Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

2 órával ezelőtt, MissKarrde írta:

Nolan nagyon jó filmkészítő, de... Vannak még mások is, akik remekül tudnak szórakoztatni a moziban, és szerintem Nolan nem magaslik ki a mezőnyből olyan mértékben, amilyen a híre. Én is szeretem a filmjeit és megnézem őket moziban, mert látványosak és szórakoztatóak. De több filmje is van, amit csak egyszer láttam, mert annyi elég volt. Ilyen pl. a Dunkirk, a mozis nézés óta nem tudtam rávenni magam, hogy újra megnézzem. Ellenben a The Prestige-t többször megnéztem, nagyon jól sikerült film. És a Batman-filmeket is szeretem. Szóval jah, Nolant illetően nagyrészt Dzséjttel vagyok egy hullámhosszon. 

Nolantól mindig van egy alap szint, amit elvárhat az ember. Az elmúlt években egyedül a Dunkirknél nem tudta ezt megugrani. De egy stabil jó szintet szerintem folyamatosan hoz, amit lehet patikamérlegen méregetni, hogy mennyire túlértékelt, vagy sem, de szerintem nagyon ritka, hogy valaki éveken át egy magas alapszintet hozzon, amit néha még meg is tud fejelni. Szóval nem véletlenül felkapott ő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Wachowsky fiúk nővérek szerint a Mátrix mindig is a transzneműekről akart szólni, csak erre még 1999-ben nem állt készen a világ. Na de majd most! :D Már készül a folytatás, ami eddig se érdekelt, de ezek után minden érdeklődésem elvesztettem iránta. 

 

https://index.hu/kultur/cinematrix/2020/08/30/transznemu_transzgender_matrix_film/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

A Wachowsky fiúk nővérek szerint a Mátrix mindig is a transzneműekről akart szólni, csak erre még 1999-ben nem állt készen a világ.

Ez aztán a gerinces hozzáállás. Nem állt még készen a világ erre a témára, így aztán nem is csináltak belőle egy nyíltabb filmet. Magyarul be voltak tojva, hogy nem lesz elég sikeres a filmjük, ha beletolják a propagandát, így inkább nem tették. Bezzeg utólag belemagyarázzák, mintha hősök lettek volna. Ez azért elég szánalmas. Nem pont az lenne a lényege ezeknek a "harcoknak", hogy akkor vállalják fel a témát, amikor arra még "nem áll készen a világ"? Most komolyan, mi értelme ezzel akkor előhozakodni, amikor már amúgy is a csapból is ez folyik, amikor évek óta ezzel van tele a világ? 

 

Az a rengeteg belemagyarázás meg nem semmi, ami a cikkben van, ami alapján állítólag jöttek ezek a transzteóriák. Értelme nem sok, de legalább sikerül egy kultuszfilmet, ill. -trilógiát lerántani a posványba, rombolni a nimbuszát. Ez mindenképp megéri. Remélem a 4. rész nemcsak önmagában lesz egy értékelhetetlen propagandista fos, de azért tesznek bele bőven olyan motívumokat is, amelyek az eredeti műveket értelmezik majd át ilyen irányba. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Eddig 33537 értékeléssel a háta mögött 8/10-en áll a Tenet az Imdb-n. Azért egy ilyen filmtől eddig ez nem rossz.:)

Nem merik lepontozni. Mindenki butának érzi magát! Köztük én is.

Remélem a majdani újranézés segíteni fog. Addig nem is értékelek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Délután meglett a Tenet-ezésem. Kristóf csavaros muvijai közül eddig ez jött be a legjobban. Úgy érzem hogy le lesz tudva még néhányszor. Nemcsak azért hogy jobban vágjak valamennyi dolgot hanem azért is mert eléggé érdekfeszítőnek és jónak tartom ahhoz hogy úgy járjon.

Vannak elemek amik elég nehezen fognak tisztázódni bennem. Ilyenek például a bonyolultabb megmagyarázós szövegek. Sőt olyan elemek is akadnak amik talán sose fognak. Mondjuk ez nem is zavarna igazán. Van néhány kedvenc muvim és sorim amiket nem értek teljesen. Azoknak a teljes megértéséhez se ragaszkodok túlságosan.

A visszafelé történéses jelenetek nagy kedvenceim a muviból. Azok némely részeinek is tisztulniuk kell.

 

Spoiler

Például annak hogy Katát miért csak a fordítottan mozgós világban lehetett megmenteni.

