Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

13 perccel korábban, Ody Mandrell írta:
  Spoiler elrejtése

Szerintem arra gondolt, hogy túlélte. Ahogy ránézett amikor megérkeztek az sokatmondó. 

 

Egyetértek. :)

 

Spoiler

Arra te is rájöttél hogy miért küldött neki dobozt?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Erre még nem gondoltam.

Spoiler

Teljesen jogos lett volna ha nem küld neki dobozt. Viszont pont azért küldött hogy ezzel is "bizonyítsa" hogy azt hitte még él. 

 

"Bíró úr, én nem tudtam hogy meghalt, még meghívót is küldtem neki pár nappal később a szokásos éves kirándulásunkra!" 

 

Pedig teljesen életszerűtlen hogy meghívja miután kisemmizte HACSAK  nem egyértelmű a számára hogy ÚGYSEM FOG eljönni. Egy hülye ember húzása ez, amin egy okosabb ügyész, bíró, esküdt simán átlát. Mert hát Miles hülye. :D

 

A CSÁVÓ amúgy annyira hülye hogy a saját LIMITÁLT KIADÁSÚ baba kék McLarenjével megy gyilkolni. :lol:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Glass Oniont megnéztem tegnap este, és tetszett. Nem annyira, mint a Tőrbe ejtve, de határozottan jó volt, főleg a második fele, nekem igazából kb. egy óra filmidő után vált élvezetessé a történet. 

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az index szerint a Netflix szállította a legjobb karácsonyi ajándékot. :D 

 

A Netflixtől kaptuk a legjobb karácsonyi ajándékunkat

Egy remek film formájában.

 

A Tőrbe ejtve második részéről van szó, aminek az első bekezdésében természetesen máris befikázza az SW-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

33 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Az index szerint a Netflix szállította a legjobb karácsonyi ajándékot. :D 

 

A Netflixtől kaptuk a legjobb karácsonyi ajándékunkat

Egy remek film formájában.

 

A Tőrbe ejtve második részéről van szó, aminek az első bekezdésében természetesen máris befikázza az SW-t.

Hu huhh huhh. Már majdnem meglepődtem. De tényleg. Ennyi hiányzott.

De nem. :D

maxresdefault.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem az Üveghagymát, és nagyon tetszett. :) Talán nálam egy hajszállal előrébb van az előző Tőrbe ejtve, azért, mert az előző film szereplőgárdája még jobban hozta azt a miliőt, hogy bármelyikük lehetett volna gyilkos, és szerintem jobban sziporkáztak a szerepükben. Viszont a mostani rejtély megoldása még csavarosabb volt, így ez a különbség tényleg csak egy hajszál. :) 


Azzal teljes mértékben egyetértek, hogy

Spoiler

Miles nem volt valami okos, de közben annak hitte magát, ami igazán végzetes lett végül saját mára nézve. :D De az is igaz, hogy ha Helen nem keveredik bele a történetbe, akkor Blanc nyomozó sem kerül el a szigetre, és az egész gyilkosság rejtély marad egészen addig, amíg Miles Duke-ot sakkban tudja tartani valahogy. Szerintem ha Blanc nem lett volna ott, ami egy külön veszélyforrás volt Miles számára, akkor nem lett volna szükség Duke megölésére, lett volna idő megegyezniük. De mivel Blanc ott volt, Miles emiatt külön stressz alatt állt és nem akart kockáztatni.

 

Én egyébként azt hittem először, hogy Miles nem mond igazat, amikor csodálkozott a nyomozó jelenlétén, és közölte, hogy nem ő hívta meg. Az amúgy így utólag tényleg árulkodó volt, hogy jobban meglepődött Andi megjelenésén, mint a nyomozóén, pedig az előbbit meghívta. :D 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is tetszett az Üveghagyma. Az első 50-60 perc tényleg olyan semmilyen, utána viszont rendesen beindul a történet, lehet fejet kapkodni :D Mondjuk nekem az első rész hangyányival jobban bejön még mindig, de inkább a setting miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is beállok azok közé, akiknek a Knife Out egy késhegynyivel jobban tetszett, mint a Glass Onion, de a különbség szerintem csak abban keresendő, hogy az első még a meglepetés erejével hatott, míg itt már voltak elvárásaink, miközben azt is tudtuk, mire számíthatunk. Plusz bennem volt egy adag félsz is, de mint kiderült, feleslegesen, Rian Johnson biztos kézzel reprezentált egy újabb Agatha Christie-hez méltó produkciót. Amivel engem végül teljesen megfogott, az a végeredmény:

Spoiler

Miles ostoba. Én is úgy túlbonyolítottam fejben a dolgot, mint Blanc. Gondoltam arra, hogy Helen valójában Andi, csak megjátssza magát - bár ezt gyorsan elvetettem, mert akkor is Helent alakította, amikor senki sem látta. Mondjuk a film rendezéséből adódóan így visszagondolva ez fals nyom is lehetett volna, mert sok dologról csak később informálódtunk egy másik szemszögből nézve. Hm... "bizonyos szemszögből nézve". Aztán arra gondoltam, hogy Andi meg sem halt, titokban ő is ott van a szigeten, de ez nagyon gyenge volt. És, amikor Helent lelőtték, akkor meg eszembe jutott, hogy talán ez is a színjáték része valamilyen módon. Nos, ebben nem tévedtem, bár ez sem volt száz százalékos.

