Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

20 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Dzséjt is ma nézte meg a Termit. Lehet már azon gondolkodik, inkább költötte volna sörre a mozijegy árát. :D

 

Talán már alkoholba is fojtotta a bánatát. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, pb69 írta:

nem az, ha valaki lefosozza valamelyik SW filmet

Jajj dehogynem, hagyjuk már ezt az álszenteskedést, az se szokott tetszeni nyilván senkinek, egyébként teljesen jogosan, mert ha valakinek nem tetszik valami az még nem feltétlen sz*r, épp ezért gáz Ody sz*rozos hsz-e, mert neki köztudottan nem tetszenek a Marvel filmek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ennyire vagyok otthon ezekben a képregény filmekben. :D Tök mindegy hova soroljuk, nekem nem tetszett. 

Nah erről beszélek, nincs ezzel semmi baj, ha ezt írod, de leszarozni, ezért még nem kell. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 11. 02. - 22:50, Frenkie írta:

Dzséjt is ma nézte meg a Termit. Lehet már azon gondolkodik, inkább költötte volna sörre a mozijegy árát.:D

:D Szerencsére meghívtak a filmre, így nem kellett rá költenem, az árát nyugodtan elsörözhettem másnap. :sor:

A film minőségét szerintem jól körülírja Gyatlov elvtárs híressé vált mondata: "nem jó, de nem rettenetes". Jobb, mint a Ganyézis, de szerintem a Rise of the Machine sokkal eredetibb folytatás volt - már csak azért is, mert nekem az az érzésem ezzel a filmben, hogy az előző négy részből ollózták össze. Nem tartom T2 remake-nek, inkább T1 remake-nek, mivel eleve a T2 is a T1 durva másolata (minden kulcselem visszaköszön a T1-ből a T2-ben). De rengeteg dolgot nyúltak le a többi részből is, szinte egy ereti eleme sincsen.

Spoiler

John Connor megölése talán az egyetlen ilyen, de ez sem ér semmit, mert lett helyette lett egy John Connor 2.0-ánk. Ennek ellenére nekem tetszett ez a húzás, mert amilyen szinten belenyúltak Connorék a jövőben, elképzelhetővé vált egy olyan alternatíva, amelyben Connor tényleg meghal - akár egy Terminator, akár egy autóbaleset által. Az, hogy a Skynet különböző időkbe több Terminatort is szétküldött, az már a T2 óta ismert dolog - Cameron eleve úgy képzelte el, hogy az első T-800-as és a T-1000-es egymás után indultak. Sőt, a T3-ban is benne volt az, hogy Connor fél még több Terminator feltűnésétől.

A fejlődő T-800-as is tetszett, bár tényleg kicsit bagatel volt az indoka, de végül is ez is a T2-ből származott - az öregedés és a gyereknevelés meg a Genisys-ből. A REV-9 a TX továbbgondolt változata lehetne, de technikailag a butított változata. A fémvázra felhúzott mimetikus cucc ugye a női gépen jelent meg először, és bár ott nem operált külön a mimetikus réteg és a fémváz, a TX képes volt vezeték nélküli hálózati kapcsolatra, meg tudott más gépeket távirányítani, emellett voltak high-tech csúzliai. Ehhez képest a REV-9 csak annyit tudott, hogy külön válhatott a két test. Meh...

A megváltozott jövő sem nagy cucc, már a T3-ban is 2027 helyett 2032-ből, egy másik jövőből jöttek a gépek, és a TS egésze is egy teljesen más jövőben játszódott. És még Grace sem eredeti, hiszen Marcus képében már láttunk fejlesztett embert. Ráadásul Marcus is jobb volt, hiszen neki nem volt gondja az üzemanyaggal.

Összességében nem csalódtam a The Dark Fate-ben, de ez csak azért van, mert nagyon letettem a lécet. A Ganyézisnál jobb, de csak azért, mert jobb a casting. Linda Hamilton, mint Sarah nagyot dob a filmen, neki vannak a legjobb szövegei. Arnold szerintem még 100 évesen is simán el tudná lopni a show-t, és Mackenzie Davis és Gabriel Luna is jól szuperáltak. Mi több, bár a REV-9 nem volt egy "hűha" nagy új terminator, Luna játékával a T-1000-es után szerintem a legjobb termi. Ami Natalia Reyest illeti, hát ő nem adta el nekem a jövőbeli nagy hadvezért.

