Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Dungeons & Dragons: Betyárbecsület

Ez elképesztően jó lett. Sokkal jobb, mint számítottam rá. A film tökéletesen ki tudott kapcsolni, nagyon beszippantott. Észre se vettem, hogy eltűnt az a kicsivel több, mint két óra.

Egy nagyon pörgős, izgalmas kalandfilmet kaptam, melyben jól megfért a humor, az izgalom és egy kis dráma is. Ez egy könnyedebb sztori, így nem vitték túlzásba a drámai részt. De ez abszolút nem is baj. A film az Elfeledett Birodalmak földjén játszódik. Abból a szempontból nagyon fontos számomra, hogy végre a Forgotten Realms mozivászonra költözött. A készítők elég sokat merítettek az alapanyagból, sok a kakukktojás, bár azért mégse vitték túlzásba. Én személy szerint ennél sokkal többre számítottam. Ami bekerült, az viszont nem érződik feleslegesnek, minden bizonnyal az átlag nézőknek semmit se mond. Én viszont sokszor felkaptam a fejem az ismerős nevek hallatán.

Spoiler

A főgonosz személyeben jó választás volt Szass Tam, annyit utaltak már rá könyvben. Itt végre láthattam is.

A szereplők közül mindenki tetszett, Edgin, Holga, Xenk, Simon, Doric, és Kira is. Különösen Doric, a tiefling lány volt a kedvencem. Az akciók látványosak, a humor fantasztikus, (percekig nevettünk a sárkányon), és jó a fordulat a végén. Abszolút sokszor nézős darab lesz. Minden fantasy és kalandfilmkedvelőnek ajánlom.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 hours ago, Darth Revan9 said:

Dungeons & Dragons: Betyárbecsület

Ez elképesztően jó lett. Sokkal jobb, mint számítottam rá. A film tökéletesen ki tudott kapcsolni, nagyon beszippantott. Észre se vettem, hogy eltűnt az a kicsivel több, mint két óra.

Egy nagyon pörgős, izgalmas kalandfilmet kaptam, melyben jól megfért a humor, az izgalom és egy kis dráma is. Ez egy könnyedebb sztori, így nem vitték túlzásba a drámai részt. De ez abszolút nem is baj. A film az Elfeledett Birodalmak földjén játszódik. Abból a szempontból nagyon fontos számomra, hogy végre a Forgotten Realms mozivászonra költözött. A készítők elég sokat merítettek az alapanyagból, sok a kakukktojás, bár azért mégse vitték túlzásba. Én személy szerint ennél sokkal többre számítottam. Ami bekerült, az viszont nem érződik feleslegesnek, minden bizonnyal az átlag nézőknek semmit se mond. Én viszont sokszor felkaptam a fejem az ismerős nevek hallatán.

  Reveal hidden contents

A szereplők közül mindenki tetszett, Edgin, Holga, Xenk, Simon, Doric, és Kira is. Különösen Doric, a tiefling lány volt a kedvencem. Az akciók látványosak, a humor fantasztikus, (percekig nevettünk a sárkányon), és jó a fordulat a végén. Abszolút sokszor nézős darab lesz. Minden fantasy és kalandfilmkedvelőnek ajánlom.

Örülök, hogy tetszett. Én is tervezem majd megnézni valamikor, talán már a tavaszi szünetben, jövő héten, lesz rá időm. Az előzetese nagyon bejött. 

 

1 hour ago , NorbiLordi said:

Micimackó - Vér és méz:

 

Soha, senki ne nézze meg. Vagy előtte igya le magát rendesen és tépjen be mellé, akkor talán nézhető

Ez az új Holiday Special? :D Amúgy eleve nem értem, hogy miért csinált valaki Micimackó horrort. Még április elsejei viccnek is rossz XD

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Iqvi írta:

Ez az új Holiday Special? :D Amúgy eleve nem értem, hogy miért csinált valaki Micimackó horrort. Még április elsejei viccnek is rossz XD

 

 

Maga a koncepció nekem tetszett egyébként, szeretem mikor kifordítnak ezerszer látott sztorikat. Itt is ugye felnőtt Róber Gida és magára hagyta Micimackóékat ezért bosszút állnak nem csak rajta, hanem minden emberen akivel összefutnak. Ez egy tökjó ötlet ami kb. az első 10 percig működött is nálam.

