstelen hogy tesztelés nélkül akarta Miles piacra dobni, mertha tényleg brutál tűzveszélyes akkor ég minden.

Ráadásul lehet most veszélyes, de dolgozhattak volna rajta hogy ne legyen az.  Andi viszont egyből dobta.

Egy kérdés is felmerült. Blanc odaadja Helene-nek az energiaforrást. Igenám, de van áram a házban. Miles azt mondta arról megy a házban minden. ha Blanc-nál van a cucc akkor sötétnek kellett volna lennie. Vagy minimum 2 db energiaforrás van. Egy Blancnál ,egy ami a házat működteti. Vagy pedig Miles hazudott és sima áramforrás van a házban.

Épp ez az, hogy Miles teszteletlenül akarta rászabadítani a világra. Nem tudják, van-e károsanyag kibocsátása. Azt sem, hogy tényleg jobb-e, mint a fosszilis üzemanyagok. Azt viszont tudják, hogy baromi gyúlékony, egy kis darab is hatalmas tüzet tud csinálni. Több tonnányi elpusztíthat egy várost. Az, hogy Miles felelőtlenül használja a saját házában, az nem teszt. Az felelőtlen esztelenség. Mi van, ha mellékanyagként valami lassan ható mérgező gázt termel? Vagy olyat, ami rákot okoz? Millió és egy oka van annak, amiért a tudós Lionel elsápadt, amikor meghallotta, hogy Miles ezt használja. Ilyen dolgot rászabadítani az emberiségre teszteletlenül nem erkölcstelenség, hanem kapzsiságból fakadó bűntett, ami könnyen tömegkatasztrófát okozhat.

Lehet évek múlva meg tudnák oldalni azt, hogy ne legyen vele probléma, de ez nem állt Miles szándékában. Ő nem évek múlva, hanem a jövő héten akarta elindítani a dolgot. Ahogy ő fogalmazott, év végére egész Amerikát a Klear fogja üzemeltetni. Ami azt jelenti, hogy kábé fél év múlva az erőmű, amiről szó volt, már üzemelt volna és minden lakásban ez a gyúlékony, teszteletlen szutyok lett volna ott. Miles nem akart teszteket, nem akart megoldásokat, nem akart várni, azonnal, abban a formában, amiben van, zutty, szabaduljon rá az USA-ra, aztán nyilván az egész bolygóra.

Blanck-nél csak egy szimpla minta volt a készletből, nem az egész világon létező egyetlen darab. Nyilván jóval több van már Miles birtokában, ha erőművet akar felhúzni hozzá.

 

12 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Átvette a cég írányítását, a cégtársa barátait(ne feledjük hogy Andi mutatta be őket Milesnak) rávette arra hogy mellette tanúskodjanak.

Helen mondja, hogy az átvételt az ügyvédeinek köszönhette, ők taláták meg azt a jogi kiskaput, amivel kitolhatott Andivel, a barátok rávétele a hamis tanúskodásra meg nem ész, hanem pénz kérdése. Jó, nyilván nem volt sík hülye, valt karizmája és jó showman volt. Abban volt jó, hogy ki tudott használni másokat, a másokban lévő lehetőséget. Valószínűleg Andivel is így akadt össze. Ugyanakkor önálló jó ötletei nem voltak. Minden, ami sikeres lett, azt mások csinálták meg, ő csak elvette tőlük vagy kihasználta azokat. Szóval az, hogy idióta, nem azt jelenti, hogy tök hülye, hanem azt, hogy ahhoz a szinthez képest, aminek beállította magát (komplikált zseni), tényleg ostoba. Sőt, bizonyos aspektusaiban egy átlag emberhez képest is. És itt jönnek a következők.

 

12 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Persze marha volt hogy az egyedi kocsijával ment de elhagyatott helyen volt Andi háza.

