Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Ha már értékelések, próbálok már nagyon régóta igazán ütős és jó horrort keresni, de sajnos nemigen sikerül. Drámák, thrillerek, misztikus filmek és horrorvígjátékok közül találtam már csomó jót, de rendes horrort csak nagyon keveset. :( Így aztán pozitív sajnos nem tudok lenni, de le tudok írni pár nemrég szerzett tapasztalatot.

 

Sokáig szemeztem vele, de őszintén szólva tartottam a csalódástól, így nem néztem meg a Ragyogást. Amikor kijött a folytatás, pláne Ewannel, akkor azt mindenképp meg akartam nézni, így pótoltam a nagy hiányosságot, így letudtam az első részt. Hát... Tudom, hogy nagy klasszikus meg minden, de nekem nem sokat nyújtott.

Volt benne pár feszültebb jelenet, illetve Nicholson alakítása zseniális, de így is bántóan középszerű. Shelley Duvall szerintem borzasztó ripacs volt ebben, szinte minősíthetetlen az alakítása, de a gyerek is elég irritáló volt. Az őrületet remekül hozta Jack, viszont a megőrülés folyamata nekem elnagyolt volt. Bár a látottak alapján sokkal inkább hajlok arra, hogy a pasas eleve őrült volt, erre a hotel csak ráerősített, ott teljesedett ki  téboly, csak így meg nem sok izgalom és érdekesség volt az egész sztoriban.

A folytatás ellenben nekem kifejezetten tetszett. Sokaknál kiverheti a biztosítékot, hogy elég bizarr irányba vitte el az első rész misztikusabb zöngéit. Lényegében már teljesen erre a vonalra épül, de több szempontból is lerántva a földre ezt a motívumot. Ellenben nekem pont tetszett ez a fajta bátorság, szerintem kellett is ez a frissebb hozzáállás, mert amúgy nem sok újat lehetett volna mutatni, csak egy újabb bőrt lehúzni az eredeti koncepcióról. Így volt új mondanivaló és egy érdekesebb történet. A színészi alakítások közt noha nem volt olyan kiemelkedő senki, de sokkal kiegyensúlyozottabb volt a film e téren.

 

A Mindig az ördöggel is jó nagy pofára esés volt. Igencsak illusztrisnak mondható szereplőgárda, akik jól is teljesítettek, amiből aztán az agyatlan öldöklésen kívül nem hoztak ki kb. semmit. Értem én, hogy az emberi gonoszság sokszínűségét, mindenhol és mindenkiben megjelenését mutatja be a film, de őszintén, most ebben mégis mi olyan nagy felfedezés, mi ebben az érdekes? Az elbeszélésben érdekes, ahogy több szálon fut a sztori, amik bizonyos pontokon találkoznak, szétválnak, majd végül minden összeér, de ez önmagában igencsak kevés.

Nem tudom, lehet velem van a baj, de a Ház, amit Jack épített c. filmmel is hasonló volt a bajom. Ez egy sokkal művészibb megközelítés, itt masszívabb szimbólumrendszerrel találkozunk, de végtére itt is azt látjuk, hogy egy pszichopata állat halomra gyilkol mindenkit. Persze mondhatjuk, hogy a horror erről szól, de azért egyrészt egy jó horror ennél sokkal több kéne legyen, mert ezt bmilyen tucatalkotás tudja. Másrészt pedig sok más horror legalább izgalmasan és félelmetesen tálalja mindezt.

 

Néztem még a Meghívást, ezt nem akarom bő lére ereszteni, mert szerintem kevesen ismerik itt, így nem sok értelme van róla beszélni. Meg nem is ér annyit az egész. Ez a film egy hatalmas nagy blöff, nem szól semmiről, ráadásul tele van logikai hibákkal és irritáló karakterekkel.