 

Az egyik visszafelé történéses jelenet nézése közben beugrott az egyik hupikék törpikés rész. Abban néhány törpicsek elment Idő Apó házába ahol ketten vagy hárman lelökték az asztalról a homokórát amiben az idő homokja van. Erre a faluban Ügyi csinált egy másikat és az öreg kérójában az egyik töpörödött törpördög beleöntötte a homokot ami utána még meg is lett kavargatva. Aztán a kis kékségek faluba menet jól ledöbbentek mert az időhomok megbolygatása miatt azt látták hogy az állatok hátrafelé mozogtak és az idő pedig össze-vissza telt.

 

A muvi után megnéztem az IMDb-n hogy milyen nevet kapott a csokiszínű szakállas kománk és akkor tudtam meg hogy Sator-t Kenneth Branagh játszotta. Na az nagyon meglepett.

 

Végezetül köszi azoknak akik korábban itt a muviról diskuráltak mert azon dumcsiparti nélkül talán tényleg kimaradt volna a Tenet az életemből. :)

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rog, a spoileredhez:

Spoiler

Azért, mert annyi napot töltöttek invertálva, amennyi alatt a nő nagyjából felépülhessen a sebesülésből, és akkor már visszajöhetett "normál" állapotba, mert a sebesülése gyógyult. Ezért mondta a szöszi fickó, hogy jó lenne egy hetet odaát tölteni, mert addigra teljesen rendbe jönne. De így is sokat gyógyult, ezért sikerült túlélnie, miután visszatértek a saját síkjukra, vagy hogy is nevezzem. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, MissKarrde írta:

 

  Spoileres tartalom megtekintése

 

 


Kicsit még mindig homályos.

 

Spoiler

Nekem ebből az jön le hogy a fordított világban visszafordult a sérülés menete. Valamennyire hasonlóan mint Brandon Lee hollós muvijában. Abban a madaras gyerek egyik lőtt sebe úgy gyógyult be hogy visszafolyt a vér a sebbe és utána eltűnt a seb. Csak a csaj esetében a belső sérülések gyógyulásához több idő kellett és hegek maradtak utána míg a krapeknak nem.

 

 

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, kolmilan írta:

 

Ezzel a videóval az a baj, hogy Lily Watchowski magasztalásáról, és nem a Mátrix filmekről szól. Attól, hogy bevágnak egy halom jelenetet a filmekből, próbálva rávetíteni egy ember életére, még nem fog más perspektívába kerülni maga a film. Legfeljebb azt bizonyítja, ami ezeréves tény: az alkotó sok mindent átemel magából a művébe.

De ettől még a Matrix-trilógia egy fehér heteroszexuális férfi és egy fehér heteroszexuális nő szerelmére van felhúzva. Pont. Ezt csak tetézi, hogy a harmadik részben egy fekete heteroszexuális férfi újra összejön a fekete heteroszexuális ex-barátnőjével, aki így kihajítja a másik színes bőrű heteroszexuális pasiját. És már csak bónuszként lehetne feldobni a Merovingi "begerjesztettem a dögös, heteroszexuális csajt, és most megyek, hogy leszopjon" jelenetét, amiben amúgy Monica Bellucci mellei úgy ki vannak emelve, hogy a fejét is eltakarják, ami szintén nem a transzneműség piedesztálra emelése. És még a 24. mellékszereplő (Link vagy éppen Dózer) is heteroszexuális párkapcsolatban él, férfiként és nőként. Ez a trilógia a heteroszexualitás és a hagyományos női és férfi identitás megtestesítője, és ezen az sem változtat, ha az alkotók húsos fagyivá változtatják magukat és bármit is magyaráznak 20 évvel később. George Lucas is jöhet azzal, hogy a Star Wars valójában fizikatankönyv, de ettől ez még nem lesz igaz.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Monica Beluchi mellei úgy ki vannak emelve, hogy a fejét is eltakarják, ami szintén nem a transzneműség piedesztálra emelése.

Nana, ne mondj már ilyeneket. Majd kitalálják, hogy valójában ő egy nővé operált férfi a filmben, akiknek meg tetszett a látvány, ők valójában azt üzenik, hogy bizony egy férfira is feláll a pecek, csak képmutatás a homofóbia. Az pedig nem ezzel függ össze, hogy egy nőt szerződtetek a szerepre, hiszen az csak a női egyenjogúságról szól. :D:D 

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

George Lucas is jöhet azzal, hogy a Star Wars valójában fizikatankönyv, de ettől ez még nem lesz igaz.

De ha tankönyvvé operáltatja magát, akkor már igaznak kellene elfogadni. :P 

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ezzel a videóval az a baj, hogy Lily Watchowski magasztalásáról, és nem a Mátrix filmekről szól…

 

A videó címe: "Mátrix: Egy másik nézőpont". A végén el is mondja a készítője, hogy ez csupán egy lehetséges interpretációja a filmeknek. Egy a sok közül. Lilly is mindössze az alkotói szándékokról, motivációkról beszél a videóban, ami a (megjegyzem, elég sz*r) indexes cikket ihlette. Nem azt mondja, hogy "mostantól ezt így kell érteni, és kész". A művészet lényege, hogy a műveket ezerféleképpen lehet interpretálni, pl. a Star Warsot is inspirálta a vietnámi háború. Ez nem elvesz, hanem pont, hogy hozzáad a művek értékéhez. Ne keress ott is konfliktust, ahol nincsen.

