Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Régebben is volt rá példa, hogy idegen nyelvű/külföldi film kapott legjobb film jelölést is, csak éppen eddig egyik sem kapta meg a legjobb film díját. Nem feltétlenül csak amerikai filmek szerepeltek évtizedekkel ezelőtt sem a fő kategóriákban, pl. természetszerűen brit filmek is. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez röhejes döntés volt. Volt egy kimondatlan szabály, hogy a legjobb film kategóriában csak amerikai film esélyes. Ha most ez a dél-koreai film ezt megcáfolhatta, akkor korábban miért nem rúghattak labdába olyan korszakos zsenik, mint Fellini vagy Bergman, akik "csak" a legjobb külföldi film kategóriában arattak?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Szerintem ez röhejes döntés volt. Volt egy kimondatlan szabály, hogy a legjobb film kategóriában csak amerikai film esélyes.

Vagy angol. ;)

Idézet

Ha most ez a dél-koreai film ezt megcáfolhatta, akkor korábban miért nem rúghattak labdába olyan korszakos zsenik, mint Fellini vagy Bergman, akik "csak" a legjobb külföldi film kategóriában arattak?

Mert most rájöttek, hogy ez igazságtalan volt - a legjobb film díját a legjobb filmnek kell adni, nyelvtől függetlenül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 02. 10. - 19:45, Frenkie írta:

Azon morfondíroztunk bent kollégákkal hogy hogyan kaphatta külföldi film az Oscart? Nem úgy van hogy van egy külön díj ami a külföldi filmeket is díjazza(ezt kapta a Saul fia is anno) és az Oscar az amerikai filmeket díjazza?

Vagy ezt megváltoztatták azóta?

Konkrét szabály tudtommal nem volt, csak egyszerűen nem osztottak legjobb film díjat idegen nyelvű filmnek, kivéve az erre külön létrehozott kategóriában. Régebben ez is volt a pontos megnevezése annak a díjnak "Legjobb idegen nyelvű film", ezt aztán idénre megváltoztatták International Feature Filmre, de ugyanaz a meghatározás maradt, hogy a dialógusok túlnyomó részben ne angolul történjenek benne. 

Szerintem egyébként ezzel azért nem is volt komoly probléma, mert magát a díjat az Amerikai Filmakadémia adja, ez egy amerikai díj az amerikai filmgyártasról, így nem csoda, ha amerikai filmeket díjaznak rajta... csak a világ az Oscar díjat másként kezeli, mint mondjuk a BAFTA-át, vagy a többi országspecifikus díjazást és úgy értékeli, hogy itt most az adott évben a világ legjobb filmjét díjazzák majd. (Persze az Oscarnak kiemelt jelentősége van egy filmes karrierjében, főleg Hollywoodban, de nem elsősorban a minőség, mint inkább az eladhatóság miatt.) Közben lehet az akadémiai tagokhoz el sem jutott rengeteg olyan film az adott évből, ami pályázhatna erre a címre. Máskülönben az Oscar mindig is a marketingről szólt, nem feltétlen a filmek valódi megítéléséről, ezt az idei díjazást is inkább marketingdöntésnek érzem (ettől még a Parasite nagyon jó), arra azért nem vennék mérget, hogy akkor mostantól az akadémia ugyanilyen nyitott lesz majd a külföldi filmekre a következő években...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ki tudja, mi lesz. Tavaly is a legjobb rendezés díját a külföldi film kategória nyertes filmjének rendezője vitte (Roma - Mexikó), ami sokat elmond arról, hogy nyitottabb lett az Oscar - persze csak férfiak irányába. Más kérdés, hogy ezek a rendezők azért elég ismertek az Államokban, dolgoznak/dolgoztak ott, vagy éppen vegyes produkciókban. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem a Terminator: Sötét végzetet. Örülök, hogy nem vagyok a franchise különösebb rajongója így elszórakoztam rajta, látvány + akció okésak, de a történet miatt, ha rajongó lennék tuti indulnék a kapáért meg a vasvilláért. :D 

 

Akkor most van az első 2 film ami után 2 idővonalra szakad a történet vagy 3-ra? A Genesys az hova megy?

 

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

A Genesys az hova megy?

