Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

9 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Akkor kicsit hasonlít a Mementóhoz? Bár nem tudom láttad-e. 

Làttam, persze. Az csupán fordítva történik. De az számomra követhető volt már elsőre is. Ez össze vissza történik. És sajnos jó ideig nem tisztázódnak, a karakterek céljai, motívációik. Velük együtt nem értjük, mi történik. Ha megpróbáljuk követni összezavarodunk. Akik a karakterek közül értik azok meg nem főszereplők, kevés képernyőidővel keveset magyaráznak. Az Eredet ehhez képest kimondottan szájbarágós. De komolyan nem akarok elijeszteni senkit. Nézzétek meg, kíváncsi vagyok hogy boldogultok vele! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Rog írta:

 

Akkor ebben a tekintetben valamennyire hasonlít a Ponyvaregény-hez.

Ééés.... Nem. Sajnos nem erről van szó. Ez nem ilyen egyszerű ezesetben. 

Kirk Lazarust idézve: ez amolyan "urif@szomgellerkanálgörbítgetősagyátbaszarintás". 

10 perccel korábban, RacerX írta:

A filmet idézve:

“Ne próbáld megérteni, csak érezni!”

 

Ez egyre inkább átlátszó és üres hype duma nekem. Hisz a magunk fajta úgyis érteni akarja. Hisz amit látunk roppant érdekes. Nem elég ezt csak érezni nekem. Gondolkodó lény vagyok, frusztrál ha valami nem áll össze. Újra nézés segíthet, de az majd itthon lesz. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A megértés és az érzés próbálása nálam tutira elmarad mert egyáltalán nem akarom megnézni azt a muvit mert totál nem érdekel.

Kristóf munkásságából csak a Batmanus trilógia érdekel igazán. Azokat többször meg tudom nézni a muvijai közül.

 

Fel is vázolom hogy hogy viszonyulok azon öthöz amit azokon kívül láttam.

 

Mementó: Egyszer láttam és nem igazán jött be. Utána úgy voltam vele hogy többször nem fogom megnézni. Semmire se emlékszem belőle.

 

Álmatlanság: Azt láttam legelőször Kristóf muvijai közül. Jobban bejött a Mementó-nál de nálam az is egyszer nézős. Kevésre emlékszem belőle.

 

Tökéletes trükk: Jobban bejött mint a Mementó-Álmatlanság duó de az elejétől a stáblistáig azt is csak egyszer láttam. Ha valamelyik adón elcsípem bele szoktam nézegetni de elejétől a stáblistáig azt se akarom újrázni. A belenézegetések miatt több rémlik belőle mint amaz kettőből és az Eredet-ből.

 

Eredet: Jobban bejött mint a Mementó-Álmatlanság-A tökéletes trükk trió de az is egyszer nézős. Kábé egy hétig érdekelt. Talán csak azért mert néhányan valameddig dumcsizgattunk itt róla. Arra a muvira már jóval többre emlékszem mint a Mementó-Álmatlanság duóra.

 

Csillagok között: Majdnem ugyanaz igaz rá mint a trükkösre. Annyi a különbség hogy jobban bejött nála és a Mementó-Álmatlanság-Eredet triónál.

 

Ami nálam a legrosszabbul járt:

Dunkirk: Különösebb érdeklődés hiányában kábé húsz percet láttam belőle. Aztán örökre jegeltem. Elég hamar elfelejtettem amit azalatt a kábé húsz perc alatt láttam belőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, RacerX írta:

Reggel óta a filmen zakatol az agyam. 

Azt nem csodálom. Kérdés, hogy megéri-e befektetett zakatolást, vagy az egész egy blöff? Ez az "érezzétek, ne értsétek" dolog, nagyon a blöff felé húzza, de még nem temetem!

Majd írj, ha újráztad!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 08. 26. - 21:07, csoli1138 írta:

Tenet.

Spoilermentes leszek. Nem is lehetek más. Előbb a miliőről. Világpremier megyeszékhelyen. KB 20 fős vetítés volt. Bajban a mozik, bajban lesz ez a film. De erről ennyit. 

