Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Ezek az emberek példaképek. Most nem az álszentségre gondolok, amit én is elítélek, de ha valami mellett ki akarnak állni, miért ne tehetnék meg egy Oscar gálán? Egy csomó rajongó csüng a szavaikon. Ha egy ilyen beszéd miatt egy tucat ember jobban odafigyel a környezet szennyezésre, vagy kevesebb húst fogyaszt (stb.), már bőven megérte. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó dolog ha valaki ki áll valami mellett, de tényleg a közvetítő közeg nem mindegy. OK, hogy ha az Oscar gálán teszik mindezt akkor az sokakhoz eljut, de a mai internetes korszakban ugyanúgy eljut a különböző közösségi médiákon keresztül a rajongókhoz, az Oscart meg nem feltétlenül azért nézik akik nézik, mert ezeket akarják hallgatni/ nézni. Szvsz az egy szórakoztató műsor nem pedig egy világ problémáit megvitató fórum.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Oscar szerintem mindig is dögunalmas volt. Túl sokáig tart és hallgathatod hogy a nyertesek olyan embereknek köszönik meg a dijaikat akikről sose hallottál. Szerintem ez hogy a hírességek úgy döntöttek, hogy a dijátadokon hegyi beszédeket tartanak és úgy tesznek mintha nem luxuskörülmények között élő filmesek hanem valamiféle aktivisták lennének ez már csak mégjobban aláhúzza hogy az egésznek semmi értelme. Az egész üres. A filmek szeretetéhez egyre kevesebb köze van az egésznek. Az Oscar-beszédekhez meg aligha igazitja bárki is az életét. Ezeknek az Oscar-beszédeknek a hatékonysága kb. akkora lehet mintha a sztár kiirna valamit Facebookra. De inkább annyi sem. Arra viszont jó hogy hátba veregethetik magukat hogy ők milyen erényesek. Közben egész Hollywood lefekszik Kínának, de az már mindegy. A pénz nekik fontosabb a liberális értékeknél. De szeretnek úgy csinálni mintha ez nem igy lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Ezeknek az Oscar-beszédeknek a hatékonysága kb. akkora lehet mintha a sztár kiirna valamit Facebookra

Phoenix beszéde épp eléggé nagyot megy a neten napjiankban, elég sok helyen láttam már hivatkozva, megosztva és nem rossz értelemben. Szerintem semmi gond nincs azzal, hogy változást szeretne kieszközölni a világban, amihez ő személy szerint már meg is tette az első lépést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

A Star Wars még tartja magát! El se hiszem egyébként...

Szerintem ennek az az oka, hogy jelentős pénz nem érkezik az SW-re Kínából. 

Ellenkező esetben az Új Köztársaságot is felváltaná a Népköztársaság, és a jedik vernék le az ellene tüntetőket. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, Brodie írta:

Valamiért egy foci/kézilaba VB-n nem szoktak leszólni a dobogóról az éremmel a nyakukban, hogy ne utazz repülővel/ne egyél marhát, hanem a sportjukról, a felkészülésükről mesélnek. 

A politikai üzenetek megfogalmazása nem idegen a sportok világától sem, jó fél évszázaddal ezelőtt az 1968-as olimpián konkrétan a dobogón, az aranyérem átadásánál is volt rá példa két afro-amerikai futótól a Black Power mozgalom keretében... ami után nagy botrány is volt és felfüggessztették őket, kitiltották az olimpiai faluból. Az ilyen eseményeknek sokkal nagyobb jelentőségük van, mintha csak kiírná valaki a közösségi oldalára, mert azon java részben olyanok olvassák, akik amúgy is követik, itt viszont olyanokhoz is szólhat, akik alapvetően nem követik őt és akár konfrontatív módon is generálhat figyelmet a mondanivalójának. Mellettem például teljesen reflektálatlanul ment volnt el ez a beszéd, amit Joaquin Phoneix mondott, ha nem lett volna utána ez az utóélete, akár itt a fórumon is. A szokásos, egyhangú köszönőbeszédek, ahol kb. ugyanazokat a paneleket halljuk mindegyik megszólalótól szerintem kevésbé érdekessé tennék a gálát, úgyhogy ennek lehet egy ilyen jelentősége is, hogy ezekkel a megszólalásokkal változatosságot vigyenek a műsorba. Egy ilyen beszéd Phoenixtől biztos felrázza a közönséget, miközben az adott illető valami olyan dologról beszélhet, ami tényleg fontos számára.

A képmutatás részét teljesen nem vitatnám el (bár Joaquin Phoenix odaszúrt a hollywoodi elitnek is, hogy nem kellene annyit magángéppel utazgatni), de szerintem ezek az emberek, akár Joaquin Phoenix, akár Jane Fonda, akár Leonardo DiCaprio, tényleg hisznek abban, amit a zászlajukra tűznek, bár - ez csak a személyes hipotézisem - inkább egyfajta pótcselekvésként működik ez. Ezzel nem ezt akarom mondani, hogy mondjuk DiCaprio ne aggódna valóságosan a bolygó és a rajta lévő élőlények állapotáért, de egyszerűen arról van szó, hogy az ilyen magasra jutott embereknek nincsenek meg azok a mindennapi gondjai, ami az átlagembereket a boldogulásban jellemzi és találtak maguknak valamilyen ügyet, aminek alárendelhetik magukat és küzdhetnek érte. A környezet pusztulása ráadásul még egy olyan aktuális témát is jelenet, aminek egy a létezést alapjaiban fenyegető egzisztenciális félelem az alapja, amihez nagyon könnyű kapcsolódni Beverly Hillstől egészen Kőbánya alsóig. 

