Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

7 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

És sehol a Sabrina (a '95-ös változat)? Ejnye na! :) 

Harrison Forddal? :) Jaj, hát az is kedvenc, csak most az sem jutott eszembe, talán azért, mert ez a film nincs meg dvd-n, így ritkán látom. A Notting Hillnél nincs mentségem, mert az megvan. :P

 

Egyébként az évenkénti filmes kínálatban általában ritka a jó romantikus film évek óta, de 30-40 év távlatában azért akad egy jó pár. :)

Na majd még átgondolom, és jön a kiegészítő lista. :)

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam a romantikus muvik közül csak a Ghost meg az Az aludj csak, én álmodom tudott eljutni odáig hogy jobban érdekelni és tetszeni tudjon. Igaz ebben a romantikának egyáltalán nem akadt szerepe. Előbbi még mindig favoritom míg utóbbi kábé három nézés után már jó ideje nem tud érdekelni. Jónak tartom én még annyira mint akkoriban csak épp már nincs kedvem hozzá.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Sok alapfilmet nem láttál még. A Rambo után most ez....ccccc. 

Lassan de biztosan hozom be a lemaradásom. Tavaly pl. megnéztem az Esőembert. :P  Idén meg már láttam a Predatort. Meg a Predator 2-ből az első 5 percet. :P 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Pildi írta:

A teljesség igénye nélkül és nem sorrendben, csak amelyek hirtelen eszembe jutottak, hogy rendszeresen újranézem őket :)

 

Igazából szerelem

Holiday

Büszkeség és balítélet (a film is, de a sorozat is)

P.S. I love you

Egy fiúról

Tuti dolog

Lesz ez még így se

Forrest Gump

My Fair Lady

Dirty Dancing

Titanic

Moulin Rouge

Micsoda nő!

Francia csók

Bridget Jones naplója 1,2,3

 

Akkor bele ne nézz a részletbe! Helyette tessék megtekinteni az egész filmet. :) 

Ezek közül az Igazából szerelmet, Holidayt, a Forest Gumpot, a Dirty Dancinget, Titanicot, és a Micsoda nőt láttam. Ezeket szeretem is. Főleg az Igazából szerelem, a Dirty Dancing és Micsoda nő a kiemelt kedvencek.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

32 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Adam Driver dínós sci-fi -ben? @Dzséjt be fog rosálni. :D

 

25 perccel korábban, Donát írta:

Várjál, még jobb: Adam Driver dínós "Alienre hajazó" sci-fi-ben. Dzséjt megnyerte az Eurojackpotot és erre költötte. :lol: 

valentines day love GIF

Hát ez tényleg az én filmem! Ezt megnézem, és többé nem kell moziba mennem. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, Pildi írta:

A teljesség igénye nélkül és nem sorrendben, csak amelyek hirtelen eszembe jutottak, hogy rendszeresen újranézem őket :)

 

Ez egy igen jó lista :) Az utóbbi évekből a hasonló összetételű listámba került a Crazy, studid, love. és a Long shot című filmek. Utóbbi is már több éves, szóval ritkán jönnek jó darabok. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

33 perccel korábban, MissKarrde írta:

 

Ez egy igen jó lista :) Az utóbbi évekből a hasonló összetételű listámba került a Crazy, studid, love. és a Long shot című filmek. Utóbbi is már több éves, szóval ritkán jönnek jó darabok. 

A Crazy, stupid, love is remek romantikus film az újabbak közül, bár még csak egyszer láttam, szóval meg kell majd ismételni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 01. 12. - 15:30, Donát írta:

Úristen mennyire rohadt jó film lett a Tőrbe ejtve. Rian zseniális rendező. Sw filmet a csávónak! Oh, wait. :D

Mivel jövő héten érkezik az új Tőrbe ejtve film, ezért ma újra megnéztem az első részt.

 

Egészen elképesztő, mennyire lebilincselő még így, sokadjára látva is. Annyira érezhetően profi a rendezés, a vágás és a cselekmény, hogy a legjobb Agatha Christie olvasási élményeimet idézi. A karakterek jellemvonása is Agatha Christie ökölszabályait követi: mindenki rejteget valamit és mindenkinek van egy jól beazonosítható karaktervonása, viszont csak a főszereplők árnyalódnak tovább.

 

Mivel a folytatás és az első rész között elvileg az egyetlen kapcsolat Benoit Blanc karaktere lesz, próbáltam a nyomozó karakterén keresztül is vizslatni a filmet. Bevallom, hogy a szinkronos nézés bűnébe estem, mert már a mozis megtekintéskor is imádtam Szersény Gyula (ő adta az áldozat hangját) illetve Stohl Buci (ő meg a detektívét) hangját. Emiatt Daniel Craig eredeti akcentusát nem tudom megítélni, de Stohl remekül hozza a kissé vontatottan beszélő, némiképp affektáló detektív hangját. Amúgy némiképp meglepő módon, abszolút nem Blanc karaktere viszi a hátán a show-t az első részben. Azt megteszi helyette a többi karakter (elsősorban a gyilkos, a bűnbak és az áldozat) és a zseniális cselekmény, mégis, sikerült annyi egyediséget belecsempészni a nyomozó jellemébe, hogy várom, hogy viszontlássam a vásznon.

