Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Ez alapján pöcre követte a könyvet. Az is három részre tagolódik, a Kapitólium szemszögéből mesél, és a fókusz elég szűk, lényegében semmit sem tudunk meg, ami Coriolanus nézőpontján kívül esik.

  Spoiler elrejtése

Amit én a könyvnél annyiból bántam, hogy például Pinth és családja életéből szívesebben megismertem volna többet is (hiszen elég különleges család, még sosem hallottunk olyanokról, akik a körzetekből kapaszkodtak fel a Kapitóliumba és nem úgy, hogy nyertek az Éhezők Viadalán, mint például Finnick), illetve Snow néhány osztálytársát is jobban kibonthatták volna. Különösen azokat a mentorokat, akik meghaltak. Különösen a robbanásban meghaltaknál éreztem, hogy itt azért elkélt volna néhány dolog - mondjuk az az egész robbantás kicsit gyengepont. Nehezen hihető, hogy tíz évvel a háború után még körzetiek robbantgatnak a Kapitólium szívében.

 

@Donát egy kérdésem lenne. Lucy Gray sorsa mennyire maradt függőben? A korábbi filmek a könyvekhez képest konkrétabb volt, például a filmben láthattuk Snow halálát, a könyvben meg ugye nem derült ki, hogyan halt meg. Ezért érdekel, hogy Lucy Gray-nél hogyan oldották meg, a könyv alapján vagy lelőtte Snow, vagy életben maradt és elszökött.

 

Spoiler

Az én meglátásom szerint valamelyest nyitvahagyták. Kicsit úgy volt megcsinálva az a rész, mintha eleve beárnyékolta volna Snow kezdődő paranoiája az egész jelenetet. A filmben Snow mondja LG-nek, hogy ha eltűnteti a fegyvert, akkor nem marad több tanúja a gyilkosságnak. LG erre felveti, hogy ő még azért tanúsíthatja a dolgot. Ez Snownak nem igazán tetszik (érthető okból), és visszakérdez, hogy feldobná-e őt a csaj. LG közli vele, hogy természetesen nem. Ezután LG mondja Snownak, hogy Katnisskét megy szedni a tónál, mire Snow elcsodálkozik, hogy mi a fenének akarja leszedni a virágot, amikor a) még nem elég érett b) szakad kint az eső. Ezekre LG talál valami kifogást (gyorsan változik a világ illetve hogy nincsen ő cukorból). Majd lelép.

 

Snow kicsit később utánamegy majd megtalálja a földön azt a ruhadarabot (sálat?), amit ő adott LG-nek és amit Snow anno az anyjától kapott (még mindig rózsaillatú). Amikor felvenné Snow a sálat a földről, megmarja egy kígyó, ami köztudottan LG védjegye. Amiből három lehetséges forgatókönyvre lehet következtetni, hogy a) Snow az egészet képzeli és megmérgezte az agyát a paranoia b) véletlen egybeesés, hogy pont ott volt egy kígyó a sál alatt c) mivel a kígyók LG-hez kötődnek, feltehető, hogy a lány büntetésnek szánta, amiért hazudott Snow. A képzelgés többnyire kizárható, mert később valaki rákérdez hogy mi van a marással, és mondja, hogy nem lesz baja (valszeg nem híresztelné a marást, ha nem lenne nyoma később, ami kizárja, hogy képzelte).

 

(A hazugságot amúgy arra értettem, hogy korábban Snow elszólja magát LG előtt, hogy három embert ölt meg, de LG csak két halottról tud, amit Snow úgy magyaráz ki, hogy a saját korábbi énjét is meg kellett ölnie, hogy LG-jel tarthasson északra. Minden jel szerint LG ezt nem vette be.)

