Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Kicsit az elsőre hajaz nekem, ez a sok szereplő egy csapatban, amiből majd Craig kirostálja a gyilkost. Az előző nekem egyszer nézős volt, ezt sztem kihagyom. Véleményem szerint nem ilyen sz*rokra kellene pazarolnia a tehetségét. ;) 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Kicsit az elsőre hajaz nekem, ez a sok szereplő egy csapatban, amiből majd Craig kirostálja a gyilkost.

Micsoda döbbenet! Egy klsszaikus, Poirot-t és társait idéző krimiben van egy csomó szereplő, amiből a főhős detektívnek ki kell rostálnia a gyilkost. Hogy mik vannak? :P De hát kinek a pap, kinek a paplan. Remélem, még sok ilyen sz*rra elcseszik ezek az emberek a tehetségüket, Rian Johnsonnal az élen, mert az elsőt már több tucatszor láttam és még mindig imádom. Zsniális film, zseniális szinészekkel. Ma este meg is nézem újra.

Bár szerintem ez a rész a közelébe sem fog érni az elsőnek, mivel a folytatás csak ritka esetben lehet olyan jó, és még ritkább esetben jobb, mint a folytatás, de remélem, tévedek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Dzséjt írta:

Micsoda döbbenet! Egy klsszaikus, Poirot-t és társait idéző krimiben van egy csomó szereplő, amiből a főhős detektívnek ki kell rostálnia a gyilkost. Hogy mik vannak? :P De hát kinek a pap, kinek a paplan. Remélem, még sok ilyen sz*rra elcseszik ezek az emberek a tehetségüket, Rian Johnsonnal az élen, mert az elsőt már több tucatszor láttam és még mindig imádom. Zsniális film, zseniális szinészekkel. Ma este meg is nézem újra.

Bár szerintem ez a rész a közelébe sem fog érni az elsőnek, mivel a folytatás csak ritka esetben lehet olyan jó, és még ritkább esetben jobb, mint a folytatás, de remélem, tévedek.

Dettó. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Dzséjt írta:

Micsoda döbbenet! Egy klsszaikus, Poirot-t és társait idéző krimiben van egy csomó szereplő, amiből a főhős detektívnek ki kell rostálnia a gyilkost. Hogy mik vannak? :P De hát kinek a pap, kinek a paplan. Remélem, még sok ilyen sz*rra elcseszik ezek az emberek a tehetségüket, Rian Johnsonnal az élen, mert az elsőt már több tucatszor láttam és még mindig imádom. Zsniális film, zseniális szinészekkel. Ma este meg is nézem újra.

Bár szerintem ez a rész a közelébe sem fog érni az elsőnek, mivel a folytatás csak ritka esetben lehet olyan jó, és még ritkább esetben jobb, mint a folytatás, de remélem, tévedek.

Nem jött be. Bajod van ezzel? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nem jött be. Bajod van ezzel? 

Semmi bajom azzal, hogy nem jött be. De azzal, hogy lesz*rozod és szerinted erre csak elcseszi (gondolom Johnson, mert nevet nem írtál) a tehetségét, azzal nem értek egyet és erről kifejtettem az álláspontomat, mely szerint ez egy olyan film, amilyennek leírtam. Bajod van ezzel? ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Dzséjt írta:

Semmi bajom azzal, hogy nem jött be. De azzal, hogy lesz*rozod és szerinted erre csak elcseszi (gondolom Johnson, mert nevet nem írtál) a tehetségét, azzal nem értek egyet és erről kifejtettem az álláspontomat, mely szerint ez egy olyan film, amilyennek leírtam. Bajod van ezzel? ;) 

Nincs bajom ezzel. Elcseszi a tehetségét. :P 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