Azért egy értelmes ember, aki bűntettet hajt végre, ilyenre nem apellál. Mi van, ha Andi háza kívül-belül be van kamerázva, mivel távol él? Mi van, ha vendége van? Vagy csak arrajár valaki, aki felismeri az autót? Ami végül meg is történt. Még bankot rabolni sem mész olyan autóval, amiből egy van az egész világon. Az, hogy Andi hol lakik, lényegében irreleváns. Miles alibije az volt, hogy fél éve Görögországban lakik egy szigeten. Térfigyelő kamerák százai bizonyíthatták, hogy ez nem igaz, hála a Baby Blue-nak. És képzeld el, hány térfigyelő kamera bizonyíthatta, hogy Andi halálának napján az a kocsi egy olyan útvonalon járt, ami elvezethet Andi házához.

Az, hogy nem merült fel Miles neve, mint elkövető, csak egy dolognak volt köszönhető: túlságosan okosnak hitték. Túl oksonak ahhoz, hogy egy ekkora médianyilvánosságot kapó per után megölje a volt társát. Hiszen akkor az első gondolata mindenkinek az, hogy ő volt. Ez a (hamis) imázs nem sodorta gyanúba, de amint Blanc rájött, hogy ennyire nem eszes, ő is egyből tudta, hogy igenis, Miles a tettes. Csak bizonyítani nem tudta.

A poén az, hogy Duke jelenléte nem is osztott vagy szorzott, hiszen Blanc nem miatta, hanem Helen miatt ment oda. Persze veszélyes tényező volt, de él vagy holt, nem számít, Blanc már nyomozott.

 

12 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Hivatkozhatott arra hogy nem tudta hogy Duke-nak ananászproblémája van.

Ez is bizonyítja, hogy Miles idióta volt, ugyanis egyáltalán nem hivatkozhatott volna erre. Mert a dobozba rejtett meghívó alján ott szerepelt ez is: "Írjatok, ha van ételallergiátok." Vagyis maga Miles adott írásos bizonyítékot arról, hogy tudott Duke ételallergiájáról. Duke nyilván értesítette erről, hiszen Miles tudott róla (a meghívón lévő kérés azt sejteti, hogy Miles korábban ezzel nem volt tisztában vagy elfelejtette). És mivel Milesnak csak faxgépe van, mobilja vagy internetje nincs, a faxok viszont az összes ingatlanjába be vannak kötve és minden üzenet mindegyikre megérkezik, Duke üzenetéről több másolat is lehet szerte a világban. Ahogy Andiről is volt neki New Yorkban (amit ő kapott meg) és az Üveghagymában (amit Blancék találtak meg) is példánya. Ezért mondta Blanc, hogy Duke-ot az ételallergiájával megölni nagyon ostoba húzás volt (Blanc is tudta, mi állt a meghívón).

 

12 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Magyarán ahogy a filmben is kijelentik semmilyen bizonyíték nincs ellene. Ez azért nem teljesen hülyére vall. Az egyetlen bizonyítékot(bár szerintem az sem az(a szalvéta) csak indíték) meg Helene

tálcán nyújtotta a húga gyilkosa felé. Aki felgyújtotta. Én ezt tartom egy óriási facepalm-nak inkább. Az egyetlen bizonyíték ott van a kezemben és 1 méterre odaállok a tettes elé. Zseniális.

El kellett volna rakni és megvárni a zsarukat.

Szerintem senki sem tudta, hogy öngyújtó van éppen nála. Oké, korábban mutatta, hogy van, de órák teltek el, simán elrakhatta valahová. Azért ez nem olyasmi, amire az ember számít. Pláne nem egy olyan felfokozott érzelmi állapotban, mint amiben ekkor már minden szereplő volt.

Az pedig éppen elég, ha indíték van. Ezzel máris utána nézhetnek Milesnak, és mindenre fény derül, amit Blanc elmondott. Hogy hazugság az alibije, amit Whiskey igazol. Hogy a Baby Blue is járt az USA-ban, hiszen egy kocsit ide-oda furikázni Görögország és az USA között komoly papírmunka, ráadásul ugye nem tudod csak úgy feladni pogyászban, ahhoz olyan gép kell, amibe befér. És, ha már kiderül, hogy a Baby Blue is elhagyta az Üveghagyát, az említett térfigyelős dologgal le lehet követni a mozgását. Sőt, mivel azért ez egy elég modern és speciális kocsi, az a sanda gyanúm, hogy van benne GPS, szóval még térfigyelő kamera sem kell. Letöltik a kocsi mozgását, és voala. Cím szerint megjelenik, hogy Andi halálának órájában Andi bejáróján állt a kocsi.