Volt még egy Veronica, ez egy spanyol horror, erről se írnék sokat. Ez legalább nagyjából hozta az elvárható szintet. Nem egy nagy megfejtés, nincs benne semmi egyedi vagy meglepő, aki ilyen tematikájú filmből látott már párat, az akár látatlanul is fel tudná vázolni a forgatókönyvet. Szóval nem vállaltak nagyot, de azt stabilan és jó szinten hozták. Aki nem vágyik innovációra, de egy jó "démonos megszállós" filmet keres, annak bátran ajánlom. Vagy ha vki még csak most ismerkedik a műfajjal, neki is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, pb69 írta:

Sokáig szemeztem vele, de őszintén szólva tartottam a csalódástól, így nem néztem meg a Ragyogást. Amikor kijött a folytatás, pláne Ewannel, akkor azt mindenképp meg akartam nézni, így pótoltam a nagy hiányosságot, így letudtam az első részt. Hát... Tudom, hogy nagy klasszikus meg minden, de nekem nem sokat nyújtott.

 Valamikor a nyolcvanas évek derekán olvastam könyvben. Imádtam Stephen King könyveit tinédzserkoromban. Utána láttam a filmet. A könyv sokkal jobb, sokkal jobban kibontja Jack Torrance megörülésének folyamatát. A film nekem sem jött be, főleg a könyv után, de Nicholson tényleg zseni a filmben.

 

11 perccel korábban, pb69 írta:

A Mindig az ördöggel is jó nagy pofára esés volt. Igencsak illusztrisnak mondható szereplőgárda, akik jól is teljesítettek, amiből aztán az agyatlan öldöklésen kívül nem hoztak ki kb. semmit. Értem én, hogy az emberi gonoszság sokszínűségét, mindenhol és mindenkiben megjelenését mutatja be a film, de őszintén, most ebben mégis mi olyan nagy felfedezés, mi ebben az érdekes? Az elbeszélésben érdekes, ahogy több szálon fut a sztori, amik bizonyos pontokon találkoznak, szétválnak, majd végül minden összeér, de ez önmagában igencsak kevés.

 

Ezt tegnap szedtem le, mert olvastam egy kritikát róla, amiben az állt hogy Pattinson és Holland kitünően alakítanak benne és hogy az emberi métely legaljára is lemegyünk, egy borzasztóan egyszerü közösségben valahol az isten háta mögötti USA-ban.

Kiváncsi leszek hogy tetszeni fog-e.

 

14 perccel korábban, pb69 írta:

Nem tudom, lehet velem van a baj, de a Ház, amit Jack épített c. filmmel is hasonló volt a bajom. Ez egy sokkal művészibb megközelítés, itt masszívabb szimbólumrendszerrel találkozunk, de végtére itt is azt látjuk, hogy egy pszichopata állat halomra gyilkol mindenkit. Persze mondhatjuk, hogy a horror erről szól, de azért egyrészt egy jó horror ennél sokkal több kéne legyen, mert ezt bmilyen tucatalkotás tudja. Másrészt pedig sok más horror legalább izgalmasan és félelmetesen tálalja mindezt.

 

Ezt már másfél éve leszedtem, de még nem bírtam rá magam hogy megnézzem, mert állítólag iszonyú kegyetlen és brutális. Igazából Matt Dillon miatt nézném meg, még nem láttam ilyen szerepben. Nekem az ilyen filmekhez(pl Mártírok) nagyon egy laza jókedvü hangulat kell, mert ezen filmek végére eléggé lehangolódom. Érdekes mert a viráglelkem miatt a hátam közepére nem kivánom, hogy megnézzem őket, de van bennem egy perverz kiváncsiság is.

Na majd egyszer rászánom magam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Frenkie írta:

Pattinson és Holland kitünően alakítanak benne

Igen, ők valóban szép teljesítményt tesznek le az asztalra, de a többi színész sem okoz csalódást. Érdekes egyébként, hogy ebben az egy filmben "jelen van" Pókember, Batman, a tél katonája, Az (bohóc), egy Terminátor és Alice Csodaországból is. :D 

8 perccel korábban, Frenkie írta:

az emberi métely legaljára is lemegyünk, egy borzasztóan egyszerü közösségben valahol az isten háta mögötti USA-ban.

Ja, ez mind igaz. A vallás is központi szerepet játszik a filmben.

