Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Én nagyon el akartam rá menni de anyám nem engedett el. Mondjuk az érthető mert akkor csak tizenegy voltam. Pedig ha jobban tudta volna hogy mi fán teremnek törminétörék akkor lehet hogy el is ment volna velem mert bírta a jóféle akciós dolgokat. Szerintem a sci-fi aromával se lett volna baja. Gondolom ezt abból hogy előtte ketten néztük meg a '89-es Batmanus és a Drágám, a kölykök összementek! muvit. Tutira bejött volna neki. Jó néhány évvel később megnézte a nagy részét és azt eléggé bírta.

Volt valamikor egy olyan hogy az egyik mamám vagyis az ő anyja nálunk volt látogatóban és én épp azt néztem. Úgy rémlik hogy öcsém is nézte. Ha igen akkor már négyen néztük. Közben az volt a plusz poén hogy annál a jelenetnél amikor Sári épp Silbermanus-t gyepálja anyám olyasmit mondott mamámnak hogy "Pedig nem flúgos a csaj." utalva arra hogy csak ráfogják hogy megőrült. :D

No visszatérve a muvi megjelenésére mire a bemutató után kábé fél évvel egy szomszédunk jóvoltából egy vidikazis kamerával felvett verziót meg tudtam nézni már kétszer elolvastam a regényváltozatot amit anyám az első részével a szolnoki SzTK-ban vett meg nekem. Azelőtt az első muvit narrátorosan jóval a második rész első letudása előtt már láttam úgyhogy az a regényváltozattal nem lett ellőve. Akkoriban úgyis voltak más elszpojlerezős dolgaim szóval egyáltalán nem zavart ha egy muvi nem volt teljesen új mire először letudtam.

Az első Robothekusos muvi képregényváltozatát is többször tudtam le mire a muvi meglett. A '86-os legyes muvit és ollókezű Eddie sztoriját a nálam néhány évvel idősebb lány unokatesóm mesélgette el és ott vannak az iskolában lezajlott poénokat is elpuffogtató filmes diskurálások amik miatt egyik résztvevő se bánta hogy elszpojlereztek előtte valamit. Úgy voltunk az egésszel hogy úgy legalább megtudtunk ezt-azt erről-arról a muviról ha már nehezebben lehetett beszerezni őket. Meg se fordult a fejünkben az hogy a szpojlerezéssel bármi bajunk legyen. Azóta jó ideje valamennyire vigyázok vele mert idővel nagyobb igényem lett arra hogy érdekesebbnek találjam elsőre azokat amiket még nem tudtam le.

No hogy témába vágó legyen a sztorizásom végül annyi hogy mikor '91-ben kábé egy hétig kórházban voltam egyik este az akkoriban amúgy is sűrűn olvasott második részes regényváltozatot olvastam és másnap nem találtam. Néztem az ágy mellett hogy ott volt-e, leesett-e de nem találtam. Később a kórtermünkben járt két nővérke és az egyik odaküldött a másikkal nekem valamit. Ahhoz volt mersze hogy lenyúlja de ahhoz már nem hogy ő adja vissza. Kár hogy nem kérdeztem meg hogy mennyire jött be neki. :D

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2023. 07. 10. - 18:03, Rog írta:

@Darth Revan9

Tréler már van.

 

Nem tudom hogy álljak most ehhez a trailer-hez...

Az utolsó párbaj óta, ami nem lett volna rossz film amúgy, viszont az utolsó harmad elején volt az a bizonyos kiirás.... -_-

 

Scott bácsi már lehet kezd kiöregedni. 

A trailer látványos, valszeg a film, is az lesz, viszont itt azért egy ikonikus történelmi személy van a középpontban. Itt ténylegesen csak 2 véglet lehetséges, vagy nagyon odaver a film, és még hitelesen is adja vissza Napóleont, vagy pedig irdatlan nagy bukás. Itt nincs középút...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oppenheimer

 

10/9. Nagyon, nagyon erős film volt, komplex szerkesztéssel, amit legalább egyszer még meg kell néznem, hogy tökéletesen felfogjak belőle mindent. 

