Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Vagyogatnak..igen. Nekem külön tetszett a stáblistás montázs, de "mindenholt" akkor is túlzásnak érzem, ahogy írtam a feltételezhető létszám miatt.

Na mindegy nyugodtan elengedhetjük a dolgot, lehet hogy a JW3 ig nem is leszünk okosabbak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Egy dino meg az öt emelet magasságával inkább vadászik rá ha teheti.

De az öt emelet magas dinoszauruszok növényevők. A legtöbb kiszökött állat növényevő. ;) És miért vadászna egy klónozott dinoszaurusz inkább az emberre, mint bármilyen más állatra, ami az erdőben él és sokkal gyakoribb, mint az ember, ráadásul eleve mindig azokkal etették őket.

12 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Az első részben hatalmas biztonsági rendszert állítottak fel az emberek védelmében

Ami rendkívül sokat ért. Hányan is haltak meg? A könyvben úgy ötven ember lett dínótáp, csak a szigeten, és több áldozat is volt a kontinensen - a filmben egyszerűbb volt a helyzet, ott csak négy embert papiztak meg. Pont ez az egyik lényege a franchise-nak: az emberi hülyeség miatt a biztonsági intézkedések sz*rt sem érnek.

 

De most utána jártam kicsit, ennyi ragadozó van szabadon:

1 Tyrannosuarus Rex

1 Velociraptor

1 Carnotaurus

1 Mosasaurus

2 Baryonix

3 Allosaurus

 

A szárazföldön tehát szaladgál 8 ragadozó dínó, ebből legfeljebb a két baryonix és a három allosaurus tud szaporodni, amennyiben nem egynemű mind (a nemváltó képesség a Jurassic World dínóiban már csak azokban van meg, amik az eredeti parkból vagy a Sorna szigetről származnak, szóval maximum a baryonixben, már ha ezek a Sornáról vannak és nem újak - ezt nem tudni). És ezek közül egyik sem öt emelet magas - a legnagyobb a Rex -, viszon a több száz négyzetkilométeres kaliforniai erdőségben tűntek el, hegyek között. Persze, veszélyesek és száz százalék, hogy amíg szabadon flangálnak, okoznak haláleseteket - hogy a befogásukra milyen intézkedések történtek vagy nem történtek, ezt nem tudni -, de nem hiszem, hogy nyolc ragadozó dinoszaurusz fogja az emberiség kihalását okozni, amiből csak kettő faj szaporodásra képes, de az is igen valószínűtlen, hogy mindennapos lenne a kontaktus az emberek és a dínók között. Egyszerűen iszonyú nagy területen szóródott szét baromi kevés dinoszaurusz. A Jurassic Parkban még a jól körülhatárolt, a kaliforniai erdőségekhez képes tücsökpöcsnyi kifutójában sem láttk a T-rexet.

És igen, valóban, a puma, a cápa, a krokodil vagy a medve alapvetően nem vadászik emberre, mégsem tellik el olyan év, hogy ne okoznák egy ember halálát sem. A dinoszauruszok sem emberevő szörnyek, mint a xenomorph-ok, amik szándékosan mennek az emberek után. Azok is kerülik őket, csak akkor támadnak, ha vadásznak vagy fenyegetve érzik magukat. Ha valami, hát a The Lost World ezt alaposan tisztázta.

 

5 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

az elárverezett példányok is okozhatnak galibát, amennyiben volt idő elvinni őket a vevőknek.

Volt idő, az elárverezés alatt és a film végén is mutatnak elszállított példányokat és megvásárolt génmintákat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:lol2:

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Thank you very much big man. You’re a great friend, and a great star, but my knife is always going to be sharper than yours! #RAMBO

Sly Stallone (@officialslystallone) által megosztott bejegyzés,

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

AD ASTRA

Keveset tudtam a filmről, de a szereplők és a szinopszis alapján érdekelt annyira, hogy megnézzem moziban. Megnéztem..Ezt benéztem.. :(

Spoiler

A szinopszis: 'Roy McBride asztronauta a Naprendszer peremvidékére utazik, hogy megtalálja eltűnt édesapját és a végére járjon egy bolygónkat fenyegető rejtélynek. Küldetése során olyan titkokra derít fényt, amik megkérdőjelezik az emberi lét természetét és helyünket a kozmoszban. "

Melyik sci-fi rajongónak nem csordult ki a nyála? Ugye; mindegyiknek kicsordult...

