Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Csak megerősíteni tudom @Frenkie beszámolóját. Tegnap előtt én is megnéztem apámmal, és engem is nagyon lenyűgözött. Alapvetően az első Top Gunt nálam egy gyerekkori film. A '90-es években láttam VHS-en, de hát az már egy más kor volt a '80-as évekhez képest. Szóval rám máshogy hatott, én a katonai attitűd és az F-14-esek miatt szerettem meg. Ugyanakkor annyira nem jött be, hogy még egyszer meg akarjam nézni felnőtt fejjel is. Igazából a Top Gun Maverick sem érdekelt egy picit sem, csak apu felvetette, hogy menjünk el megnézni, nosztalgiából. Hát elmentünk ilyen hirtelen felindulásból, de míg ő megnézte az első részt  Netflixen, én még erre sem vettem a fáradtságot. Tényleg nem érdekelt, csak azért mentem, hogy együtt töltsek egy kis időt az apámmal.

Annál kellemesebben csalódtam. Noha nálam nem lesz év filmje a Top Gun Macerick, mindenképpen remek mozi. Első sorban engem a megvalósítás nyűgözött le. A rendező és Cruise tényleg igyekezett mindent a valóságban megoldani, és csak akkor nyúlni CGI-hoz, amikor a kunszt már életveszélyes vagy a valóságban kivitelezhetetlen lenne. A felvételek az F-18-asokról ennek hála gyönyörűek és nem érzi az ember azt a művi hatást, amit a CGI gépekkel mindig érezni (itt is, simán ki lehet szúrni, mikor CGI a gép, pedig első osztályú a trükk, de egyszerűen tudat alatt érzékeled, hogy na, ez nem igazi repülő - de mint írtam, nagyon kevés ilyen jelenet van). És le a kalappal Tom Cruise előtt, aki ilyen idősen vállalta, hogy beül egy F-18-asba és élőben rögzítik vele a jeleneteket. Látszik is rajta, hogy a fizika valóban megdolgozza, s ha 10 G-t nem is kapott, azért 4-5 G-vel belepréselték az ülésbe. Ennek hála nagyon valóságos a pilótafülkében történő események. Látszik, hogy Maverick nem játékból dől jobbra vagy balra, hanem mert tényleg így mozgott alatta a vadászgép. De le a kalappal Val Kilmer előtt is, aki egészségi állapota ellenére vállalta ezt a kis szerepet.

Szerintem a sztori is elég érdekes lett, Mavericket jól hozták a képbe. Persze a hős pátosz nem maradhatott ki, de szerintem egy ilyen film ilyesmi nélkül nem is az igazi. A film vége felé meg van egy masszív Star Wars utalás, bár taln az utalás már nem is jó szó rá.

Mindent összevetve tényleg remek film lett a Top Gun Maverick, és akinek tetszett az első rész, az ne hagyja ki a folytatást sem.

 

Amúgy, hogy ez mennyire egy bizonyos korosztálynak szól, azt nálam az jelezte a legjobban, hogy egy pártól eltekintve a moziban mindenki az apám és az én korosztályomba tartozott. Több apa-fia páros is volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

49 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A kritikák eddig nem éppen pozitívak erről a filmről, és akkor még finom voltam. Remélem nektek azért tetszeni fog. :) 

Eddig egy szalagcímbe futottam bele. Az a film tempóját emelte ki, hogy esetleg:

Spoiler

unalmas

Nem igazán hiszek neki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kritikák részemről nagy ívben le vannak sz*rva most is, mint mindig. Egyetlen egy véleményre voltam kíváncsi, a JP-témában járatos Swrve-jére. Mivel nagyon sok szempontból ugyanúgy gondolkodunk a szériáról, ha ő neki nem tetszett volna, akkor kezdenék aggódni. De két megtekintés után is azt mondta, hogy az egyik legjobb film lett a sorozatban, azok a negatívumok meg, amiket felhozott (az egyik szereplővel volt gondja, és néhány látványbeli problémát említett), azokon túl fogom tudni tenni magamat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos @Dzséjt, semmi bajod nem lesz a filmmel!

Tudod mi a bajuk a filmmel? Hogy nem egy s*ggbuta pop corn film. 

Van története! És nagyon klassz dolgok vannak benne. Látványos, ad hozzá az egészhez, a kezdetekig visszanyúl, jól használja a karaktereit és izgalmas is. Hosszú, igen, de meg van az oka. Ez nem a JP III 2.0

Komplex film, sokat markol és sokat is akar fogni! Tetszeni fog! 

