Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

13 órával ezelőtt, Go Rien Moss írta:

Na ezt a filmet sokan nem ismerik, pedig egy kötelező darab, ha már Sci-Fi, anno megvettem DVD-n  is. Imádom, szerintem az egyik legjobb  filmje a "Katona" .

 

Ez az egyik kedvenc muvim Pali W. S. Anderson bátyótól. Rangsorban a második. Az első számú favoritom az Event Horizon, a harmadik meg a Mortal Kombat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Léghajósok  - The Aeronauts 

 

Ez egy nagyon-nagyon-nagyon jó és nagyon látványos film.

Jó hasonlat, hogy ez a Gravitáció 19. században játszódó verziója.

Abuszolút mozivásznon kellene nézi - amúgy Amazon mozi - 3D-ben ott lenne a helye az Avatar és a Gravitáció mellett, de 2D-ben is üt.

És persze a film is jó, a színészekkelegyütt. Még (Cunci századost is felfedezni véltem benne).

Nálam benne van az idei Top4-ben (Alita, Joker, Az aszfalt királyai)

9,5/10

 

9/10

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az milyen már, hogy Kirk Douglas aki az első világháború idején született és aki a '40-es években indította be a filmes karrierjét még mindig köztünk van. A nagy karnevál, Némó kapitány, Odüsszeusz, Spartacus, Vikingek... rengeteg jó filmben szerepelt. Ma 103 éves!

Egy kép "A dicsőség ösvényei"-ből, ami szerintem a legjobb filmje:

Képtalálat a következőre: „kirk douglas paths of glory”

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rambo V: Last Blood

 

Amit a sztoriról olvastam előzetesen az nem igazán csigázott fel, ezért is várta meddig a megtekintéssel. Na meg azért is mert már megőrjít ez a várakozás a TROS-ra így mondom jó lesz kicsit elterelni a gondolatokat.

 

Számomra az előző Rambo film volt a kedvenc, és nem gondoltam, hogy azt túl lehet szárnyalni. Hatalmasat tévedtem! Azt a k*rva! :o Ez a film brutalitásban simán lealázza a John Rambo-t. :D Marhára élveztem, igazi csemege a műfajban. Rambo a legjobb ez egyértelmű, Stallone nagyon tud feszültséget teremteni és ez itt is sikerült. A film végi irtás már most klasszikus. :cool:

 

10/10

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel megint az a bajom mint a Holnap határával. Idén Cruise 57 éves. Nem hinném hogy ennyi idősen még vadászgépet vezet valaki, Ilyen korban azért már romlanak a reakcióidők. Kiképzőnek kéne lennie de szimulátorral. 

A másik hogyha valaki ilyen manővereket hajtana végre egy vadászgéppel már szétszakadna.

Túltolták. Lehet Emmerich szakértő a filmben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 12. 10. - 17:33, Ody Mandrell írta:

Ad Astra

Amikor a moziban adták, akkor mivel nem volt más dolgom, beültem megnézni. Nekem is tetszett a film, bár a történet nem volt egeket rengető, de a színészi játék meggyőzött és a látvány se volt utolsó. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 12. 16. - 22:16, Frenkie írta:

Ezzel megint az a bajom mint a Holnap határával. Idén Cruise 57 éves. Nem hinném hogy ennyi idősen még vadászgépet vezet valaki, Ilyen korban azért már romlanak a reakcióidők. Kiképzőnek kéne lennie de szimulátorral. 

A másik hogyha valaki ilyen manővereket hajtana végre egy vadászgéppel már szétszakadna.

Igazából, ha átmegy az orvosi alkalmasságin, akkor akár 70 évesen is röpködhet. Nem példátlan. Besenyei Péter még 60 évesen is versenyzett, és azokon a kis motors gépeken ugyanúgy komoly reakcióidőre van szükség, sőt még jobbakra is, mert azokban nincsen a repülést majdhogynem átvevő számítógépek. Oda éles szem és kujva jó reflexek kellenek.

Ami necces, hogy a trailer alapján harci bevetésre is megy, na az már orvosi alkalmasság ide vagy oda, kizárt. De ez már a film része, ennyi szerintem megengedhető. Cruise amúgy is letagadhat egy 10-est. :) 

Ezektől a manőverektől pedig még egy hajszálér sem repedne el. Eleve, az F-18 nem tud végrehajtani olyan manővert, ami az emberi egészségre káros lenne, mert a számítógép nem engedi. De, amit a trailerben láttunk, az még csak nem is vad, ennél a Red Bull Air Race-en is produkálnak nagyobb G erőket megmozgató manővereket. Egy Szu-27-es vagy egy Mig-29-es ennél sokkal-sokkal-sokkal durvább dolgot tud (és most csak két öreg típust vettem elő, a modern orosz gépek reggelire zabálják fel ezeket az öreg masinákat). A harang vagy a kobra manőver olyan G terhelést nyom az emberre, hogy azt végiggondolni is fájdalmas, a pilóta könnyen elvesztheti az eszméletét. Itt a Pugacsev Kobra élőben (hasonlót láttunk a trailerben, csak az F-18 nem tud "megfüggni" a levegőben és 120 fokban megdőlni az említett számítógép miatt, meg azért sem, mert leesne, mint egy darab kő - másrészről, ezt még egy Mig-21-es is meg tudta csinálni).

 

Ez meg az igazán hajmeresztő Kvocsur Harang manőver:

 

  • Meglepő 1
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
33 perccel korábban, kudar írta:

Tegnap megnéztem Ryan Johnson Knives outját és nagyon tetszett. Baromi szépen megírt, jól felépített és csavaros mint állat,

Én is láttam, és hasonlóan gondolom. :) Kicsit több humort vártam, mivel komédiának írják, de ezzel együtt remek moziélmény volt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Pildi írta:

Én is láttam, és hasonlóan gondolom. :) Kicsit több humort vártam, mivel komédiának írják, de ezzel együtt remek moziélmény volt. 

Igen humor olyan sok nem volt benne, nem is értem miért komédiának írják, mert ez nem az. :D De végig lekötött és megdolgoztatja az agyat, ha ki akarod találni a dolgokat, és ez nagyon tetszett. Mondjuk én az AgathaC regényeket is szeretem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Brodie írta:

Én is láttam, nekem is nagyon tetszett. Abszolút érződött rajta Rian Johnson stílusa.

 

Ami viszont nem tetszett: Több volt benne a politika, mint vártam, és teljesen egyoldalú volt. 

Mire gondolsz?

Spoiler

A migránsozásra?

Mert nem hinném, hogy ennek bármilyen politikai tartalma lett volna vagy bármit sugallni akart, viszont totál jól illett a család stílusához és karakteréhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, kudar írta:

Mire gondolsz?

  Spoiler elrejtése

A migránsozásra?

Mert nem hinném, hogy ennek bármilyen politikai tartalma lett volna vagy bármit sugallni akart, viszont totál jól illett a család stílusához és karakteréhez.

Spoiler

Hát még a családi vacsoránál is volt egy Trump vs. Demokrata vita, (amikor Trumpot Hitlerhez hasonlították.)

Ami még nem is lett volna baj, ha nem egy láthatóan tök normális demokrata vitázott volna egy a gyöngysorát markolászó karikatúra figurával.

Vagy az unoka, aki "szélsőjobbos" volt, és csak ennyit lehetett róla megtudni minden jelenetében.

 

De a migránsozás is az egyik elsőszámú politikai vita most Amerikában, szóval az is bőven politika és anélkül is érdekfeszítő lett volna egy krimi.

 

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.