A Joker forgatókönyvírója, Scott Silver, valamint Malcolm Spellman, A Sólyom és a Tél Katonája fejlesztője gatyába rázza a Spawnt és új forgatókönyvet készítenek hozzá. Ez a két jóember mit tud? Nem ismerem őket.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Legnagyobb meglepetésemre nemrég felkerült az Uncharted az HBO Maxra, szóval remek apropót kaptam arra, hogy végre megnézzem ezt a filmet. A játékokat nagyon szeretem, amikor PS4-em lett, ezt a négy (+ spin-off) epizódot játszottam ki először. Sőt a The Last of Us és a Horizon: Zero Dawn mellett ez volt az a játékszéria, ami miatt PlayStationt akartam venni, olyannyira, hogy végül olyan bundle-ban vettem meg a konzolt, amihez hozzá volt csapva az Uncharted 4: A Thief's End. Aztán meg mellé még megvettem az Uncharted: Nathan Drake Collectiont, hogy ne a negyedik résszel kezdjem, és a spin-offot, a Lost Legacy-t, hogy folytatni is tudjam. Szóval a PS4-esemmel együtt az egész széria meglett. És olyannyira tetszett mind az öt rész, hogy egy hét alatt bedaráltam mindet. Napi 8-10 órát töltöttem a tévé előtt, a végén már ömlött a szememből a könny és égetett, mint a rosebb, de megért minden cseppet. Ó, az az ifjonti bolondság, azok a régi szép idők, amikor az ember hajlandó volt ennyi időt videójátékokra pazarolni, nem törődve az egészségével sem... Oké... ez valójában csak négy éve volt. :oops: Jóvanna, simán lehetnék ötödik szereplő a The Big Bang Theory-ban. :D 

Na szóval, nagyon tetszett az Uncharted-széria, az elmúlt négy évben évi 2-3-szor játszottam ki mindegyik részt, csak idén maradt el, mert a PS5-ön még nem volt "merszem" megnézni az első három részt. Főleg az elsőt, ami anno még PS3-ra készült, és felújítás ide vagy oda, azért na, már PS4-es sem volt mai csirke. De most lehet, hogy újra nekiülök, nehogy már elteljen egy év úgy, hogy nem játszom ki a teljes sorozatot - mivel a januárban megjelent Legacy of Thieves Collectionnek hála azért az A Thief's Endet és a Lost Legacy-t kipörgettem.

Szóval, ezzel a háttérrel úgy nagyjából egyáltalán nem vártam az Uncharted című filmet. És semmi sem győzött meg, hogy ez akár jó is lehet. Tom Hollandot Pókemberként bírom, de pont amiatt legfeljebb Nathan Drake örökbefogadott kisöccsének tudtam elképzelni, Mark Wahlbergről meg úgy gondoltam, hogy csak akkor alakíthatná hitelesen Sully-t, ha nem vállalta volna a szerepet.  Ehhez még hozzátenném, hogy tíz éves PC Guru karrierem egészén átvonul a film készítése. Ezt az idén bemutatott filmet 2008-ban jelentették be. Tom Holland, a film főszereplője 12 éves volt akkor!!! Mark Walhberg már 2010-ben elárulta, hogy tárgyalásokat folytat a filmhez, a pletykák szerint akkor még Nate szerepét kapta volna meg, csak közbe beleöregedett Sully karakterébe. Ha ez nem poén, akkor semmi! És azért na, nem bíztató, hogy egy filmet 14 év alatt tudnak összerakni, ezalatt megszámolni is nehéz, hány forgatókönyvíró és rendező dolgozott rajta. Az előbbiből úgy egy tucat, az utóbbiból nagyjából féltucat. Azt meg már csak papró érdekességként teszem hozzá, hogy ezt a filmet 2020-ban forgatták, de csak 2022-ben jutott el a mozikba, hála a pandémiának. Oké, erről nem a készítők tehetnek, de ez is mutatja, hogy mintha átok ült volna a mozin.

És akkor jöttek a trailerek, amikben a játékok legjobb jeleneteit mutogatják, ráadásul sehol sincs Sully bajusza és Tom Holland még mindig nem hozza Nathan Drake-et. És volt ott egy fekete hajú csaj is, akiről eszembe sem jutott volna Chloe Fraiser. Mindezek után csoda, hogy nem rohantam a moziba? Se a "virágboltba"? Van egy olyan sanda gyanúm, hogy ha nem került volna fel streamingre, sosem nézem meg. (Na jó, ehhez az is hozzájárult, hogy elkényelmesedtem a streamingeknek hála, lusta vagyok már a torrentezéssel bajlódni.)