 

A rendezés nyitvahagyja, hogy ezek közül melyik, de én személy szerint nem hiszek a véletlenekben. :D Ezután Snow tovább kutat LG után és meglát a távolban egy női alakot, akire rálő. Ezután nem talál holttestet csak egy karkötő vagy ékszer (?) féleséget, amit LG-hez lehet kötni, illetve lábnyomokat a sárban. Ezután LG énekét lehet hallani, ami akár Snow lelkiismerete is lehetne, de aztán megjelennek a feje fölött a fecsegők, amiket lövésekkel elkerget. De LG holtteste ezután sem kerül elő, pedig több mint valószínű, hogy Snow lelőtte. A lábnyomok haladnak egy pontig aztán talán eltűnnek. Szóval lehetséges, hogy túlélte és eljutott északra.

 

 

@Dzséjt ha egy kicsit kusza volt, sorry, még csak egyszer láttam. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Pildi írta:

Én bemelegítésként ma meg is néztem délután az első filmet, ami még jobb, mint amennyire emlékeztem. Asszem ez kezdte el a young adult fantasy regények megfilmesítésének a sorát, és nagy kár, hogy a későbbi alkotások (ide nem sorolva a többi Éhezők viadala filmeket, amelyek talán nem voltak ugyanilyen jók, de nem voltak rosszak) a közelébe se jutottak ennek a minőségnek. 

Az útvesztő első része szerintem még egész jó volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én az éhezős sztorival úgy lettem hogy akkoriban mikor az első muvi tízerjét ide beraktam még eléggé érdekelt. Aztán az elmúlt mire a muvi megjelent és úgy is maradtam. Néhányszor pár percekig belenéztem némelyik részbe mikor valamelyik adón elkaptam őket de rendesen letudni még mindig nem akarom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Donát, köszi szépen. Ezek alapján majdnem teljesen ugyanaz a film vége, mint a könyvnek, csak itt több a párbeszéd, érthető okból. A könyvben ezen a szakaszon inkább Snow gondolatai vonalán követjük az eseményeket, ami filmben nyilván nem valósítható meg. Ez azért néhány dolgot konkrétabbá is tett.

 

Kis könyves összehasonlítás ezzel kapcsolatban:

Spoiler

A könyvben például nem tudni, hogy Lucy Gray-nek leesett-e, hogy, ha a fegyverek eltűnnek, akkor egyedül ő marad, aki Snow-t a gyilkosságokhoz köti. Ez Coriolanusnak eszébe jut, de nem kérdez rá, a paranoiája miatt automatikusan feltételezi, hogy Lucy Gray, ha másért nem, önvédelemből vagy bosszúból, amiért elhagyja, feladná őt.

 

Még egy kérdésem lenne, a filmben mennyire dominánsak a dalok? A könyvben nagyon fontosak, több is szimbólikus jelentősséggel bír.

Spoiler

Az egyik a Lucy Gray, ami ugye már előrevetíti a nő sorsát, hogy "szellemmé" válik (bizonytalanná lesz, mi történt vele), a másik meg a The Hanging Tree, ami az egész könyvszériára kihat. Egyrészt, ezzel közli Lucy Gray a végén, hogy tudja, hogy Snow miatt halt meg Sejanus, másrészt, Katniss A kiválasztott-ban ezt énekli el, amit Plutarch és csapata rögzít, szóval, ha Snow látta azt a propagandafilmet, akkor Lucy Gray, a dal szerzője, akit utoljára akkor látott, amikor a nő elment katniss-t szedni, szó szerint kísérti. :) 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Még egy kérdésem lenne, a filmben mennyire dominánsak a dalok?

Abszolút. A barátnőm pikirten megjegyezte hogy nem tudta, hogy musicalre vett jegyet. :D 

 

Spoiler

Két megjegyzés ezzel kapcsolatban: 1) a LG-t alakító színésznő hangja nagyon nagyon jó. Amikor először elkezdett énekelni fura volt de egyúttal egy üzenet is a nézők felé hogy itt a zenék fontosak lesznek. 2) A könyvek ismeretében tudtam, hogy mennyire fontos a Hanging tree dal, és ennek megfelelően kezelték a filmben is. Az eltűnése környékén is ez szólt. Helyenként libabőrös volt tudván, hogy mi vár majd Katnissre. 

