Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Hegyek Között

 

Ez egy romantikus film, melynek főszereplője Kate Winslet és Idris Elba. Nos ez így önmagában nem hangzik túl izgalmasan, de bennem mégis megmozdított valamit... Kate mindig is a gyengém volt, pedig nem az a cicababa, de mégis nagyon kedvelem őt. A sztori se váltja meg a világot: két vadidegen ember repülőgépszerencsétlenséget szenved, és miközben próbálnak hazajutni a senkiföldjéről, egymásba szeretnek. Finoman van ábrázolva a férfi és a nő egymásra utaltsága, mindig van valami kis apróság ami miatt nem hagyják ott egymást az úton, és ez lesz az ami végülis megmeneti őket. A legjobban az tetszett, hogy nem  ott ér véget a történet, ahol gondolnánk.

 

Régebben nagyon szerettem az ilyen filmeket, pl. a Jerry Maguirre-t, és ez valahogy most visszahozta azt a romantikus érzést amit akkoriban éreztem. 

 

10/9

 

 

Mentőakció

 

Elég rég láttam már ezt a filmet, de mert valami sci-fi-re vágytam tegnap, hát belenéztem. Így septében meg is néztem végig. :D Scott papa nagyon szórakoztató mozit rakott össze, gyönyörű képekkel, abszolút nem csöpögős drámával és szerethető karakterekkel. Élénken élt bennem, hogy anno is tetszett, és ez most megerősítést nyert. Remek film.

 

10/9

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nem tudtam, hogy ez is adaptáció. :lol:

A regény címe A marsi, a mentőexpedíciót csak filmhez adták hozzá. Anno asszem Dzséjt írt róla, hogy milyen állati jó könyv, utána én is beszereztem. Mondhatom, régen nevettem hangosan ekkorákat könyvön. :D Szuper jó olvasmány, a filmhez képest még rátesz pár lapáttal a humorra, meg egy kicsit bonyolultabb a menekülőakció. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Martian azt Andy Weir írta 2015-ben, abból Matt Damon főszereplésével készült film, az magyarul simán Mentőexpedíció néven fut. A Mars mentőakció (Misson to Mars) az egy másik film még 2000-ből

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, NorbiLordi írta:

A Martian azt Andy Weir írta 2015-ben, abból Matt Damon főszereplésével készült film, az magyarul simán Mentőexpedíció néven fut. A Mars mentőakció (Misson to Mars) az egy másik film még 2000-ből

Szegény Pildi most: :lol: 

backing up homer simpson GIF

 

Ezt én is benéztem, azt hittem a Martianról van szó!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, NorbiLordi írta:

A Martian azt Andy Weir írta 2015-ben, abból Matt Damon főszereplésével készült film, az magyarul simán Mentőexpedíció néven fut. A Mars mentőakció (Misson to Mars) az egy másik film még 2000-ből

Na akkor jól elbeszéltünk egymással Ody-val, az én hibámból. :hehe: A magyar címre rosszul emlékeztem.:para: Viszont akkor a Mission to Mars filmet is felveszem a listámra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Donát írta:

Szegény Pildi most: :lol: 

backing up homer simpson GIF

 

Nem kimondottan @Pildi-re  irányult meg nem is kötözködni akartam, csak úgy tűnt mintha nem egy dologról lenne szó :D Meg Andy Weir amúgyis nagy becsben van nálam tartva, mint aki a realisztikusságra törekszik sci-fi téren

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, NorbiLordi írta:

 

Nem kimondottan @Pildi-re  irányult meg nem is kötözködni akartam, csak úgy tűnt mintha nem egy dologról lenne szó :D Meg Andy Weir amúgyis nagy becsben van nálam tartva, mint aki a realisztikusságra törekszik sci-fi téren

Nem is vettem magamra irányulónak. :) A tárgyi tévedéseket jobb tisztázni. Amúgy megint kiderült, miért érdemesebb inkább az angol/eredeti címen hivatkozni egy filmre. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Glass Onion

 

Nem néztem újra a Knives Out-ot most az új film előtt, pedig még annak idején láttam, amikor kijött, úgyhogy már elég régi az élmény, de úgy emlékszem az jobban tetszett, ott mintha a krimi része az ügynek kiszámíthatlanabb lett volna. Ettől még ez az alkotás is remek volt, végig magán viselte RJ stílusát, könnyedségét, kreativitását és a karakterek remek ábrázolásat, amely kicsit szatírikus, egy-egy tulajdonságot kidomorítóan stilizált lett, de kellően színes társaságot, kiváló elegyet alkotott a krimi felálláshoz. Daniel Craig továbbra is sziporkázik ebben a szerepben, ugyan némely gesztusában felfedezni véltem a tipikus, kicsit kotnyeleskedő nyomozót, ami a legtöbb krimiben valamilyen formában visszaköszön, de kellően egyedi és modern volt egyben, hogy ezt az amúgy kissé avittas, talán Agatha Christie által leginkább ismertetett zsánert átültesse a XXI. századba. Ami furcsa volt számomra, hogy több helyen is megemlítették, hogy a Daniel Craig által alakított nyomozó homoszexuális és a Hugh Granttel elvileg ők egy pár... ha nem mondják ezt előre, akkor ez a filmből egyáltalán nem derül ki, még egy jelenetben sem voltak ketten, ami azért érdekes volt az előzetes felvezetés fényében. Volt az a jelenet, amikor Among Ust játszott a fürdőkádban, többek között Kareem Abdul-Jabbar ellen, ott feltűnt Angela Lansbury is (azt hiszem Gyilkos soroknak hívták azt a krimi sorozatot, amit ő vitt a hátán, anyukám nagyon szerette), aki idő közben meghalt és egy szép búcsú volt ez így neki is, meg egy kikacsintás a krimi zsánerre.