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

31 perccel korábban, csoli1138 írta:

És itt használják kellő mértékben a Williams témákat.. Ha már szóba jött ma egy másik topikban! ;)

Akkor ezek szerint Michael Giacchino ezúttal is kitett magáért. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg, @csoli1138, ez talán téged (és másokat is, akik szeretik a sorozatot) érdekelhet. Még hétfőn írtam egy ilyet a Jurassic-univerzumról:

Jurassic World-érdekességek, amik összekötik a franchise-t

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Ő valóban nagyon tehetséges! A 2009-es star trek-ben figyeltem fel rá, nem hibázott még amiben én hallottam. 

Csak óvatosan dicsérd, mert Dzséjt csapdákkal szórt tele néhány topikot, hátha belesétálunk! :whistle:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , csoli1138 írta:

Ez viccesen hangzik, de nem igazán értem.. 

Csak Donát vicceskedik, mert nem értek egyet vele, és pont Giacchino Star Trek zenéjét hoztam fel neki ellenpéldának arra, hogy klasszikus témák nélkül is lehet egy bejáratott franchise-hoz zenét írni. Részletek az Obi-Wan zenetopikjában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap volt szerencsém megnézni a Jurassic World Dominion filmet..

Nagy Jurassic Park rajongó vagyok jelenleg is. A Jurassic World első 2 része is még jó volt. De ez, amit a Dominion-ban összehánytak. :( 

Hatalmas csalódás a film......... FCK..

 

Egy kicsit helyesbitek, nehogy az legyen, nekem semmi se jó. Valamiféle mélységet vártam ettől a filmtől, amit nem kaptam meg, mert nem, sajnos. 

Egy akció-kalandfilmet csináltak belőle, dinoszauruszokkal megspékelve. 

 

Aki nem a gyerekét viszi el rá, az lehet csalódottan fog a teremből kisétálni. Ennél őszintébben nem tudom leirni. Rettentő csalódott vagyok! 

Szerkesztve: - Cpt. Rex
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, ati írta:

Akik spoiler miatt még nem nézték meg a Jurassic World tavaly kiadott prológusát, nyugodtan megtehetik. 

Ugyanis teljesen kivágták a filmből.

Ha csak ennyi baj lett volna a filmmel........ lol

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Cpt. Rex Mivel nem értesz egyet? A Jurassic Park hivatalos besorolása akció sci-fi kalandfilm, ez virít minden hivatalos anyagon, DVD-n, Blu-rayen, még a Netflixen is ez volt ott. Attól, hogy te nem tekinted annak valami rejtélyes okból, attól még az. Üsd be a Google-be, és bármit kidob, a műfajnál ez a három szó egyike vagy mindegyike fog ott virítani. Meg eleve, a műfajnak a minőséghez vajmi kevés köze van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

@Cpt. Rex Mivel nem értesz egyet? A Jurassic Park hivatalos besorolása akció sci-fi kalandfilm, ez virít minden hivatalos anyagon, DVD-n, Blu-rayen, még a Netflixen is ez volt ott. Attól, hogy te nem tekinted annak valami rejtélyes okból, attól még az. Üsd be a Google-be, és bármit kidob, a műfajnál ez a három szó egyike vagy mindegyike fog ott virítani. Meg eleve, a műfajnak a minőséghez vajmi kevés köze van.

Nálam a Jurassic Park feeling, sosem akció volt. Hanem egy túlélő kaland film, látványos dinókkal :) 

A Jurassic Park trilógiába nagyon kevés akció volt, inkább kalandfilm volt, még a 3. rész is, ami már gyengébb, de még élvezhetőre sikerült. 

 

A Jurassic World első része sem akciófilm még, a 2. része az új trilógiának az első fele pazar kaland film, a másodk fele meg inkább horrorba ment át.

A trilógia 3. részéből meg csináltak egy agyatlan nem is tudom mit. Egy ötlettelen valamit, tele logikai bakival. Az emberek szó szerint sik hülyéknek vannak beállitva. Ott szaladgálnak az emberek a húsvevők között, mintha ez a legtermészetesebb dolog lenne az életükben...XD

 

EZ egy agyaltan akciófilm szerűség, dinókkal megspékelve.  Én személy szerint nagyon sajnálom, hogy ennyit tudott letenni a film az asztalra. Ezért érdemes volt visszahozni az előző trilógia nagy sztárjait. Még nosztalgia faktornak is gyenge amilyen szerepet kaptak a filmben.  :( 

 

Ez a film nálam megbukott. Nem szidom, de iszonyat csalódott vagyok. Ezzel én lezártam a témát...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.