Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Babylon

 

Nagyon különleges filmélmény volt ez az eposz Hollywood hőskoráról, a némafilm és a hangosfilm korszakának találkozásáról. Talán úgy tudnám a legjobban összefoglalni, hogy egy jó háromórás szerelmeslevél a filmezésről. A játékidő egy kicsit túlzásnak érződik, az egész film egy kb. félórás party jelenettel kezdődik, a vége meg majdnem jobban el van húzva, mint A Király visszatérnek a zárása, de ezzel együtt végig lekötött, egy percig nem unatkoztam és nagyon intenzív volt ez az élmény, amit Damien Chazelle megalkotott ebben a filmben. Nagyon erős, nagyon ütős ez a hullámvasút, amin a film végigvezet, van egy baromi jó húzása, sodrása az egész filmnek és ugyan mind a történet, mind a karakterek számomra eléggé hagytak hiányérzetet maguk után, annyira visz magával a film, hogy közben nem zavartak ezek a dolgok úgy igazán.

 

Ettől függetlenül, ha utólag visszagondolok rá, akkor jóval több karakterizációt kaphattak volna, ezek az egyébként egydimenziós figurák, akik sokszor csak úgy estek bele egyik jelenetből, egyik korszakból a másikba anélkül, hogy igazán reflektáltak volna a bennük végbemenő változásokra, hogy egyáltalán látszott volna valami ív velük kapcsolatban. Fel lehet úgy is fogni, hogy ez egy allegória és igazából a film nem elsősorban a történetére és a karaktereire koncentrál, hanem ez az egész sztori magáról a filmezésről, a filmkészítésről szól és egy ahhoz írt óda (a záró montázs is ezt támasztja alá). A főszereplő Diego Calva maga a néző, akit elvarázsol ez a világ, Brad Pitt és Margot Robbie pedig Hollywoodnak a megtestesülései, de ettől még mégis ezeket a karaktereket nézzük 3 órán keresztül és bennem maradt hiányérzet velük és a történettel kapcsolatosan is.

 

Az egész film a 2/3-áig nagyon jó volt, de a third actre elkezdett szétesni (ahol Tobey Maguire egy gengsztert játszik az hihetetlenül kilóg az egészből) és mintha nem is találná magát a film. Sok érdekes dologba belekap, lehetne komédia, dráma, romantikus film, társadalomkritikus alkotás, de valójában csak egy korrajz a 20-30-as évek dekadens Hollywoodjáról. Megmutatja az árnyoldalát is ennek az "álomgyárnak", de közben azért érződik egy szokásos hollywoodi önfelláció is az egészben.
Ettől függetlenül akit egy kicsit is érdekel Hollywood, ez a klasszikus korszak, meg a filmkészítés az mindenképpen nézze meg. A színészi alakítások zseniálisak és a rendezés, ahogy össze van rakva a film, az utolsó harmadát nem számítva szintén pazar. Az operatőri megoldásokban, jelenetfelépítésben, vágásban fantasztikus húzások vannak benne és egy maradandó élményt tud adni, még úgy is, hogy nem voltam teljesen elégedett vele... a hétvégén láttam, de még mindig itt motoszkál a fejemben, ennél nagyobb elismerést meg nem nagyon tudok adni!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Najó, ez az a film amire nem tudtam eddig, hogy szükségem van :rock:

 

Sok fellépését láttam Bert-nek, de a Machine sztori a kedvenc, szinte kívülről fújom :D Ha már Hamill-t meggyőzték, akkor rossz nem lehet 

 

Meg is hozta a kedvem az előzetes, hogy ezredszerre is megnézzem :D 

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap ismét megnéztem a Free Guy-t. Azt kell mondanom, hogy másodjára is pont annyira tetszett, mint moziban - nagyon. :D A sztori is aranyos, a látvány is ötletes, jók a poénok is. Nálam bejutott a többször nézős kategóriába akcióvígjáték témában. :)

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Állitólag borzalmas lett ez a 65 cimű film. 

A legtöbb helyen 10/5 vagy 6-ös értékelést kapott. :( 

A trailer jó volt pedig. Én személyesen nem láttam még, szóval véleményt nem is tudok irni róla. 

Szerkesztve: - Cpt. Rex
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Múlt héten olvastam egy cikket ami a lehúzó kritikái apropóján íródott. A muvi legfőbb erényének többen Adam karakterét tartják míg a többi elemét már nem érzik valami nagy számnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2023. 03. 12. - 17:57, Pildi írta:

Tegnap ismét megnéztem a Free Guy-t. Azt kell mondanom, hogy másodjára is pont annyira tetszett, mint moziban - nagyon. :D A sztori is aranyos, a látvány is ötletes, jók a poénok is. Nálam bejutott a többször nézős kategóriába akcióvígjáték témában. :)

 

Én ma délután tudtam le. Nekem az első nézés volt. Nagyon bejött. Sanszosnak érzem hogy én is újrázom majd. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.