 

Szóval alapvetően nekem tetszett, kifejezetten jól szórakoztam, de úgy valami hiányzott, ami az első résznél nem. Egyrészt talán az volt a problémám, hogy a tettest már a film kb. 40%-nál kitaláltam (meg van az az átka annak, ha sok ilyen történetet lát/olvas az ember, hogy bizonyos dologra odafigyel - pl. a kezekre), aztán volt benne egy jó és általam egyáltalán nem várt csavar, ami tökéltesen illett a filmbe, de a vége meg megint kicsit olyan felemás volt. Ezt már inkább spoiler mögött:

Spoiler

Az nagyon tetszett, hogy kiderült, hogy a főszereplő csaj valójában csak az ikertestvére a másiknak és amikor először láttuk akkor feltűnően egy törölköző volt a fején, majd utána láttuk mikor megkereste a nyomozót, hogy neki tök más volt a haja és ez így visszavetítve egy olyan részlet, ami remekül illeszkedett a látottakba. Arra rögtön számítottam, hogy ott ő nem fog meghalni, mikor rálőttek - furcsa is lett volna, hiszen ő volt a legfontosabb karakter az Edward Norton mellett - de arra nem, hogy így oldják meg.
Nekem ami igazából nem annyira volt kerek, az a megoldás, amikor egyszer csak hopp előrántja az öngyújtót a csávó és elégeti a szalvétát, meg ami utána történik. Oké láttuk, hogy van nála öngyújtó, de ez így olyan gagyi volt. A Poirot filmekben emlékszem olyanra, hogy mikor megoldott egy ügyet, akkor utána a tettes volt, hogy így bedühödött, rárontott a Poirotra, hogy "maga mocsokos, koszos kis francia" és akkor le kellett fogni a rendőröknek a támadót, meg ilyenek, de az milyen vérciki lett volna, hogy na felgöngyölített egy ügyet, megvan a bizonyíték és akkor bedobnának még a végére egy ilyet, hogy egy hirtelen mozdulattal a tettes meg is semmisítette a bizonyítékot. A koncepciót értettem mögötte, meg az úgy valahogy elfogadható is volt, hogy ugye azzal tartotta magánál annak a baráti körnek a tagjait a csávó, hogy hatalmat gyakorolt felettük, mind hozzá voltak kötve valamilyen módon és onnantól kezdve, hogy a befektetéséről kiderül, hogy egy süllyedő hajó, akkor elpártoltak tőle, már nem volt erős ember, akinek befolyása lett volna rajtuk és ehhez kellett a csaj akciója a végén, ami roppant hatásos volt. Csak így az üzenete is az volt az ügynek, hogy ezek az emberek, mind rossz barátok voltak, akik ingadozó középparasztként oda csapódtak ahol az erőt érezték, amikor a cégből kitúrták a csajt, akkor is az erő irányába mentek, most, hogy a csávónak a befektetéséről kiderült, hogy egy kudarc, ja akkor hagyjuk ott őt, ő egy rossz ember stb. Miközben már akkor is vállalhatatlan volt, amikor mondjuk a szalvétát elégette, de akkor még mindig az ő párját fogták és velük kapcsoltban nem volt semmilyen feloldása, katarzisa az ügynek, még ha meg nem is igazultak, de valahogy így átsiklott afelett a történet, hogy ezek is milyen aljas, számító emberek voltak. A másik meg, hogy a Daniel Craig ezen a pontján a filmnek teljesen kivonul és ő megmondta, hogy az Edward Norton cserélte ki a poharakat, ő volt a tettes (amit nem is igazán tikolt a film és a néző is rájöhetett) majd utána nem ő volt igazán a főszereplő, aki révbe vitte az eseményeket, hanem a csaj. Neki leginkább a mystery részében volt szerepe a filmnek, de az meg szerintem nem volt annyira erős, kiszámíthatatlan, mivel a koncepció is arra épült, hogy ez a tettes egy címeres idióta és egyszerű, mint a százas szög.