A szalvéta bizonyíték volt az indítékra, ami magával hozhatta volna a hivatalos nyomozást. Ami igen egyszerű lett volna azután, hogy Blanc már elvégezte a munka nagyját.

 

12 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Igazából azon bukott el Miles hogy az úgynevezett barátai igazi szarháziak. Sosem volt ez igazi barátság, csak Miles-tól függtek. Ahogy ez a függöségi viszony megszünt azonnal ellen fordultak és már hajlandóak is voltak hamisan tanúskodni ellene. Mert azt kizártnak tartom hogy látták hogy Miles a poharát Duke-nak adja.

Félreértés ne essék Miles megérdemelte, sőt nem ártatlanul fog ülni, de igazából hamis tanúzás miatt fog ülni.

Ahogy NorbiLordi is írta, a képviselőnőnek már azelőtt eszébe jutott, hogy Blanc kimondta. Ráadásul azt se feledjük, hogy Miles mindenkinek a kedvenc italát keverte, így Duke-nak is. Azt, hogy mi volt a pohárban, hamar meg lehet állapítani, vagyis jön a jogos kérdés: Miles a saját poharába miért Duke kedvenc italát keverte bele? És a fentiek alapján láthatod, hogy Miles bőven szolgáltatott maga ellen még bizonyítékoka. Ezek ugyan közvetettek, amiket a hamis tanúskodás megtámogathat, de ez van. Ez nem volt egy tiszta ügy.

 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, Donát írta:

Glass Onion

 

  Spoiler elrejtése

Szerintetek mennyire volt önző tett Helentől, hogy elpusztította a Mona Lizát? Nekem van egy véleményem erről, de kíváncsi lennék a tiétekre először.

 

 

Spoiler

Szerintem nem volt önző dolog. Így legalább komolyabban lesznek véve a vizsgálatok, mert nem csak, hogy felrobbant egy milliárdos villája amit ugye bármire ráfoghat Miles, hanem egy felbecsülhetetlen műkincs is megsemmisült vele együtt. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 12. 31. - 16:51, Donát írta:

Glass Onion

 

  Spoiler elrejtése

Szerintetek mennyire volt önző tett Helentől, hogy elpusztította a Mona Lizát? Nekem van egy véleményem erről, de kíváncsi lennék a tiétekre először.

 

 

 

Spoiler

Szerintem brutálisan önző volt. Ha egy atomháborút akadályozott volna meg vele ,ezáltal megmentve milliárdokat azt mondom ok. De csak azért tette hogy a testvére gyilkosa rács mögé kerüljön. Azért ez nem áll szemben azzal hogy milliárdokat fosztott meg attól hogy megnézzék a képet. Jó hogy nem a Golden gate-t robantotta fel. Egyszerúen vannak olyan dolgok amiket az emberiség közös eszmei tulajdona. Senkinek nincs joga ahhoz hogy ezt elvegye az eszmei értékhez kéept piszlicsáré ügy miatt. Miles-ot bárhol és bármikor elkaphatta volna, az nem indok nálam hogy most kellett elkapni.

Nyilván nem az eszével gondolkodott hanem az érzelmei vezérelték. Szerintem.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Donát

Spoiler

Ahogy korábban is írtam, szerintem egyáltalán nem volt önző. Egy élettelen tárgyat áldozott fel azért, hogy rács mögé jutasson valakit, aki ezrek, tízezerek, de talán milliók életét készült kapzsiságból veszélyeztetni. Miles egy, az emberiségre veszélyes állat volt, akinek elfogásáért igazán nem fizettek nagy árat.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Dzséjt írta:

@Donát

  Spoiler elrejtése

Ahogy korábban is írtam, szerintem egyáltalán nem volt önző. Egy élettelen tárgyat áldozott fel azért, hogy rács mögé jutasson valakit, aki ezrek, tízezerek, de talán milliók életét készült kapzsiságból veszélyeztetni. Miles egy, az emberiségre veszélyes állat volt, akinek elfogásáért igazán nem fizettek nagy árat.

