Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

@NorbiLordi nem tudom Te hogy vagy véle de én nem tudom annyira imádni ezt a trélert mint amennyire Leone mester szeretné. Nekem olyan "be is jön meg nem is" kategória és kevesebb "bejön" csapódik le nálam belőle mint "nem jön be". Azt tutira veszem hogy ha ez bekerül a muviba akkor abban nem történik meg amit a tréler sugall de azért így magában túl erősnek érzem.

 

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2023. 11. 04. - 17:28, Rog írta:

@NorbiLordi nem tudom Te hogy vagy véle de én nem tudom annyira imádni ezt a trélert mint amennyire Leone mester szeretné. Nekem olyan "be is jön meg nem is" kategória és kevesebb "bejön" csapódik le nálam belőle mint "nem jön be". Azt tutira veszem hogy ha ez bekerül a muviba akkor abban nem történik meg amit a tréler sugall de azért így magában túl erősnek érzem.

 

 

Kihagyott ziccer lenne, ha az ajándékokban nem a szülők darabjai lennének :D De nekem olyan érzésem van, hogy ez konkrétan nem lesz benne a filmben, csak a teaser kedvéért vették fel. Abban viszont biztos vagyok, hogy valami hasonló jelenetsor lesz. Mondjuk azt nagyon bírnám, ha a Terrifier univerzumában igazi lenne a Mikulás, és Art tenné el láb alól, utána a gunyájában randalírozna :D 

 

Így elsőre ez annyira nem csigázott fel, majd talán az első rendes trailer

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@NorbiLordi

Ja az a dobozos dolog tényleg adná. Kapásból tizennyolc karikás ajándékot kapna a kiscsaj.

Az nálam is rendesen benne van a pakliban hogy ez nem lesz benne a muviban. Bár az mondjuk érdekes lenne ha például a kiscsaj Arti ábrázata láttán sikoltozva felrohanna a szobájába és bebújna az ágya alá miközben amaz elhagyja a helyszínt. :D

Meg az a télapós dolog is ott lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó volt, érdemes megnézni, de én nem mondanék róla olyan gigaszuperlatívuszokat, amelyek a neten keringenek. Szerintem hosszabb a kelleténél, főleg az első harmada/fele lassabb, mint ami jó volna. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, MissKarrde írta:

Nagyon jó volt, érdemes megnézni, de én nem mondanék róla olyan gigaszuperlatívuszokat, amelyek a neten keringenek. Szerintem hosszabb a kelleténél, főleg az első harmada/fele lassabb, mint ami jó volna. 

Wow - én eddig szinte csak rossz véleményt láttam róla. Pl hogy rendkívül unalmas. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, MissKarrde írta:

Nagyon jó volt, érdemes megnézni, de én nem mondanék róla olyan gigaszuperlatívuszokat, amelyek a neten keringenek. Szerintem hosszabb a kelleténél, főleg az első harmada/fele lassabb, mint ami jó volna. 

Köszi! Szeretem a lassan építkező filmeket, úgyhogy teszek vele egy próbát majd. Ritkán járok moziba az utóbbi években, de ezzel a filmmel kivételt teszek.

 

27 perccel korábban, Donát írta:

Wow - én eddig szinte csak rossz véleményt láttam róla. Pl hogy rendkívül unalmas. 

Én olvastam ilyet is, olyat is. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 órával ezelőtt, Donát írta:

Wow - én eddig szinte csak rossz véleményt láttam róla. Pl hogy rendkívül unalmas. 

 

Azt mondanám, hogy ennél a filmnél kicsit ízlés kérdése is, hogy kinek unalmas, kinek lassa(bba)n építkező :) Nagyon a kettő között egyensúlyozik. 

 

21 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Köszi! Szeretem a lassan építkező filmeket, úgyhogy teszek vele egy próbát majd. Ritkán járok moziba az utóbbi években, de ezzel a filmmel kivételt teszek.

 

Nincs mit! Remélem, tetszeni fog :) Majd írj róla, hogy bejött-e. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pár napon belül háromszor néztem meg a Beszélj hozzám! Című Z generációs horrort.:death::evil:Semmi esetre sem z kategóriás!

Nem emlékszem, hogy ebben a műfajban történt volna velem ilyen valaha. Érintve, megszólítva érzem magam. 2- 3. nézésre egyre jobban összeáll mi történik benne. Beszél hozzám ez a film. Beengedtem a fejembe. Anakin "something's happening"-jére is emlékeztet. :fű:

Előtte Doktor Álom, a Ragyogás folytatása talált rám, ami kissé hosszú és az előzményét nem is láttam. A saját jogán is szépen megáll, főként Ewan McGregor miatt, de a kiscsaj is igen ragyogó benne. ;)

Egy ideig nem igazán utaztam horrorban. Jópár klasszikus is kimaradt. M3gan és a Hang nélkül 1-2. Ficcent csak be az utóbbi pár évből. 

Meglepő milyen sok rendező kezdi rémfilmekkel a karrierjét.:hmm:

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most láttam az új Éhezők Viadala filmet. Nagyon nagyon tetszett, több szempontból is a PT-re emlékeztett a komplexitásával és a 65 évvel korábbi világ újragondolásával. Holnap még írok róla. Biztos lesznek, akiknek nem tetszik vagy túl hosszúnak tartják majd, de egyáltalán nem volt sablonos, volt benne tételmondat és háttérgondolat, így összességében nálam telitalálat lett. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 órával ezelőtt, Donát írta:

Most láttam az új Éhezők Viadala filmet. Nagyon nagyon tetszett, több szempontból is a PT-re emlékeztett a komplexitásával és a 65 évvel korábbi világ újragondolásával. Holnap még írok róla. Biztos lesznek, akiknek nem tetszik vagy túl hosszúnak tartják majd, de egyáltalán nem volt sablonos, volt benne tételmondat és háttérgondolat, így összességében nálam telitalálat lett. 