Csakhogy a szinopszis átverés. Semmiféle titokra nem bukkanunk a naprendszer határán, ami az emberi faj eredetét új alapokra helyezné.. Épp az derül ki, hogy semmit sem talált a korábbi misszió és ez sem. A film egy NASA ellenes propaganda durván szólva végeredményben, mert az a végkövetkeztetése, hogy nézzünk az orrunk elé, és szeressük azt ami megadatott.

Színészileg nincs gond. Pitt remekel, a nagy nevek is jók epizódszerepeikben. Amúgy egy régivágású sci-fi, de inkább kamara-dráma.

Ami tetszett, az az, hogy reálisan és hitelesen vázolt a film egy esetleges gyarmatosított naprendszert.

Nemegyszer kerül szóba Isten az űrhajósok mondataiban, ami gyanús. Nem tudom mennyi hívő asztronauta lehet.. És a fentebb taglalt végkövetkeztetésre kell visszakanyarodnom, ugye, hogy oda lyukad ki a film, hogy egyedül vagyunk. Nem Vatikán pénzelte ezt a produkciót véletlenül? :evil:

Tehát ez a film nem a felvetések és válaszok filmje, hanem egy ember kálváriája a sci-fi történelem egyik legnagyobb vargabetűjében tálalva (Föld-Neptunusz oda-vissza), persze megmenti a Földet is, de  ez valóban apróbetűvé sikkad a végkifejlet, vagy esetleges csattanó teljes hiánya közepette.

A hátam közepére sem kívánok egy újranézést.

Ha realistát akarok ezen a téren akkor ott a Gravitáció ez helyett, ha kicsit elrugaszkodottabbat, akkor az Interstellar. Legalább az utóbbihoz hasonló élményre készültem, nagyot csalódtam. Igazán sajnálom.

A moziban 10-en voltunk Pécsen a premier után 1 nappal, már ez is gyanús lehetett volna..

 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 09. 20. - 23:00, csoli1138 írta:

AD ASTRA

Keveset tudtam a filmről, de a szereplők és a szinopszis alapján érdekelt annyira, hogy megnézzem moziban. Megnéztem..Ezt benéztem.. :(

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Köszi a véleményt, Csoli!

Lehet egyébként, hogy ha a szinopszis másra helyezi a hangsúlyt, akkor nincs csalódás, mert másra számítasz. Hasonló helyzetet vélek felfedezni a 2 éve bemutatott Utazók c. filmhez hasonlítva, ahol szintén a trailer a sci-fi oldalt domborítva rejtélyes eseményekre készített fel, aztán a film teljesen más zsáner, romantikus drámaszerűség volt morális kérdésekkel, annak viszont nagyon jó.

 

100 dolog

Nagyon aranyos és szórakoztató film, kifejezetten tetszett. :) Szeretem az európai műveket, ám elég ritkaság szórakoztató és színvonalas német filmmel találkozni, és ez most az volt.

Mihez kezdenénk a dolgaink és a kényelmes szokásaink nélkül? Lehet, kibillen a világ a négy sarkából, ám ahová fordul, még jó is lehet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Pildi írta:

Lehet egyébként, hogy ha a szinopszis másra helyezi a hangsúlyt, akkor nincs csalódás, mert másra számítasz. Hasonló helyzetet vélek felfedezni a 2 éve bemutatott Utazók c. filmhez hasonlítva, ahol szintén a trailer a sci-fi oldalt domborítva rejtélyes eseményekre készített fel, aztán a film teljesen más zsáner, romantikus drámaszerűség volt morális kérdésekkel, annak viszont nagyon jó.

Épp ezért nem is olvastam el róla semmit és kb. semmi elvárásom nincs vele kapcsolatban. Ezért valószínűleg tetszeni fog. :)

 

Amúgy ha már európai és német filmek. Látta innen valaki a Mindenki másképp kívánja című német filmet? Már csak a hentes miatt is érdemes megnézni. :lol: 

 

 