 

 

35 perccel korábban, Frenkie írta:

 

 

  Spoileres tartalom megtekintése

 

 

Én is azt gondolom, amit Dzséjt.

 

Sőt, továbbmegyek.

Spoiler


A mai világban mit értünk Mona Liza alatt? Megsemmisül a kép, oké, de a Mona Liza jelenség sokkal több, mint maga az eredeti kép. Ha az meg is semmisül, a kép megtekintésének élménye nem vész el, hiszen be van digitalizálva, lehet helyette egy kvázi ugyanolyat előállítani. Ettől persze még sajnálatos lenne, ha az eredeti megsemmisülne, de a képet körüllengő sejtelmesség, a legendája nem hogy nem vészne el, hanem tovább bővülne ezzel. És ehhez hozzájön még az is, amit Dzséjt írt fentebb. Hogy hány ember életét mentheti meg Helen, ha sikerül idejekorán betiltani a Kleart.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Glass Onion

Spoiler

Még egy megjegyzés a Mona Lisa dologhoz. Kicsit az az érzésem, hogy a felgyújtásában van egy olyan üzenet is, hogy az emberiség már meg sem érdemel egy ilyen csodálatos műalkotást. Eleve Miles ésszel nem éri fel ezek eszmei értékét - ami azért szintén azt jelzi, hogy nem egy észkombájn. Amikor a Felforgatók megérkeznek a szigetre, nem kisebb hangszeren, mint Paul McCartney gitárján játszik, csak azért, hogy felvágjon Birdie előtt. Aztán simán félredobja a homokba. Még az IQ Light Birdie is elsápad ezt látva. Nem értek a zenéhez és a hangszerekhez különösebben, de azért szerintem a Beatles egyik tagjának gitárjával nem így kell bánni. 

Aztán itt van a Mona Lisa, ami hogyan is került Miles birtokába? Franciaországnak pénzre volt szüksége, szóval úgyszólván bérbe vette. Tehát a francia kormány már oly mértékben sz*rik a festményre és arra, amit az képvisel, hogy bárkinek odaadják, aki megvillantja a zöldhasúakat. Semmi tisztelet a festmény iránt, simán bérbe adják, mint egy kocsit. És bár van védelme, úgy tűnik, senki sem ellenőrizte azt igazán, hiszen Miles titokban beszerelte a védelem kikapcsoló gombját. Amit bárki, bármikor elérhet, ráadásul Miles mindenkinek megmutatja. Szóval a biztonsági intézkedés innentől kezdve olyan, mintha nem is lenne. És az állandó üvegcsattogásból ítélve valaki vagy valakik folyamatosan játszadoztak azzal a kapcsolóval.

Mindehhez vegyük hozzá azt is, hogy a film egyik központi témája a barátság, illetve az, hogy egy csapat jóbarát elárulta az egyiküket olyasvalakiért, akinek több a pénze, ám kevesebb ideje ismerik. És ez, az egyszerű, de szerintem alapvető emberi értékek szembeállítása a pénzen vásárolható "értékekkel" végigvonul a filmen és szereplőin. Miles, aki nem túl eszes, de ki tudja használni az embereket, ám azokat észre sem veszi, akik ilyen téren értéktelenek a számára. Jó példa erre Peg, akinek a nevét sem tudta.

Aztán ott van Birdie, aki olyan hülye, hogy a legelemibb sértéseket sem fogja fel, félreértelmezi a szavakat vagy nem is ismeri azokat, és az ostobaságát összekeveri az őszinteséggel. Vagy Claire, aki bár természetvédőnek állítja be magát a szavazói előtt, önös érdekből engedélyez egy életveszélyes erőművet. Duke, aki az előrejutásért prostiuálja a barátnőjét, aki mindössze azért van vele, hogy ő is előrébb jusson. És persze Lionel, aki a saját jó hírét féltve hagyta jóvá, hogy a robbanékony Klear embereket szállító űrhajóra kerüljön. Ezeket az embereket a pénz motiválja, ezért hajlanóak elárulni a barátjukat, a szerettüket, a választóikat, emberi életeket hajlandóak veszélyeztetni.

