Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

2021. 09. 05. - 17:05, Bomarr írta:

A minap néztem a Hullazsákok című horror-antológiát, amelyben meglepő dologba futottam. Egyrészt az egyik rész főszerepét, a még viszonylag fiatalos Mark Hamill játssza. Egy baseball játékost alakít, aki egy balesetben elveszti az egyik szemét. Kap egy beültetést, de ezután mindenféle rémségeket lát. Kiderül hogy egy kivégzett gyilkos szemét ültették belé.

Nade az igazi meglepetés az volt amikor jött egy rövid, de bevállalós szexjelenet, ahol konkrétan látszódnak Hamill golyói...... erről inkább nem rakok be képet. De ő maga így fest a filmben:

6S5pyYk.png

Ez beteg. De jó értelemben. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van már Resident Evil: Welcome To Raccoon City előzetesünk. 

A CGI néhol gyenge, és a karakterek külleme sem éppen játékhű, de hangulatilag már ennyi alapján is közelebb érzem a játékokhoz (főleg a RE2 remake-hez), mint a "Kaptár" filmeket. A világot valószínűleg nem fogja megváltani, de azért remélem, hogy sikeres lesz annyira, hogy folytassák. 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No Time to Die

 

A napokban megnéztem a sokat tologatott új James Bond filmet, összességében egy jó élmény volt:

Spoiler

Ezzel a filmmel lezárult a Daniel Craig éra a James Bond-sorozatban, még azzal együtt is, hogy mindegyik jó filmre jutott egy kevésbé jól sikerült alkotás, még így is ez a legkoherensebb, leginkább összeszedett Bond korszak volt, amiben egy olyan új oldaláról ismerhettük meg a 007-est, ami egészen más perspektívából mutatta be a karaktert. Ez a speciális nézőpont kísérte végig ezt a filmet is, amin érezni lehetett Phoebe Waller-Bridge hatását is. Itt láthattuk az alternatív 007-est, amit már előre beharangoztak, hogy egy fekete nő lesz és elég nagy hullámokat vetett még a film megjelenése előtt. Ugye ő nem konkrétan magát Bondot cserélte le, hanem csak a kódszámát kapta meg, amit előre tudni is lehetett. A kettejük rivalizálása kezdetben kissé félelemmel töltött el, hogy nem e egy ilyen farokméregetésbe fog ez átmenni, amiben a "női Bond" mindent jobban csinál, de kellemesen meglepődtem azon, ahogy ezt a helyzetet kezelték. Azt a motívumot, amit végig érezni lehetett a DC filmekben, hogy ez egy érzelmesebb Bond és nem csak az az érzelemmentes, kimért, elegáns gyilkológép, akit a klasszikusabb JB filmekből ismerhettünk. Ezt itt jól egészítette ki az új 007-es karaktere, akiben sokkal inkább felfedezni véltem ezt a régivágású távolságtartóbb figurát, míg Daniel Craig egy sokoldalúbb karaktert kapott, ami kiemelte a tipikus James Bondok sorából. A csaj nem volt rossz, érdekes 007-es lehet belőle.

 

Ezzel együtt a filmet nagymértékben meghatározzák a klasszikus JB klisék, a történetvezetéssel, a főgonosszal, de itt ott sikerült azért újítaniuk is, még ha olyan egészen újszerű, egyedi élményt nem is érdemes várni tőle, mint mondjuk a Skyfall-tól. Vizuálisan, ahogy az ezt megelőző Bond filmek, úgy ez is egészen pazar, fantasztikus felvételek vannak benne. Számomra az abszolút kedvenc snitt egyértelműen az volt, mikor az egyik jelenetben azt a klasszikus intro elemet idézték meg, mikor egy pisztoly csövén keresztül látnánk Bondot oldalról, aztán egyszer csak megfordul és lő egyet, ami a filmek elején szokott lenni. Itt volt egy jelenet, ahol az egyik folyosó volt úgy megépítve, hogy távolról rálátva egy csőnek látszik és Daniel Craig oldalról befordult rajta, majd lelőtte az egyik rosszfiút, pont mint az film elején, de ez tökéletesen belesimult abba a szekvenciába, ahol ezt a filmben láthattuk. Az akciójelenetek is pazarul sikerültek, az az autós üldözés, ami a trailerben is van, elég hamar képernyőre kerül a film elején és láthatunk benne egy-két igazán szemetgyönyörködtető stuntot is. Azt azért érezni Daniel Craigen, hogy nem teszi bele magát az akciójelenetke úgy, mint ahogy mondjuk az első két Bond filmjében, de azért itt is rendben volt. Amit meg abban a ködös Norvég erődben csináltak, ahogy Bond levadássza a rosszarcokat, az valami hihetetlen atmoszféra teremtés volt Fukunaga részéről.