8 perccel korábban, Frenkie írta:

állítólag iszonyú kegyetlen és brutális

Ez nézőpont kérdése, de szerintem semmi extra. Erősen túl voltak lihegve azok a balhék, amik a fogadtatása körül pörögtek. Nyilván nem egy könnyed matiné, de aki horrorokhoz szokott, annak semmi kirívó nem lesz benne. Egyetlen jelenet van, ami talán kivétel lehet, de az is "csak" a jellege miatt, egyébként abban sincs semmi extra.

10 perccel korábban, Frenkie írta:

Matt Dillon miatt nézném meg

Ő zseniális benne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Valamikor a nyolcvanas évek derekán olvastam könyvben. Imádtam Stephen King könyveit tinédzserkoromban. Utána láttam a filmet. A könyv sokkal jobb, sokkal jobban kibontja Jack Torrance megörülésének folyamatát. A film nekem sem jött be, főleg a könyv után, de Nicholson tényleg zseni a filmben.

Pont így vagyok a Ragyogással én is. :) Egyébként ez a műfaj, a thriller, még elmegy filmen, de igazából könyvben jó, ahol az olvasó pont annyira éli bele magát a félelembe, amennyire a lelki egyensúlya még engedi. S pont ez a film jó példa arra, hogy ami borzongató könyvben olvasva, az valahogy kicsit gagyinak tűnik a filmen, vagy már túl ijesztő, nehéz eltalálni a jó arányokat.

 

De a horrort nem szeretem, mert nekem már túl sok az erőszakból, a vérből, a brutalitásból, és mert a legtöbb horrorfilm ezekre épít és nem a félelemre. Bevallom, nem sok horrort láttam eddig, de ezek közül egy volt az, ami tetszett, és az A Kör volt, ami 2002-ben készült. Na az után egy ideig rossz érzésem volt, amikor betettem a lejátszóba bármilyen videókazettát. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, pb69 írta:

Egyetlen jelenet van, ami talán kivétel lehet, de az is "csak" a jellege miatt, egyébként abban sincs semmi extra.

 

Melyik jelenetre gondolsz?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Pildi írta:

De a horrort nem szeretem, mert nekem már túl sok az erőszakból, a vérből, a brutalitásból, és mert a legtöbb horrorfilm ezekre épít és nem a félelemre.

Na ezzel én is maximálisan egyet tudok érteni. Kéne valami külön műfaji megnevezés a félelmetes, ijesztő filmekre, illetve a trancsírozós, brutális alkotásokra, mert most mindent "horrornak" címkéznek, aztán rendszeresen megszívom ezekkel. Eleve csomószor inkább krimi, dráma vagy thriller, amire rásütik a bélyeget, de ami horror is, sokszor csak azért az, mert van benne épp pár explicitebb jelenet. De engem nem a belek és a vér érdekel, hanem a dermesztő hangulat, a félelem, és az ebből fakadó lelki nyomás.

9 perccel korábban, Rog írta:

Melyik jelenetre gondolsz?

Spoiler

Amikor a gyerekeket éri utol a vég.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

39 perccel korábban, pb69 írta:

 

  Spoiler elrejtése

Amikor a gyerekeket éri utol a vég.

 

 

 

Megkockáztatom hogy az a muvi legbetegebb része. Plusz még az az etetni próbálós szösszenet is ott van még a tetejébe. Ajaj.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, pb69 írta:

Na ezzel én is maximálisan egyet tudok érteni. Kéne valami külön műfaji megnevezés a félelmetes, ijesztő filmekre, illetve a trancsírozós, brutális alkotásokra, mert most mindent "horrornak" címkéznek, aztán rendszeresen megszívom ezekkel.

Vannak műfajok és szubzsánerek vagyis alműfajok. A nagy műfajok sosem túl specifikusak és rengeteg mindent magukba foglalnak. Egy akció-film is lehet vérkomoly, meg blődli, az is lehet hogy faltól falig lőnek benne de az is, hogy csak két három akció-jelenet van az egészben. A horrornál dettó ez a helyzet. Ezeknek a nagy műfajoknak rengeteg alműfaja van. A horronál ide tartozik például a zombifilmek, horror-vígjátékok, gore filmek, slasherek, gótikus horrorok, trash horrorok, kannibál filmek, exploitation filmek, pszichológiai horrorok, tinihorrorok stb. 