 

Az meg hab a tortán, hogy ilyen előzményeket triggerelhetett Snowban Miss Everdeen neve. Minél többet gondolok rá, annál jobban bejön.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler
1 órával ezelőtt, Donát írta:

Az meg hab a tortán, hogy ilyen előzményeket triggerelhetett Snowban Miss Everdeen neve. Minél többet gondolok rá, annál jobban bejön.

Egyre kíváncsibb vagyok erre a filmre. Úgy néz ki, jó adaptáció lett.

A növény nevét lefordították a magyar szövegben? Csak azért kérdem, mert a könyvben lefordították nyílfűre, így legelőször nem esett le, hogy ez mire utal. Azt már rég elfelejtettem, hogy Katniss a húgához hasonóan egy növényről kapta a nevét, ráadásul baromira nem értek a növényekhez - és mindezek tetejében, az Éhezők viadalában (most olvasom újra) megtartották a növénynél a katniss nevet, szóval, ha még emlékeztem is volna a név eredetére, nem kötöm össze a nyílfűre (és még a nyílból sem sikerült Miss Everdeenre asszociálnom). De szerencsére a vége előtt azért rájöttem, miközben a wikit olvasgattam. Megtaláltam, hogy Kantiss miután kapta a nevét, aztán gyorsan utánaolvastam, mi a katniss magyar megfelelője.

Amúgy Snow-nak ez a csaj egy rémálom lehet: Katniss a neve, a 12. Körzet kiválasztottja, ő a Fecsegőposzáta jelkép, és a The Hanging Tree-t is ismeri és énekli. Kábé mindent megtestesít, amit Snow utál. A dal, és a neve Lucy Gray-re emlékeztethetik, az pedig, hogy a 12. Körzet kiválasztottja, még tágabban felelevenítheti benne a múltja egy mélységesen mély pontját. A fecsegőposzátákat és a zenét pedig rettenetesen meggyűlölte míg rövid békeőri szolgálatát teljesítette.

Amúgy van egy olyan rajongói teória, hogy mivel Katniss apja sokat énekelt, és Katniss is jó énekes, csörgedezhet bennük covey vér, szóval lehet, hogy a Tűzre Lobban Lány Lucy Gray vagy az unokahúga, Maude Ivory unokája. A film rendezője az utóbbit preferálja, főleg mert a könyv szerint Maude Ivory ugyanúgy képes pillanatok alatt memorizálni egy dalt, mint Katniss. És amiatt ismeri a 65 éve betiltott The Hanging Tree-t is, mert a nagyanyja rokona volt Lucy Gray-nek (vagy maga Lucy Gray volt - bár ezt kétlem, mert ha életben maradt és a 12. Körzetben élt volna tovább, Snow tuti kinyírja valahogy).

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Dzséjt írta:
  Spoiler elrejtése

Egyre kíváncsibb vagyok erre a filmre. Úgy néz ki, jó adaptáció lett.

A növény nevét lefordították a magyar szövegben? Csak azért kérdem, mert a könyvben lefordították nyílfűre, így legelőször nem esett le, hogy ez mire utal. Azt már rég elfelejtettem, hogy Katniss a húgához hasonóan egy növényről kapta a nevét, ráadásul baromira nem értek a növényekhez - és mindezek tetejében, az Éhezők viadalában (most olvasom újra) megtartották a növénynél a katniss nevet, szóval, ha még emlékeztem is volna a név eredetére, nem kötöm össze a nyílfűre (és még a nyílból sem sikerült Miss Everdeenre asszociálnom). De szerencsére a vége előtt azért rájöttem, miközben a wikit olvasgattam. Megtaláltam, hogy Kantiss miután kapta a nevét, aztán gyorsan utánaolvastam, mi a katniss magyar megfelelője.

