Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Ma végre letudtam John "Kanóc Iani" Wick újabb ámokfutását. Nagyon bejött. Jani kománk rendesen feladta a fejére pályázóknak a leckét. Bírtam hogy nem mindig szólózott hanem emberi és állati (A kutyás tűzharc igazán pöpec lett. A lovas bunyó is bejövős csak az kisebb eresztés) segítséget is kapott.

A muvi végére Jankó igencsak fel lett húzva. Lehet még bőven irtás a tarsolyában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Midway

Bár baromira nem érdekelt ez a film, sőt meglehetősen sokáig azt sem tudtam, hogy készül, mivel apám imádja a második világháborút és azon belül is a midway-i csatát, és nagyon szerette volna ezt a filmet moziban látni, így elmentünk rá. Mintha a fogamat húzták volna, úgy ültem be rá, és biztos voltam benne, hogy a látványon kívül nem fog semmi sem tetszeni belőle, de még az is meh lesz a trailerek alapján. Talán éppen ezért csalódtam kellemesen benne.

Nem ez lesz az év filmje, se az évtizedé, és valószínűleg nem fogják a legjobb háborús filmek között felsorolni, de távolról sem olyan rossz, mint amit a trailerek sugalltak. Szerintem az effektek a film legelejét leszámítva teljesen korrektek voltak. Pearl Harbor megtámadásánál éreztem egyedül azt, hogy ott a minőségéhez képest túl sok a CGI, de ott sem vészes, szerintem a Terminator: Dark Fate-ben rosszabbak voltak az effektek.

Olvastam olyan kritikát, hogy ezután a film után visszasírjuk Michael Bay-t és jobbnak fogjuk látni a Pearl Harbort. Hát ki merem jelenteni, hogy ez f*szság. Míg Bay egy, a történelmet hőspátoszosan kifordító, még Pearl Harbor szétbombázását és amerikai hősi győzelemmé átoperáló filmet csinált, addig Roland Emerich - bár hősi pátosztól szintén nem mentesen - nem tett úgy, mintha az amerikaiak nem csesztek volna el dolgokat. Bizony azt is bemutatja, amikor egy-egy osztagot a japánok bedarálnak. Ráadásul apám szerint a film meglehetősen jól követte a csatában résztvett egyik pilóta könyvét - megjegyzem, az említett katona benne is van a filmben. A másik, ami tetszett, hogy a japán oldalra is figyelmet fordított a film, és nem úgy állítja be őket, mint a gonoszok elvetemült frakcióját. Bár nyilván nem fogjuk őket a jóknak látni, de nem is ördögök, sőt egyik-másik vezetőjük még szimpatikusabb is volt, mint némelyik amcsi figura.

A film legnagyobb gyengesége amúgy szerintem az, hogy túl sokat akar bemutatni. A csatákon túl elég nagy hangsúlyt fektetnek a hadi értekezletekre, stratégiai megbeszélésekre mindkét oldal részéről, plusz még a pilótákat is próbálja bemutatni a mozi, így néhány családi pillanat is jut. Ez így rendben is lenne, de annyi minden van itt, hogy arra a két óra nem elég, és némely esetben elég nagyot ugrunk. Pearl Harbor megtámadásán érződik ez a legjobban, semmi felvezetés - mondhatnánk, hogy így átélhetjük az ottaniak meglepetését, de kis túlzással szó szerint úgy van, hogy az egyik pillanatban még minden nyugis, a következő snitben meg lőnek a japcsik. De több ízben is az volt az érzésem, hogy ló lépésben halad a sztori.

A színészekkel nekem nem volt bajom, igaz, egyik sem hozta élete alakítását, de mindenki elég jól dolgozott ahhoz, hogy megmaradjon az ember fejében a film végéig. Kifejezetten tetszett Woody Harrelson és Dennis Quaid, valamint Luke Evans sem volt rossz. 

Szóval, mindent összevetve, nekem tetszett a Midway. Nem olyan rossz, mint amit a trailerek sugallnak, és az tuti, hogy jobb a Pearl Harbornél, és még azt is meg merem kockáztatni, hogy ez Roland Emerich utóbbi filmjei közül ez a jobbak közül való, legalábbis jobban élveztem, mint a 2012-t, a Holnaputánt, az I. E. 10 000-t vagy az Independence Day: Resurgence-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most jöttem a Ford vs Ferrari filmről.

Egyszerűen zseniális. Bale és Damon fantasztikusan játszik benne, a 60as évek autóversenyi írtó hangulatosak (és veszélyesek voltak).