Kiváló színészi játék - jó volt amúgy a szinkron is, sajnos feliratosan nem adták Debrecenben, de határozottan jó szinkron készült hozzá - és remekül kibontott erkölcsi dilemma.

 

Ha jól emlékszem egyetlen fegyver dördülés sem volt benne - leszámítva a bomba robbantást - ízig vérig politikai thriller. Kicsit emlékeztetett az Imitation Game-re, azt hiszem Alan Turing és Oppenheimer jól kijöttek volna. :) Hozta az elvárásaimat! :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örúlök, hogy tetszett. :) Nekem is nagy várakozásaim vannak.

 

Amúgy engem a Barbie film is erdekel. :P A rendezőnő személye, no meg a két főszereplő egyfajta garancia a sikerre, biztos, hogy különleges film az is, bár teljesen más műfaj. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Azoknak, akik nem tudják eldönteni, hogy Oppenheimert vagy Barbie-t nézzenek. :D

 

 

Szabadságon lévő nyitottabb szellemiségű emberek megnézték tegnap mindkettőt :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oppenheimer

Nekem is nagyon tetszett, a három óra szinte elröppent, egy perc üresjárat sem volt benne. Az időugrások nem voltak zavaróak, lehetett követni, kb. melyik jelenet mikor történik. És hát a színészek mind baromi jók voltak, élükön a címszereplővel, aki valami zseniális ebben a szerepben (is), de Robert Downey Jr. is nagyon jó volt, többek között. A szinkron szerintem is kifejezetten jól sikerült. Azt nem mondanám, hogy sietek újra nézni, mert nem az a könnyen fogyasztható alkotás, de idővel biztosan jó lesz majd újra látni.

 

21 órával ezelőtt, MissKarrde írta:

 

Szabadságon lévő nyitottabb szellemiségű emberek megnézték tegnap mindkettőt :evil:

Írhatnál róla pár szót, hogy tetszett. :) Tegnap csomó csaj Barbie rózsaszín felsőkben érkezett a moziba, az fix, hogy a Barbie filmre mentek. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Egyszerűen érthetetlen, miért nem írt bővebben. Mondjuk annyit, hogy jó volt. Vagy, rossz. :D 

 

Hosszú évek óta nem írok véleményt filmekről, szóval meglepő lett volna az ellenkezője ;) Van egy csomó kritika a neten, amelyek nálam jobban elmondják, hogy jó vagy rossz és miért :)

 

13 órával ezelőtt, Pildi írta:

Oppenheimer

Nekem is nagyon tetszett, a három óra szinte elröppent, egy perc üresjárat sem volt benne. Az időugrások nem voltak zavaróak, lehetett követni, kb. melyik jelenet mikor történik. És hát a színészek mind baromi jók voltak, élükön a címszereplővel, aki valami zseniális ebben a szerepben (is), de Robert Downey Jr. is nagyon jó volt, többek között. A szinkron szerintem is kifejezetten jól sikerült. Azt nem mondanám, hogy sietek újra nézni, mert nem az a könnyen fogyasztható alkotás, de idővel biztosan jó lesz majd újra látni.

 

Írhatnál róla pár szót, hogy tetszett. :) Tegnap csomó csaj Barbie rózsaszín felsőkben érkezett a moziba, az fix, hogy a Barbie filmre mentek. :D 

 

Az Oppenheimert már a közeljövőben szívesen megnézném újra, nagyon jó volt. Praktikus okból láttam szinkronnal. Sajnos a feliratos verzió az IMAX-ben fél 9-kor kezdődött, és mivel 20-án lejárt a bérletem, újat a szabi miatt nem vettem, hazafele vonatjegyet kellett volna vennem. Szóval maradt a korábbi időpont, de emiatt szinkronosan. 