 

Az egy dolog, hogy az ilyen filmekben nem Oscar-díjas színészeket alkalmaznak, de valahogy teljesen lelketlennek éreztem az egészet, a színészek játékától kezdve a film hangulatáig, vagyis inkább hiányáig. Igazából semmi "értelme" nincs a gyilkolászásnak. Rendben, amúgysincs értelme alapvetően, de az egész gyilkolászás abból áll egy példán keresztül, hogy Micimackó elkap valakit, bevágja a húsdarálóba, látjuk fröcsög a vér és vágás. Mintha egy checklisten mennének csak végig, semmi parafaktort nem érezni, valahogy túl komolyan veszi magát. Ezzel szemben ott van mondjuk a Terrifier első része ami crowfouldolt horror, szintén céltalan a gyilkolás, mindenki rosszkor van csak rossz helyen, mégis hoz egy parafaktort, ahol egyszerre undorodsz az egésztől, de néznéd is, mert van egy olyan hangulata ami beszippant. 

 

De hogy ne csak horrort mondjak, ott van a hetekkel korábban általam belinkelt Mad Heidi is, ami szintén kiforgatja a már lassan 150 éves gyerekmesét. Svájc kvázi egy náci Németországgá válikm egyben pedig sajtnagyhatalommá is, csak itt nem a zsidók az ország ellensége, hanem a laktózintolenránsok (igen, ez tényleg így van), Heidi pasija pedig egy strici aki titokban nem svájci sajtot csempész, emiatt kivégzik és Heidi elindul bosszút állni. Abszolút nem veszi magát komolyan a film és pont ettől működik, viccet csinál amiből viccet kell, ital nélkül is lehet rajta szórakozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Darth Revan9, jó, hogy beírtad ezt. Biztos, hogy akkor megnézzük.

Csupán annyi előképzettsége van a családunknak, hogy a Stranger Things ben ezt játszák. Ami semmi.

De egy fantasy amiben jó a humor? Az jöhet. Mert sajnos a Willow nem ütötte meg a mércét. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

ott van mondjuk a Terrifier első része ami crowfouldolt horror, szintén céltalan a gyilkolás, mindenki rosszkor van csak rossz helyen, mégis hoz egy parafaktort, ahol egyszerre undorodsz az egésztől, de néznéd is, mert van egy olyan hangulata ami beszippant.

 

Az "össze-vissza brutálkodós öldöklős sztori alig van" muvik nem igazán szoktak bejönni de annak valahogy mégis eléggé sikerült. Aztán meg nagyon vártam a második részt mikor megtudtam hogy jönni fog. Jó sokáig kellett várni de úgy éreztem hogy megérte. Nem csalódtam. Rátett néhány lapáttal az elsőre. Most meg már alig érdekel. A harmadikat meg úgy érzem közel feleannyira várom mint a másodikat.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Rog írta:

 

Az "össze-vissza brutálkodós öldöklős sztori alig van" muvik nem igazán szoktak bejönni de annak valahogy mégis eléggé sikerült. Aztán meg nagyon vártam a második részt mikor megtudtam hogy jönni fog. Jó sokáig kellett várni de úgy éreztem hogy megérte. Nem csalódtam. Rátett néhány lapáttal az elsőre. Most meg már alig érdekel. A harmadikat meg úgy érzem közel feleannyira várom mint a másodikat.

 

Mikor kijött a 2. része akkor írogatták a hírportálok a szokásos dumát, hogy mentők vittek el nézőket, meg rosszul lettek. Rendben mondom, akkor teszek vele egy próbát, és egyáltalán nem bántam meg. Egyben néztem meg mind a két részt, így töményben kaptam a kb. jó 3-4 óra trancsírt :D A 2. résznél azért már volt olyan rész, aminél nagyon húztam össze a szememet, hogy mostmár túl van ez túlva picit, de mégis van valamilyen fokú komolytalanság ezekben amitől is továbbnézi az ember. Meg sokszor váratlanlan is, mikor teljesen felfokozzák a hangulatot, hogy itt márpedig gyilkolás jön, erre Art a bohóc előkap egy dudát és dudál kettőt, meg hasonlók :D Plusz David Howard Thornton valami eszméletlen jó Art szerepében, rendesen élvezi :D 

 

A 3. részét nagyon várom. Azért is tetszik, mert egyrészről van benne nem kevés 70-80-as évek slasher horror, meg elkezdtek egy mitológiát felépíteni Art köré, amire kíváncsi vagyok mit hoznak ki belőle. Mert az első rész alapján én egy csak őrültnek gondoltam aki bohócnak festi magát és just for fun gyilkol, aztán a 2. rész borított mindent, főleg a végével :D De állítólag tervezik a 4. részt is, csak ne húzzák rétestészta hosszúra, mert annyit viszont nem ér az egész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, NorbiLordi írta:

Mikor kijött a 2. része akkor írogatták a hírportálok a szokásos dumát, hogy mentők vittek el nézőket, meg rosszul lettek.