Szerkesztve: - kolmilan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, kolmilan írta:

 

A videó címe: "Mátrix: Egy másik nézőpont". A végén el is mondja a készítője, hogy ez csupán egy lehetséges interpretációja a filmeknek. Egy a sok közül. Lilly is mindössze az alkotói szándékokról, motivációkról beszél a videóban, ami a (megjegyzem, elég sz*r) indexes cikket ihlette. Nem azt mondja, hogy "mostantól ezt így kell érteni, és kész". A művészet lényege, hogy a műveket ezerféleképpen lehet interpretálni, pl. a Star Warsot is inspirálta a vietnámi háború. Ez nem elvesz, hanem pont, hogy hozzáad a művek értékéhez. Ne keress ott is konfliktust, ahol nincsen.

Én nem keresek konfliktust, csak elmondtam a véleményemet. Az indexes cikket nem olvastam, csak a videót néztem meg, aminek se a prezentálásával, se a mondanivalójával nem értek egyet, mert egyrészt, ez szerintem nem a Matrix-filmekről szól, ha hanem Lily Watchowsky-ról, vagyis az emberről, nem a művéről. Másrészt a Matrix-filmekben én a legjobb szándékkal sem látom ezt az állítólagos alkotói szándékot, se az alkotók részéről nem láttam vagy hallottam korábban ilyen alkotói szándékról a filmekkel kapcsolatban, pedig lőjenek tökön, baromi sok "így készült" videót és interjút áttanulmányoztam a Mátrix-témában, nem csak a filmek, de az Animatrix-széria esetében is, mivel szeretem ezt az univerzumot.

A szériában erőteljesen jelen van a szexualitás, ezt nem vitatom, és nem csak a konvencionális szexualitás, de mindenféle fétisek is. De az, hogy egy ember úgy érzi, többre hivatott vagy más, mint a körülötte élők, és próbál kitörni a szürke hétköznapokból, az nagyon sokféle emberre jellemző, és ezer másik film témája, lásd: Star Wars. Persze nyilván beleláthatsz akármit, de hadd éljek azzal a jogommal, hogy én meg nem értek azzal egyet. Mert ugye "művészet lényege, hogy a műveket ezerféleképpen lehet interpretálni" és értelmezni is. ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Dzséjt írta:

Másrészt a Matrix-filmekben én a legjobb szándékkal sem látom ezt az állítólagos alkotói szándékot

 

Hát igen, úgy biztos nehezebb, hogy nem vagy transz.

 

17 perccel korábban, Dzséjt írta:

se az alkotók részéről nem láttam vagy hallottam korábban ilyen alkotói szándékról a filmekkel kapcsolatban, pedig lőjenek tökön, baromi sok "így készült" videót és interjút áttanulmányoztam a Mátrix-témában

 

Mikor ezen interjúk nagy része készült, még nem comingoutoltak, ezért nem beszéltek erről, sőt, titkolni próbálták. Lanát végül egy újságcikk "buktatta le" 2007-ben. De azt hiszem, az már régóta köztudott volt, hogy Switch a forgatókönyv korai változatában nemet váltott volna a Mátrixban, és ezt a stúdió nyomására kivették.

 

Ha érdekel a dolog, itt van még egy Twitter-thread idézetekkel. Jaj, és a legviccesebb, hogy a piros pirula, az alt-rightosok kedvenc motívuma valamiért nagyon hasonlít a 90-es évek végén legelterjedtebb ösztrogéntablettára, a Premarinra:

 

fF8Wuu2.png

 

Nekem ez egy kicsit túl sok véletlen egybeesés. :) Főleg, úgy, hogy a 90-es évek végén Wachowskiék már masszívan "küzdöttek" ezzel a dologgal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, kolmilan írta:

Hát igen, úgy biztos nehezebb, hogy nem vagy transz.

Nyilván, de nem lehetetlen. Elég jó a beleképzelő erőm, ezért is vagyok olyan elfogadó, amilyen. Sok műben meglátom az alkotói szándékot, akármit is rejt az a szándék, de itt nagyon nem azt látom, amit most nagy hirtelen, húsz évvel később akarnak megmagyarázni.

Amúgy meg vigyázz az ilyen kijelentésekkel, mert sosem tudhatod, hogy ki ül az anonimitás leple mögött. ;) 

 

1 órával korábban, kolmilan írta:

De azt hiszem, az már régóta köztudott volt, hogy Switch a forgatókönyv korai változatában nemet váltott volna a Mátrixban, és ezt a stúdió nyomására kivették.