 

Én amúgy örülnék, ha készülnének még ilyen filmek, mert egyrészt Johnson nagyon ráérzett erra a műfajra (is), a színészi játék megint pazar volt, a vizuális megvalósítás remekül festett és az egésznek a hangulata egyszerre idézte vissza a régi krimiket, de közben megvolt a saját egyedi atmoszférája, ami mondjuk a Kenneth Branagh féle Agatha Christie feldolgozásokból nekem hiányzott. Ráadásul, ha nem is olyan igazi klasszikus nagy eseményfilm volt ez, mint mondjuk egy Star Wars, amiről szinte mindenki beszél, de egy olyan kollektív beszédtémát adott, amit nekem nagyon sok, különböző filmes ízléssel rendelkező ismerősöm is megnézett, meg akart nézni és többségében pozitív reakciókkal találkoztam és én kifejezetten örülök Rian sikerének... ez lehet nem a közeljövő realitása, de remélem egyszer látjuk még SW-t rendezni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Wilde írta:
Spoiler
Spoiler

így átsiklott afelett a történet, hogy ezek is milyen aljas, számító emberek voltak

 

 

 

Spoiler

Átsiklott volna? A végén már maga Miles hívja őket szarházinak, ergo minden érintett fél egyetértett abban, hogy emberi hulladékokkal van dolgunk személyükben, így a film nagyon szépen értékítéletet mond felettük.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2023. 01. 08. - 18:46, Donát írta:

 

  Spoiler elrejtése

Átsiklott volna? A végén már maga Miles hívja őket szarházinak, ergo minden érintett fél egyetértett abban, hogy emberi hulladékokkal van dolgunk személyükben, így a film nagyon szépen értékítéletet mond felettük.

 

 

Spoiler

Az elhangzott már korábban is, hogy milyen gané módon viselkedtek az ikertestvérével, ezt pont a csaj mondta nekik, de közben a film szempontjából semmilyen következménye nem volt a tetteiknek (a bűnrészességüknek a tárgyaláson történő hazudozásban, vagy annak, hogy újra Miles mellé álltak mikor már halottak is képbe kerültek), sőt a végén még ők azok, akik morális hősként, hát milyen jó, hogy segítenek a Miles ellen. Persze ez is csak azért volt, mert az erőviszonyok megváltozásával átálltak a másik oldalra. Ott lehetett volna egy pont, ahol ez a redemption sztori komolyan vehető lett volna, amikor elégette a csávó a szalvétát... Itt meg lett volna a lehetőségük, hogy jóvá tegyék azt, amit a tárgyaláson csináltak, de ehelyett egy még durvább ügyben újra hátbaszúrták az ártatlant, akkor amikor igazán tétje lett volna kiállni és nemet mondani, ha ott előállnak, csodával határos módon gerincet növesztenek és azt mondják, hogy, 'hú Miles, na ezt már nem vállaljuk be', akkor elfogadnám ezt, de nekem ez így nagyon zavarta az igazságérzetemet, hogy ezeknek nem volt semmilyen következménye.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Glass Onion

Spoiler

Én nem látom őket morális hősöknek, sőt egyértelműen meglakolnak azért, hogy egyszer is Miles mellé álltak. A kormányzónő, Claire aláírta egy emberek ezreinek életét veszélyeztető erőmű felépítését. Ez nem válik semmissé, és azzal, hogy ily módon derült ki, hogy a Klear mennyire veszélyes, az az ő bukását is elhozza. Ugyanez a helyzet Lionellel, aki jóváhagyta, hogy a Klear felkerüljön egy embereket szállító űrhajóra. Mint tudós, ezzel hitelét veszíti, mehet vissza általános osztályba kémiát tanítani. Birdie sem fogja megúszni, hogy lényegében rabszolgamunkával hozta össze a nacijait, a bizonyítékot maga prezentálta, csak most már nem lesz ott Miles, hogy kifizesse neki a pénzt. Duke pedig halott.

Nem váltak morális hőssé, nem nőtt gerincük, sőt éppen azt világítja meg a film, hogy az utolsó pillanatban is sz*rzsákok maradtak. De a bukásuk már eljött, nekik végük. Duke-ot már senki sem támasztja fel, Claire-t leváltják a kormányzói posztjáról, Lionel minden hitelét elveszti, mint tudós, Birdie meg eltűnik a süllyesztőben, hiszen ezután senki sem fog rá odafigyelni, nem rendezhet olyan puccos partit, mint a film elején. És persze nagyon valószínű, hogy a pereskedések alatt legalább a vagyonuk egy része vagy egésze odavész. S ki tudja, mit fog gondolni például Claire-ről a családja. Sőt az ő bukásuk egyben Whiskey és Peg bukását is jelenti, akik amúgy nem vállaltak szerepet Andy tönketételében. Sőt Whiskey még sajnálta is Andy-t és megértette, hogy a társai hátbaszúrták.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
49 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nem látta a Jurassic Parkot. :P Ahogy elnézem az pont akkor lesz amikor jön az aszteroida.

Baszki, ezen szakadok most.... XD 
"Nem látta a Jurassic Park-ot" 
:lol:

 

Ez a film még engem is érdekel. Remélhetőleg jó izgalmas filmet kapunk :) 

Szerkesztve: - Cpt. Rex
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.