 

Olyat én is olvastam. Nem csodálom hogy sokaknak sok amit Arti itt-ott intézkedik.

 

 

Idézet

Egyben néztem meg mind a két részt, így töményben kaptam a kb. jó 3-4 óra trancsírt :D 

 

Nekem már az is jó lett volna ha néhány héttel a második előtt fedeztem volna fel az elsőt. Persze ha tudtam volna hogy utána nehezen nagyon várom amazt akkor inkább annak a megjelenéséig halasztottam volna. Minden héten úgy szerdán és szombaton nézelődtem a neten hogy írnak-e róla már valamit. Csak hát sokáig semmi se jött. :D

 

 

Idézet

A 2. résznél azért már volt olyan rész, aminél nagyon húztam össze a szememet, hogy mostmár túl van ez túlva picit

 

Abban például a hálószobai hentelés nagyon adja.

 

 

Idézet

Plusz David Howard Thornton valami eszméletlen jó Art szerepében, rendesen élvezi :D 

 

Szuperül ráérzett a srác a dologra. Már a szereplőválogatáson lerítt róla hogy eléggé elkapta a figurát. :D

 

 

 

A második muvi forgatásának idején még interjúban is Arti stílusban nyomta a részét. :D

 

 

 

Idézet

Azért is tetszik, mert egyrészről van benne nem kevés 70-80-as évek slasher horror, meg elkezdtek egy mitológiát felépíteni Art köré

 

Ezek nálam is az okok között vannak. Igaz hentelős muvis hangulatból kevesebbel is beérném mert az nem igazán a műfajom de Arti színpadias mozgáskultúrája miatt úgy vagyok vele hogy nem bánom, legyen.

Amúgy most hogy az eddigi kettő szóba jött érzem már hogy a harmadik valamivel jobban érdekel mint korábban. Talán azért csökkent az érdeklődés mert jó ideje nem foglalkoztam a témával. Mintha időközben elfelejtettem volna érdeklődni iránta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

53 perccel korábban, Rog írta:

Abban például a hálószobai hentelés nagyon adja.

 

Konkrétan arra gondoltam igen. Na ott éreztem, hogy jólvanezmár, de nem tudtam levenni a szemem azért a képernyőről :D 

 

53 perccel korábban, Rog írta:

 

Szuperül ráérzett a srác a dologra. Már a szereplőválogatáson lerítt róla hogy eléggé elkapta a figurát. :D

 

 

 

A második muvi forgatásának idején még interjúban is Arti stílusban nyomta a részét. :D

 

 

Ezek nálam is az okok között vannak. Igaz hentelős muvis hangulatból kevesebbel is beérném mert az nem igazán a műfajom de Arti színpadias mozgáskultúrája miatt úgy vagyok vele hogy nem bánom, legyen.

 

Az meg a másik amiért szerintem zseniális, hogy Art konkrétan egy mukkot nem szól a két filmben, helyette olyanokat tol mint ebben a 2 videóban. Pantomimezik, elnagyolja a mozdulatokat, bosszankodik ha menekül az áldozat. És ettől is para a figura, hogy sose tudni mi lesz a következő húzása. Mint az első filmben

 

Spoiler

hogy ahelyett, hogy mint egy megszokott slasherben megkergetné a menekülő csajt, hirtelen előkap egy pisztolyt és lelövi.

 

53 perccel korábban, Rog írta:

Amúgy most hogy az eddigi kettő szóba jött érzem már hogy a harmadik valamivel jobban érdekel mint korábban. Talán azért csökkent az érdeklődés mert jó ideje nem foglalkoztam a témával. Mintha időközben elfelejtettem volna érdeklődni iránta.