Szerintem a rajongóknak van egy tippje arra, hogy hová menjen. :D De az egy külön idővonal, ami nem kapcsolódik a T1-2-höz. Tehát a T1-2 után az idővonal három felé hasadt, az egyiken van a Rise of the Machine és a Salvation a másikon a The Sarah Connor Chronicles című sorozat, a harmadikon meg a Dark Fate. És mindettől függetlenül van a Genisys.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na... mondom én hogy állok a T-.cuccokhoz (jelenleg):

 

1. és 2. rész hatalmas kedvenc. Gyerek és fiatal korom meghatározó filmjei voltak. Nem is akarok róluk többet Írni! Perfect!

 

A 3. résztől mindegyiket láttam moziban (többször is, mert alapvetően szerettem őket). Ahogy a Dzséjt által említett TSSC sorozatot is. 

 

A gépek lázadása - hmmm... anno már moziban sem volt a kedvencem. Oké, örült az ember annak, hogy hosszú idő után újra láthat egy T-történetet, de nem adta közel sem azt az élményt, amit a korábbi, már akkor kultnak számító első két rész (még ha nem is feltétlenül vártam el tőle ugyan azt). 

 

Megváltás - Ezt a részt viszont nagyon szerettem. Sajnálom, hogy bukás volt és nem folytatták ezt a szálat. Marcus karaktere szerintem remek volt, jól is működött a történetet illetően, szerintem nagyon jól kötötték hozzá John karakteréhez is! Jól vezették be az első szériás T-800-asokat, stb... 

 

Genisys - Ez a film megint egy új irány. Megváltás bukás volt, ne folytassuk, kezdjünk egy újat és nyúljunk vissza valamennyire a legelső részhez. Oké... annyira nem is ördögtől való ötlet. És már többször is mondtam, mikor szóba került a dolog, hogy én szerettem a maga módján ezt a filmet is, ha nem bukik meg (ez is) szívesen néztem volna a folytatást, mert érdekelt volna, hogy hova futtatják ki a sztorit, de megbukott ez is... és én sajnáltam, hogy nem láthatom a folytatás(ait). Számomra ez a film nem volt "Ganézis" :) De persze nem ért fel az első 2 részhez!! (Jobban tetszett, mint a gépek lázadása! Megváltással van kb egy szinten nálam.)

 

Sötét végzet - Újabb irány. Egyfajta hivatalos ,Cameron által (is) jegyzett' folytatása a 2. résznek. Őszintén szólva sajnálom, hogy ez (is) megbukott. Igen, ez lett az első két rész után a harmadik kedvencem és én is a hivatalos folytatásként tekintek rá. Sajnálom, hogy ennek sem lesz folytatása! Nekem nagyon tetszett, ahogy a T-800-as, miután elvégezte a feladatát, tanulni kezdett, figyelte és szemlélte az emberek életét és képes volt rendszerszinten "felülírni" magát! Arnold rohadt jól is hozta a formát, ahogy kell, bár szerintem a Genisys-ben is remek volt! 

Így tehát én valamennyire úgy tekintek a filmsorozatra (a TV sorozatra most direkt nem térnék ki) mint egy antológiára, hasonlóan, mint a MAD MAX filmek, semmilyen, vagy minimális kapcsolatok vannak csak a részek között. Így tehát számomra az 1-2 és a Sötét végzet egyben van. A Gépek lázadása, Megváltás és a Genisys (és a TSSC sorozat is) egy egy alternatív történet. És ha így tekintek rá, számomra szerethető marad és még működik is. De ez az én hozzáállásom az általam szeretett filmekhez és frencsájzokhoz, természetesen nem várom el (sosem tettem és nem is fogom) hogy mások is így gondolkodjanak, de számomra ez így működőképessé teszi a T-filmeket! :) Persze azért szomorú is vagyok, hogy belekezdtek több történet szálba is, amit végül soha nem vittek végig! :( Pedig érdekelt volna! (Mindegyik: TSCC folytatása, Megváltás folytatása, Genisys folytatása és a Sötét végzet folytatása is...)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 02. 12. - 18:36, MissKarrde írta:

Tavaly is a legjobb rendezés díját a külföldi film kategória nyertes filmjének rendezője vitte (Roma - Mexikó), ami sokat elmond arról, hogy nyitottabb lett az Oscar - persze csak férfiak irányába.