A megtörtént eseményeken alapuló történet nagyon jól szemlétette az autógyártók, a hatalmas cégek közötti rivalizálását. Valamint hogy ehhez hogyan tudtak aszisztálni a külsős szakmabeliek.

Autóversenyzős sportokért, Ferrari rajongóknak, Bale szimpatizánsoknak különösen ajánlott mozi!

9/10

LPfm_9N6bW3sy42Rnm2sEcTPxtl11LKwV-MInNKc

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Moziban volt "szerencsém" látni a Jumanji 3 előzetesét. Az volt az első gondolatom, hogy ugyanazt látom mint az első részben, más háttérrel. Gondoltam is ennek mi értelme lesz? Remélem k*rva nagyot hasal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is megnéztem a Ford vs Ferrari című filmet.

Remek volt. A versenyzős részek nagyon ott voltak. Bale és Damon duója jól működött. Talán egyetlen negatívuma a hossza.

Aki szerette a Rush-t, ezt is szeretni fogja, és nekik ajánlani tudom, hogy nézzék meg moziba.

8.5/10

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Will Smith a kedvenc színészem, így nem hagyhattam ki a Gemini Mant. Nagyon tetszett. Inkább akciófilm volt, mint sci-fi (én előtte egy sci-fire számítottam), de kegyetlenül bejött. Végre nem valami remake, hanem valami eredeti ötlet (? - nem találkoztam még korábban ehhez hasonló sztorival a médiában, mint amelyet a Gemini Man tár elénk, de persze ez nem zárja ki, hogy ez a film se egy eredeti ötlet alapján készült).

Az Én, a robotnál vagy a Legenda vagyoknál nem jobb, de így is bitang jót szórakoztam rajta. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap este nekem is megvolt a Gemini Man. Találtam egy jónak nevezhető kép és hangminőségű kamerás verziót és ha már úgy alakult le is csekkoltam a muvit. Nem bántam meg mert nagyon bejött.

 

Spoiler

Nem semmi koma ez a Henry bátyó. Simán érthető hogy miért őt klónozták. Nagyon frankón nyomta a lődözést és a bunyót.
A csajszi először semleges volt nekem de idővel megkedveltem. Szépen formálódott a nem 50+1 éves pacákkal való kapcsolata.
Bárót is komáltam. Jó fej volt. Sajnáltam mikor a kocsival együtt a levegőbe repült.
Amúgy nagyon bírtam mikor azt mondta hogy ő akarja közölni a főgenyával (No az a szemétláda egy igazán utálható figura volt.) hogy "Fiam" már a komájuk. :D
"Fiam" is jól kente-vágta a harcolós dolgokat. Jól nyakába lett zúdítva az igazság. A szerencsétlenben totál fel lettek kavarva a dolgok. Megsajnáltam mikor kipakolt az "apjának".
Az a méh mérges dolog elég durva volt tőle. Mázli hogy csak ellenőrzés volt.
A fejlettebb klónnal való csetepaté is pöpecre sikerált. Amúgy már a "háztető" szélén állásából sejteni lehetett hogy a jani egy újabb klónt küld akciózni. A házra való felugrálás megerősített benne. Az csak később lett tiszta hogy ő már egy táposabb egyed volt.
Rohadt jó jelenet amikor a tűzből menegetne kifelé és a csaj meg lőtte és lőtte. :cool:
"Apuci" kinyírása is okés lett. Tetszetős hogy a skac helyett a nem 50 éves kománk intézkedett. Neki már úgyis mindegy volt. Az ő lelke már annyira meg lett terhelve hogy az a plusz egy gyilkolászás már nem igazán számíthatott neki.
A muvi vége is jó lett. Klasszul alakultak a trió dolgai.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na megvolt a Dark Fate.

Próbáltam keresni benne a vállalhatatlan, egészen elképesztően sz*r dolgokat, amiket megkapott (és kap) a film a nyakába kezdettől fogva, de megmondom őszintén, nekem különösebb gondom nem volt vele. Jó... tudom, igénytelen vagyok, hisz nekem még a Genisys is tetszett a maga módján, de hát ez van. Én alapvetően szeretem és élvezem a T filmeket, és nem csak a klasszikusnak számító első két részt! Oké, a 3. rész valóban még nálam is kilóg a sorból, de arra sem tudom jó szívvel azt mondani, hogy sz*r vagy hulladék!