 

Hát szerintem ez normális, én is csak akkor lelkesedek be a filmtől amikor szóba kerül :D 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

Az meg a másik amiért szerintem zseniális, hogy Art konkrétan egy mukkot nem szól a két filmben, helyette olyanokat tol mint ebben a 2 videóban. Pantomimezik, elnagyolja a mozdulatokat, bosszankodik ha menekül az áldozat. És ettől is para a figura, hogy sose tudni mi lesz a következő húzása.

 

giphy.gif

 

 

Idézet

Mint az első filmben

 

  Spoiler elrejtése

hogy ahelyett, hogy mint egy megszokott slasherben megkergetné a menekülő csajt, hirtelen előkap egy pisztolyt és lelövi.

 

 

Spoiler

A szétvágott barátnős csajt nem is kellett volna igazán kergetni mert el se akart annyira futni. Egy kis futás után elbújt és bevárta Artit akit jól elagyabugyált. Aztán úgy elbízta magát hogy játszotta a nagymenőt míg amaz előtte fetrengett. Aközben került elő hirtelen a pisztoly.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap nekem is megvolt a negyedik John Wick muvi. Tényleg nagyon pöpecül összehozták. Keményen felfokozták a dolgokat. Néhol azért sokalltam az akciót. Pontosabban azt a tényt hogy Jani többször is olyan nagy ütéseket, eséseket és zuhanásokat szenved el hogy azoktól már tényleg nem lenne szabad tovább tudnia folytatni a harcot. Itt-ott már olyan mintha az a muki tényleg emberfeletti lenne.

A fontosabb színészek frankón hozták a szerepeiket. Bár Keanu inkább szuper frankón. Újra nagyon látványos és bonyolult koreográfiákkal kellett nyomulnia. Naná hogy azok is magasabb szintre lettek emelve.

Még "Chirrut" vak harcművésze akit jobban ki akarok emelni. Őt el is neveztem Vak Végzetnek. Plusz valamelyik akciózgatása közben háromszor a Zsivány Egyes alatt elhangzott mondókáját mondogattam. :cool:

A helyszínek is nagyon bejövősek. A legbejövősebb a diszkó. Imádom a fotocellás rendszer miatt kikapcsoló vízfal ötletét. Olyan mintha ajtót lehetne ott nyitni. Az például nagyon adja nekem hogy a csokiszínű új szereplő kutyája átballag a vízeséses részen és amíg keresztül nem ér rajta a víz azon a kis részen nem zuhog tovább.

A hibái ellenére ez a rész is nagyon be tudott jönni. Elképzelhetőnek tartom hogy sokan azok közül akik az előzőeket bírják ezt egyenesen imádni fogják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Másodjára is óriási élmény volt a Dungeons & Dragons: Betyárbecsület című film. Szívem szerint minden nap megnéztem volna, de ennek anyagi korlátjai vannak. Viszont, ha a készítők megvalósítják az egyik legnagyobb álmomat, és a folytatásban ott lesz Drizzt, akkor lehet, hogy harmadik nézést bevállalok. Bár biztos nem az én mozijegyemen múlik majd..

https://www.gamestar.hu/masvilag/a-dungeons-dragons-betyarbecsulet-rendezoi-valora-valthatjak-a-rajongok-legnagyobb-almat-324460.html

Drizzt.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt a filmet szinte mindenhol dicsérik, nekem is nagyon tetszett.

Szomorú látni milyen kevés a bevétele, mennyire nem érdekli az embereket.
Itt egy, a nagyközönség számára ismeretlen franchise, rengeteg lehetőséggel. Mégis az emberek inkább a huszonhatodik halálos irambanra és a háromszázadik marvel filmre mennek. 
Lehet szidni a stúdiókat, hogy csak a régi címekből élnek, mindig csak folytatás meg reboot jön. 
De ez a nézők hibája!

Nem mernek beülni egy ismeretlen filmre.
Folyton sírnak, hogy Hollywood önismétlő.
Elvárják az új ötleteket, új történeteket, de még a pozitív kritikák ellére sem hajlandók bizalmat szavazni nekik.

Nem baj, jó lesz majd nekik a Harry Potter reboot, Robotzsaru reboot, Csillagkapu rebbot, és csak a közelmúlt bejelentéseit említettem.

