Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Nolan filmjei kapcsán a trailerekből még nem annyira szokott lejönni a filmek hangulata plusz általában a történet olyan komplex, hogy néhány perc nem igazán elég az átadáshoz. Az Interstellarnál is ez volt. Ha jobb lesz, mint a Dunkirk, már jók leszünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Pőőőpeecc! :D

 

 

Ha valamire azt mondanám, hogy hót felesleges és tuti bukni fog, akkor az ez a film, de ennek ellenére, mivel gyerekkoromban szerettem az első kettő (főleg a kettőt), így tuti, hogy a nosztalgia miatt megnézem. Fizetni nem fogok érte, hogy ezzel is támogassam a bukását, de elektronikus mag változatban megnézem. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
2020. 05. 19. - 13:40, Bomarr írta:

Ja ilyen szempontból hasonló lesz. Egyre több kritika jön ki és szinte mind megjegyzi hogy történet az nem nagyon van. Az egész film a hangulat-építésről szól.

Na, milyen lett a francia film? Azóta nem írtál róla, felteszem ez nem a legjobb előjel. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazából kb. azt kaptam amire számítottam. Mondjuk valahol titkon reménykedtem benne hogy ez egy új klasszikus lesz. Na ez nem jött össze. De ami reálisan várható volt azt hozta.

Ami negatívum volt: néhol a szereplők közti interakciók esetlenek voltak és pont az egyik főszereplő, a hajókat üldöző fejvadász elég gyenge alakítást nyújt. Tisztára azt éreztem hogy angolul beszél de nem igazán tud jól angolul és erre meg is van az esély, mert dán a fickó ahogy nézem. Plusz az első felében van egy-két viccesnek szánt mozdulat ami nem igazán sikerült poénosra. Itt is azt éreztem hogy a készitőket visszafogta hogy angolul "kellett" alkotniuk.

 

Ami jó volt: a zene első-osztályú. Az egyik legjobb soundtrack az utóbbi évekből. És amikor hagyják a zenét érvényesülni, akkor nagyon üt. Igazából lehetett volna ez egy sci-fi klasszikus, mert ott vannak benne egy mestermű nyomai. Van benne egy 2-3 perces rész, amikor a hajó szelleme, egy meztelen nő elkezd repülni az űrbe, a fejvadászok követik és közben semmi mást nem hallunk csak a zenét. Na az a 2-3 perc az egyik legjobb sci-fi amit mostanában láttam (kár hogy összességében a zene nem dominál annyira mint ahogy azt az előzetes kritikákból sejteni lehetett). Mikor tinédzserként a Heavy Metal-t néztem és elképzeltem, hogy az a stílus hogy nézne ki élőszereplős verzióban akkor valami ilyesmi volt előttem. Heavy Metal alatt az 1981-es mozifilmet értem:

 

 

A másik hogy a látvány ahhoz képest hogy fillérekből lett összerakva nagyon erős. Nem csak azért mert jól néz ki, hanem mert a design terén kifejezetten nagyon alkottak. Általában amikor sci-fit nézek akkor úgy érzem hogy vagy az Alienből, vagy a Star Warsból vagy a Star Trekből meritettek a látványtervezők. Ennek most viszont volt egy nagyon határozott saját stílusa, aminek persze itt-ott más sci-fikben megvan az előzménye de összességében mégis egyedi tudott lenni.

 

A legnehezebben a végét tudtam helyretenni magamban. Mikor először megnéztem úgy tűnt, hogy csak szimplán szürreálisak akartak lenni. De aztán kicsit utána gondolva rájöttem, hogy csak első blikkre tűnt értelmetlennek. Eddig kétszer láttam. Még legalább egy harmadik nézésre sort keritek, hogy teljesen helyretegyem magamban a filmet. Főleg a végét. Egy biztos: aki kifejezetten professzionális filmekhez van szokva és abból nem enged, azt az alakítások meg néhány szöveg ki fogja dobni a film hangulatából. Ez egy fél-amatőr alkotás és ez érződik is rajta. Viszont aki akar egy sajátos filmélményt annak egy próbát megér. Szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Tenet film újabb két hetet csúszik, július 31. -e helyett augusztus 12. -én érkezik... és egyes elemzők szerint ha a helyzet nem javul, akkor könnyen eltolhatják decemberig, a Dűne c. film helyére, amely újabb kavarodásokat hozhat a későbbiekben.

A Mulan c. film premierje is kétséges július 23. -án.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

A Tenet film újabb két hetet csúszik, július 31. -e helyett augusztus 12. -én érkezik... és egyes elemzők szerint ha a helyzet nem javul, akkor könnyen eltolhatják decemberig, a Dűne c. film helyére, amely újabb kavarodásokat hozhat a későbbiekben.