 

Elsősorban a kiváló emberismerő képessége az, ami szimpatikussá teszi számomra a karaktert, ami olyannyira fontos a nyomozás során, hogy már az első pillanattól ezen képessége alapján választ magának partnert,

Spoiler

annak ellenére, hogy a választott partner cipőjének orrán ott egy árulkodó vércsepp...

Emellett, mint minden nyomozó, gyorsan átlát a szitán, de ami még fontosabb: képes a kezébe venni az események alakítását olyan helyzetekben is, ahol ars poeticája szerint csak külső szemlélő kellene, hogy legyen. Ez a jellemvonás kiválóan árnyalja az egyébként "szenvtelen megfigyelő" karakterét, érdekes kettős dinamikát hozva létre ezáltal a jellemében.

 

Kíváncsian várom, hogy az 1 hét múlva esedékes folytatásban milyen sztorit találnak majd ki. Ami biztos, a megvalósítás sallangmentes lesz, és úgy el fog repülni az a 2 óra (vagy több), hogy észre sem fogjuk venni. Pont olyan lebilincselő filmet várok, mint az első rész, és mint amennyire letehetetlen volt számomra az első Agatha Christie könyv is anno, amikor 22 éve, karácsonyi ajándékként megkaptam a Gyilkosság a diákszállón regényt és egy nap alatt ki is végeztem. :)  

 

Mivel Netflixre érkezik, egy dolog már most biztosra vehető: az Index imádni fogja. :D 

 

Szerkesztve: - Dzséjt
  • Nagyon tetszik 2
  • Vicces 1
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is nagyon várom már a folytatást, bár én alacsonyabban tartom a lécet. Mert szerintem abban, hogy az első film olyan ütősen jó volt, abban az is közrejátszott, hogy eme kihalófélben lévő zsáner ritka példányai is többségében nagyon laposak (az utolsó két Poirot film közül az elsőn majdnem bealudtam, a másodikat már meg sem néztem), ehhez képest a Knifes Out még ha fele ilyen jó lett volna, akkor is sokszorosan jobb lett volna, mint bármi, amit mostanában a műfajban a mozivászonra álmodtak. De a folytatásnak az első résszel kell vetekednie, nem Kenneth Branagh lapos félcműveivel.

Plusz van egy dolog, ami miatt kicsit aggódom. Az első rész Rian Johnson szerelemgyermeke volt. Már 2005-ben lefektette a film alapjait. 2012-ben, a Looper moziba kerülése után el akart kezdeni dolgozni rajta, csak aztán valami noname stúdió megkérdezte tőle, hogy nem akarja-e tönkretenni pár ember gyerekkorát, ő meg a szerelemgyermekét félretéve ráhuppant erre az álommelóra. Aztán, miután módszeresen lemészárolta azt a sok gyerekkort (ezúton is áldassék érte a neve mindörökre), visszatért ehhez a projekthez, és hét hónapot szánt arra, hogy megírja a sztorit. Voltak dolgok, amikre kifejezetten sok időt kellett szánnia, mert sehogy sem jött a megoldás, de nem akart erőltetett választ.

Spoiler

Ezek közül az egyik az a nem csekély kérdés volt, hogy Martha miért nem követett el véletlenül gyilkosságot, vagyis hogy adhatta be a jó gyógyszert. A film egyik legfontosabb momentuma, hiszen ezzel dől el, hogy Martha ártatlan vagy sem.

Szóval Johnsonnak nagyon fontos volt a film, rá is szánta az időt arra, hogy tökéletesítse az alapötletet és az abból készült forgatókönyvet, és nem volt stúdiónyomás sem. Ehhez képest eltelt három év, és itt a második rész, sőt novemberben Johnson már azt mondta, hogy lassan hozzálát a harmadik film írásához. Én itt már inkább a bőrhántás sercegését és a tej locsogását hallom, nem egy szerelemprojekt megvalósulását.

Viszont annál kellemesebben csalódok, ha mégis lesz olyan jó vagy még jobb. De, ha csak majdnem olyan jó lesz, már akkor is nagyszerű filmnek nézünk elébe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap gondoltam belenézek a Free Guy-ba, aztán végig néztem. :D Nagyon jó kis film, aminek még mondanivalója is van, ráadásul nem kevés SW utalás is található benne. Taika Waititi szenzációs volt. :D 

 

10/9

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem is meglepett, mennyire jól sikerült film, és hát ja, gamerként baromi sok frankó utalás van benne. :) Már eleve a film témája egy zsáneren, a battle royale jellegű játékokon (Fortnite, PUBG) alapul.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem a Violent Night-ot. Ajánlom mindenkinek, nekem meglett az egyik kedvenc karácsonyi film :D Trailert utólag néztem meg, azért szerencsére mindent nem lő le a filmből, a Télapónak van pár trükk a zsákjában eltenni a rosszfiúkat :D Amit még kiemelnék, hogy kapunk magyarázatot rá, honnan tud Télapó harcolni, nekem tökre tetszett az is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

50 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Megnéztem a Violent Night-ot. Ajánlom mindenkinek, nekem meglett az egyik kedvenc karácsonyi film :D Trailert utólag néztem meg, azért szerencsére mindent nem lő le a filmből, a Télapónak van pár trükk a zsákjában eltenni a rosszfiúkat :D Amit még kiemelnék, hogy kapunk magyarázatot rá, honnan tud Télapó harcolni, nekem tökre tetszett az is.