Fogalmam se volt mi az a Dungeons & Dragons, egyszerűen örültem hogy itt egy új történet, új világ. És nagyon várom, hogy jobban elmerülhessek benne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, ati írta:

Mégis az emberek inkább a huszonhatodik halálos irambanra és a háromszázadik marvel filmre mennek. 
Lehet szidni a stúdiókat, hogy csak a régi címekből élnek, mindig csak folytatás meg reboot jön. 

 

Mert az az igazság, hogy akik a stúdiókat szidják, meg hőbörögnek, hogy már hányadik xy franchise film, meg milyen sz*r lett már a Marvel az egy ugyanolyan hangos kisebbség, mint az amelyik a Star Warst utálja. Egyébként a Star Warst is ugyanúgy bele lehetne írni a fenti franchise-ok közé, van aki meg is teszi és panaszkodik, hogy hányadik rókabőrt húzzák már le róla, de nyilván minket ez nem zavar rajongó lévén, ilyetén én a többi franchise-tól se sajnálom, hogy azokt is nyomják

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, ati írta:

Ezt a filmet szinte mindenhol dicsérik, nekem is nagyon tetszett.

Szomorú látni milyen kevés a bevétele, mennyire nem érdekli az embereket.
Itt egy, a nagyközönség számára ismeretlen franchise, rengeteg lehetőséggel. Mégis az emberek inkább a huszonhatodik halálos irambanra és a háromszázadik marvel filmre mennek. 
Lehet szidni a stúdiókat, hogy csak a régi címekből élnek, mindig csak folytatás meg reboot jön. 
De ez a nézők hibája!

Nem mernek beülni egy ismeretlen filmre.
Folyton sírnak, hogy Hollywood önismétlő.
Elvárják az új ötleteket, új történeteket, de még a pozitív kritikák ellére sem hajlandók bizalmat szavazni nekik.

Nem baj, jó lesz majd nekik a Harry Potter reboot, Robotzsaru reboot, Csillagkapu rebbot, és csak a közelmúlt bejelentéseit említettem.

Fogalmam se volt mi az a Dungeons & Dragons, egyszerűen örültem hogy itt egy új történet, új világ. És nagyon várom, hogy jobban elmerülhessek benne.

Igen, ezzel nagyon egyet tudok érteni. A D&D film elején már nem is tudom, hanyadik előzetesként benyomták az egyik Mission Impossible filmet. Az jutott eszembe, hogy már megint egy ilyen ügynökös, lövöldözős, James Bond-szerű film, nem is tudom hanyadik felfonása és sok ember inkább erre fizet be. Az ilyen filmektől meg már lassan a torz fintor fut át az arcomon.

Azért remélem, hogy a mostani D&D kap majd folytatást, a régi, béna kacsa feldolgozás is eljutott három filmig...

A fantasy még mindig mostohagyermek sajnos. Személy szerint én nagyon örülnék neki, ha a Betyárbecsülethez hasonló filmek vennék át majd egyszer a vezető szerepet a szuperhősfilmek helyett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

 

Mert az az igazság, hogy akik a stúdiókat szidják, meg hőbörögnek, hogy már hányadik xy franchise film, meg milyen sz*r lett már a Marvel az egy ugyanolyan hangos kisebbség, mint az amelyik a Star Warst utálja. Egyébként a Star Warst is ugyanúgy bele lehetne írni a fenti franchise-ok közé, van aki meg is teszi és panaszkodik, hogy hányadik rókabőrt húzzák már le róla, de nyilván minket ez nem zavar rajongó lévén, ilyetén én a többi franchise-tól se sajnálom, hogy azokt is nyomják

Szerintem az a legnagyobb többség, akit a SW csendesen nem érdekel... Engem a Marvel (meg DC, meg Trónok harca) nem érdekel csendesen pl.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel úgy néz ki, hogy mégse lesz több D&D film, úgy döntöttem harmadjára is megnézem a moziban. Így három Forgotten Realms mozis élményem lett, még akkor is, ha ugyanarról a filmről van szó. Megint csak fantasztikus élmény volt újra nézni. Annyira hálás vagyok a készítőknek, hogy itt Faerűn világát választották és egy 20 éves álmot váltottak valóra. Ráadásul kerek egész a sztori, és így nincs fájó hiány a végén. Soha nem gondoltam volna, hogy lesz egyszer FR fantasy mozi. Köszönöm szépen.

Lehet, hogy utoljára láttam moziban, de minden bizonnyal beszerzem DVD-n és még jó sokszor meg fogom nézni ezt a filmet az elkövetkezendő években.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.