Ne már. 

Pont egy szuper tehetséges izlandi hölgy kapta a legjobb zene díját, teljesen megérdemelten.

Ráadásul John Williams-el (is) szemben.

 

maxresdefault.jpg

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Szerintem a rajongóknak van egy tippje arra, hogy hová menjen. :D De az egy külön idővonal, ami nem kapcsolódik a T1-2-höz. Tehát a T1-2 után az idővonal három felé hasadt, az egyiken van a Rise of the Machine és a Salvation a másikon a The Sarah Connor Chronicles című sorozat, a harmadikon meg a Dark Fate. És mindettől függetlenül van a Genisys.

A hivatalos az amit Riddick írt. A Dark Fate a hivatalos 3. rész ami törölte az eredeti 3-4-5-öt. A Rise of the Machine, a Salvation és a Genesys már csak alternatívák. Mint az sw-ben a Legends.

Ma nézem a Dark Fate-t. Sok jóra nem számítok.:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 órával ezelőtt, Brodie írta:

Ne már. 

Pont egy szuper tehetséges izlandi hölgy kapta a legjobb zene díját, teljesen megérdemelten.

Persze, abszolút megérdemelten. De kihagyták a rendező kategóriából Greta Gerwiget, pedig ott volt a helye, és az adaptált forgatókönyv díjának nála kellett volna landolnia. Oscarnak minden évben van melléfogása, idén ez volt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Frenkie írta:

A hivatalos az amit Riddick írt. A Dark Fate a hivatalos 3. rész ami törölte az eredeti 3-4-5-öt. A Rise of the Machine, a Salvation és a Genesys már csak alternatívák. Mint az sw-ben a Legends.

Ja, most annak nevezik, a következő rebootig. Számomra a T3 és a TS az igazi folytatás, ez a Dark Fate és a Genisys meg simán alternatíva, amit jobb inkább elfelejteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, most annak nevezik. Kíváncsi vagyok hány évig fogják pihentetni a sorozatot (mert most, hogy a sokadik bukásról beszélhetünk sajnos, egy hosszabb pihenő jön, az elég valószínű...) Aztán meg ki tudja merre viszik tovább a dolgokat később. Lehetséges, hogy borulni fog a jelenlegi hivatalos idővonal: T1 - T2 - Dark Fate -> hivatalos; T3 - TS - Genisys -> alternatív

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, MissKarrde írta:

Persze, abszolút megérdemelten. De kihagyták a rendező kategóriából Greta Gerwiget, pedig ott volt a helye, és az adaptált forgatókönyv díjának nála kellett volna landolnia. Oscarnak minden évben van melléfogása, idén ez volt. 

A Kisasszonyokat MÉG nem láttam, de meg fogom nézni, mert érdekel. A Jojo Nyuszit nem láttam, de nem is akarom. Ráadásul Waititi humora nekem sokszor már too much.

Így ezzel a véleményeddel is egyet tudok érteni, hogy szívesebben láttam volna ott az adaptált forgatókönyv díját. :) 

 

Én csak arra próbáltam célozni korábban is, hogy egy filmes szakembernek a neme nem is kellene, hogy téma legyen. Se pro, se kontra. Amikor a Jokert néztem, folyamatosan hasított belém az érzés, hogy úristen, ez milyen jó zene! A stáblistán olvastam a nevét a szerzőnek: Hildur Guðnadóttir. Ebből sem derült ki a neme, de nem is érdekelt.

Amikor a fenti hölgy átvette a díját, vagy amikor megjelent Jane Fonda, álló taps tört ki. Steven Spielberg például már nem érdemelte ezt meg azon az estén.