A lényeg, hogy annyira kacifántos megoldást vártam, hogy eszembe sem jutott Occam borotvája: a tettes az, aki már az első pillanattól nyilvánvalóan a legtöbbet veszthet ezen, maga Miles. És így visszapörgetve a fejemben a dolgot, és kicsit vissza is nézve tényleg annyira szépen ott van minden. Johnson ugyanazt csinálta, amit a The Last Jedi végén, apró nyomokat szórt szét. De annyira zseniális, hogy azt már tanítani kéne. Ha nem tudod, mit nézz, észre sem veszed, de amint tudot, már látod. Visszanéztem, és baszki, kiveri az ember szemét, mégsem látod.

- Amikor megöleli Duke-ot, odarohan az agyhalott Barbie és rázza a ruháját, ez pont takarja Milest. De az utolsó pillanatban látni, hogy valamit hátul az övébe dug.

- Aztán Johnson a lehető legpofátlanabb módon konkrétan megmutatja, hogy Miles beteszi a pisztolyt a jégtárólóba.

- És azt is látni, hogy Duke kezébe nyomja a poharat.

De közben a MILF ott pörög a színes ruhájában mindig, és mint a bűvész asszisztense, elvonja az ember figyelmét. Zseniális! És teli lehet ilyenekkel a film. Közben pedig a színészek remekül játszanak, terelik el a figyelmet innen is, onnan is, de leginkább arról, hogy Miles tényleg egy idióta. És amint erre Blanc felhívja a figyelmet, minden a helyére kattan.

Összességében nagyon-nagyon tetszett a Glass Onion is, Johnsonban ezúttal sem kellett csalódnom. A Knife Out tényleg csak egy hajszállal vezet nálam, és ennek okaként még a szereposztást is felírnám. A mostani is remek volt, de az előző részben több kedvencem is szerepelt, míg ebbe két olyan színész is bekerült, akiket viszont nagyon nem csípek (Edward Norton és David Bautista).

Viszont egy dologra nem jöttem rá:

Spoiler

A háttérben folyton elmászkáló csávónak mi a fene volt a szerepe?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

40 perccel korábban, Dzséjt írta:

Viszont egy dologra nem jöttem rá:

 
Spoiler

Elvileg ő egy színész, aki (majdnem?) minden Rian Johnson filmben szerepel. És ki az az öreg csóka, aki rácsap a MILF - lol - monológjára, hogy manapság minden annyira PC? 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler
10 perccel korábban, Donát írta:

És ki az az öreg csóka, aki rácsap a MILF - lol - monológjára, hogy manapság minden annyira PC? 

Momo Picuric volt a színész, a cast lista szerint ő volt: Vampire in Tuxedo :) 

Vannak itt azért fura dolgok.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Dzséjt írta:
  Spoiler elrejtése

A háttérben folyton elmászkáló csávónak mi a fene volt a szerepe?

 

Spoiler

Az a mókás, hogy az ő szerepét az első felbukkanásakor már tisztázzák. Rögtön mondják, hogy vele nem kell törödni, nem a sztori része. Persze a néző egyből arra gondol, hogy ez egy átverés és majd nagyon fontos lesz de végül kiderül hogy az a csavar hogy nem hazudtak nekünk. Tényleg nincs szerepe. Annyi, hogy mókás mindig amikor felbukkan. Legalábbis én jót mosolyogtam rajta.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

37 perccel korábban, Bomarr írta:
  Spoiler elrejtése

Az a mókás, hogy az ő szerepét az első felbukkanásakor már tisztázzák. Rögtön mondják, hogy vele nem kell törödni, nem a sztori része. Persze a néző egyből arra gondol, hogy ez egy átverés és majd nagyon fontos lesz de végül kiderül hogy az a csavar hogy nem hazudtak nekünk. Tényleg nincs szerepe. Annyi, hogy mókás mindig amikor felbukkan. Legalábbis én jót mosolyogtam rajta.

 

 

Spoiler

Azt mondja róla Miles, hogy ő most feldolgoz valamit.

Lehet beszívott állapotában meglátta Milest Andy háza körül, aztán a milliárdos úgy döntött, hogy közelről megfigyelés alatt tartja, nehogy elkotyogjon valakinek valamit. De ez persze full spekuláció. 

 

Amúgy hihetetlen, de barátnőm immunis Rian trükkjeire.

 

Spoiler

Ő volt az, aki a moziban egyből kiszúrta hogy Luke csak "hologram" (mert a lába alatt nem vöröslött a föld), és Birdie tánca közben Miles odaadja a poharat Duke-nak, aztán mond valamit, hogy mi történt, barátnőm erre egyből: "KAMU!!!". Én meg csak nézek. :D 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.