 

A moziban, valamint az oda- és visszaúton én is sok rózsaszín ruhás csajszit láttam :D Több csajos film kellene a mozikba :) Eléggé hadilábon állok a szatírákkal, viszont a Barbie alapvetően tetszett. Van mibe belekötni, de nem érdemes, egy kétórás könnyed nyári kikapcsolódás. Azt az egyet sajnálom, hogy Greta Gerwig nem egyedüli írója volt a forgatókönyvnek, hanem a párjával együtt írták. Greta korábbi két filmje ugyebár telitalálat volt, de azok esetében egyedüli írója is volt a filmeknek, szívesebben megnéztem volna egy ilyen verziót. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, MissKarrde írta:

Az Oppenheimert már a közeljövőben szívesen megnézném újra, nagyon jó volt. Praktikus okból láttam szinkronnal. Sajnos a feliratos verzió az IMAX-ben fél 9-kor kezdődött, és mivel 20-án lejárt a bérletem, újat a szabi miatt nem vettem, hazafele vonatjegyet kellett volna vennem. Szóval maradt a korábbi időpont, de emiatt szinkronosan. 

Azért felirattal nagyon nehéz lehetett volna követni, időnként roppant pörgőek voltak a párbeszédek, ahol minden szónak súlya volt, közben egészen erőteljes zenei aláfestéssel, ami az angol szöveg hallás utáni követését eléggé megnehezítette volna. Alapvetően szívesen nézek eredeti nyelven filmeket moziban, de itt most kifejezetten örültem, hogy szinkronnal láttam. Persze egy második nézés jöhet majd angolul.

 

17 perccel korábban, MissKarrde írta:

Eléggé hadilábon állok a szatírákkal, viszont a Barbie alapvetően tetszett. Van mibe belekötni, de nem érdemes, egy kétórás könnyed nyári kikapcsolódás. Azt az egyet sajnálom, hogy Greta Gerwig nem egyedüli írója volt a forgatókönyvnek, hanem a párjával együtt írták. Greta korábbi két filmje ugyebár telitalálat volt, de azok esetében egyedüli írója is volt a filmeknek, szívesebben megnéztem volna egy ilyen verziót. 

Én nagyon bírom a szatírákat, és van olyan téma, amit pont ez a műfaj tud a legközérthetőbben feszegetni. :) Csak nehéz megtalálni az utat, ami még az ízlésesség határán belül marad. A kritikák szerint ez itt most sikerült. Hogy ezen túl mennyire jó szatíra, az majd kiderül. :) 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Pildi írta:

Azért felirattal nagyon nehéz lehetett volna követni, időnként roppant pörgőek voltak a párbeszédek, ahol minden szónak súlya volt, közben egészen erőteljes zenei aláfestéssel, ami az angol szöveg hallás utáni követését eléggé megnehezítette volna. Alapvetően szívesen nézek eredeti nyelven filmeket moziban, de itt most kifejezetten örültem, hogy szinkronnal láttam. Persze egy második nézés jöhet majd angolul.

Én pont emiatt szinkronosan fogom másodjára is megnézni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Caravaggio árnyéka

Fantasztikus, felejthetetlen élmény volt a film. Maradandó, örökre szóló élmény.

Nem hittem volna, hogy ilyen sokan lesznek a teremben. Úgy tűnik elég sokakat érdekelt.

 

A film egy csodálatos életrajzi dráma. Több idősíkon játszódik. Ez lehet, hogy lesz, akinek zavaró, engem nem zavart, mindent megértettem, összeállt a kép.