A szétválasztás tehát megvan, csak ha az embernek nagyon specifikus az izlése akkor érdemes utánanézni, hogy az adott film a fő műfajon belül melyik szubzsánerhez tartozik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Bomarr írta:

A szétválasztás tehát megvan, csak ha az embernek nagyon specifikus az izlése akkor érdemes utánanézni, hogy az adott film a fő műfajon belül melyik szubzsánerhez tartozik.

Az oké, de akkor az általam említett kategória melyik szubzsánert jelöli? :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attól is függ, hogy nálad mi számít félelmetesnek. Azok alapján amit fentebb irtál valszeg a pszichológiai horrorok fedik le legjobban az izlésedet, de ha leirsz 5-6 horrort amik kifejezetten tetszettek akkor könnyebb belőni.

Ami a Ragyogást illeti: én speciel nagyon szeretem az eredeti filmet. Jobban mint a könyvet. A folytatás oké volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, pb69 írta:

Na ezzel én is maximálisan egyet tudok érteni. Kéne valami külön műfaji megnevezés a félelmetes, ijesztő filmekre, illetve a trancsírozós, brutális alkotásokra, mert most mindent "horrornak" címkéznek, aztán rendszeresen megszívom ezekkel. Eleve csomószor inkább krimi, dráma vagy thriller, amire rásütik a bélyeget, de ami horror is, sokszor csak azért az, mert van benne épp pár explicitebb jelenet. De engem nem a belek és a vér érdekel, hanem a dermesztő hangulat, a félelem, és az ebből fakadó lelki nyomás.

 

Akkor ezek szerint engem is legfeljebb csak a pszichológiai horror, mint alműfaj érdekel, ez világos. De az igazság az, hogy ez is csak a még nézhető kategória, mert annyira nem keresem ezeket a filmeket. A kört is más kedvéért néztem meg, elég is volt belőle egy ebből a műfajból egy ideig, akkor azt mondtam, hogy 10 évig, ami már letelt, szóval ha ismertek jó pszichológiai horrort, akkor ne habozzatok megosztani a nevét. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Azok alapján amit fentebb irtál valszeg a pszichológiai horrorok fedik le legjobban az izlésedet, de ha leirsz 5-6 horrort amik kifejezetten tetszettek akkor könnyebb belőni.

Elképzelhető, bár nem tudom mennyire lehet tévút ez a pszichológiai horror vonal. Kifejezetten kedvelek jó pár japán horrorfilmet (pl. az eredeti Ju-On filmek, de az első The Grudge remake még szintén tetszett, A szem, de a Kör is bejött, bár azon annyira nem paráztam), szerettem a Vaksötétet, egész jó volt az Az is. De pl. a Babadookot, The Witch-et vagy It Follows-t kifejezetten gyenge eresztésnek látom, ahogyan a Fehér éjszakákat is vagy A Láthatatlan embert is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem sosem volt gyomrom horrorfilmet nézni. Láttam eddig közel 500 filmet életemben, sci-fitől kezdve a vígjátékon, filmdrámán át a történelmi filmig mindent, de a horrorra sose tudtam rávenni magam. :D Habár az Alien- meg a Predator-filmeket előszeretettel sorolják horror kategóriába. 

Mondjuk szeretem a félelmetes, izgalmas dolgokat, a Scooby-Doo-t ezért is imádom mind a mai napig egészen gyerekkorom óta. Habár felnőtt fejjel már nem annyira ijesztő, mint gyerekként... Viszont ezektől a kaszabolós, kibelezős filmektől a hideg kiráz. :D 

Egyébként elhatároztam, hogy pár klasszikust Halloween alkalmából megnézek - Rémálom az Elm utcában, Ómen, Péntek 13, Freddy vs. Jason, Halloween. Ezeket szerintetek beveszik majd a gyomrom? :D Vagy milyen horrorfilmeket tudnátok ajánlani, amelyek nem arra építenek, hogy hogyan nyúznak meg, beleznek ki meg kaszabolnak le valakit, hanem az izgalom és a félelem van előtérben?