 

Hosszas bevezetőm után akkor a véleményem a filmről: ja, egynek jó volt. A jobb videójáték-adaptációk között van, efelől semmi kétségem. Nálam így egy szintre került a 2018-as Tomb Raider-rel (az Angelina Jolies TR-filmeknél nagyjából százszor jobb), az Assassin's Creeddel és a Prince of Persia: The Sands of Time-mal, és, ha rangsort kéne állítanom, azt mondanám, ez a legjobb eddig. De nálam még ezzel együtt is csak egy nagyon erős tisztes iparosmunka. A hangulat, a kalandos könnyedség, a zene és részben az akciók tokkal-vonóval hozták a játékot. Wahlberg végül egész meggyőző volt fiatal Sully-ként. Nagyon tetszett, hogy a szöszi csaj már az elején cigire gyújtott (volna), ami azért jelezte, hogy Sully-tól nem a hollywoodi filmekre jellemző anti-cigarettakampánynak hála lett megvonva a szivarrja. Mondjuk azon is meglepődtem, hogy pont egy ifjaknak szóló videójáték-adaptációban volt masszív cigaretta reklám. A kamera néhány másodpercre ráfókuszál a dobozra, hogy biztosan elolvashassa mindenki a márkát. Le a kalappal, ilyet már meg sem tudom mondani, mikor láttam utoljára blockbusterben. Már azt sem tudom megmondani, mikor láttam utoljára bagózni valakit egy blockbusterben...

De kicsit elkalandoztam. Szóval, Wahlberg meggyőzőtt, és végül Tom Hollandot is el tudtam fogani úgy-ahogy. A srác mindent beleadott, elhitette velem, hogy képes mindarra, amit Drake-ként tesz - amúgy emiatt bírom, mint színészt, annak ellenére, hogy olyan kis kisfiúsnak tűnik, a csávó igazi kis akrobata a valóságban is, ezért volt anno jó választás Pókembernek. Jól ki is gyúrta magát a szerepre. De még azért nem érzem benne azt a karizmát, amit Drake a játékokban sugároz. Ő Indiana Jones és Malcolm Reynolds szerelemgyermeke, ez viszont Hollandban (még?) nincs meg. Bár, amikor magára kanyarította a hónajtokot és közben felcsendült a játékok zenei fő témája, akkor azért én is megborzongtam, és úgy éreztem, jó úton haladnak. Akit viszont továbbra sem sikerült beazonosítanom, az Chloe Frazer. A castinggal nem volt baj, Sophia Ali szerintem tudná hozni Chloe-t (bár Claudia Black hangja nélkül Chloe sosem lehet igazán Chloe), a baj az, hogy a filmbe nem Frazert írták bele. Hol van a folyamatos pajkos flörtölés, a sziporkázó humor? A játékokban Chloe olyan, hogy nem csak megbocsátod neki, hogy hátba szúrt, de még oda is fordítod a hátad, hogy csinálja újra. Annyira szerethető karakter. Ebben a filmben Chloe még az árnyéka sem volt annak, ráadásul semmilyen kémia nem volt közte és Nate között.

Ami a sztorit illeti, hát kérem, 14 év megszámlálhatatlan forgatókönyvéből csak erre futotta? Összegyúrták az Uncharted 2: Among Thieves és az Uncharted 4: A Thief's End történetét, aztán itt-ott hozzátoldották az Uncharted 3: Drake's Deception elemeit, és megfűszerezték az Uncharted: Drake's Fortune egy-két pillanatával. Ennek hála egy fordulatot leszámítva öt percre előre meg tudtam jósolni minden jelenetet.

Spoiler

Egyedül Banderas karakterének kinyírása volt az, ami tényleg kellemesen meglepett, kár, hogy ennek abszolúte semmi hatása nem volt a cselekményre vagy a történetre.