Igen, változott a személyes listám is (jelenlegi állás):

Terminator 2
The Terminator
Terminator Dark Fate
Terminator Salvation

Terminator Genisys
Terminator 3

Volt benne 1-2 meglepő dolog. A Rev9 valóban fenyegetőre sikerült, Dani karakterével sem volt különösebben olyan bajom, amitől feltétlenül eret kell vágni. Sarah, Grace és Dani hármasa szerintem jól működött együtt... nem éreztem, hogy ez feltétlenül egy eröltetett femináci húzás lenne, lehet, hogy az volt, ráadásul én alapvetően inkább a konzervatívabb irányvonalat képviselem az élet megannyi területén, mégsem éreztem a már említett dolgot a filmben, mint ahogy az új SW filmekben sem, pedig manapság azokat is előszeretettel bélyegzik meg ilyen és ehhez hasonló PC bélyegekkel... lehet, hogy van benne igazság, de amíg ezt zavaróan nem tolják az arcomba, illetve nem megy a sztori rovására, addig nincs vele bajom. 

 

Nagyon nagyon jó volt Linda Hamilton-t újra látni Sarah szerepében. Imádtam. Arnold hozta a kötelezőt, komolyan le a kalappal az öreg előtt. Sajnáltam, hogy relative kevés játékidőt kapott, sokkal többet is el tudtam volna viselni Carl-ból és az új "életfelfogásából". Nekem ez a vonulat és a hozzá kanyarított humor nagyon adta!

 

Mackenzie Davis meglepően jó volt. Tetszett az alakítása is és a karaktere is. Gabriel Luna által megformált új Terminátortól tartottam kicsit, de megmondom az őszintét, nagyon kellemeset csalódtam. Szerintem abszolút hozta a "komoly fenyegetés" feelinget. 

 

Natalia Reyes... háááát. So so. Megmondom őszintén a nagy lehúzó cunami miatt, ami főleg az ő játékát és karakterét érte én sokkal, de sokkal rosszabbra számítottam. Nem mondom, hogy márpedig az ellenkezője az igaz, mert nem... de azért ez az eltúlzott sz*rozás sem, szvsz! A csajszi csinike, és igazából ennyi volt az, ami tényleg erős pozitívum volt vele kapcsolatban. De emellett én azért felfedezni véltem benne egyfajta vezér "szerű" egyéniséget, ami még csak pislákolt és igencsak kiforratlan, de jelen van. Ebben jó volt... talán a karaktere nem volt a legjobban megírva, nem tudom, de tényleg a film egyik gyengébb pontja volt a kiscsaj. 

Összességében nagyon jól szórakoztam a filmen. Nyilván nem életem film élménye, de simán egy értékelhető "3. rész" véleményem szerint. 

És igen, én sajnálom, hogy ez (is) megbukott... és fújhatjuk a folytatást!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy hírlik hogy 2020 első negyedében kezdik forgatni Emmerich Moonfall című muviját amiben egy rejtélyes erő kimozdítja a Holdat a pályájáról és egy csapat elindul rá hogy megakadályozza a Földdel való összeütközését.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Rog írta:

Úgy hírlik hogy 2020 első negyedében kezdik forgatni Emmerich Moonfall című muviját amiben egy rejtélyes erő kimozdítja a Holdat a pályájáról és egy csapat elindul rá hogy megakadályozza a Földdel való összeütközését.

Most emmeg mi? Verseny, ki találja ki a legéletszerűtlenebb katasztrófát?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma mutatják be az USA-ban Rian filmjét. Az RT-n egyelőre jól áll. A kritikai értékelés 96% és ami fontosabb, a nézői szám is kimagaslóan magas! 96%! Az imdb-n is kúszik fel, lassan nyolcas lesz. Nagyon kellene ez a siker most! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ma mutatják be az USA-ban Rian filmjét. Az RT-n egyelőre jól áll. A kritikai értékelés 96% és ami fontosabb, a nézői szám is kimagaslóan magas! 96%! Az imdb-n is kúszik fel, lassan nyolcas lesz. Nagyon kellene ez a siker most! 

Nem is baj, hogy nálunk januárban mutatják be, mostanában úgysem lenne időm megnézni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ma mutatják be az USA-ban Rian filmjét. Az RT-n egyelőre jól áll. A kritikai értékelés 96% és ami fontosabb, a nézői szám is kimagaslóan magas! 96%! Az imdb-n is kúszik fel, lassan nyolcas lesz. Nagyon kellene ez a siker most! 

Szurkolok. Ha jövőre hozzánk is megjön, megyek megnézni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Az imdb-n is kúszik fel, lassan nyolcas lesz

Több is lenne valószínűleg, csak sok agyhalott "SW-fan" aki még nem lépett túl a TLJ-n, anélkül, hogy látta volna a filmet, megszórta 1-esekkel hetekkel ezelőtt.