A film szvsz. önmaga miatt is bajban lenne. Mert sok. Sci-fi és Nolan rajongóként mondom, hogy felkötni a gatyát! Ha létezik, - lehet pont Nolan óta- a "mindfuck" , akkor mostantól az "inverse paradox mindfuck" is fog. 10 ből 9 ember agya ezt zsigerből vissza fogja dobni. Csak azért nem merem szídni, mert fenntartom a lehetőségét, hogy én magam voltam kevés hozzá. De egyúttal élek a gyanúval, hogy nem vagyok biztos abban, hogy az egész történet önmaga szabályain belül is működőképes-e. Tetszettek elemek. A morzsák amiket megértettem megdolgoztatták az agyam. De nálam nem állt össze elsőre. Az Eredet és az Interstellar ehhez képest sétagalopp. Pedig elsőkézből tudom, hogy sokaknak azok is magasak voltak. Mindenki nézze meg aki csak gondolt rá, hogy érdekli, vagy szeret agyalgatni, mert lesz min. De "akik csak lineárisan tudnak gondolkodni el se induljanak! - következő hülye kérdés?" ;)

Nem vagyok egy hülye gyerek, de pont ugyanezt éreztem a trailernél is. 

 

Egyelőre kívárok a mozis nézéssel. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 08. 27. - 8:49, Rog írta:

 

Akkor ebben a tekintetben valamennyire hasonlít a Ponyvaregény-hez.

Nem, mert ott előre fele halad az idő. Itt meg a trailer alapján bizonyos pontokon visszafele. Azaz először látod az okozatot és csak utána az okot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Nem, mert ott előre fele halad az idő. Itt meg a trailer alapján bizonyos pontokon visszafele. Azaz először látod az okozatot és csak utána az okot.

Nem egészen. Itt nem az idő megy visszafelé, hanem bizonyos esetekben tárgyak meg emberek. Tehát nem visszacseppennek egy korábbi időpontba, hanem el is kell mozogniuk oda. És ez olyan jelenetekben is van ahol vannak normális síkokban mozgó dolgok is. Ez vizuálisan annyira zavarba ejtő, hogy még a legklasszabb akciójelenetekből is kizökkentő volt számomra. Basszus még megfogalmazni is nehéz, hogy milyen hülye típusú agytorna ez a film. Frusztráló na, ha érteni akarod.. persze csak ha érezni?? Újra leírom mennyire sz@r duma ez Nolantől, hisz ő egy Halálos iramban filmet se tett le az asztalra, (vagy nem azok a szeddleafejedérzésfilmek? Bocs, azt hittem) Nolan tisztelte az okos nézőit, okos filmekkel. Most meg ne akarjuk megérteni? Na ne már! 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az én érdeklődésemet viszont egészen felkeltettétek. :D Mivel az is kérdéses, hogy meddig lehet még moziba menni (a színházak között is van olyan, ami egyelőre nem meri árulni az októberi jegyeket), így én már csak ezért is megnézem moziban. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Nem egészen. Itt nem az idő megy visszafelé, hanem bizonyos esetekben tárgyak meg emberek.

Öhm, én pont ezt értem azon, hogy visszafelé megy az idő. A történések a végpontjukból indulnak, és az előzmények fele tartanak. Ha leesik egy lámpa akkor előbb látod összetörve és utána látod az eredeti helyén illetve azt, hogy hogyan lett leverve. Sőt, az is lehet, hogy úgy verted le te magad, hogy "eredetileg" nem is tartózkodtál az adott helyen a leverés időpontjában. 

 

Pl. Ma 13:32kor otthon vagyok. 14:00kor elmegyek a barátom lakásába. Látom, hogy leverték a lámpát. Bekapcsolják a Tenetet ( vagy nem tudom, hogy mi triggereli az idő visszafolyását) erre visszafele mennek a dolgok a fegyver adott sugarú környezetében, de én maradok a helyemen (tehát nem kezdek el visszaszambázni hátrafele az otthonomba, ellenben körülöttem az események visszafele történnek, így végső soron lehet hogy én leszek az, aki miatt leverődik a lámpa, noha a leverés pillanatában, 13:32kor eredetileg otthon voltam. Nekem így jött le a trailerből. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Nem egészen. Itt nem az idő megy visszafelé, hanem bizonyos esetekben tárgyak meg emberek. Tehát nem visszacseppennek egy korábbi időpontba, hanem el is kell mozogniuk oda. És ez olyan jelenetekben is van ahol vannak normális síkokban mozgó dolgok is. Ez vizuálisan annyira zavarba ejtő, hogy még a legklasszabb akciójelenetekből is kizökkentő volt számomra. Basszus még megfogalmazni is nehéz, hogy milyen hülye típusú agytorna ez a film. Frusztráló na, ha érteni akarod.. persze csak ha érezni?? Újra leírom mennyire sz@r duma ez Nolantől, hisz ő egy Halálos iramban filmet se tett le az asztalra, (vagy nem azok a szeddleafejedérzésfilmek? Bocs, azt hittem) Nolan tisztelte az okos nézőit, okos filmekkel. Most meg ne akarjuk megérteni? Na ne már! 

