Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Az utóbbi időben ezeket láttam. Ami közös az alábbi filmekben, hogy mindegyik 2020-ban lett bemutatva:

 

The Kid Detective

Ismeritek azokat a 80-as, 90-es évekbeli filmeket, ahol egy gyerek göngyölít fel különféle bűneseteket? Na ez a produkció kicsit tovább gondolja a régi idők családi filmjeit és felteszi a kérdést: mi lesz egy kis bűnüldöző zseniből miután felnő? A főszereplő régen gyerek-detektívként  a város szenzációja volt. Azóta viszont kiégett. Felnőttként csak piti ügyekkel keresik meg. Alig bírja eltartani magát. De egy nap beállít hozzá egy lány, aki megbizza élete első komoly ügyével: egy gyilkosság felgöngyölítésével.

Amolyan jóféle szatíra ez. Ügyesen keverték benne a könnyed hangulatot a drámával, úgy hogy közben egy-két poénnak is jutott hely. Vannak hibái, de jól szórakoztam rajta.

 

Nomadland

Sztori igazán nincs, inkább csak életképek egy középkorú asszonyról, aki a 2008-as válság idején mindent elveszít és egy lakókocsiban nyomorogva próbál megélni egyik napról a másikra. A következő hetekben valószínűleg sokat fogunk hallani erről a filmről, mert kapott egy rakás Golden Globe jelölést és valszeg az Oscar-gálán is esélyes lesz a legnagyobb díjakra. A film kétségkívül erős. A nyomort bemutató jelenetek roppant hatásosak, a főszerepet játszó Frances McDormand pedig mint minden filmjében, itt is nagyot alakít. Egy apró negatív megjegyzésem lenne: bár a film igy is elég nyomasztó tud lenni, úgy érzem nem mertek elég messzire menni. A szereplők a társadalom számkivetettjeiből állnak mégsincs sehol egy drogfüggő, vagy egy bűnöző aki tehetetlenségében kénytelen lopásból eltartani magát. Ebben a filmben szinte minden nyomorgó ember egy önjelölt filozófus. Sőt félutón az is kiderül, hogy a főszereplő családja igazából tehetős és élhetne a gazdag nővérénél ha nagyon akarna. Így a film üzenete a szegénységről nem igazán jön át annyira. De ez már csak apróság. A film így is jó.

 

Spontaneous

Egy gimis osztályban véletlenszerűen felrobbannak a diákok. Senki se tudja miért, de egyik pillanatról a másikra némelyikük apró húscafatokra esik szét. Bármilyen furán hangozzon ez egy romantikus vígjátéknak a sztorija. Mivel kiderül, hogy a gimiben bárki bármelyik pillanatban meghalhat egy srác úgy dönt hogy végre nem teketóriázik tovább és szerelmet vall a lánynak, aki mindig is tetszett neki. Az ilyen filmekre szokás azt mondani, hogy olyanok mint egy hullámvasút. Hol egy bájos tinédzser film, hol brutális, hol meg olyan mint egy katasztrófa-film, ahol a kormány próbál rájönni, hogy a gyerekek miért robbannak maguktól fel. Tetszett hogy sose tudni hogy épp hova tart a történet. Ez elég is volt ahhoz, hogy végig lekössön.

 

Freaky

Úgy kezdődik mint bármelyik sorozatgyilkosos film: egy eszelős öli a tinédszereket. De a megszokott felálláson csavartak egy kicsit: egy elátkozott tör miatt az öldöklő testet cserél az egyik áldozatával. Ezért az egyik gimis kislány egy pszichopata bőrében ébred.

Az elgondolás okos volt, de a megvalósítás már csak okés. Egy vígjáték, ami egynek elmegy. Láttam már jobbat is, de egy nézés erejéig lekötött.

 

Bloody Hell

És én még azt hittem, hogy a „Spontaneous” sikerült vadra. Először bűnügyi-akciófilmnek indul a Bloody Hell. Egy fickó lemészárol egy rakás bankrablót. Aztán ül pár évet a snitten. A sztori innentől viszont egyre furább lesz: amikor kijön már meg van hasadva a személyisége. Elmenekül Finnországba, ahol viszont egy nap arra ébred, hogy egy pincében láncra kötve lóg a plafonról és levágták az egyik lábát.

Az a fajta film, ami akár még kultfilm is lehet idővel. Pergős, merész, szórakoztató. Nekem bejött.

 

Possessor

Elvont rétegfilm, amit nem mernék másoknak ajánlani, mert valszeg kevés embernek jönnek be az ilyen jellegű filmek, de nekem tetszett. A sztori egy titkos szervezetről szól, akik egy spéci eljárással megtudják szállni az emberek testét. A technológia segítségével pedig bérgyilkosságokat követnek el.