 

Amúgy azt hallottam az Oscar esélyeit is latolgatják a filmnek!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap este letudtam a "hírhedt" setét végzetes Törminétör muvit.

Jobban bejött mint számítottam rá. Különösebb bajom nem akadt vele. Egyedül az elején levő videóbejátszást utáltam meg nagyon. Igaz ez csak a szinkronos verzióra igaz. A szövegelés bénán is lett felmondva plusz nem ugyanaz hangzott el mint a második részben. Kár hogy a szinkronos szakik nem vették elő abból annak a jelenenetnek a hanganyagát. Azt kellett volna a szinkronba betenni. Csak hát sajna ez nem így megy.

A film többi részével már nem voltak komolyabb problémáim. Az akciókat tűrhetőnek találtam, Sára-Karlminátor-gonosz termi-szőke csajszi kvartett performanszát is számomra kielégítőnek ítéltem míg Dani figuráját kicsit gyenguszabb kivitelűnek éreztem.

Karlminátor letelepedésétől is eléggé tartottam de azt is simán le tudtam nyelni.

A gonosz termi kinyírását szerintem máshogy is megoldhatták volna de azért az is elment.

 

Spoiler

Az zavart hogy hasonlított a T-X kicsinálásához. Ott a termi a saját energiaforrását tömte a gépribanc szájába míg emitt a szőke csajsziét nyomta a gépszemétláda pofájába.

 

Szóval kellemesen csalódtam a muviban.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

John Wick 3

 

Látványos és agyat kikapcsoló film, amely néha már-már önmaga paródiája. A Marokkó-jeleneteket, minden mészárlás dacára, már untam, de ami előtte és utána volt, az nagyon tetszett. Azért remélem a berendelt negyedik résszel már tényleg vége a szériának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, JakeSully írta:

Közben felkerült a Netflixre Az Ír Scorsersetől.  Csak laza 209 perc hosszú :D

Az első kb. 180 perc lazán lemegy, a vége kicsit döcögősebb, ahhoz már kell türelem. 

21 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ma mutatják be az USA-ban Rian filmjét. Az RT-n egyelőre jól áll. A kritikai értékelés 96% és ami fontosabb, a nézői szám is kimagaslóan magas! 96%! Az imdb-n is kúszik fel, lassan nyolcas lesz. Nagyon kellene ez a siker most! 

Egy hónappal ezelőtt még úgy volt, hogy ma mutatják be nálunk. A novemberi Vox címlapon hozta a filmet, bemutató: 11.28. Hogy közben mi a fene történt, azt nem nyomoztam ki. Van olyan film is, ami közben teljesen eltűnt a naptárból, és az új Little Woment is eltolták 12.26-ról 01.30-ra, amivel valószínűleg nem egy-két nézőjét vesztette el, hanem sokkal többet. Vajon min szerencsétlenkednek mostanában "filmesék"? :45:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, MissKarrde írta:

Egy hónappal ezelőtt még úgy volt, hogy ma mutatják be nálunk. A novemberi Vox címlapon hozta a filmet, bemutató: 11.28. Hogy közben mi a fene történt, azt nem nyomoztam ki. Van olyan film is, ami közben teljesen eltűnt a naptárból, és az új Little Woment is eltolták 12.26-ról 01.30-ra, amivel valószínűleg nem egy-két nézőjét vesztette el, hanem sokkal többet. Vajon min szerencsétlenkednek mostanában "filmesék"? :45:

Egészen tragikus képet fest manapság a filmforgalmazói kör... Nagyon sajnálom a KO-t. :( Megnéztem volna. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rian filmje világszerte négy nap alatt 70 milliót termelt. Mivel a gyártási költség 40 milla körül volt, máris sikeresnek mondható, és hol van még a vége. :clap:

 

Az viszont elszomorít, hogy a sok agyhalott miatt, akik már előre lepontozták a filmjét, lenézés kezd kialakulni az SW rajongók iránt. Mondván mennyire korlátoltak, buták és gyerekesek. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örülök, hogy jól teljesít Rian filmje! Engem is nagyon érdekel!

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Az viszont elszomorít, hogy a sok agyhalott miatt, akik már előre lepontozták a filmjét, lenézés kezd kialakulni az SW rajongók iránt. Mondván mennyire korlátoltak, buták és gyerekesek. 

Hát ha csak a rajongók ezen bázisát nézzük, akkor joggal mondhatják, hogy korlátoltak, buták és gyerekesek. És szerintem még finom voltál!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.