Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

8 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Csináltam megint egy toplistás videót. A 90-es évek 50 legjobb sci-fi filmje (a Baljós Árnyakat nem raktam bele mert azt egy fantasys összeállításba akarom). Szokás szerint rettentő szubjektiv:

 

Nem rosszak. Párat nem is láttam. Egy észhrevétel. A Judge Dredd nem 1998-as, hanem 1995-ös.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Csináltam megint egy toplistás videót. A 90-es évek 50 legjobb sci-fi filmje (a Baljós Árnyakat nem raktam bele mert azt egy fantasys összeállításba akarom). Szokás szerint rettentő szubjektiv:

Azért engem egy-két cím meglepett. Különösen a Robocop 2, amire egyszer azt írtad, hogy:

  

2015. 11. 14. - 13:42, Bomarr írta:

A Robotzsaru 2-öt pedig nem lehet eléggé alacsonyan értékelni.

Itt meg az előkelő top20-ban van. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annak idején a számomra mesterműnek számító első rész hangulatát vártam a folytatástól és nem tetszett, hogy az egész sokkal B-filmesebb lett. Újranézve viszont baromi jól szórakoztam rajta. Nagyon nem az a szint mint az első, de a maga módján remek kikapcsolódás volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Csináltam megint egy toplistás videót. A 90-es évek 50 legjobb sci-fi filmje (a Baljós Árnyakat nem raktam bele mert azt egy fantasys összeállításba akarom). Szokás szerint rettentő szubjektiv:

Nagyon jók ezek a listák! Az első három nálam is toplistás, azokon kívül a Fortresst is láttam és tetszett. :) Számomra is meglepő egyébként, hogy a T2 ennyire bejött anno még moziban, mert a T(1) nem annyira. Nem voltam egy Schwarzi rajongó finoman szólva. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Annak idején a számomra mesterműnek számító első rész hangulatát vártam a folytatástól és nem tetszett, hogy az egész sokkal B-filmesebb lett. Újranézve viszont baromi jól szórakoztam rajta. Nagyon nem az a szint mint az első, de a maga módján remek kikapcsolódás volt.

Érdekes, hogy a Robotzsaru 1-2-t még sosem láttam úgy, hogy emlékeznék is rá, hogy mi történt benne. De közben pedig tuti, hogy kisgyerekként láttam, mert nagymamám mindig emlegette, ahogy 3 évesen kifejtettem neki, hogy "elmészelték a Robotzsarut". :lol: Asszem, ideje lenne újranézni. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Donát írta:

Érdekes, hogy a Robotzsaru 1-2-t még sosem láttam úgy, hogy emlékeznék is rá, hogy mi történt benne. De közben pedig tuti, hogy kisgyerekként láttam, mert nagymamám mindig emlegette, ahogy 3 évesen kifejtettem neki, hogy "elmészelték a Robotzsarut". :lol: Asszem, ideje lenne újranézni. :D 

 

Érdemes megnézni még ma is. Nálam a nyolcvanas évek egyik kult B-filmje. Akkoriban('88) körül mikor vhs-en láttam először tinédzserként, nagyon ütött a hangulata miatt, meg a brutalitása okán is.

A rosszfiúk igazi gennyládák a filmben, alig vártam hogy kinyírják őket.:D

 

9 órával ezelőtt, Pildi írta:

Számomra is meglepő egyébként, hogy a T2 ennyire bejött anno még moziban, mert a T(1) nem annyira. Nem voltam egy Schwarzi rajongó finoman szólva. :D

 

A T2 akkoriban nagyon nagy film volt. Pont leszereltem '91 augusztusában és egy héttel később kezdték adni a mozik. Hát tátottuk a szánkat a nagyon jól  megírt történettől, az addig sosem látott akciójelenetktől, és hát az addig szintén nem látott CGI-tól. A mai napig nosztalgikus kedvenc, ha valahol adják ott szoktam ragadni.

