Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Tornáztasd kicsit az agyad. Gondolom tudod hogy a Pali melyik magyar név becézése. Na annak a névnek az angol megfelelője kell és máris megvan melyik rendezőről van szó. Vagy az IMDb is ott van ám.

https://www.imdb.com/title/tt6475714/

:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Rémálom az Elm utcában (1984)

 

A horror műfajban nem igazán vagyok otthon, szinte ez az egyetlen nagyobb filmes műfaj, amelyről ezt kell mondjam. Főként azért, mert nincs gyomrom ezeket a kaszabolós, kibelezős jeleneteket nézni. Ugyanakkor szeretek rettegni; a Scooby-Doo franchise-t a mai napig imádom, és annak idején emékszem, rengeteget néztem a Rejtélyes Igazságokat. :D Most úgy döntöttem, megpróbálkozok rendes horrorfilmmel is, és valami igazán nagy klasszikussal kezdek.

 

Egész jó lett, élveztem. Robert Englund remekül hozta Freddy karakterét, és a jelmeze is hátborzongatóan szuperre sikerült, még mai szemmel is remekül festett. A figura minden egyes jelenete zseniális volt és kellően félelmetes. A háttértörténete is tetszett, bár örültem volna, ha láthattunk volna egy flashbacket arról, hogyan lett ilyen ocsmány szörnyeteg.

A színészek mind nagyon jók voltak szerintem, főként a fiatalok, a főszerepre nem is találhattak volna alkalmasabb hölgyeményt. 

Az effektek, az ijesztő jelenetek mind óriásiak voltak. Szvsz még mai szemmel is szinte tökéletesek. Egyedül az a jelenet volt kissé megmosolyogtató, amikor Nancy édesanyját elnyeli az ágy.

Ami nem tetszett: túl rövid lett. Simán lehetett volna egy 2 órás filmet csinálni ebből az alapanyagból, ehelyett csak 1,5 órát kaptunk. A vége kissé összecsapott is lett, úgy érzem. Mintha megmondták volna a készítőknek előre, hogy a film véletlenül se legyen hosszabb 90 percnél. Ráadásul nem is volt számomra teljesen tiszta a vége. Gondolom, azt az utolsó jelenetet álmodta Nancy, de akkor is elég fura volt.

 

Ha a befejezés nem ilyen lett volna, akkor 10/9, így csak 10/8.

Kedvet kaptam a többi részhez is, még annak ellenére is, hogy elég negatív bírálatokat kaptak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, caseyjones írta:

Egyedül az a jelenet volt kissé megmosolyogtató, amikor Nancy édesanyját elnyeli az ágy

 

A mutert Freddy berántotta a házukba a bejárati ajtó ablakán. Az ágy a csajszi fiúját nyelte el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

38 minutes ago, Rog said:

 

A mutert Freddy berántotta a házukba a bejárati ajtó ablakán.

Ja igen, olyan is volt. Az is kicsit fura volt. :D

De én arra a jelenetre gondoltam, amikor Nancy berohan az apjával az anyja szobájába, és a lángoló Freddy épp az édesanyja életét próbálja kioltani. Aztán az apja rájuk dob egy lepedőt vagy takarót, aztán az ágy elnyeli az anya holttestét, amely már tulajdonképpen csak egy csontváz. 

Igazán nem a jelenet volt fura, hanem maga a csontváz. Eléggé látszott, hogy nem igazi. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Láttam az összes rémálmos muvit. A régiek közül szerintem a második a leggyenguszabb. Az nem igazán jött be. A többivel már kevesebb problémám akadt.

A hetedik eresztés (Az új rémálom - Freddy feltámad) jó spéci. Arra azt is rá lehet fogni hogy egy alternatív valóságban játszódik. Robi bátyánk Freddy-t és önmagát míg Wes Craven és a Nancy-t játszó csaj önmagát játszotta hozzá.

A Freddy vs Jason is bejövős és a régebbi rémálmos muviktól független 2010-es eresztés is bejött úgy-ahogy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Knives Out  10/10

 

Rian Johnson újabb remekműve... A Looper mellet. Nagyon szórakoztató és kiszámíthatatlan a film és mivel a krimit nem szeretem annyira, mint SW-t, így hiába forgatta ki a krimit, (amivel nem esett át a ló túlsó oldalára)  mint műfajt itt az most nem negatívum volt sőt! A színészek és karakterek is egyaránt jók voltak. A poénok ültek nálam. Az utolsó jelenet nagyon tetszett. 

 

 Ajánlom mindenkinek aki nem látta volna még. 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

33 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Én még nem láttam, de már annyian ajánlották, hogy most már megnézem egyszer.

In two thousand seventy.  :D

35 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Remélem visszatér az SW-hez ez a zseniális rendező. Főleg, hogy megalkotta magasan a legszínvonalasabb SW-t. ;)

Felfogod ismerni Johnson stílusát. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Adrián írta:

Knives Out  10/10

 

Rian Johnson újabb remekműve... A Looper mellet. Nagyon szórakoztató és kiszámíthatatlan a film és mivel a krimit nem szeretem annyira, mint SW-t, így hiába forgatta ki a krimit, (amivel nem esett át a ló túlsó oldalára)  mint műfajt itt az most nem negatívum volt sőt! A színészek és karakterek is egyaránt jók voltak. A poénok ültek nálam. Az utolsó jelenet nagyon tetszett. 

 

 Ajánlom mindenkinek aki nem látta volna még. 

 

 

A múlt héten láttam másodszor, és talán még jobban is tetszett, mint elsőre. Nagyon jó a forgatókönyv, és a színészek lubickolnak a szerepeikben. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én annyira megszerettem a Knife Outot, hogy amióta megjelent virágbolti változatban, elég sűrűn fut a gépemen. Sokszor az megy a munka mellett a háttérben. BD-n is megvettem, de azt értelemszerűen nem nyúzom háttérsugárzás kedvéért. Azt akkor teszem be a PS4-be, ha az egész filmet akarom látni, és már így is lefutott 10-15 alkalommal. Zseniális mozi! És nem azért, mert Rian Johnson rendezte, hanem azért, ahogy azt (is) megrendezte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is volt szerencsém megnézni a Knives Outot. Legalább kétszer láttam már. Nagyon tetszett, a színészek brillíroztak a szerepeikben. Különösen Chris és Ana, de Daniel is toppon volt a maga különös akcentusával. :D A humor is ott volt. És az a fánkos jelenet. :lol:

 

Elvileg Rian már a következő részt körmöli.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Adrián írta:

Én ebben nem látom a folytatást, inkább csináljon valami újat.

Inkább gondolj antológiára. Mint pl. a Columbo. Vagy egyéb detektívek. Az egyik részben megoldanak egy ügyet, a másikban meg egy másikat, a kettő résznek meg semmi köze egymáshoz. Itt is elvileg csak annyi lesz, hogy Craig fog újra nyomozgatni egy új ügyön. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is erre gondoltam, hogy Craig karaktere lehet egy összekötő kapocs a filmek között, amúgy meg legyen antológia. Az 1. rész kapott egy kerek lezárást, szerintem nem érdemes azt bojgatni. Ebből felőlem nyugodtan csinálhatnának akár 10 részt is :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.