Szóval nekem megmarad igazi folytatásnak a T3-TS vonal, ez meg mehet a Ganyézis mellé alternatívának.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Na-na idézni csak pontosan :P  :D  "nem jó, de nem is tragikus"

Angolul azt mondja, hogy "not terrible", nem azt, hogy "not tragical", így szerintem a "nem rettenetes" a pontosabb idézet magyarul. Esetleg lehetne még "szörnyű". De lényegében az eredményen nem változtat, hiszen ezek egymás szinonímái. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A színészi játék nekem is feltűnt, hogy jó! Főleg a REV9 és a felturbózott csaj. Az új célpont gyengébb volt. És amúgy egyetértek az értékeléseddel. Kb úgy jártam mint te. Láthatod is a korábbi hsz-emben, hogy kb hova helyeztem az új részt. Többet vagy mást vártam. Edward Furlong-ot is vártam, kicsit pofára estem a szerepét illetően...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hozzám képest egész jól szórakoztatok rajta. Nálam voltak pillanatok amikor a "secunder szégyen" miatt a vásznat se tudtam nézni, annyira kínos volt. Linda Hamilton néhány poénja is ez a kategória volt nálam (pláne mikor a nyilvánvaló másolásokra ő maga hivta fel a figyelmet). Szegény ennél többet érdemelt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megéri? Nem nagyon. A TS-t még talán, de a maradék kettőt már nem nagyon. Talán, ha nincs jobb programod. Részemről a sorrend (tetszési, nem minőségi)

 

Terminator 2: Judgement Day

Terminator: Salvation

Terminator 3: Rise of the Machine

The Terminator

.

.

.

.

.

.

Terminator: The Dark Fate

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Terminator: Genisys

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Terminátor - Sötét végzet

 

 

Még szombaton, angolul, felirattal.

 

A trailerek alapján egy Genetis szintű mozit vártam, ehhez képest hatalmas érezhető pozitív csalódás.

 

Egy szórakoztató akciómozi, ami elfogadható egy lehetséges T2 folytatásnak (a Genezys is elfogadható lenne ha jobban megcsinálják), de nem vált ki olyan érzéseket, mint az eredeti T filmek, izgulni különösebben egyszer sem izgultam.


Sok eleme kifejezetten tetszett.

Spoiler

 

Pl.  hogy a konvergens evolúció elméletére rímelve hiába lett eltörölve egy potenciális Ítélet  napja, de ettől függetlenül a történelem hasonló fordulatot vett, a Skynet már nem Skynet, az egyes modellek már nem T akármik, stb.

 

Érdekes az is, hogy a 101-es modellel feladata végeztével mi történik. Ez elvileg még akár összhangban is lehet a T2-vel. Ott ugye az egyes Termiknek oylan volt a procija, hogy le volt tiltva/korlátozva volt az öntanulási képessége, mert a Skynet nem akarta, hogy a serege öntudatra ébredjen. JC ezt kapcsolta át a könyvben és a rendezői verzióban, ezután kezd tanulni és érdeklődni Arnold.

 

Mondjuk itt azért meg ért volna egy mondatot ki küldte vissza Arnoldot Guatemalába. A szöveg szerint az a Skynet amit a T2-ben megsemmisítettek, de ugye a T2 könyv szerint csak két Termit küldött vissza, egy 800-ast meg egy 1000-est. Aztán a T3-ban egy másik Skynet egy T-X-et is, de az ugye mozisan is egy másik idővonal.

 

Szóval ez kissé erőltetett volt.

 

 

Mackenzie Davis és Gabriel Luna a trailerrel ellentétben elfogadhatóan hozta a filmbeli karakterét.  Natalia Reyes sem volt túl rossz. Hamilton és Arnold is elfogadhatóan hozta azt amit.

Az akció is alapvetően jó volt, kivéve a vége felé, ahol azért néhány dolog már túlzás volt.

 

A Luna féle Terminátor működött amikor Luna emberi arccal szerepelt, de a "csontváz" verzió szvsz kevésbé működött, mint a T1-T2-T3-Salvation Terminátorai. 

 

Összességében a T1-T2-T3-Salvation idővonal egy számomra hitelesebb, kerekebb és szórakoztatóbb idővonal.

 

Ezt kellett volna folytatni, főleg azon a vonalon, amit a képregény is ír.

 

Összességében ez a film kap tőlem egy 7/10-et.

 

Ehhez tudni kell, hogy nálam a T2 az 10/10, a T3 az 8,5/10, a Salvation 9/10, a Genezys 6/10.

 

Minden film, amit végignézek minimum 5 pontos.

Szerkesztve: - Tarzaan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Drakulics elvtárs

 

Az alapötlet jó, a történet gerince is működhetne, de megvalósítás már kevésbé sikerült.

 

Ami jó, az a képi világ, a jelmezek, a díszletek, az apró easter egg-ek, ebből a szempontból profi munka.

 

A film stílusban picit Wes Anderson-os, amolyan komoly komolytalanság, de ezt nem tudják olyan jól csinálni, mint Wes Anderson.

 

Ennek egyik oka szerintem a casting. Nagy Ervin kiemelkedik a mezőnyből, Kerekes Éva és Thúróczy Szabolcs még oké, de a többiek elég jellegtelenek.

 

Viszont van benne pár mozzanat és poén ami tényleg hangosan nevetős volt.

 

A vámpír mítosz elemei elég jól megvoltak, egy kivétellel, amit viszont hibának tartok.

 

Spoiler

Egy vámpír nem látszódhatna egy videófelvételen.

 

Összességében nem bántam meg a jegyárat, de nem is lesz klasszikus a filmből.