Itthon hol lehet megnézni? Streaming? Van amúgy erre valami jó weboldal, ahol nyomon lehet követni, hogy melyik alkotás melyik kics€szett streaming oldalon érhető el? :D Nem lenne rossz...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Donát írta:

Itthon hol lehet megnézni? Streaming? Van amúgy erre valami jó weboldal, ahol nyomon lehet követni, hogy melyik alkotás melyik kics€szett streaming oldalon érhető el? :D Nem lenne rossz...

 

Úgy tudom moziban is adják, de őszintén szólva én a virágboltból szereztem be :D A film honlapja szerint Prime-on van fent.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na megnéztem a Tőrbe ejtve második részét, a Glass Oniont. 

Először is le kell szögeznem, elfogult vagyok. :D De nagyon tetszett. Az első rész egy kicsit előrébb van nálam, de sikerült a második részben is valami egyedit alkotni! :clap: 

Spoiler

Eleve az, hogy a karantén idejére tették a maszkokkal, az elszigetelődéssel, az Among us-szal (amit rendszeresen játszok amúgy :D és bele is raktak egy új skint, Benoit Blanc-t úgy egy hete, most már érthető, miért :D) adott neki egy különleges színezetet. Az elején a politikai kiszólások kicsit talán túl voltak tolva, helyenként azt éreztem, lehet, hogy ez így egy picit sok (hasonló volt az első részben is, de ott talán jobban megtalálta a megfelelő balance-ot a film), de aztán a hajózás után már minden a helyére került.

 

Nagyon tetszett, hogy az első rész után a második is követte a lyukacsos elbeszélést, és utólag illesztették össze a puzzle darabkákat, így nemcsak a végére jutott csavar, hanem a közepére is. Nagyon bejött ez az ikertestvéres húzás. A színészi játék is király volt, ahogy az is, ahogy Blanc egyből leleplezte a kamu játékot. :lol: 

 

Ami igazán nagy élmény volt, az a következő: úgy 30 perccel a vége előtt Blanc belekezd egy monológba, amiben elkezdi kifejteni, hogy Miles, az egyik főszereplő, hülye. Na ezen a ponton meg kellett állítanom a filmet, mert a kutyának enni kellett adni. Abban a 2 percben, amíg a kutyának összekészítettem a kaját, kitaláltam innentől az egész rejtély megoldását. Azt, hogy mivel Miles hülye, ezért ő ölte meg a csajt. Azt, hogy az allergének infójával gyilkolta meg az influencer fickót, mert az hamarabb ért a házhoz és látta őt gyilkolni (valójában csak távozni a háztól). Azt, hogy ő lőtte le a csajt, mert csak ő tudta, hogy a ház azon pontjából gond nélkül lehet gyilkolni, Szóval abban a 2 perces kis miniszünetben összeraktam a megfejtést. :D Nagyon szépen el voltak rejtve a kis info morzsák a filmben. Meg Hugh Grant is. :lol:  

 

Szóval összességében bejött, ha az első rész 10/10 akkor ez legyen 10/9. Bátran ajánlom mindenkinek, aki szereti a krimit. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam az első Tőrbe ejtve rész nem igazán ütött át, talán újra kellene néznem. Arra olyan 10/6 körülit adnék, viszont ez az új fantasztikus volt, 10/9!


 

Spoiler

Sokkalta kiismerhetetlenebb volt a sztoriszövés, nagyon sokáig nem igazán tudtuk mi lesz a fő probléma. De miután meghalt az influenszer, beindultak az események. Blanc az első részben nem hivatásos rendőr volt? Azóta kilépett? A film vége meg egy szép utalás a The Last Jedi-ra. :) 

 

1 órával ezelőtt, Donát írta:

Azt, hogy az allergének infójával gyilkolta meg az influencer fickót, mert az hamarabb ért a házhoz és látta őt gyilkolni (valójában csak távozni a háztól)

Igen, de valószínűleg összerakta, hogy Miles ölte meg a nőt, azért hajtott úgy, mint az őrült. Ennek is szólt a megjegyzése, hogy most már akkor biztos beveszi a műsorába az influenszert. Magyarán azonnal zsarolni kezdte. 

 


 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

31 perccel korábban, Ody Mandrell írta:
Spoiler

Igen, de valószínűleg összerakta, hogy Miles ölte meg a nőt, azért hajtott úgy, mint az őrült. Ennek is szólt a megjegyzése, hogy most már akkor biztos beveszi a műsorába az influenszert. Magyarán azonnal zsarolni kezdte. 

 

Pontosan. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.