Igen, ez így van. De, mivel a filmbe nem került bele, ugyanolyan lényegtelen, mint az, hogy Luke Skywalkert eredetileg Starkillernek hívták, vagy az, hogy a Nostromo eredetileg egy földi katonai bázis volt. A kész filmről, nem az előzetes elképzelésekről van szó.

De ha még benne is maradt volna Switch önképének változása, ez akkor is csak egy érdekes színesítő elem lenne csupán, hiszen a 88. mellékszereplőről van szó, akinek talán öt sora van és csak azért emlékszik rá az ember, mert a többiekkel ellentétben fehér ruhát hord. Az én könyvem egyik mellékszereplője is homoszexuális, de tuti nem szól a könyvem a homoszexualitásról. Persze húsz év múlva mondhatok majd mást, ha akarok.

Megjegyzem, a hófehér ruhával Switch esetében végül mellé lőttek Watchowsky-ék, mert így kiemeltek egy jelentéktelen mellékszereplőt a főbb szereplők közül - nyilván az eredeti szándék az volt, hogy így lehessen vizuálisan is azonosítani Switch-et a Mátrixon kívül és belül, ugyanakkor a karakter megváltoztatásával ez a kiemelés elvesztette a funkcióját.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rog, Tenet:

Spoiler

Úgy láttam, hogy amikor invertálódnak, az inverz világban a saját szemszögükből előrefele mennek az események, így lehetséges gyógyulni. Mert az inverzióban lőtték meg. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

Az a saját szemszögükből előremenős dolog nem rémlik. Olyasmik viszont rémlenek mint például az hogy Főhős a fordított világban ballag és közben hátrafele mozognak a madarak, az emberek és az autók.

 

Közben találtam egy nézhető kamerás verziót. Holnaptól azt is felhasználom majd a dolgok helyre tevéséhez. Hátha jutok valamire.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma én is láttam a Tenetet, és nekem kifejezetten tetszett. :)Persze már úgy ültünk be a lányokkal, hogy marhára figyeltünk mindenre, így asszem sikerült követni az eseményeket, és a vége is érthető volt úgy nagyjából. Érdemes megnézni, én azt mondom, és ha elsőre bejött, akkor másodjára is. Valószínűleg második nézéskor fog eldőlni, hogy mi a verdikt, tetszik-e igazán vagy sem, vannak-e benne logikai bukfencek, mert nem hiszem, hogy első nézésre bárkinek teljesen tiszta lenne, hol, mikor, kivel, mit, hogy MissKarrdét idézzem. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A gyászoló asszony átka. Nagyon parás és félelmetes lett. E mellett a drámaiság is nagyon erős. Tetszett a sámánisztikus dolgok behozása a történetbe. A kapocs a többi Démonok között filmhez Perez atya volt és az utalás arra a babára.

Ez is nagyon tetszett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annabelle 3 A hazatérés

Talán ez tetszett eddig a legjobban az Annabelle filmek közül, sőt talán a Démonok között filmek közül is. Révész, a menyasszonyos szellem és az a szamuráj páncél nagyon félelmetesek lettek. Jó lenne róluk külön film is.

Spoiler

Daniella eleinte nem volt szimpatikus, de végül megértettem az indokait, utána pedig már nagyon sajnáltak. Judy és Mary remekeltek. Valamint a srác Bob is jól akciózott. Tetszett, amikor lecsapta a pokolkutyát a gitárral.

Így utolértem magam ebben a filmes univerzumban is. Jöhet a Démonok között 3, de az csak jövőre jön a mozikba.

 

Szerk: a spoiler jelzés nem működik? Nem tudom beállítani.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Szerk: a spoiler jelzés nem működik? Nem tudom beállítani.

 

Nem működik, mert ez a motor nem html kódokat használ. A spoiler kapcsolóhoz sem elég már annyit beírni, hogy [spoiler][/spoiler], annak ugyanis már ez a scriptje:

 

<div class="ipsSpoiler" data-ipsspoiler="">
    <div class="ipsSpoiler_header">
        <span>Spoiler</span>
    </div>

    <div class="ipsSpoiler_contents ipsClearfix">
        <p>
            &nbsp;
habléaty         </p>
    </div>
</div>

 

Amúgy a [spoiler][/spoiler] ide beírva akkor sem működne, ha még felismerné ezt a rendszer, mert a programozási scripteket a hozzászólásban is a "Forráskód" felület megnyitásával lehet bevinni (felül, a szerkesztői sávban találhatjátok). Szóval tessék szépen a szerkesztői sávban lévő ikonokat használni. ;) 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.