 

Nekem nem volt frusztráló, sőt kifejezetten érdekes ez a fajta kavarás - bár ezzel a véleményemmel valószínűleg kisebbségben vagyok -, és muszáj megnézni még egyszer, mert szerintem van olyan cselekmény, ahol kilóg a lóláb. Nekem nem elég, hogy csak érezzem a filmet, azért a maga világában működnie kell a folyamatnak, és legalább egy helyen nem működik. Na majd hátha második (többedik) nézés után letisztul. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Hát a Mementot leszámitva a Nolan filmek engem nem igazán fogtak meg. Erre azért kiváncsi voltam de most túl sok kedvet nem kaptam hozzá. Kivárom amig kijön valahol streamingben.

Ezt nem igen tudom mire vélni. Szerintem Nolan a korunk egyik legjobb rendezője, csodálkozva látom, hogy ennyire kevésre taksálod a munkásságát 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Donát írta:

Öhm, én pont ezt értem azon, hogy visszafelé megy az idő. A történések a végpontjukból indulnak, és az előzmények fele tartanak. Ha leesik egy lámpa akkor előbb látod összetörve és utána látod az eredeti helyén illetve azt, hogy hogyan lett leverve. Sőt, az is lehet, hogy úgy verted le te magad, hogy "eredetileg" nem is tartózkodtál az adott helyen a leverés időpontjában. 

 

Pl. Ma 13:32kor otthon vagyok. 14:00kor elmegyek a barátom lakásába. Látom, hogy leverték a lámpát. Bekapcsolják a Tenetet ( vagy nem tudom, hogy mi triggereli az idő visszafolyását) erre visszafele mennek a dolgok a fegyver adott sugarú környezetében, de én maradok a helyemen (tehát nem kezdek el visszaszambázni hátrafele az otthonomba, ellenben körülöttem az események visszafele történnek, így végső soron lehet hogy én leszek az, aki miatt leverődik a lámpa, noha a leverés pillanatában, 13:32kor eredetileg otthon voltam. Nekem így jött le a trailerből. 

Nézd meg! Én nem árnyalom tovább, higy mi folyik itt oda-vissza. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

44 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Neki nem jön be, van ilyen. :) Nyilván olyan is elképzelhető, hogy valami Bomarr-nak a filmművészet csúcsa, neked meg egy kalap sz*r. Embere válogatja. :) 

Elég sok filmet látott már ahhoz, hogy elválassza a búzát az ocsútól, ezért csodálkozom. Semleges szemmel nézve is viszonylag egyértelmű, hogy a Nolan által alkotott művek sokkal közelebb állnak a skála tetejéhez minőségileg, mint az aljához. Ettől még nem kell elájulni, de enyhén szólva is meglep, ha valakinek csak a Mementó jön be, miközben nyilvánvalóan ért a filmekhez.  

 

4 perccel korábban, csoli1138 írta:

Nézd meg! Én nem árnyalom tovább, higy mi folyik itt oda-vissza. 

Jelen COVID helyzetben nem hiszem, hogy megkockáztatom a mozit. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is több a jó filmje Nolannak, de azok közül amiket láttam némelyik igen gyenge: TDKR, Eredet, Tökéletes trükk (leggyengébb). A legjobb filmje szerintem a Csillagok között. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Mementót nem láttam, a Dunkirk érdekes volt, de igazán nem fogott meg, a Tökéletes trükk sem annyira, viszont a Batman-filmeket, az Eredetet és az Interstellart kifejezetten szeretem ma is, többször is láttam mindegyiket. Bízom benne, hogy a Tenet is tetszeni fog, de majd kiderül. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Szerintem is több a jó filmje Nolannak, de azok közül amiket láttam némelyik igen gyenge: TDKR, Eredet, Tökéletes trükk (leggyengébb). A legjobb filmje szerintem a Csillagok között. 