Amúgy Snow-nak ez a csaj egy rémálom lehet: Katniss a neve, a 12. Körzet kiválasztottja, ő a Fecsegőposzáta jelkép, és a The Hanging Tree-t is ismeri és énekli. Kábé mindent megtestesít, amit Snow utál. A dal, és a neve Lucy Gray-re emlékeztethetik, az pedig, hogy a 12. Körzet kiválasztottja, még tágabban felelevenítheti benne a múltja egy mélységesen mély pontját. A fecsegőposzátákat és a zenét pedig rettenetesen meggyűlölte míg rövid békeőri szolgálatát teljesítette.

Amúgy van egy olyan rajongói teória, hogy mivel Katniss apja sokat énekelt, és Katniss is jó énekes, csörgedezhet bennük covey vér, szóval lehet, hogy a Tűzre Lobban Lány Lucy Gray vagy az unokahúga, Maude Ivory unokája. A film rendezője az utóbbit preferálja, főleg mert a könyv szerint Maude Ivory ugyanúgy képes pillanatok alatt memorizálni egy dalt, mint Katniss. És amiatt ismeri a 65 éve betiltott The Hanging Tree-t is, mert a nagyanyja rokona volt Lucy Gray-nek (vagy maga Lucy Gray volt - bár ezt kétlem, mert ha életben maradt és a 12. Körzetben élt volna tovább, Snow tuti kinyírja valahogy).

 

Spoiler

A szinkronban ezt úgy oldották meg, hogy azt mondja Lucy Gray hogy nyílfűnek is nevezik, de a katniss szerinte jobb név. Nekem a nyílfűről biztos nem esett volna le. :D 

 

És igen, az a jó ebben az előzményben, hogy olyan kis extrákat is hozzáad a későbbi események értelmezéséhez, mint Snow viszonyulása Katnisshez. Teljesen igazad van, mindent megtestesít majd Katniss, amit Snow gyűlölhet a múltja miatt. De igazából egykor szerette is ugyanezeket az elemeket, így áll Snow próféciája saját magára is: Az, amit igazán szeretünk, az öl meg minket. 

 

A rokoni szálak kapcsán nem nagyon tudom hogy mennyire reális hogy Katniss valamilyen úton módon a leszármazottja legyen, de ha LG meghalt / tényleg északra ment végleg, akkor a közvetlen leszármazottságra nincs túl sok esély. 

 

Amit viszont most olvastam és a filmből nekem máshogy jött le az az, hogy LG írta az akasztós dalt. Nekem inkább egyfajta népdalnak tűnt amit már ő is énekelt, de úgy is van értelme, hogy konkrétan ő szerezte a számot a megtapasztalt akasztás hatására. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes. A könyvben egyértelmű, hogy ő szerezte.

Spoiler

Amikor Snow a 12. Körzetben először látogat el a covey-k otthonában, Lucy Gray épp a dalt komponálja, amikor megérkezik Coriolanus és Sejanus.

 

Hogy Katniss Lucy Gray közvetlen leszármazottja lenne, abban én is erősen kételkedem, sőt kizárom. Viszont Maude Ivory Baird unokája simán lehet. 8-9 éves volt az Énekesmadarak és kígyók balladája cselekménye idején. Ezután, ha egyszer sem választották ki az Éhezők Viadala során, akkor lehetett ő az anyja Mr. vagy Mrs. Everdeennek. Sőt a covey-k eléggé ismerték a növényeket, és azt tudjuk, hogy Mrs. Everdeen szüleinek volt egy patikája, ahol gyógynövényeket árultak, illetve Mr. Everdeen is jól ismerte a növényeket, fiatal korában ő szállította azokat abba a patikába (Katniss szülei így ismerkedtek meg). Ilyen téren mindkét szülő kapcsolódhat a covey-khoz, és köztük korban leginkább Maude Ivory felelne meg annak, hogy Katniss nagyszülője legyen.