Szóval a Mona Lisa felgyújtása akár egy kinyilatkoztatása is lehet annak, hogy ezek az emberek, és nagyobb perspektívából nézve az emberiség sem igazán érdemel már meg ilyen értékeket, hiszen nem törődnek ezekkel az értékekkel, mindent és mindenkit a pénz motivál. Az, hogy Miles könnyedén félredobja Paul McCartney gitárját ugyanolyan tett, minthogy a francia kormány bérbe adta a Mona Lisát.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Glass Onion 

 

Spoiler

Donát mond valamit a festménnyel kapcsolatban. Dzséjt is. És tegyük hozzá, hogy a Mona Lisát eredetiben nem is lehet jól megtekinteni és megcsodálni. Kicsit a kép, messziről vethetsz rá 5 másodpercig pillantást, aztán terelnek arrébb, akkor a tömeg még kora délelőtt is a kép előtt. Kolléganőméknek is nagy csalódás volt eredetiben "látni". Másrészt ha valami, akkor eléggé életidegen volt a festmény bérbeadása, mivel a szintén a Louvre-ban tartott 500 évfordulós Da Vinci kiállításra sem voltak hajlandóak elmozdítani a helyéről, szemben a többi Da Vinci-festménnyel. 

És ha már itt tartunk, az ételallergiák sokszor nem halálosak kezelés nélkül sem, főleg nem kb. 1 perc alatt, de hát ez egy film végülis :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

PCGuru kitett pár órája egy cikket, hogy az alábbi film bekerült mindenidők legijesztőbb filmjeinek TOP 10-es listájába. Mondom nosza neki, adok egy esélyt

 

 

"Talált kamerás" fajta horror film, a főszereplő csaj közvetíti az életét. Rábíznak egy öregasszonyt, hogy furikázza el az adott címre, onnantól viszont megkezdődik az őrület. Stáblistával együtt 1 óra 19 perc a film, anélkül asszem 1 óra 7-8, de esküszöm többen tűnt, annyi minden történik, pláne a végén. 5 percenként ugrik ki a WTF-méter, de a film mindig tud feljebb és feljebb kapcsolni. Egy ponton már elröhögtem magam annyira abszúrd volt, hogy basszus még mindig tudja fokozni magát a film. Szerintem abszolút érdemes megnézni, de nagy sztorit ne várjon senki, nem az a lényeg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Glass Onion

Spoiler
7 órával ezelőtt, MissKarrde írta:

Másrészt ha valami, akkor eléggé életidegen volt a festmény bérbeadása, mivel a szintén a Louvre-ban tartott 500 évfordulós Da Vinci kiállításra sem voltak hajlandóak elmozdítani a helyéről, szemben a többi Da Vinci-festménnyel.

És ha már itt tartunk, az ételallergiák sokszor nem halálosak kezelés nélkül sem, főleg nem kb. 1 perc alatt, de hát ez egy film végülis :)

A valóságban olyan sincs, hogy valaki hány azért, mert hazudik, ahogy mágikus spray sem tesz COVID-ellenállóvá (ha Milesnak van ilyen cucca, miért nem dobta piacra?), és szerintem az is elég életidegen, hogy se a képzett nővérnek, se a páciensnek nem tűnik fel, hogy az öt perccel a túladagolás után várt tünetek még hat perc után sem jelentkeznek. ;) Ha ezeken az apróságokon fennakadunk, kár filmet nézni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Glass Onion

Spoiler

Ebben a filmben rengeteg túlzás van, a Mona Lisa bérbeadása és elpusztítása csak egy a sok közül. Arra is szolgál, hogy lássuk Miles befolyását és vagyonát (ha egyáltalán bérbeadnák, akkor nem akárkinek), valamint később azt, hogy az ingatag lábakon álló és becstelenül szerzett vagyont, hírnevet is el lehet bukni pár perc alatt. Valamint hogy az elbizakodottság sosem előny. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Donát 

Spoiler

Akkor lehet, hogy csak tűz esetén kell a kikapcsoló. Akárhogy is, ez a biztonsági rendszer ebben a formában fabatkát sem ér. Elvégre egy lezuhanó törmelék is leeresztheti az üveglapot.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.