Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

37 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez lesz az utolsó? 

Nem, ez csak az első hat filmet zárja le. Colin Treworrow két célt tűzött ki maga elé ezzel a filmmel: egybefogni az első hat filmet, illetve az új éra bevezetése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár már rég nem láttam magyar hanggal, nosztalgikus érzés volt Grantet, Sattlert és Malcolmot az eredeti magyar hangjukkal hallani (Hammondban nem vagyok biztos, mivel Velenczey István már régen meghalt és a torzított hangot is nehéz volt megállapítani, de mintha az is a Jurassic Parkból és a The Lost Worldből lett volna átvágva).

Amúgy marha jó, hogy a Sattler-Grant jelenetben a sátorban van egy kép a párosról az első film ásatási helyéről, plusz Grant mögött ott lóg a Jurassic Park III-ban elkészített raptor hangképző csont. A Jurassic World-filmekben ez az első konkrét utalás a JP3-ra (bár a JW-ben volt egy spinosaurus csontváz, mint kiderült, az nem a Sorna szigeten lévő spino volt, az akkortájt már a Mantha Corp szigetén garázdálkodott).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Dzséjt írta:

nosztalgikus érzés volt Grantet, Sattlert és Malcolmot az eredeti magyar hangjukkal hallani

 

Sattler hangadója az első JP muvihoz Vándor Évi volt. A harmadik részre lecserélték a trélerben hallható Spilák Klárira amit nagyon sajnálok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Rog írta:

Sattler hangadója az első JP muvihoz Vándor Évi volt. A harmadik részre lecserélték a trélerben hallható Spilák Klárira amit nagyon sajnálok.

Vaó, tényleg? :o Ezt nem tudtam. Pedig rengetegszer hallottam magyarul mindkét részt, de nem tűnt fel a csere.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

JW3 kapcsán. De jó lenne ha emlékeznék a JW2 végére.:D Valami árverésre emlékszem kőgazdag manusokkal ahol genetikailag módosított dínókat lehetett venni amiket görény nyerészkedő(k) vitt(ek) oda.

Chris Pratt meg egy tetőn egy gyerekkel akciózott.

A JP3-ra meg már alig emlékszem. Tán az a leggyengébb láncszem a sorozatban.

 

Ezt csak azért vetettem fel mert ebben a trailerben már mintha együtt élnének a dínók az emberekkel mint mondjuk a cápák vagy a zsiráfok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

53 perccel korábban, Frenkie írta:

JW3 kapcsán. De jó lenne ha emlékeznék a JW2 végére.:D Valami árverésre emlékszem kőgazdag manusokkal ahol genetikailag módosított dínókat lehetett venni amiket görény nyerészkedő(k) vitt(ek) oda.

Zanzásítva ugyan, de jól emlékszel. Annyi pontosítás, hogy normál dinoszauruszokat vettek (vagyis minimálisan módosított dinoszauruszokat, mert normál dinoszauruszok sosem voltak a JP-franchise-ban, még a könyvekben sem), illetve a DNS mintákat és a technológiát, hogy újabb dínókat lehessen klónozni. A megvásárolt állatokat aztán széthordták a nagyvilágba, illetve a technológia is kijutott, amit az InGen 20+ éven át örzött. Ezért lesz rengeteg vadonatúj állat a kövi filmben. A trailer végén megjelent nagy giganotosaurus például az eladott DNS-ből született már a kontinensen. A Fallen Kingdomban, amikor mutatták az eladott fiolákat, az egyiknél olvasni lehetett a giganotosaurus nevét. Meg párat Maisie is kiengedett a coloradoi erdőségekbe.

A legnagyobb gyártó valószínűleg a Byosin lesz, a cég, amely az első filmben elküldte a parkba Dennis Nedry-t, de talán a Mantha Corp is megemlítik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A harmadik Jurassic World muvit érintő Sam Neill interjú részlet:

 

- So, I know it’s a little early to talk Jurassic World: Dominion, but I have to ask something. You and that original cast were indelible and so perfect for Spielberg’s original film, and now you’re coming back for the new one. What was it like, after 20 years?

 

- I think it’s been nearly 30 years.

 

- Oh, god, you’re right…

 

- I know… (laughs) Well, we had a blast. I was pleased to do it for a number of reasons. First of all, to be with my old friends Laura [Dern] and Jeff [Goldblum], you know. We were - this was in the middle of the pandemic - we were locked up in a hotel together in somewhat idyllic rural England and everyone all got on really well. The new cast I liked very much; and the established Jurassic World cast, they’re just the nicest people. Bryce [Dallas Howard] and Chris [Pratt] are absolute sweethearts. Because we were so beleaguered by COVID at this point, we felt we were on our own brave enterprise in a way, and that brought us closer together than ever. It was really an unforgettable time and I’m very grateful for it.