Illetve Lucy Gray és Clerk Carmine Clade (ők voltak még 18 év alatt), de ugye nagyon kicsi a valószínűsége, hogy Lucy Gray a 12. Körzetben maradt (eleve kérdéses, hogy él), plusz Katniss csak azt tudja, hogy Haymitch-en kívül volt egy másik győztese is a körzetnek, de ezen kívül semmit sem tud róla, még a nevét sem. Márpedig, ha ő lett volna a nagyanyja, szerintem kicsit jobban informált lett volna. További ellenérv, hogy Snow több mint valószínű, hogy megölette volna Lucy Gray-t, plusz volt egy olyan tendencia, hogy a győztesek gyermekei feltűnően sokszor váltak kiválasztottá. Még, ha Snow szentimentális okból meg is kímélte volna Lucy Gray-t (és ez egy nagy HA, hiszen Snow egyik fő jellemvonása, hogy még a szövetségeseit is kinyiratta, ha úgy érezte, azok a jövőben fenyegetést jelenthetnek számára), szerintem a gyerekét tuti az arénába száműzi csak azért, hogy fájdalmat okozzon neki.

Clerk Carmine Clade ugyan még benne van a pakliban, de pusztán dramaturgiai okokból több logika lenne Maude Ivory-ban, őt biztosan megjegyezték az emberek (legalábbis az olvasók, azt nem tudom, a nézőkben mennyire ragadhatott meg a film alapján a kislány). Plusz neki van közös tulajdonsága Katniss-szel. Na meg vele kapcsolatban is él egy rajongói teória, miszerint Clerk Carmine volt a magányos hegedűs Finnick és Annie esküvőjén.

A nyílfű nevét ügyesen megoldották.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Érdekes. A könyvben egyértelmű, hogy ő szerezte.

  Spoiler elrejtése

Amikor Snow a 12. Körzetben először látogat el a covey-k otthonában, Lucy Gray épp a dalt komponálja, amikor megérkezik Coriolanus és Sejanus.

 

Hogy Katniss Lucy Gray közvetlen leszármazottja lenne, abban én is erősen kételkedem, sőt kizárom. Viszont Maude Ivory Baird unokája simán lehet. 8-9 éves volt az Énekesmadarak és kígyók balladája cselekménye idején. Ezután, ha egyszer sem választották ki az Éhezők Viadala során, akkor lehetett ő az anyja Mr. vagy Mrs. Everdeennek. Sőt a covey-k eléggé ismerték a növényeket, és azt tudjuk, hogy Mrs. Everdeen szüleinek volt egy patikája, ahol gyógynövényeket árultak, illetve Mr. Everdeen is jól ismerte a növényeket, fiatal korában ő szállította azokat abba a patikába (Katniss szülei így ismerkedtek meg). Ilyen téren mindkét szülő kapcsolódhat a covey-khoz, és köztük korban leginkább Maude Ivory felelne meg annak, hogy Katniss nagyszülője legyen.

Illetve Lucy Gray és Clerk Carmine Clade (ők voltak még 18 év alatt), de ugye nagyon kicsi a valószínűsége, hogy Lucy Gray a 12. Körzetben maradt (eleve kérdéses, hogy él), plusz Katniss csak azt tudja, hogy Haymitch-en kívül volt egy másik győztese is a körzetnek, de ezen kívül semmit sem tud róla, még a nevét sem. Márpedig, ha ő lett volna a nagyanyja, szerintem kicsit jobban informált lett volna. További ellenérv, hogy Snow több mint valószínű, hogy megölette volna Lucy Gray-t, plusz volt egy olyan tendencia, hogy a győztesek gyermekei feltűnően sokszor váltak kiválasztottá. Még, ha Snow szentimentális okból meg is kímélte volna Lucy Gray-t (és ez egy nagy HA, hiszen Snow egyik fő jellemvonása, hogy még a szövetségeseit is kinyiratta, ha úgy érezte, azok a jövőben fenyegetést jelenthetnek számára), szerintem a gyerekét tuti az arénába száműzi csak azért, hogy fájdalmat okozzon neki.