 

Ezért nem csoda, hogy folyamatosan csökken az Oscar nézettsége. (a tavalyi mélyponthoz képest is 20%-al csökkent most). Az átlag emberektől már teljesen eltávolodott a díjkiosztó. Nagyon drukkoltam Joaquin Phoenix-nek, meg is érdemelte, de van olyan elmeorvos, aki nem nyilvánította volna bolondnak a beszéde után? Kioktatás, jóemberkedés, mondvacsinált problémák, a jó filmekről meg egyre kevesebb szó esik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Terminator: Dark Fate

 

Ezt most miért? Ilyen iszonyatosan rossz filmet rég láttam. A Terminator filmek legalja. Egy ilyen történetet 3 sör és egy pálinka után simán megírok. Semmilyen ,de szó szerint semmi eredeti nincs a történetben, Azt kell mondanom ez a film az mint a Die Hard-nak az 5.rész.

A franchise-nak egy olyan mélyrecsúszása hogy innen szerintem már nincs visszaút..

Ha valaki még nem látta és szereti a Terminatort meg ne nézze ezt a szeméthalmazt.

@Dzséjt: Ha esetleg nem láttad még akkor azt mondom hogy ehhez képest a Genesys(tudom hogy viszonyulsz hozzá) a világ legjobb T-filmje. Rohanni fogsz megvenni BD-n az előző részt.:D:DHa láttad tudod miért írtam ezt.

szerk: Most olvastam vissza és láttam hogy láttad és hogy írtál róla. Akkor nem olvastam el nehogy spoilerbe fussak. Nem értünk egyet, de nem gond.

 

A karakterek a totális nullával egyenlőek. Egyikkel se lehet azonosulni, sőt a rossz terminátornak drukkolsz hogy lője már le őket. Feszültség semmi. A PC ordít a filmről. Schwarzenegger ebben a legrosszabb Terminator. A rossz Terminatort játszó színész borzasztó tehetségtelen. Inkább szánalmas mint félelmetes.

Egyszerűen nincs lelke a filmnek,mint mondjuk a T1-2-nek.

Tökéletesen megérdemelte a bukást.

 

Számomra az igazi Terminator az 1-2 és talán a 3(bár itt kilóg a lóláb azért az erőltetett folytatás miatt(mégis bekövetkezik a világvége. Na ne már)).

 

A 2.rész tökéletes lezárás volt, kár volt folytatni. A 3. elment, a Salvation borzalom volt(abszolút nem következett a története a 3.-ból). Mivel már a 3. idősík generálódott, teljesen mindegy volt hogy a Salvationban lévő Kyle Reese-t visszaküldik vagy nem, hisz az elsőben látott Kyle Reese-t az eredeti idővonalról küldték vissza, a többi idősíkból nem kell. Emiatt a a Salvationban sem lehetett senkiért sem izgulni.

A Genesys storyja szintén borzalom, semmi összefüggés a többi résszel, katyvasz az egész, ráadásul Emilia Clarke Sarah Connora és Jai Courtney Kyle Reese meg sem közelítette Linda Hamiltonét illetve Michael Biehn-ét. Magyarán szörnyen rosszul játszották. Amiért mégis megnézem ezt a részt ha adja valamelyik csatorna az Schwarzenegger tökéletes játéka az öreg Terminator szerepében. Iszonyú jó és humoros, ugyanakkor megható is.

 

Visszaolvasás után Bomarr-al értek egyet eme film kapcsán. Vérlázítóan gagyi történet, ami inkább illene egy Sharknado-hoz mint Terminatorhoz.

 

Tervzeke egy részletekbe menő írást is spoiler mögött, hátha valaki meg tudja magyarázni.

 

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azon gondolkodtam, hogy Sarah Connor kedvenc mondatát, miszerint "Nincs végzet, csak ha bevégzed" gyakorlatilag az egész franchise folyamatosan cáfolja. Hiába csinálnak ezek akármit a világégés megtörténik mindig és egy Terminátort mindig visszaküldenek, hogy megfingassa az aktuális főfontosságosságos személyt :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Miért? Mit mondott? 

Nem csak, hogy mit, hanem "hogyan". Mintha kicsit a szerepben maradt volna.