Ami még szintén nagyon tetszett, az Ana de Armas volt, aki ugyan keveset szerepelt a filmben, de annál emlékezetesebb volt. Kapcsolódva ahhoz, hogy Bond karakterének a mítoszát megdöntötték és emberközelibbé tették, az az volt, mikor az egyik jelenetben ott van Bond egy ügynök nővel és meg van róla győződve, hogy ez a nő szexelni akar vele. A klasszikus Bond filmekben ilyenkor rögtön minden nőnek összefut a nyál a bugyijában James láttán, de itt aztán kiderül, hogy csak a szmokingját akarja ráadni Bondra és szexuálisan semmit sem akar tőle, ami egy remek kis geg volt. 

 

A történet a végén számomra egyáltalán nem volt egyértelmű, hogy akkor a főgonosz pontosan mit is akart... mi volt a végső cél, pusztán eladni ezt a fegyvert, vagy valami más is volt a háttérben. A világuralmi tervei, meg az, hogy jobbá teszi a világot, nekem valahogy nem jött össze azzal, hogy most akkor csak bosszut akart álni a Spectre-n, meg szerezni egy zsák pénzt és ennyi? Az is baromi klisés volt, hogy a végén a nagy showdown úgy jött össze, hogy már senki sincs a bázison csak a Rami Malek (vele kapcsolatban azt sem értettem, miért engedte el a gyereket amikor úgy tűnt, hogy elmenekülnek), meg a Daniel Craig és akkor ketten kell elintézniük egymás között úgy, hogy természetesen Bond hősi halált halhasson a végén. Ezt meg lehetett volna oldani jobban is. Az valahol várható volt, hogy Daniel Craiget valahogy ki fogják írni a történetből a végén, legalábbis valamilyen lezárást kap, de ez, hogy láttuk meghalni Bondot egy nagyon erős pillanata volt a filmnek.

 

Összességében egyértelműen pozitívabb élmény volt, mint a Spectre, aminél sokkal kockázatvállalóbbak voltak a készítők és kapott ez az egész korszak és Daniel Craig is egy olyan lezárást, ami egyértelműen pontot tett ennek az érának a végére. Meghalt Bond, meghalt Leiter, meghalt Bloefeld és tényleg egy korszak lezárásának lehettünk tanúi, amely egy összefüggő, többször egymásra szorosan utaló filmeket hozott be a Bond kánonba. Megvoltak a Bond filmekre jellemző klisék is, de én élveztem ezt a filmet és kíváncsi vagyok mit kezdenek majd ezzel a franchise-al ezek után.

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, hogy megnézzem-e az új Bondot. Craig-et nem bírom Bondként. Az első három filmjénél még a történet valamennyire feledtette velem azt, hogy mennyire rossz Bondnak tartom. A negyediknél már nagyon elegem volt belőle.

Pár éve megnéztem az U.N.C.L.E. embereit, és abban a filmben a Henry Cavill alakította Napoleon Solo-ban több James Bond volt, mint amit Craig-ben véltem felfedezni 4 film alatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

34 perccel korábban, ati írta:

Eléggé kell hozzá mert vannak visszatérő szereplők, és a Graig filmek összefüggenek.