Clerk Carmine Clade ugyan még benne van a pakliban, de pusztán dramaturgiai okokból több logika lenne Maude Ivory-ban, őt biztosan megjegyezték az emberek (legalábbis az olvasók, azt nem tudom, a nézőkben mennyire ragadhatott meg a film alapján a kislány). Plusz neki van közös tulajdonsága Katniss-szel. Na meg vele kapcsolatban is él egy rajongói teória, miszerint Clerk Carmine volt a magányos hegedűs Finnick és Annie esküvőjén.

A nyílfű nevét ügyesen megoldották.

Most beugrott hogy nem is katnissnek hívja talán magyarul hanem katnisskének. :) A fenti fejtegetéssel egyetértek. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

Ma délután Laudon Andi szinkronszínésznőnk újra posztolt az Instájára egy kis összefoglalót a mostani munkáiról és így az is kiderült hogy ebben a muviban is hallható. Azt nem írta hogy kinek adta a hangját, csak annyit fűzött hozzá hogy "Moziban most a Napóleonban hallhattok picit".

 

WIKdjvI.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Skorpiókirály című film szerintetek miért csak 5.5ös IMDBn? Most láttam életemben először, de egy tök király kis kalandfilm volt. 6-os értékelés alatt amit néztem filmek általában gagyi fosok voltak. Ez határozottan nem tűnt annak. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első két múmiás muvit én is sokkal jobbnak tartom nála. Kábé húsz éve láttam. Úgy alakult hogy csak egy nézésre futotta belőle de akkor nekem is bejött. Tízes skálán nálam olyan 6,5 és 7 közötti lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

65

Pitch Black a Jurassic Parkban, avagy az ifjú Ahsoka Tano és Kylo Ren túlélőtúrája 65 millió évvel ezelőtt. :) Egyszóval: megnéztem. A filmet, amit nekem teremtettek. Űrhajók, dinoszauruszok, Kylo Ren, lézerstukkerek. Hát mi kell még? Őszintén, nekem úgy tűnik, ennél több nem. Legalábbis ahhoz, hogy másfél órára kikapcsolja valami az agyamat és jól szórakozzak. Azon kicsit összehúztam a szemöldökömet, hogy megint az emberiség kialakulása előtti emberekhez van szerencsénk, de ez a film sokkal jobban kezelte ezt, mint például a Battlestar Galactica, ami nevetségesen ostobán tálalta ugyanezt a felállást, és ezzel ki is nyírták a szériát a szememben.

Adam Driver ilyen másodrangú szerepben is tök jó, és szerintem Ariana Greenblatt - akiről a trailer előtt azt sem tudtam, hogy létezik, most meg azonnal felismertem, mint az ifjú Ahsoka Tanót - is jól nyomta. Tetszett a párosuk Nekem a koncepció is bejött, mármint, hogy az apafigura nem érti a kislányt, és így próbálnak túlélni. Noha maga a sztori a végéig kiszámítható volt, ez sem zavart. Vagyis rosszúl mondom, egy ponton nem volt kiszámítható, amivel kicsit meglepett.

Spoiler

Azt hittem, hogy amikor a kislány rájön, hogy Mills hazudott neki a szüleiről, elrohan, és így botlanak bele a Késfogúba a végső leszámolás idejére. De Koa nem szaladt el, sőt kooperált, aminek örültem.