A Mulan c. film premierje is kétséges július 23. -án.

Biztos hogy elhalasztják, de nem decemberre hanem jövőre. Egyszerűen pénzügyi öngyilkosság lenne idén bemutatni bármilyen blockbustert. Idén el kell felejteni az új filmeket és a mozit. Már a 2021-es Oscart is eltolták 2 hónappal. Szerintem jövő ilyenkorra áll vissza minden. Míg ugye a vakcina hatni fog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A pólus moziban minden nap más klasszikus filmet mutatnak be.
július 2. 18:00 - Forrest Gump (1994)
július 3. 18:00 - Cápa (1975)
július 4. 18:00 - Jurassic Park (1993)
július 5. 18:00 - A keresztapa (1972)
július 6. 18:00 - Vissza a jövőbe (1985)
július 7. 18:00 - Indiana Jones - Az elveszett frigyláda fosztogatói (1981)
július 8. 18:00 - Gladiátor (2000)

július 9. 18:00 John Carpenter: A DOLOG (1982)
július 10. 18:00 Terminátor 2 - Az ítélet napja 3D (1991)
július 11. 18:00 Volt egyszer egy vadnyugat (1968)
július 12. 18:00 Apokalipszis most - végső vágás 4K 7.1. hang (1979)
július 13. 18:00 A keresztapa 2. (1974)
július 14. 18:00 Vissza a Jövőbe 2.(1989)
július 15. 18:00 Vissza a jövőbe 3. (1990)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Invisible Man (2020), egy újabb magasan túlértékelt középszerű és logikai hülyeségektől hemzsegő horror. Én nem tudom, hogy ennyire nem érzékenyek az emberek a nyilvánvaló ostobaságokra, vagy egyszerűen csak sznobizmusból hajlamosak felpontozni az ilyeneket. Adott egy remek alapötlet és egy igényes technikai megvalósítás, de pocsék a forgatókönyv és szörnyen igénytelen és logikátlan a rendezés.

Azt már előzetesen (a film előtt) ellövik nekünk, hogy a "láthatatlanságot" valójában mi is okozza, ezzel lényegében kiherélve az alapötletet. Jó lett volna. ha legalább egy rövid ideig gondolkodhatunk volna mi a fene is történhet, kicsit megdolgozták volna az agyunkat, de hát minek is. Ami rosszabb, hogy a főhősnek is igen hamar leesik a dolog, ami így egy duplán kihagyott ziccer. Tök jól lehetett volna operálni azzal, hogy ő se tudja mi zajlik, hogy kételkedik magában, hogy bizonytalan, értetlenül áll az események előtt.

Illetve azt sem értem, hogy egy átlagos embernek hogy a francba lesz emberfeletti ereje meg harcművészeti csodaképzettsége attól, hogy láthatatlan. Viszont volt pár egyéb dolog, ami totálisan röhejessé és élvezhetetlenné tette az egészet, porig rombolva a film hangulatát és logikáját.

Spoiler

1. A szereplők olyan helyzetekben nem fogtak gyanút és hibáztatták simán a főhőst, ahol egy 4 éves gyereknek vagy egy állatnak is simán egyértelmű lett volna, hogy nem is lehetett ő az elkövető. Most komolyan el kéne hinnem azt, hogy egy már egyetemre készülő tinédzser azt hiszi, hogy a tőle kb. 3 méterre lévő nő ütötte meg??? Vagy hogy egy tucat rendőr azt hiszi, hogy egy átlagos nő végzi ki őket, miközben amúgy látják is, hogy kilométerekre van az eseményektől, ill. totálisan irreális dolgok történnek??? Meg egy vélhetően bekamerázott és zsúfolt étteremben ül egymással szembe két nő, majd egyszer csak felemelkedik egy kés az asztalról, ott lebeg köztük másodpecekig, aztán elvágja az egyik torkát, majd belerepül a másik kezébe... Aki meg van olyan hülye, hogy meg is fogja...  Komolyan nem tudom elképzelni, hogy akik készítették ezt a filmet, közülük egyetlen értelmes vki nem volt, aki felhívta volna a figyelmet arra, hogy ez így ultra gáz.