Valami egészen elképesztő módon sikerült az érzelmek különböző fajtáját megragadni. Az egész élet esszenciálisan van jelen a filmben. Fenomenális érzés volt ezt a művészi életet végig nézni. Caravaggio élete elven és lüktető. Érzelmekkel teli förgeteg. Fantasztikusan jelenik meg az ellentétek kavalkádja. Fény és sötétség. Gazdagság és szegénység. Szeretet és gyűlölet. Odaadás és álszentség. Lehetett látni benne, hogy az egyház a hatalma miatt mennyire romlott és mocskos. Mennyire álszent lett a papság vezető rétege. Mennyire nem bírták sokan elviselni, hogy Michelangelo Merisi a kitaszítottakat, a koldusokat, prostituáltakat teszi meg az egyházi témák főszereplőivé, és szenteket, angyalokat, Madonnákat csinál belőlük.

Caravaggio művészete magának az életnek a művészete, melyben ott a fájdalom és szenvedés, és ott az öröm, valamint a boldogság is.

Élete olyan drámai módon bontakozott ki előttem, hogy nehéz találni rá megfelelő szavakat. Nagyon megérintett lelkileg, az biztos. Főleg a hagyományos konvenciókkal való szakítás, az egyedi utak keresése tetszett igazán. A művésznek a saját útját kell járnia, és nem kell mindig ragaszkodni az iskolákban tanultakhoz. A művészet maga a szabadság, az élet esszenciája. Szabadnak is kell maradnia, dacolnia kell a hatalommal, zsarnoksággal és régi elképzelésekkel is.

Ez a film egy zseniális mestermű. Sokszor nézős darab, az biztos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Nincs ezzel baj szerintem. A Barbie nyilván egy szélesebb közönségnek szól. Világszinten mindkettő egész szépen hozott. Az Oppenheimer már 174 milliónál tart. Teljesen korrekt szerintem.

Egy olyan világban szeretnék élni ahol az Oppenheimer sokkal többet hoz mint a Barbie. Mondjuk ennél nagyobb bajok is vannak a világgal, de ezzel ma szembesültem. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 órával ezelőtt, Donát írta:

A Barbie 155 millával nyitott az első hétvégén az USÁban. Az Oppenheimer csak 80 millával. :fuckoff: :fuck2:

 

162 és 82,5 millió a valós szám. És nincs ezzel semmi gond :P A legtöbben a szórakozás miatt járnak moziba, és nem történtelemleckékért ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

55 perccel korábban, MissKarrde írta:

 

162 és 82,5 millió a valós szám. És nincs ezzel semmi gond :P A legtöbben a szórakozás miatt járnak moziba, és nem történtelemleckékért ;)

Az Oppenheimer épp annyira történelemlecke mint mondjuk a Gladiátor. Az az alapja, de mindketten tudjuk, hogy sokkal több annál. ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Pildi írta:

Amúgy a Barbie-nak kimondottan jó volt a marketinje is. Bár a Solo bemutatóját vették volna fele ennyire komolyan. :(

A marketingje is. És úgy hallottam, a film is jó. De az Oppenheimer konkrétan mestermű. Az igazságérzetem azt szeretné látni, hogy feltörli a padlót a Barbie-val pénzügyileg. :P 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mint olyasvalaki, aki a tavalyi Babylonért oda volt meg vissza, majd összetört a szivem mikor láttam mekkorát hasalt a pénztáraknál. Az első hétvégéjén 3 milliót hozott az USA-ban! Szerintem örülj neki hogy a film ami ennyire tetszik láthatóan a közönséget is érdekli és komoly sikert arat.

Manapság egyáltalán nem evidens, hogy egy film mestermű az rögtön be is hozza az árát. Az Oppenheimer üditő kivételnek tünik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Bomarr írta:

Mint olyasvalaki, aki a tavalyi Babylonért oda volt meg vissza, majd összetört a szivem mikor láttam mekkorát hasalt a pénztáraknál. Az első hétvégéjén 3 milliót hozott az USA-ban! Szerintem örülj neki hogy a film ami ennyire tetszik láthatóan a közönséget is érdekli és komoly sikert arat.

Manapság egyáltalán nem evidens, hogy egy film mestermű az rögtön be is hozza az árát. Az Oppenheimer üditő kivételnek tünik.

Igen, valóban lehetne rosszabb is. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.