 

Ez csak egy kiragadott részlet:

„Úgy érezzük, jogunk van arra, hogy mesterségesen megtermékenyítsünk egy tehenet, majd ellopjuk a borját. És hiába hallani a sírását, mi fogjuk a tejét, a kávénkra és a müzlinkre öntjük, ahelyett, hogy az a borjúnak jutna”
 

A vegán téma engem speciel nem zavar. Eszek ugyan mindent, de szerintem is túl sok húst fogyasztunk, stb... DE. ennek mi köze van ahhoz, hogy az év legjobb férfi főszereplő díját megkapta Joker szerepéért, amiben mellesleg imádtam. Ráadásul az egyik kedvenc színészem, de az Oscar-díj kiosztó nem erről szól. Nem csoda, hogy egyre kevesebben nézik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Brodie írta:

Ez csak egy kiragadott részlet:

„Úgy érezzük, jogunk van arra, hogy mesterségesen megtermékenyítsünk egy tehenet, majd ellopjuk a borját. És hiába hallani a sírását, mi fogjuk a tejét, a kávénkra és a müzlinkre öntjük, ahelyett, hogy az a borjúnak jutna”

:lol:

 

Mondjuk van benne igazság, de ennek mi köze egy Oscar gálához? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A többi díjkiosztón is osztotta a népet, semmi meglepő nem volt abban, amit mondott. Gyerekkora óta vega, és harcos állatvédő, még bőrből készült cipőt sem hajlandó hordani. Várható volt tőle valami ilyesmi, és hát igen, azért nézik elegen a műsort, sokfelé eljuthat az üzenet ;)

A nézettségnek pedig nem a hasonló beszédek vágnak oda, hanem a balf*sz döntések és az érdeklődés hiánya. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És most mindenki nézze meg a South Park - Sznobriadó! című részét, amiben George Clooney Oscar-díj átadási beszéde által létrejött sznobfelhő egyesül egy másik önelégültségi felhővel és létrehozza az önelégültség tökéletes viharát. :lol:

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 02. 12. - 18:36, MissKarrde írta:

Ki tudja, mi lesz. Tavaly is a legjobb rendezés díját a külföldi film kategória nyertes filmjének rendezője vitte (Roma - Mexikó), ami sokat elmond arról, hogy nyitottabb lett az Oscar - persze csak férfiak irányába. Más kérdés, hogy ezek a rendezők azért elég ismertek az Államokban, dolgoznak/dolgoztak ott, vagy éppen vegyes produkciókban. 

Cuaron korábban is nyert már, külföldi renedzőként (de amarikai produkcióban) de Del Toro is, vagy még inkább visszamenve az időben, Milos Forman, Beranardo Bertolucci is, viszont a tapasztalat nem azt mutatta azok után a győzelmek után sem, hogy teljesen kinyílt volna a játéktér a külföldi rendezők, színészek, filmek irányában. A legnagyobb gátja ennek szerintem pont az, amiről Bong Joon-ho beszélt, hogyha az amerikaiak át tudnak lépni azon a minimális akadályon, amit a felirat jelent, akkor új világok nyílhatnak meg előttük a filmek terén. Szerintem nem nagyon akarnak átlépni ezen, nekik megvan az angol nyelv miatt az az előnyük, hogy azt szinte a világon mindenki beszéli, ők adják a trendsetter kultúrát és nem nagyon akarnak máshoz igazodni, nekik nem magától értetődő mondjuk felirattal nézni egy filmet, mert annyira megszokták, hogy az angol a lingua franca és a filmgyártás egybeforrt Hollywooddal. Külföldi filmes is igazán akkor tud nagy karriert építeni magának és népszerűvé válni az amerikai közönség és a világ előtt, ha Hollywoodban dolgozik, angol nyelvű filmeken.

 