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor én itt ritka madár vagyok. Nekem jószerivel bármi jöhet ami horror. Egyedül azt nem szeretem, amikor a film célja a megbotránkoztatás meg amikor elejétől végéig más se történik minthogy kinoznak valakit (ilyenek is vannak). Meg ezeket az újkori szellem filmeket eléggé unalmasnak tartom.

Na de akkor akkor ahogy igértem: pár film, amit mostanában láttam. 

 

Köntörfalak (2010) - Régi közhely hogy egy jó filmhez nem kell több pár helyszinnél, néhány remek színésznél -és most a jön lényeg- egy bivalyerős forgatókönyvnél. Szerencsére most már mi magyarok is elmondhatjuk, hogy van egy remek kamaradrámánk, ami úgy játszik az ember érzelmeivel, hogy közben ehhez nem kellett semmiféle bikflangos filmes húzás a jó sztorin túl. A történet egy randival kezdődik, aminek a végén a férfi felmegy a nő lakására. Kellemes kis romantikus filmnek indul, de aztán ahogy haladunk előre jön pár fordulat. Ennél többet inkább nem is mondok. Aki szereti a párbeszéd fókuszú filmeket annak ez szerintem kellemes kikapcsolódás már csak azért is mert nincs túlhúzva: az egész össz-vissza 80 perc.

 

Két félidő a pokolban (1961) - Mivel Fábri Zoltán a kedvenc magyar rendezőm ezért nem is egészen értem miért húztam eddig ennek a filmnek a bepótolását. Mindenesetre nem okozott csalódást. A II. világháború idején egy német fogolytáborban játszódik a történet, ahol azokat a hazánkbélieket tartják akik nem voltak kibékülve a rendszerrel. Egyszer csak jön az ötlet hogy foci mérkőzést kéne vívjanak a németekkel, ezzel is szórakoztatva valami náci főmuftit. Fábri filmjeiben az a jó, hogy mindegyikből süt a profizmus. Itt ugyan a lövések van hogy nem hagynak golyónyomot de ez inkább a korabeli filmkészités sajátja. Akkor még nem voltak akkora hivei a naturalizmusnak. A szinészgárda valóságos hazai sztárparádé: Sinkovits, Garas Dezső, Márkus László. Mind-mind remekek. A játékidejét tekintve ugyan elég emberes darab, de nekem hamar elrepült az a bő két óra.

 

The Outpost (2020) - Ott figyeltem fel először erre a filmre, amikor az amerikai katonák azt mondták, hogy ez a film adja vissza talán a leghívebben az afganisztáni háború hangulatát. Maga a film egy konkrét megtörtént ütközetet a kamdeshi csatát dolgozza fel, ahol az amerikaiaknak egy "védhetetlen" támaszpontot kellett megvédeniük a támadóktól. A film első fele az alapozással telik. Amellett hogy nyilván remekül visszaadja a valódi katonai táborok hangulatát, itt még azért még nem voltam elájulva az Outpost-tól, de aztán ahogy elindul a csata az valami brutál jó lett. Ez egy nagybetűs háborús film. Ahogy az ilyen filmeknél lenni szokott a végén látjuk, hogy azok, akiket a szinészek megformáltak hogy néznek ki a valóságban. Meglepően jó volt a casting. Ugyan a kevés mozipremier miatt nem akkora szó, de az idei filmtermésből egyértelműen ez az egyik legjobb.

 

Újjászületés (2014) - Annyira bizarr ez a film, hogy még most se vagyok biztos benne hogy miként állok hozzá. A történet az hogy egy amerikai srác nekivág a nagyvilágnak és meg sem áll Olaszországig. Egy dél-olasz városkában aztán szerelmes lesz. De a kiszemelt lány néha szörnyeteggé válik. A leírás ellenére se nem horror, se nem vígjáték. Inkább egy szürreális romantikus film, amiben néha felbukkan egy-két durva jelenet. De van annyira megkapó, hogy hetekkel azután is eszembe jutott, hogy már láttam. 