Amúgy miért akarod megnézni ha a Spectre eddig nem is érdekelt? :o

Szeretem a Bond filmeket, de a Spectre-ről anno elég sok rossz kritikát olvastam, így kimaradt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Donát írta:

Mennyire kell hozzá a Spectre? Azt még nem láttam, ha fontos, akkor megnézem a mozi előtt.

 

Nézd meg mindenképpen. Léa Seydoux karaktere elég fontos szerepet kap ebben a filmben is és ő a Spectre-ben tűnik fel először, meg a kapcsolatuk Bonddal is ott indul.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tehát az Uncharted-játékok előzményét elmesélő film két fő jellemzője az lesz a trailer tanúlsága szerint, hogy beleteszik a legjellegzetesebb jeleneteket a játékokból, ezzel megismételve őket (a történelem ismétli magát? - konkrétan a barlangos-hajós jelenetben még a bevilágítás is egy az egyben az A Thief's Endből van), és felülírják Sully és Nate találkozását? Okééééé... 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, Bomarr írta:

A film a játékokon alapul de nem a játékok világában játszódik. Nekem egyelőre okésnak tűnik. Ennél valahogy vizuálisan érdekesebbre számitottam, de egy esélyt kap tőlem.

Pont fordítva, nem a játékokat dolgozzák fel, de annak világában játszódik, a játékok története előtt, a fiatal Nathan Drake kalandjait meséli el. A Sony által kiadott hivatalos szinopszis:

"Based on one of the best-selling and most critically acclaimed video game series of all time, Uncharted tells the story of Nathan Drake and his first adventure with rival-turned-partner Victor “Sully” Sullivan. Starring Tom Holland as Nathan Drake and Mark Wahlberg as quick-witted, wise-cracking Sully, Uncharted will introduce audiences to how Nathan Drake becomes the treasure hunter as he unravels one of history’s greatest mysteries and treasures in an action-adventure epic that spans the globe."

Tom Holland pedig ezt mondta februárban:

"It's a prequel to the Naughty Dog game series, Uncharted."

 

Egy esélyt tőlem is kap, főleg, hogy a Netflixen is debütál. Ha csak annyira lesz szórakoztató, mint a Tomb Raider, akkor felőlem jöhet.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Marketing blabla vagy sem, ha ezzel reklámozzák a játékot, akkor ezt várom el, és ha ezt nem teljesítik, akkor ennek megfelelően fogom értékelni. A készítők többször is elmondták, hogy ez nem feldolgozás, hanem a játékok előzménye, vagyis nyitás lehet egy univerzumépítésre. Erre ezt kapjuk. Hát ez alapból csak az "egynek elment" kategóriára elég nálam, és ha Unchartedet akarok, akkor maradok a játéknál. Ezt meg egyszer megnézem, aztán el is felejtem, mint a Tomb Raidert vagy az Assassin's Creedet, amik ugyanúgy csak lemásolták a játékok emlékezetes jelenetét, melléhánytak valami történetszerűséget, aztán rásütötték pecséttel a játék címét. Pedig az ígéreteknek megfelelően akár olyasmit is csinálhattak volna, ami a játékok sztoriához is hozzáad. Tömören: ezt kenjék a hajukra. Engem nem érdekel egy film, amire rásütik, hogy Uncharted, aztán megnézhetem újra a játék legjobb jeleneteit. Akkor elindítom a játékot, és megnézem ott, az még sokadikra is élmény.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Állítólag jól elk*rták az Elk*rtuk című eposzt. :D Látta már innen valaki? 

Na ez az, amire k*rvára nem vagyok kiváncsi. :D

Még ha nagyjából tényszerű is lenne (amit nem hiszek), akkor is ritka gusztustalan az időzítése. Azt se tudom, kik szerepelnek benne, s bár biztos van az a pénz..., mégis, szerintem ebben benne lenni egy életre szóló bélyeg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.