 

Jó olvasni, hogy tetszett :) A könyvet elolvastam, az eléggé bejött, a trailerből úgy láttam, hogy eléggé követték annak a cselekményét. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, MissKarrde írta:

 

Jó olvasni, hogy tetszett :) A könyvet elolvastam, az eléggé bejött, a trailerből úgy láttam, hogy eléggé követték annak a cselekményét. 

Igen, aki tiszta lappal akarja látni, az lehet jobban jár, ha @Dzséjt egyébként tök jó könyvértékelését csak utána olvassa majd el. Fogok írni majd bővebben, csak nem úgy alakult a mai nap.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi az ajánlásokat! :) Felkeltettétek az érdeklődésemet, pedig nem terveztem ezt az előzménysztorit sem elolvasni, sem megnézni. Az Éhezők viadala könyvben és filmen is nagyon tetszett, de régen volt, és az új filmről eddig csak rossz értékeléseket hallottam. Most úgy vélem, biztosan nem lehet rossz, ha ebben a körben tetszett. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Pildi írta:

Köszi az ajánlásokat! :) Felkeltettétek az érdeklődésemet, pedig nem terveztem ezt az előzménysztorit sem elolvasni, sem megnézni. Az Éhezők viadala könyvben és filmen is nagyon tetszett, de régen volt, és az új filmről eddig csak rossz értékeléseket hallottam. Most úgy vélem, biztosan nem lehet rossz, ha ebben a körben tetszett. :)

Szerintem embere válogatja. Barátnőm pl. unta de ő nem olvasta a könyveket. Szerintem nagyon okosan építette fel az írónő a 65 évvel korábbi világot, a film pedig ügyesen követte (nem olvastam még az előzményt, csak Dzsejt értékelése alapján mondom). Talán lehetett volna rövidebb, de három részre tagolódik a sztori és mindháromra akartak elegendő időt szánni. Ami még tetszett, hogy míg az eredeti művek inkább a körzetek szemszögéből mutatták be a történéseket, itt sokkal inkább a Kapitólium és annak lakosai vannak a fókuszban. Mondjuk lehetett volna még egy kicsivel több fókusz, hogy még jobban beleérezzük magunkat az ő helyzetükbe, de így is üdítő volt megismerni egy másik perspektívát. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Donát írta:

Szerintem embere válogatja. Barátnőm pl. unta de ő nem olvasta a könyveket. Szerintem nagyon okosan építette fel az írónő a 65 évvel korábbi világot, a film pedig ügyesen követte (nem olvastam még az előzményt, csak Dzsejt értékelése alapján mondom). Talán lehetett volna rövidebb, de három részre tagolódik a sztori és mindháromra akartak elegendő időt szánni. Ami még tetszett, hogy míg az eredeti művek inkább a körzetek szemszögéből mutatták be a történéseket, itt sokkal inkább a Kapitólium és annak lakosai vannak a fókuszban. Mondjuk lehetett volna még egy kicsivel több fókusz, hogy még jobban beleérezzük magunkat az ő helyzetükbe, de így is üdítő volt megismerni egy másik perspektívát. 

Ez alapján pöcre követte a könyvet. Az is három részre tagolódik, a Kapitólium szemszögéből mesél, és a fókusz elég szűk, lényegében semmit sem tudunk meg, ami Coriolanus nézőpontján kívül esik.

Spoiler

Amit én a könyvnél annyiból bántam, hogy például Pinth és családja életéből szívesebben megismertem volna többet is (hiszen elég különleges család, még sosem hallottunk olyanokról, akik a körzetekből kapaszkodtak fel a Kapitóliumba és nem úgy, hogy nyertek az Éhezők Viadalán, mint például Finnick), illetve Snow néhány osztálytársát is jobban kibonthatták volna. Különösen azokat a mentorokat, akik meghaltak. Különösen a robbanásban meghaltaknál éreztem, hogy itt azért elkélt volna néhány dolog - mondjuk az az egész robbantás kicsit gyengepont. Nehezen hihető, hogy tíz évvel a háború után még körzetiek robbantgatnak a Kapitólium szívében.

 

@Donát egy kérdésem lenne. Lucy Gray sorsa mennyire maradt függőben? A korábbi filmek a könyvekhez képest konkrétabb volt, például a filmben láthattuk Snow halálát, a könyvben meg ugye nem derült ki, hogyan halt meg. Ezért érdekel, hogy Lucy Gray-nél hogyan oldották meg, a könyv alapján vagy lelőtte Snow, vagy életben maradt és elszökött.

 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én bemelegítésként ma meg is néztem délután az első filmet, ami még jobb, mint amennyire emlékeztem. Asszem ez kezdte el a young adult fantasy regények megfilmesítésének a sorát, és nagy kár, hogy a későbbi alkotások (ide nem sorolva a többi Éhezők viadala filmeket, amelyek talán nem voltak ugyanilyen jók, de nem voltak rosszak) a közelébe se jutottak ennek a minőségnek. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.