Ebből az alapötletből lehetett volna akár akció, vagy valami jóféle thriller is, helyett egy néha egészen brutális képekkel operáló lélektani dráma lett. A rendező David Cronenberg fia. És ez esetben az alma nem esett messze a fájától. Tisztára olyan ez a film mint a korai Cronenberg művek. Bizarr, felkavaró és roppant hatásos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Amit még meg akarok és szintén 2020-as:

Szerintem nem fogod megbánni. Ha szereted a B-filmes marhulásokat akkor a Psycho Goreman-t is csípni fogod. Jó kis állatság. Pláne azok a részek ahol a szörny alapsztoriját mutatják be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Bomarr írta:

Szerintem nem fogod megbánni. Ha szereted a B-filmes marhulásokat akkor a Psycho Goreman-t imádni fogod. Jó kis állatság. Pláne azok a részek ahol a szörny alapsztoriját mutatják be.

 

Az ilyeneket nagyon imádom, pont ezért néztem ki magamnak :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a Freaky épp tegnap délelőtt volt meg. Nekem is bejött valamennyire.

Azt a Bloody Hell-t lehet hogy meglesem majd.

A pszichó górmanusos trélerét meglestem néhány napja. Utána arra jutottam hogy ama muvit is letudom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még két éve összevágtam egy videót a különféle középkori filmes csatákból. Most elkészítettem életem második videóját :) A 2015-ös év néhány remek filmjéből csináltam egy kis videós montázst. Nem az volt a cél hogy az összes szuper film bele kerüljön 2015-ből mert akkor valszeg vagy fél órás lett volna a videó. Inkább csak szemezgettem a legjobbakból. A zene ami alatta megy, az egyik legtöbbet használt trailer zene, a Sunshine című film zenéje.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 2 héttel később...

A Netflix megszerezte a Knives Out jogait, 450 millió dollárral nyertek az Apple és az Amazon előtt. Rian Johnson filmje sikeres lett, most pedig érkezik nem csak a folytatás, de annak is lesz egy folytatása, így kvázi kapunk egy antológia-trilógiát. Rian már elkészült a Knives Out 2. részének forgatókönyvével, Daniel Craig már tűkön ülve várja a forgatás kezdetét, amely Június 28. -án kezdődik el Görögországban. Elvileg már a KO 3. részét is megírta Johnson. Mindenesetre úgy néz ki, hogy jövőre érkezik Blank következő kalandja, aztán valamikor 23/24 körül a 3. felvonás is megérkezik.

 

Talán mégis csak összejöhet a '27 -re a Rian-trilógia első felvonása? :clap2:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem a Monster Hunter filmet, egész jól el voltam vele, mondjuk az alapanyagot nem kifejezetten ismerem lehet azért működött nálam. A mostani blockbuster hiányos időszakot tekintve meg kifejezetten jó. Nézném a folytatást meg nem is, a film in medias res kezdése után egész jól építkezik, megfelelő ütemben, egészen a 3. nagyobb szörny megjelenéséig onnantól kicsit összecsapottnak éreztem az egészet, egy fél óra még ráfért volna a filmre, hogy a végjáték jobban fel legyen vezetve ezáltal szerintem azt az egysíkúságot is megtörhették volna amit a végén éreztem, hogy OK megint kinyírnak egy szörnyet... és ezt még megfejelik egy cliffhangeres negyedik megjelenésével és harcával közvetlenül a 3. nyakába. Ez az amiért nem lennék kíváncsi egy esetleges folytatásra, ha az is csak arról szólna, hogy egymás után nyírogatják ki a szörnyeket hasonlóan gyenge indokokkal akkor inkább kösz nem. Annyit azért tudni vélek a játékról, hogy ott kb. ez a játékmenet, de épp ezért (is) van, hogy nem lehet bizonyos műveket más műfajra egy az egyben átültetni.

A film amúgy egy egyszeri megtekintést bőven megér, úgyhogy csak ajánlani tudom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mortal Kombat (2021)

 

mortal_kombat_2021_screenshot_2021042316

 

Lehetett volna jobb is, de nekem összességében tetszett. Péntek óta háromszor láttam. Inkább rajongóknak, mint átlagnézőknek szóló film. A rengeteg apróság és easter egg sokat ad hozzá. A sztori egyfajta felvezetésnek/előzménynek hat a nagyszabásúbb események előtt. Látvány terén az alacsonyabb költségvetés érezteti hatását, de ennek ellenére bőven rendben van. Kellett a pénz a művérre. :D Brutalitás terén betartották az ígéretüket, ami jobban kifejezi az MK esszenciáját, mint a régi ('95-ös és '97-es) filmek. A kivégzések, a jellegzetes mozdulatok/képességek és egysorosok hozzák az elvártat. Karakterek terén egyértelműen Kano a legkimagaslóbb és érdekesebb, míg a főszereplőnek beharangozott Cole Young meglehetősen középszerű. Nem érzem gondnak, hogy számos fontos karakter viszonylag rövid szerep után halt meg, mert ahogy utaltak rá, itt "a halál csak egy újabb kapu". Biztos viszont látjuk még az adott szereplőket. Már ha lesz folytatás, amiben én bízom. Az MK lore-ben sok a lehetőség, jó lenne, ha nem csak egy egyfilmes próbálkozás sülne ki ebből a projektből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.