Nekem meg pont az Eredet a kedvencem tőle. Mellette nagyon csípem még az Álmatlanságot (Insomnia) illetve a Követést (Following) - utóbbi mondjuk eléggé "gagyi" hatást kelt technikai oldalról, de valami piszok jó hangulata van :D ez volt Nolan legelső filmje, aminek a költségvetése mindössze 6 ezer dollár volt :D 

 

Nekem a Tökéletes trükk-ben nagyon nem voltak szimpatikusak a főszereplők. A Batman-filmjei számomra szimplán érdektelenek voltak. A Mementó egész jó volt, de valahogy nem fogott meg igazán. A Csillagok Között-tel az volt a bajom, hogy nagyon felhype-olták, hogy nagyon ügyeltek arra, hogy a fizikai törvényeket ne szegjék meg, meg hogy a stábban neves fizikusok is dolgoztak, mint pl. Kip Thorne, de aztán mégis olyan blődségek voltak benne, hogy ihaj...

 

Spoiler

és itt nem a filmvégi fekete lyukas, időhurkos kalandra célzok, hanem olyan dolgokra, amelyek még a mi valós fizikánkkal értelmezhetőek voltak

 

 

A Dunkirket és a Tenetet nem láttam még.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Nolan egy rettenetesen túlértékelt rendező, akinek vannak jó ötletei, de csak ötletei vannak. A legtöbb filmje egy dologra van kihegyezve, ami viszont még kidolgozva sincs. Tőle a kedvencem a Batman Begins, mert remekül meg tudta alkotni a karaktereket és földhöz szögezte Batmant, illetve a The Dark Knight, mert Heath Ledger Jokere valami fantasztikus és ő miatta ezerszer is végig tudom nézni a filmet újra és újra (annak ellenére, hogy vannak joggal felróható hibái, és sok tekintetben én is visszalépésnek érzem a Batman Beginshez képest). Ezeken kívül még a The Prestige-t szeretem tőle. Nekem nagyon bejött a karakterek végletes megszállottságának koncepciója, ami annyira elvakítja az egyiküket, hogy rá sem jönnek arra, amit a film már az elején leközöl: a legegyszerűbb elgondolás a megoldás. Bár itt is jelentkezik az, ami a legtöbb filmjében: egy ötletre van kihegyezve, ami nincs kidolgozva. Egyszerűen el kell fogadnunk, hogy az így lehetséges, még ha amúgy kalapos baromság is. És én emiatt nem csípem Nolan filmjeit. Sokszor akad benne valami hihetetlen dolog, és meg sem kísérli elhitetni velünk, hogy az a filmen belül létezhet. Egyszerűen el kell fogadni, hogy létezik, tök mindegy, hogy mi az és mennyire hihetetlen.

A Dunkirk meg szerintem csak szimplán egy unalmas mozi, aminek se füle, se farka, és nincs benne semmi. Se történet, se karakterek, se értelmes cselekmény. Régen szenvedtem annyira filmen, mint azon. A hangulatot leszámítva semmi pozitívumot nem találtam benne. A Blade Runnerrel kapcsolatban vannak hasonló érzéseim.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nolan nagyon jó filmkészítő, de... Vannak még mások is, akik remekül tudnak szórakoztatni a moziban, és szerintem Nolan nem magaslik ki a mezőnyből olyan mértékben, amilyen a híre. Én is szeretem a filmjeit és megnézem őket moziban, mert látványosak és szórakoztatóak. De több filmje is van, amit csak egyszer láttam, mert annyi elég volt. Ilyen pl. a Dunkirk, a mozis nézés óta nem tudtam rávenni magam, hogy újra megnézzem. Ellenben a The Prestige-t többször megnéztem, nagyon jól sikerült film. És a Batman-filmeket is szeretem. Szóval jah, Nolant illetően nagyrészt Dzséjttel vagyok egy hullámhosszon. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.