 

Párizs császára (2018) - A franciáknak ez már a sokadik filmjük a világ első magándetektívjéről, Vidocq-ról. Ebbe most aztán belepumpáltak pár millió eurót, mert látvány az van dögivel. De összességében így is elég közepes alkotás lett. Pedig a főszerepet játszó Vincent Casselt kifejezetten bírom.

 

Szolgálatkészség (2012) - Ha nem lehetne biztosan tudni, hogy ez egy megtörtént esetet dolgoz fel el se hinné az ember. Egy férfi rendőrnek kiadva magát felhivott egy gyorséttermet és azt állította, hogy az egyik alkalmazott lop. A kérdéses dolgozót el is kezdték kifaggatni. Eddig még nem is annyira hihetetlen a dolog. Csakhogy a telefonáló férfi egyre bizarabb kérésekkel állt elő. Kérte hogy vetkőztessék le a bűnöst... és ez még nem is a legfurább volt azok közül amiket kért. Fél nap eltelt mire végre leesett az alkalmazottaknak, hogy a bolondját járatják velük. Az esetből később komoly perek lettek. Maga a film azt dolgozza fel, hogy miként lehetséges, hogy átlagemberek ennyire meghajoljanak egy idegen akaratának. Furcsa, de érdekes film.

 

Daliás idők (1983) - Ez az animációs film a Toldi-trilógiát dolgozza fel. Megvannak a maga bajai: például a pénzhiány miatt elég sok a kimerevített kép. De még így is megfogott. Igazából meg is lepett mennyire magával ragadott a történet. Főleg a befejezés, ahol Toldi Miklós már egy kivénhedt katona. Már túlélte a saját legendáját és már fölöslegessé vált, hisz a puskapor használata elkezdett terjedni Európa-szerte. Többé nincs szükség hős vitézekre, elég néhány ágyú is. Van valami nagyon szép és szomorú a fináléban. Imádtam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Ha jól láttam a No Time Do Die Bond filmet 2021-re halasztották?

Igen, jövő áprilisban jöhet.

 

Még egy rossz hír, bár ebben az évben ez már-már megszokott: jövőhéten Amerikában és Angliában bezárnak újra a mozik. Persze nem mind, de utóbbinál a Cinemaworld (a legnagyobb mozihálózattal operálnak) és előbbinél a Regal Cinemas zárja be a kapuit.

Azaz Amerikában 543, Angliában 128 mozi fog bezárni.

Sőt, a Cinemaworld 1,6 milliárdot veszített az elmúlt fél évben, továbbá több, mint 5000 dolgozó állása van veszélyben. Azért ez durva. :(

 

A fő ok egyszerű: Mivel a Bond csúszik jövőre, így jobbnak látják bezárni a mozikat, bízva a javulásban.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma megnéztem egyik kedvenc filmemet, a Legenda vagyokot. Pont aktuális film...

Nem találok rá szavakat: szomorú, nyomasztó, zseniális, elgondolkodtató, félelmetes, izgalmas... Will Smith pedig piszok jól alakít. 

Különben most az alternatív befejezéssel néztem meg. Eléggé fura volt így, sose láttam még így. Nem mondom, hogy rossz volt, de az eredeti befejezés sokkal nagyobb hatást gyakorolt rám. 

Ja, meg valami bővített verzió is lehetett egyben, mert volt pár jelenet, amelyre határozottan emlékeztem, hogy nincs benne a filmben. 

 

Érdekes, hogy a regényt is elolvastam, de az valahogy nem volt ennyire jó. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Igen, jövő áprilisban jöhet.

 

Még egy rossz hír, bár ebben az évben ez már-már megszokott: jövőhéten Amerikában és Angliában bezárnak újra a mozik. Persze nem mind, de utóbbinál a Cinemaworld (a legnagyobb mozihálózattal operálnak) és előbbinél a Regal Cinemas zárja be a kapuit.