 

 

6,5/10

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy ne csak a Terminátort korholjam a topikban, írok valami pozitívumot is. Mostanában főleg a 40-es, 50-es években készült film-noirokra kaptam rá. Pár sort ide is írnék azokról amiket az utóbbi hetekben láttam:

 

Mildred Pierce (1945)

Mint annyi más noirnál itt is "in medias res" kezdünk. Alig hogy elindul a film máris megölnek valakit. Ezután lassacskán bontakozik ki egy remek családi dráma, ahol egy anya az egész életét arra teszi fel, hogy a lánya boldog legyen. Közben nem veszi észre, hogy a gyereke lassacskán mennyire elviselhetetlen lesz. Megkapó, ahogy lassan de biztosan zakatol a sztori a drámai végkifejletbe. 10/8

 

Gyanakvó szerelem (1941)

Korai Hitchcock egy feleségről, aki attól tart hogy a férje el akarja tenni láb alól. Inkább bájos, mint izgalmas film. 10/7

 

Martinique (1944)

Casablanca utánzat a jófajtából. A történet itt is a második világháború idején játszódik és megint Humphrey Bogart szerelmi élete van a fókuszban. A két főszereplő közt nagyon működik a kémia. Főleg ez adja el a filmet. 10/7

 

Férfiszenvedély (1945)

Az alkoholizmusról meglepően realisztikus, néhol egészen nyomasztó képekben beszél ez a több mint 70 éves film. Roppant hatásos. 10/8,5

 

Nő az ablak mögött (1944)

Egy remek noir, amit tönkre vág a befejezés. Miután másfél órán keresztül menekül a rendőrség elől egy férfi, aki kényszerűségből kellett gyilkoljon, a végén kiderül, hogy

 

az egészet csak álmodta. Pff...

10/6,5

 

A nagy karnevál (1950)

 10/9

 

Vörös utca (1945)

Edward G. Robinson remekül hozza a tesze tosza kisembert, akit az orránál fogva vezetnek. Szemben a "Nő az ablak mögött" című filmmel itt a befejezés nem hogy lerontja de inkább megkoronázza az élményt. 10/7,5

 

Búcsúlevél (1953)

Piszkos Harry is elbújhat Dave Bannion mögött, aki ha kell tüzön vizen átmegy csak hogy elkapja a várost szorongató korrupt bagázst. Első-osztályú noir. Ebben a felsorolásban "A nagy karnevál" mellett a második nagy kedvenc lett. 10/9

 

Fegyverbolondok (1950)

Bár Bonnie és Clyde neve nem hangzik el a filmben, kellően egyértelmű, hogy a készítőket a két vérengző szerelmes sztorija ihlette meg. Az operatőri munka néhol kimagaslóan jó. Az egyik rablást egy vágás nélküli snittben mutatják be ami több mint 3 percig tart. Ilyet is ritkán látni a régi filmekben. 10/8,5

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az én Törminétör ranglistám:
Terminator 2: Judgement Day
The Terminator
Terminator: Salvation
Terminator 3: Rise of the Machines
Terminator: Genisys
(Ezt az eresztést csak egyszer láttam teljesen. Vagyis majdnem teljesen mert a stáblistát mellőztem. Azóta nem igazán foglalkozok vele.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor már én is :) 

 

Igazából 2 mesterműről beszélhetünk, amivel nem is egy ligában játszik a többi rész.

 

The Terminator - imádom, azon kevesek egyike vagyok, akik az első részt sokkal jobban szeretik

Terminator 2: Judgement Day - ez a film az alapműveltség része, amiért az első részt egy picit jobban szeretem, az a sötétebb hangulat

Terminator: Salvation - akár nagyon jó film is lehetett volna egy tehetségesebb rendezővel, végre azt kapjuk, amit mindig is akartunk egy Terminátor filmtől, a jövőben játszódik

Terminator 3: Rise of the Machine - a franchise romlásának a kezdete, sokszor önmaga paródiája, de vannak benne jó dolgok, különösen a vége

Terminator: Genisys - Összesen kétszer láttam, az első kb. 10 perc nagyon tetszik, onnantól inkább hagyjuk....

Terminator: The Dark Fate - Igazából csak szomorúságot érzek, hogy az első 2 résznek kb. fejből le tudnám írni a szövegét, és most már oda jutottunk, hogy ezt letöltve sem fogom megnézni. :|

 

 

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, JakeSully írta:

Roland Emmerich Midway mozija állítólag az idei év egyik legjobb csendes óceáni helyszínen játszódó 2. világháborús mozija.

Biztos mert ez volt az egyetlen ilyen film idén. :D 

  • Nagyon tetszik 1
  • Vicces 2
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látom Terminator ranglistázás megy :) Akkor én is levésem, hogy a Dark Fate megtekintése előtt hogy áll részemről a dolog. (Aztán, ha kijön a lépés hétvégén megnézem az új filmet és meglátjuk, hogy a listámba hova tudom majd beilleszteni, ergo frissítés várható) :)

Terminator 2
The Terminator
Terminator Salvation

Terminator Genisys
Terminator 3

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.