De minden más előre kiszámítható volt, hiszen minden más a játékok sztoriján alapult. Ami szerintem hiba. Nagy hiba. Simán írhattak volna egy önálló történetet, amiben csak finom utalások vannak a játékokra. Még tér is lett volna rá, hiszen Drake és Sully első igazi közös kalandját sosem láttuk. Tudjuk, hogyan ismerkedtek meg, de azt, miképpen csiszolódtak össze, nem mutatták be a játékok. És anno, 2008-ban még erre volt ígéret, hogy egy olyan filmet készítenek, ami a játékok világán alapul, azok történetébe beilleszthető. Kár, hogy nem az valósult meg, pedig szerintem az kielégítette volna a játékokat nem ismerőket és azok rajongóit is. Ráadásul a '90-es évek millióje szerintem plusz hangulatot is adott volna hozzá.

És igazából nekem ebben a filmben is jobban tetszettek a finom utalások. Azokat a jeleneteket, amik a játékokból lettek átemelve, én annyira azért nem élveztem, pláne, hogy egy részüket már a trailer is ellőtte. És na, azért az is sokat elmond, hogy a filmnek nincs emlékezetes önálló jelenete.

Spoiler

Igen, még a film végi hajós röptetés is - ami amúgy komplett baromság volt, de ezt nem negatívumként, csak megjegyzésként írom - a játékokból van, az első és a negyedik rész utolsó szakaszaiban látható elemek ötvözése és kiterjesztése.

Jobban bírtam az olyan kis utalásokat, mint a már említett pisztolytáska felvevése, a Naughty Dog embléma feltűnése, az "oh, crap" ismételgetése, a "well, well, well" poén megjelenése, az arany pisztoly, Gabriel Roman megjelenése és a náci térkép, vagy éppen Nolan North cameója (ő volt a hangja Nate-nek a játékokban), azok, amik nálam igazán működtek, hozták az Uncharted-feelinget. Az utolsó ráadásul az a szakasza a filmnek, amit háromszor visszatekertem.

Spoiler

És azért na, amikor North megszólalt, egyből Drake-kel azonosítottam. Hát hol van ettől Holland hangja? És a póló, és közben a játékok főtémája... És itt az sem zavart, hogy a jelenet részben az Uncharted: Drake Deceptionből volt.

Mindezeken túl még van két dolog, amit végig hiányoltam. Az egyik a parázs tűzpárbajok. Nincs normális lövöldözés a filmben, az ökölharcokra mentek rá, pedig azok csak a harmadik részben jelentek meg. A lövöldözések viszont az első rész óta afféle védjegyek. A másik, hát kérem, sehol egy utalás Elena Fisherre. Drake Elena nélkül nem Uncharted. Ő a játékok másik főszereplője, Nate jobbik fele, és még csak egy kis easter egg sem utal a létezésére. Oké, ez "elivileg" a játékok sztorija "előtt" játszódik, és Roman megjelenése azt jelzi, hogy a második rész (ha lesz) már a Drake's Fortune-t fogja feldolgozni, de akkor is.... Egy újságcikk, amin feltűnik Elena neve...

Spoiler

Vagy legalább a film végén Sully megjegyezhette volna, hogy megkereste egy csinos riporternő.

Elfogadom hogy Sully-nak nincs bajsza, sem repülőgépe, sem szivarja. Hogy Sully és Nate találkozását teljesen átírták és lapossá tették (bár legalább a bárt megtartották), de Elena teljes mértékű ignorálását nem tudom lenyelni.

Összességében tehát azt mondom, hogy ez talán az eddigi legjobb videójáték-adaptáció, de még ezzel együtt is csak egy tisztességes iparosmunka. Nem bánom a rá áldozott időt, voltak remek pillanatai, amikor nekem is fülég ért a szám, de, ha Nathan Drake (és Elena Fisher) sztorijára vagyok kíváncsi, akkor újra a játékokat veszem elő, ez meg néha szólhat a háttérben munka közben.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Az idei év TOP20 Box Office-a:

 

Annyi adalék, hogy ez a WW (Domestic + International), nem pedig az észak-amerikai box office.

 

Tavaly a Pókember 1.9 milliárdot hozott, úgyhogy a Post Covid érában úgy látom még mindig az a csúcstartó. Pedig amikor láttam a moziban, azt hittem, a Top Gun meg fogja dönteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.