I haven’t seen the finished film yet. I’m sure it’s a very ambitious, huge story, a lot of characters, a lot of dinosaurs. (Laughs) It’s going to be unquestionably big, so they’ve been holding it back until hopefully cinemas are fully open and all that. It’s something that needs to be seen on a very big screen.

 

- When you think back to making the original Spielberg film all those years ago, do you see any ways in which you approach the work differently at this stage in your career?

 

- Well, I don’t know how many films I’ve made in between. I’m always just pleased to be doing another job. Some jobs are more successful than others; some don’t get the showing they deserve and some do. It’s a crapshoot, making films. But I can’t think of anything more enjoyable. Hopefully I’m getting a little better at what I do. I don’t really look at my work, but hopefully I’m improving. I’m trying the best I can. (Laughs) It’s really just been one hell of a ride. And then to find yourself back with a bunch of dinosaurs and old friends? I couldn’t really think of anything more delightful.

 

The Hollywood Reporter

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 4 héttel később...

Csináltam egy újabb filmes montázst. Ezúttal a 80-as évek 100 legjobb horror filmjéről. Kicsit hosszúra sikeredett. Úgy fél óra. Mivel 18+-os videó ezért beágyazni nem tudom. De ITT A LINKJE.

Nyilván szokás szerint rettentő szubjektív lista. Van amelyiket csak a nosztalgia miatt tettem be, vagy azért mert régen a frászt hozta rám vagy mert annyira megnevettetett :) Van benne pár durva jelenet úgyhogy csak saját felelősségre :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valahogy kiestem a Jurassic filmek világából. A harmadik résznél, amit jó későn, talán egyetemi korszakom végén láttam, úgy éreztem, az első trilógia kifulladt. Az új filmekre e miatt nem is nagyon voltam kíváncsi. Akik úgy érezték annak idején, hogy Az elveszett világ Jurassic Park 2-vel kifulladt a széria és már a Jurassic Park 3 is nyögvenyelős volt, hogy most hogy állnak a Jurassic Word filmekhez?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Valahogy kiestem a Jurassic filmek világából. A harmadik résznél, amit jó későn, talán egyetemi korszakom végén láttam, úgy éreztem, az első trilógia kifulladt. Az új filmekre e miatt nem is nagyon voltam kíváncsi. Akik úgy érezték annak idején, hogy Az elveszett világ Jurassic Park 2-vel kifulladt a széria és már a Jurassic Park 3 is nyögvenyelős volt, hogy most hogy állnak a Jurassic Word filmekhez?

 Én pont így voltam vele. Nekem mérföldekkel jobban tetszik a Jurassic World és a második része(Fallen Kingdom) mint az eredeti második és harmadik rész. Nagyon jól vitték tovább a történetetet.

De az 1993-as Jurassic Park-ot nem verik meg nálam. Az a film iszonyú félelmetes volt, és még ma is elképesztő látvánnyal, na és Spielberg rendezésében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 04. 03. - 17:56, Bomarr írta:

Csináltam egy újabb filmes montázst. Ezúttal a 80-as évek 100 legjobb horror filmjéről. Kicsit hosszúra sikeredett. Úgy fél óra. Mivel 18+-os videó ezért beágyazni nem tudom. De ITT A LINKJE.

Nyilván szokás szerint rettentő szubjektív lista. Van amelyiket csak a nosztalgia miatt tettem be, vagy azért mert régen a frászt hozta rám vagy mert annyira megnevettetett :) Van benne pár durva jelenet úgyhogy csak saját felelősségre :D

 

Csak beletekertem, majd megnézem valamikor, de az nem semmi hogy te ezt mind megnézted.:D Ebben azért rendesen vannak zs-kategóriásak is. Különben én a nyolcvanas években voltam tinédzser és vhs-en mi is ilyeneket néztünk persze hangalámondással. Persze ennyit nem. Van amelyiknek a címére sem emlékszem. Lehet a ebben a videóban találok átfedést.

A két fő horror franchise amit néztünk az a Péntek 13 és a Halloween.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Frenkie írta:

Ebben azért rendesen vannak zs-kategóriásak is.

Hajjaj, van bőven :D A Péntek 13 nekem is nagy kedvencem volt. A listában három rész is szerepel. Meg egy Halloween epizód (az első csak azért nem mert az 70-es évekbeli).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kingsman... Előfizettem a Netflixre, és örültem, hogy fent van, de alig pár héttel később lekerült róla. Aztán előfizettem az HBO Maxra, hát nézem, fent van nem csak az első, hanem a második rész is. Jajj de jó, mondom. Erre pár hét után mindkettő lekerült. Eskü, sosem kattintok rá, ha ott lesz a Disney+-on is, amikor előfizetek rá, mert tuti onnan is lekerül pár hétre rá. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.