11 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

A Star Wars még tartja magát! El se hiszem egyébként...

Azért a Bomarr által említett kontextusban a SW sem teljesen kivétel. Kína esetében pont nem így alakult, de ez nem a SW, vagy a Disney érdeme, hanem a kínai cenzorok megengedő hozzáállása miatt alakult így (meg a film ábrázolásán is), de például Szingapúrban, vagy az Egyesült Arab Emirátusokban kivágták azt a leszbikus csókjelenetet a film végéről. Mondjuk itt önmagában az eredeti koncepció - kiállás a liberális értékek mellett - is csak olyan tessék lássék módon ment, hogy belekerült ugyan egy ilyen jelenet - hogy elmondhassák magukról, hogy itt működik a reprezentáció, de ha valaki éppen akkor pislogott egyet, akkor totál lemaradhatott az egészről és igazából semmit nem kezdtek vele (hozzáteszem a Resistance nagyon progresszívnek beharangozott hasonló húzása is ide sorolható, hogyha nem tudom, hogy erre figyelni kell, akkor nem is veszem észre, hogy Flix és Orka valójában egy pár). Amennyiben megvalósult volna Poe és Finn szerelme, amit a színészek szerettek volna, az Kínában most is alávágott volna az eredeti változatnak és vagy magasabb besorolásban adták volna, vagy szépen megnyírbálják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Wilde írta:

Amennyiben megvalósult volna Poe és Finn szerelme, amit a színészek szerettek volna, az Kínában most is alávágott volna az eredeti változatnak és vagy magasabb besorolásban adták volna, vagy szépen megnyírbálják.

Az mindenhol alávágott volna nem csak ott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Wilde írta:

Azért a Bomarr által említett kontextusban a SW sem teljesen kivétel. Kína esetében pont nem így alakult, de ez nem a SW, vagy a Disney érdeme, hanem a kínai cenzorok megengedő hozzáállása miatt alakult így (meg a film ábrázolásán is), de például Szingapúrban, vagy az Egyesült Arab Emirátusokban kivágták azt a leszbikus csókjelenetet a film végéről. Mondjuk itt önmagában az eredeti koncepció - kiállás a liberális értékek mellett - is csak olyan tessék lássék módon ment, hogy belekerült ugyan egy ilyen jelenet - hogy elmondhassák magukról, hogy itt működik a reprezentáció, de ha valaki éppen akkor pislogott egyet, akkor totál lemaradhatott az egészről és igazából semmit nem kezdtek vele (hozzáteszem a Resistance nagyon progresszívnek beharangozott hasonló húzása is ide sorolható, hogyha nem tudom, hogy erre figyelni kell, akkor nem is veszem észre, hogy Flix és Orka valójában egy pár). Amennyiben megvalósult volna Poe és Finn szerelme, amit a színészek szerettek volna, az Kínában most is alávágott volna az eredeti változatnak és vagy magasabb besorolásban adták volna, vagy szépen megnyírbálják.

Az SW egyszerűen nem Kína kompatibilis, nem az ő szájízük szerint van csinálva. Bomarr szerintem erre célzott azzal, hogy Hollywood a kínaiak kegyét keresi. Az SW abszolút nem ilyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Az mindenhol alávágott volna nem csak ott.

Szerintem félreértetted, Kínában úgy vágott volna alá, hogy az ideológiai cenzúra miatt kénytelenek lettek volna kivágni az ominózus jelenetet a filmből (mint, ahogy tették azt most is pl. Szingapúrban), ezzel szemben Amerikában, vagy Európában a PG-13 besorolást mondjuk egy Finn és Poe közötti csók miatt nem kellett volna megváltoztatni. Az más kérdés, hogy ez itt a nyugati világban is megosztó reakciókat válthatott volna ki, de itt rád van bízva a döntés. 

 

Az már egy más kérdés, hogy jobban belemenve ebbe az látszik, hogy az úgynevezett társadalmi felelősségvállalás feladása is értelmezhető egyfajta "lefekvésként". Ha azt mondjuk, hogy Hollywood lefekszik Kínának és csak addig tartja fontosnak a liberális értékeket, ameddig az nem veszélyezteti a bevételeket az nem csak ebben az esetben működik. A társadalmi felellősségvállalás határa a vállalat profitabilitásának a folyamatos fenntartása. Úgy tudom, hogy a SW kapcsán Abramsnek egyáltalán nem lett volna ellenére a Poe - Finn viszony, viszont mégsem ebbe az irányba vitték el a filmet, mert szóltak nekik, hogy ez nagyon megosztó lenne (Nyugaton is) és ahogy Te is írtad alávághatna a bevételeknek... csak mondjuk akkor ezzel zárójelbe is tehetjük az ügyek melletti kiállást, amit nem is feltétlen érdemes várni egy akkora biznisztől, mint a hollywoodi filmszakma, csak szerintem nem csak a kínai, vagy bármilyen cenzúra, hanem a mainstream közönségigényekhez való igazodás mentén is felvethető ez. Ebben egyébként szerintem lehet a jövőben változás Hollywoodban, hogy olyat is bevállalnak, ami megosztó lehet, az más kérdés, hogy a kínai cenzúrán ugyanúgy fennakadhat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na most lepődtem meg. :o