2. Egy olyan embert gyerekjáték kijátszani vagy védekeznie ellene, aki valójában csak egy láthatatlanná tévő ruhában van, de egyébként fizikailag jelen van. Pl. elég lenne egy hőkamera. Vagy elég lenne egy permetezővel mászkálni és folyton fújkálni magam köré. Vagy amikor bent vagyok egy szobában, akkor résnyire nyitom az ajtót, ahol épp csak kiférek, majd rögtön be is zárom magam után. Esélye nem lenne az illetőnek feltűnés nélkül kiszökni. És ilyen triviális ötletek eszébe nem jutnak senkinek, a rendőrség is csak vakarja a fejét mit lehetne tenni...

3. A nagy csavar elsőre üthet, de jobban belegondolva egyáltalán nem működik, mert nem logikus, semmi értelme. Ugyan mi a francnak öltözött volna be a csávó ügyvéd testvére és ment gyilkolászni? Semmi indíték, semmi magyarázat, csak kellett vmi erőltetett fordulat. Az meg pláne nagyon idilli zárás, hogy a rendőr hagy elsétálni egy őrültet és gyilkost egy láthatatlanságot lehetővé tévő ruhával... És akkor most mi lesz, akárhol történik egy bűncselekmény, ahol nem látták a tettest, ott majd kergetik a nőt, hogy nem ő volt-e?

4. A film rögtön azzal nyit, hogy egy nő bedrogozza a férjét és elszökik tőle, majd azzal vádolja, hogy szörnyű körülmények közt tartotta, embertelenül bánt vele. Értem én, hogy a mai világban ezt puszira el kell hinni, ha egy nő mondja, de talán nem ártott volna mutatni is erre némi bizonyítékot. Az egész film arra van felépítve, hogy szegény főhős milyen sanyarú helyzetben volt és van, a végén az a nagy katarzis, hogy bosszút áll a csúnya-gonosz férjén, de egyébként semmit nem kapunk, ami alátámasztaná, hogy igazat mond.

A karakterek közti dinamika és kapcsolatok össze-vissza váltakozik, röhejes és mondvacsinált indokokkal. De a gonosz is lehetett volna kreatívabb. Ha már vkinek ilyen becsípődése van, hogy a kismillió lehetősége közül épp az neki a legfontosabb, hogy az amúgy nem is különösebben szép és vonzó feleségét hajkurássza ilyen gyerekes bosszúhadjárattal, akkor ennél sokkal többet ki lehetett volna hozni egy ilyen helyzetből. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg oda jutunk, hogy egy karaktert csak olyan színész játszhat el aki gender, rassz (már amennyiben nem egy eredetileg fehér karaktert játszik egy egyéb rasszba tartozó, mert azt mindenki lesz*rja illetve dicsőíti mert az teljesen rendben van) meg minden más anyám kínjában azonos... Most Halle Berry lépett vissza egy szereptől amiben egy transzneműt játszott volna ahogy a történet során nőből férfivá válik, de a transznemű közösség felhörrent, hogy hát az milyen rosszat tehet a kis közösségüknek, ha egy cisznemű játszik el egy ilyen szerepet. Egyébként Halle Berry nagyon szerette volna a szerepet, mert nagy kihívást jelentett volna a számára, de miután hőbörögtek most már Ő is úgy érzi (nyilván), hogy nem neki kellene eljátszani a szerepet. Szerintem Ő egy elég jó színésznő, de biztos van hasonló tálentum a drága transznemű színészek között is. :roll: :facepalm: :fuckoff:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocsi, srácok de ez a "négerügy" kezd már baromira fárasztó és unalmas leni. Szerintem az Egyébb Fontos topicban ez töviről hegyire ki lett már tárgyalva. Értem én hogy ezt nyomja a főmédia egész nap, de legalább itt nem szeretném ezt olvasni, meg vitázni róla. Túl van már tolva ez ezen a fórumon. Pont azért jó ide jönni mert a kűlvilág nincs itt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

39 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Hát akkor ne olvasd el, én sem szoktam azokat a hszeket amik nem érdekelnek. ;) 

Pedig igaza van. Ez a fórum nem arra van, hogy a napi sz*r minden topikból follyon. Elég erre az egyéb fontos. Gondolom ez megérthető. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Pedig igaza van. Ez a fórum nem arra van, hogy a napi sz*r minden topikból follyon. Elég erre az egyéb fontos. Gondolom ez megérthető. 

Inkább köze van a filmekhez, mint az Egyéb Fontos dolgokhoz, de ha nem tetszik akkor tedd át oda!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap letudtam a Kimenekítést amiben zsoldos "Thor" kománknak egy indiai narkóbáró fiát kell egy másik indiai narkóbáró fogságából sok szemétládát elintézve kiszabadítani és Bangladesh-ből kijuttatni.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.