Egyébként a politikai állásfoglalálsok és köszönő beszédek korábban is összekapcsolódtak már és nem is annyira újkeletű dologról van szó, ami mondjuk az elmúlt években indult volna el. Számtalan olyan esetet lehet a múltból is felidézni, amikor színészek valamilyen ügy mellett kiálltak, vagy a véleményüket mondták el egy adott témáról a gálán. Vanessa Redgrave a palesztinok mellett állt ki, Richard Gere a kínai kormányt kritizálta többek között Tibet miatt, de nem csak évtizedekkel ezelőtti eseményeket lehet említeni, hanem mikor néhány éve DiCaprio Oscart kapott ő kiemelten foglalkozott a beszédében a klímaváltozással, aminek megint nem sok köze van a filmes díjátadó gálákhoz (bár nem a klasszikus értelemben vett politikai állásfoglalás). A non plus ultrája ennek a kategóriának persze Marlon Brando volt, aki mikor 1973-ban jelölték A Keresztapa főszerepében Vito Corleone megformálásáért, akkor bojkottálta a díjátadót, maga helyett egy ameriaki őslakos aktivistát küldött el a gálára, aki mikor odaítélték Brandonak a díjat, visszautasította azt, tiltakozva az őslakosok Hollywoodban akkoriban divatban lévő ábrázolásáért és úgy általánosságban a velük való történelmi bánásmódért. Egy ilyen után ma felrobbanna a fél twitter az biztos... ehhez képest Joaquin Phoenix még egész visszafogott volt.
A nézettség pedig elsősorban azért esik, mert egyszerűen az embereket már nem köti le annyira 3/3.5 órán keresztül az, hogy ilyen táncrevü betétekkel tarkított jópofáskodást nézzenek arról, hogy kiosztanak néhány díjat. Az egész gálának ez a jellege a 20-as, 30-as években gyökerezik Hollywood hőskorában, amikor ez teljesen korszerű volt, de a megváltozott médiafogyasztási szokásokat is figyelembe véve, ez már a XXI. században főleg a fiatalok körében unalmas, ha van benne politika, ha nincs. A nézettség általánosságban ezért marad el a korábbi évtizedek sokkal magasabb számaitól, persze van egy-egy év, amikor valami megdobja (2012 - Whitney Houston halála), de a jövőben szerintem még kevesebben fogják nézni a díjátadót.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont ők külföldi rendezőként amerikai/vegyes, angol nyelvű produkciókat vezényeltek le, amiért díjazták őket. Láttam Bong Joon-ho-nak az idézett beszédét, tulajdonképpen jót szórakoztam rajta, főleg a reakciókon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 02. 14. - 23:53, Brodie írta:

Nem csak, hogy mit, hanem "hogyan". Mintha kicsit a szerepben maradt volna.

 

Ez csak egy kiragadott részlet:

„Úgy érezzük, jogunk van arra, hogy mesterségesen megtermékenyítsünk egy tehenet, majd ellopjuk a borját. És hiába hallani a sírását, mi fogjuk a tejét, a kávénkra és a müzlinkre öntjük, ahelyett, hogy az a borjúnak jutna”
 

A vegán téma engem speciel nem zavar. Eszek ugyan mindent, de szerintem is túl sok húst fogyasztunk, stb... DE. ennek mi köze van ahhoz, hogy az év legjobb férfi főszereplő díját megkapta Joker szerepéért, amiben mellesleg imádtam. Ráadásul az egyik kedvenc színészem, de az Oscar-díj kiosztó nem erről szól. Nem csoda, hogy egyre kevesebben nézik.

Ilyenkor az "egész világ" rá figyel. Ugyan hadd mondja már el azt az üzenetet, ami fontos neki. :roll: Mintha ez olyan egyedi dolog lenne az Oscar díjkiosztók világában... Majd ha megnyered az Oscart, te is kioszthatod az elődőket, amiért mélyen szántó üzeneteket merészeltek megfogalmazni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, az egész világ, éppen ez az, hogy évről-évre újabb negatív rekordot állít fel a nézettség. Én sem tudom már végignézni, pedig filmmániás vagyok, de ez a rendezvény már mindenről szól, csak a filmekről nem. 

Valamiért csak a hollywoodi sznobéria érzi azt, hogy a díj átvétele közben inkább megmondja, hogy lenne jobb a világ, ha mindenki úgy élne, ahogy ő gondolja.

Valamiért egy foci/kézilaba VB-n nem szoktak leszólni a dobogóról az éremmel a nyakukban, hogy ne utazz repülővel/ne egyél marhát, hanem a sportjukról, a felkészülésükről mesélnek. 

Olyan képmutatásokba nem is mennék bele bővebben, hogy a fegyverviselés ellen kampányolnak, közben fegyveres őrök védik a villáikat vagy az egyenlőség jegyében mindegyiknek egy mexikói tálalja a reggelit vagy mossa a kádját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.