Nálam sem volt Arnold a kedvenc, mert nekem Stallone volt AZ akcióhős akkoriban, de mondjuk ha Sly 100 %-os tetszési indexxel rendelkezett, Arnold olyan 90 %-os volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ovis koromban robotzsarus pizsim volt. Amire így visszagondolva lehet, hogy a Robocop-ot előbb láttam, mint az Aliens-t. :hmm: Hogy a fenébe nem lettem én baltás sorozatgyilkos? :lol: Az első két részt a mai napig szeretem, és nekem például a második rész egy fokkal jobban tetszik, mint az első. Bár gyerekkoromban a harmadikat imádtam a legjobban. Aztán hosszú idő után, már a 20-as éveim hajnalán újra megnéztem mindhárom részt, és hát na... A harmadikról az emlékeimben sokkal szebb kép élt. Azóta már csak az első kettőt szeretem. :) 

 

6 perccel korábban, Frenkie írta:

ha Sly 100 %-os tetszési indexxel rendelkezett, Arnold olyan 90 %-os volt.

Én így vagyok ezzel, csak fordítva. Nálam Schwarzenegger AZ akcióhős, és Stallone egy picit utánna kullog. De talán azért is bírom jobban Schwarzit, mert több sci-fiben szerepelt (T1-2, PredatorTotal RecallThe Running Mani), amiket gyerekkoromban nagyon szerettem. Stallone-tól meg csak a Demolition Man és a Judge Dredd volt, és az utóbbit én speciel már gyerekként sem szerettem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Pildi írta:

a T2 ennyire bejött anno még moziban, mert a T(1) nem annyira. Nem voltam egy Schwarzi rajongó finoman szólva. 

Na, épp ezért kellene megnézned most már a Rambo 4-et. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap pótoltam egy régi elmaradást és megnéztem az In Bruges (magyarul borzalmasan hangzó Erőszakik) c. filmet. Nekem ez a fajta fekete komédia nagyon tetszik. :) Egy ideig nagyon nem történik semmi, de már a párbeszédek roppant szórakoztatóak, a színészek meg remekelnek (Brendan Gleeson, Colin Farrel és Ralph Fiennes), és aztán persze felgyorsulnak az események és egyfajta végzetszerűség söpör végig a filmen. Ja és nem tudtam, hogy Clémence Poésy honnan ismerős, és utánanéztem: ő volt Fleur Delacour a Harry Potter 4. filmben. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is remélem, szívesen megnézném, ahogy az emberek hozzávágnak egy galaxist a sáskák naprendszer méretű űrhajójához, miközben Goldblum 50 éve semmit sem változott apja űrcsónakkal menekül a kataklizma elől. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emmerich azt nyilatkozta egyébként, hogy már a második rész elkészültekor megvolt a harmadik rész forgatókönyve is. Reméli, hogy a Disney vétellel elkészítheti a folytatást, vagy kap egy TV sorozatot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A tegnapi otthoni mozizásunk tárgya A menü c. szintén fekete komédia, horror-féleség volt. Furcsa, néhol egészen szürreális film, néha komolyan úgy éreztem, olyan mint egy rossz álom, de azért jött be, mert nem vette magát teljesen komolyan és néhol egészen vicces jelenetek váltották a megdöbbentőeket.

Egy idő után lehetett tudni, hogy

Spoiler

erről a vacsoráról bizony senki nem megy haza élve, és hogy nem véletlenül voltak pont ezek a vacsoravendégek meghívva. Ekkor már az is biztos volt, hogy komoly jelentősége van annak, hogy a főszereplő Margot valaki más helyett ugrott be, és ő az egyetlen normális, erős gerincű, nem meghunyászkodó ember, akinek a karakánságát még maga a kollektív áldozatra készülő séf is értékelte. A lány rájön, hogy kerülhetne ki a csapdából, mivel bírhatná rá a séfet, hogy elengedje - és működik a terve. 

Érdekes film volt. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   1 felhasználó

×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.