Nem Steven Spielberg rendezi az Indiana Jones 5-öt, hanem James Mangold.

Mivel tehetséges rendezőről van szó, így tragédia nem történt, sőt az utóbbi években Mangold jobb filmeket készített, mint Spielberg, de ez akkor is meglepő.

A döntést Spielberg hozta meg, aki továbbra is producer marad.

 

 

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintetek ki a leghitelesebb középkori lovag a képeken? :)

Forog Ridley Scott új történelmi filmje, Last Duel néven, a középkori Franciaországban játszódik. (Ben Affleck, Matt Damon, Adam Driver)

ERy5Dn6XsAMyxYZ?format=jpg&name=medium

  • Nagyon tetszik 3
  • Vicces 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, JakeSully írta:

Forog Ridley Scott új történelmi filmje, Last Duel néven, a középkori Franciaországban játszódik. (Ben Affleck, Matt Damon, Adam Driver)

Na erről nem is hallottam eddig, pedig odáig meg vissza vagyok a középkorban játszódó filmekért. Szuper! Nekem egyébként úgy tűnik a fotók alapján, hogy hármuk közül Adam Driver az egyetlen, aki lovagot játszik. Persze lehet hogy a másik kettő is lovag lesz de itt nem annak vannak öltözve :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A következő írás minden filmre spoileres szóval csak óvatosan! 
 

Spoiler

Rian Johnson, a Star Wars: Az utolsó Jedik rendezője nemrég felfedte azt a kis filmes kulisszatitkot, hogy ha a vásznon egy karakter kezében iPhone van, akkor az biztos, hogy jófiú (vagy jókislány), mivel a cég nem engedi, hogy gonosz karakterek használják filmekben a telefonjaikat.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elhalaszották a 007 - Nincs Idő Meghalni c. Bond filmet. Az eredetileg április 8. -án érkező alkotást az Egyesült Királyságban november 12. -én, Amerikában pedig november 25. -én fogják bemutatni. Az ok egyszerű: koronavírus. Az MGM stúdió azt mondta, hogy nem szeretné a nézők egészségét kockára tenni, továbbá a járvány miatt nem szeretnék, hogy a film nagyot bukjon a pénztáraknál...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is érthető, csak remélem nem fognak ebből tendenciát csinálni. A sportnál már vannak kavarások - motogp -ben állítólag lehet májusban kezdik a szezont, mert az első két futamot eltörölték, az f1 -ben is kavarás van és ha ez kihatással lesz az EB -re meg az Olimpiára, akkor lesz csak cudar világ...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

A Sony több nyári bemutatóját is elhalasztotta. A Marvellel kapcsolatos filmeket oda írtam, ami a többit illeti:

 

A Szellemirtók - Örökség júliusi premierjét egészen jövő év márciusára tolta el a stúdió.

A Nyúl Péter 2. már egyszer ellett tolva augusztusra - valószínűleg a koronavírus miatt - most azonban mégtovább tolta a Sony, egészen jövő év januárjáig.

 

Ami az Uncharted filmet illeti - ahol Tom Holland fogja játszani a főszereplőt - eredetileg is 2021 -ben érkezett volna a film, ám azzal, hogy a helyét átvette a Szellemirtók - Örökség, az Uncharted film 2021. októberében fog érkezni a mozikba.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amiben biztos vagyok hogy a nyári nagy blockbustereket el fogják tolni jó messze(pl Top Gun 2). A szívás az hogyha az összeset eltolják jövá nyárra akkor az eredetileg jövő nyáriakkal lesznek versenyben. Ha januárra, akkor nem lesz annyi bevétel mint nyáron. Nem irígylem most őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most a forgatások is állnak úgyhogy szerintem gond nélkül tudják majd tolni azokat a filmeket amiket eredetileg jövő nyárra terveztek.

2020. 03. 18. - 20:11, Darth Cupsy írta:

Hamarosan online elérhető lesz Guy Ritchie új filmje az Úriemberek.

Ez mekkora film lett! Pedig Ritchie filmjeitől újabban nem voltam elájulva. A Sherlock Holmes filmek szódával elmentek, a Revolver kínos volt, a Spíler egy harmatos verziója volt a régi jó filmjeinek, az UNCLE embere felejthető volt, az Artúr király legendája csalódás, az Aladdint meg öt perc után kikapcsoltam annyira borzasztó volt. De ez az Úriemberek ez egy nagy betűs FILM lett. Baromira bejött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.