Azaz Amerikában 543, Angliában 128 mozi fog bezárni.

Sőt, a Cinemaworld 1,6 milliárdot veszített az elmúlt fél évben, továbbá több, mint 5000 dolgozó állása van veszélyben. Azért ez durva. :(

 

A fő ok egyszerű: Mivel a Bond csúszik jövőre, így jobbnak látják bezárni a mozikat, bízva a javulásban.

Ezek szerint esélyes lehet, hogy a Wonder Woman 1984 újra el lesz halasztva 2020. decemberéről mondjuk 2021-re?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Ezek szerint esélyes lehet, hogy a Wonder Woman 1984 újra el lesz halasztva 2020. decemberéről mondjuk 2021-re?

 

A lakásomat rá merem tenni hogy igen. Ahogy tavasz óta írom, ebben az évben pénzügyi öngyilkosság bármilyen blockbustert bemutatni. Eddig be is jött a Tenet kivételével, de azon látni is hogy nagyon nem az a bevétel jött amit vártak.

Az emberek ebben a bizonytalan időkben nem igazán járnak moziba, illetve ha jól tudom maszkban kell végigülni a filmeket, illetve minden 3. széken ülhetnek a nézők.

Ez azért nem olyan élmény mint ahogy a vírus elött volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Ezek szerint esélyes lehet, hogy a Wonder Woman 1984 újra el lesz halasztva 2020. decemberéről mondjuk 2021-re?

1000%, ugyanis:

 

A Dűne ellett halasztva, az új időpont: 2021. október 1. Ez egybevág a The Batman premierdátumával, szóval nagy az esély rá, hogy az a film is elmozdul.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 órával ezelőtt, Frenkie írta:

 

A lakásomat rá merem tenni hogy igen. Ahogy tavasz óta írom, ebben az évben pénzügyi öngyilkosság bármilyen blockbustert bemutatni. Eddig be is jött a Tenet kivételével, de azon látni is hogy nagyon nem az a bevétel jött amit vártak.

Az emberek ebben a bizonytalan időkben nem igazán járnak moziba, illetve ha jól tudom maszkban kell végigülni a filmeket, illetve minden 3. széken ülhetnek a nézők.

Ez azért nem olyan élmény mint ahogy a vírus elött volt.

Ebben igazad van. Kíváncsi lettem volna a Mulanra és az Új mutánsokra is, de ha lehet, inkább most nem megyek moziba. Könyvtárba is szeretek járni, de igyekszek ott is kevesebb időt tölteni. Szerintem örülnék is az új Wonder Woman halasztásának, mert nem szívesen nézném maszkban.

19 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

1000%, ugyanis:

 

A Dűne ellett halasztva, az új időpont: 2021. október 1. Ez egybevág a The Batman premierdátumával, szóval nagy az esély rá, hogy az a film is elmozdul.

Szóval a Dűne is el lett halasztva. Ez abból a szempontból jó, hogy nem kell kapkodnom a könyv elolvasásával.  Mellette még rengeteg olvasnivalóm van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 minutes ago, Darth Revan9 said:

Ebben igazad van. Kíváncsi lettem volna a Mulanra és az Új mutánsokra is, de ha lehet, inkább most nem megyek moziba. Könyvtárba is szeretek járni, de igyekszek ott is kevesebb időt tölteni. Szerintem örülnék is az új Wonder Woman halasztásának, mert nem szívesen nézném maszkban.

Nekem sikerült még a "nemmaszkos" időszakban megnéznem mindkét filmet moziban. Egyiktől sem voltam elájulva, sőt kifejezetten gyengének éreztem őket. Persze ettől függetlenül neked még tetszhetnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínűleg ezzel teljesen egyedül vagyok, de én nem bánom ezeket a tologatásokat. Eddig azoknak a filmeknek a listája amiket meg szeretnék nézni mindig egyre nagyobbra és nagyobbra nőtt még úgy is hogy azért viszonylag sokat szoktam filmezni. Most először ez a lista elkezdett apadni. Még hat-hét évnyi koronavírus és talán be is tudnám magam hozni :D :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.