A dínók is tetszettek. Egyrészt örültem, hogy eltértek a Jurassic-franchise-zal divatossá vált dizájnoktól, másrészt tök jó volt végre kb. reális velociraptorokat látni, és a készítők kicsit a fantáziájukat is bevetették, legalábbis ami a négylébú ragadozókat illeti, amikről szerintem Alan Grant sem mondaná meg, hogy miafrancaszauruszok. :D 

Mindent összevetve, nekem tetszett. Nem nagy durranás, de streamingen megnézve másfél órára nekem tökéletes kikapcsolódást nyújtott. Sam Raimi neve a producerek között meg meg sem lepett már, mert tényleg baromira erősen érződött rajta a Pitch Black szag. De az sem csoda, hogy tetszettek a ruhák, a dizájnerük ugyanis ugyanaz a Michael Kaplan, aki az ep7-9-en is dolgozott. Sőt még Michael Giacchinót is befűzték, hogy zenei konzultánsként közreműködjön. Ez a film olyan, mintha két SW film forgatása között hozták volna tetőalá, mint mellékprojektet. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mostanában azon agyalgatok hogy milyen muvik vannak amiket nem láttam még de érdekelnek és meg is nézném őket csak épp idővel elfelejtettem hogy mik azok. Ez is köztük van és ha már így eszembe lett juttatva akkor arra jutottam hogy nemsoká ma este elkezdem.

 

Meg ha már Ádám kománk újra előkerült beugrott egy rövidke de nem semmi Ferrari muvis kérdezz-felelek vidi amit két hete láttam és amiről szintén elfeledkeztem. :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy beterveztem tegnap este én is letudtam. Nékem nagyon bejött. Szerintem legalább egyszer megéri letudni. Mondjuk én elképzelhetőnek tartom hogy valamikor újrázni fogom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem a Napoleon-t a hétvégén....hát, kár volt Scott-nak beharangozni a bő 4 órás rendezői változatot belőle. Ez a film igy 2.5 órába sűritve, nézhető, de sajnos nem kiemelkedő.. 

Várom a rendezői változatot!! :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma délután láttam kettő vidis kritikát róla. Azokban olyanok vannak róla hogy nem lettek rendesen kibontva benne a dolgok meg hogy nem lett Napcsi karaktere rendesen felépítve meg hogy ez se ragaszkodik kellőképp a történelmi hűséghez meg ilyesmik. Meg ha Főnix színészi játékánál ami amúgy elég jó lett kilóg a lóláb az Scotty papa akarata miatt lett úgy. Röviden eléggé nézhető de nem nagyon maradandó muvi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Rog írta:

Ma délután láttam kettő vidis kritikát róla. Azokban olyanok vannak róla hogy nem lettek rendesen kibontva benne a dolgok meg hogy nem lett Napcsi karaktere rendesen felépítve meg hogy ez se ragaszkodik kellőképp a történelmi hűséghez meg ilyesmik. Meg ha Főnix színészi játékánál ami amúgy elég jó lett kilóg a lóláb az Scotty papa akarata miatt lett úgy. Röviden eléggé nézhető de nem nagyon maradandó muvi.

Túlságosan meg van vágva. Igy normális értékelést nehéz adni, majd csak a bő 4 órás változat után. 

Napoleon életéről lehetett volna egy 2 részes filmet is csinálni, és akkor nem lenne ennyire kapkodós a tempó..

(Egyiptom kapott vagy 6 percet, de aztán a lényeg végül ott is a felesége félrelépése volt, nem pedig maga a hadjárat. 

Ami persze történelmileg igaz is volt, viszont azért ez a hadjárat több időt érdemelt volna...) 

A film legnagyobb hibája, az hogy nem jut idő normálisan semmire se. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ez a Scott papa kész vicc már. Minden filmjét újravágja, itt már előre bejelenti, hogy a mozis amúgy csak egy kivonat, de ahhoz a filmhez, amihez szeritem és még nagyon sok ember szerint k*rvára kéne egy újravágás, hozzá sem szagol. Na, szerintetek melyik az a film? Segítek, prommal kezdődik és etheusszal végződik. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.