+1. Rian új filmje a Knives Out az RT-n 98% -on áll. Hatvan kritika alapján így néz ki: 59/1. :cool: 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak most sikerült megnéznem az Alita: Battle Angelt. Röviden: nekem tetszett, jól megcsinált film, remek látványvilággal (bárcsak 3D-ben néztem volna) és igen szerethető főszereplővel. A hangulata is jól eltalált. A történet kapcsán viszont sajnálom, hogy látványosan nyitva maradt a lehetőség a folytatásra, így a film inkább felvezetésnek hat. Nem tudom, mennyi esély van a folytatásra, mert úgy rémlik, hogy a film nem teljesített jól a kasszáknál, így nem lesz 2. rész...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is pár hete néztem meg, nekem is tetszett, bár azért volt néhány fejfogós rész (pl.: Alitta beszéde a kocsmában). Látványos volt, érdekes világgal, de tényleg nagy probléma vele, hogy ez csak egy bevezetés. Kár érte, mert ki lehetett volna hozni belőle valami érdekeset.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 09. 27. - 13:57, Darth Cupsy írta:

Én mintha valami olyasmit olvastam volna, hogy a gyengécske teljesítmény ellenére is szeretnék folytatni.

Igen, szeretnék, de a szeretnék és a tudják is folytatni között sajnos ott a stúdió döntése, ami a pénzügyi siker elmaradása után esélyes, hogy nem pozitív irányú lesz. :( 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos megnéztem a Rambo 5öt. Jobb lett, mint amire számítottam, de az nem nehéz. Egy B-típusú Elrabolva lett belőle, a végén pedig 18+-os Reszkessetek betörőkkel vegyítve. A történet faék, revenge movie, aminek egy nagy baja van, hogy számomra semmi Rambo érezte nem volt. Az új külső és környezet teljesen elfeledtette velem hogy egy Rambot nézek. (hiányzott a hosszú haj, a dzsungel és a vietkongok, na. :D ) Ezt leginkább azzal próbálták ellensúlyozni h értelmetlenül véres és erőszakos lett a film. Pedig ha már én mondom... :D Viszont amikor felcsendült az ismerős zene a filmekből majd jött a zúzás az nem volt rossz, de számomra így is kevés. Max 6/10. De az tuti, hogy Frenkie imádni fogja. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma az egyik rádióadón egy kajálda menüjét ajánlgatták. Brokkolikrémleves is szerepelt a kaják közt.
Kapásból az a kormányzó ugrott be a dologról. :lol:

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fehér éjszakák:

Ha van itt valaki, akinek ez az iszonyat tetszett, akkor össze tudná nekem foglalni röviden, hogy miért? Illetve, hogy pontosan miről is szólt ez a film? :| Megint egy felhype-olt horror, amibe csomóan a műfaj újraértelmezését és egy korszakalkotó művet látnak bele, miközben egy B-kategóriás, művészfilmnek álcázott fostenger, tele logikai bukfencekkel és értelmetlen jelenetekkel.

 

Kezdjük ott, hogy a mai napig nem értik a rendezők, hogy a horrornál az egyik legfontosabb dolog, hogy a szereplők szerethetők legyenek. Akkor fogunk izgulni értük, akkor fogjuk félteni őket, akkor fogunk azonosulni velük. Egy csapat buta tahó nem jó, mert bennük senki nem látja meg magát, ill. az antipátia miatt inkább kívánjuk az eltűnésüket, mint a túlélésüket.

Ezt is kiválóan példázza ez a film, mert olyan szereplőket kapunk, akiknél az a minimum, ha valaki idegesítő, de általában rosszabb a helyzet. Már az elején látjuk, hogy itt álbarátságokról van szó, tudjuk is mi lesz belőle. Az egyetlen szimpatikusabb figuráról meg lerí, hogy valami nagyon nem stimmel vele, és nyilván ő lesz itt az, aki körül fordulhat a sztori. Természetesen így is lesz.

 

Ez pedig a következő legnagyobb probléma, a szörnyű sablonosság. Már eleve az alaptéma nem túl érdekes és eredeti, mert az őrült szektás vonalat elég sokszor sokféleképp feldolgozták már. Az, hogy ebbe kívülálló ostoba "tiniket" dobálnak, akik elvileg barátok, valójában nem is, egy szintén jellemző klisé. Ebből a sablonos alapból pedig nem is hoz ki semmi váratlant az alkotás, teljesen kiszámítható, végig követi a műfajra és erre az alapsztorira jellemző "tankönyvi" karakter- és történetvezetés lépéseit.

 

Eleve, a filmnek nem sok köze van a horrorhoz, attól, hogy beraknak pár totál indokolatlan nyers brutalitásában mutatott jelenetet. Ennyi erővel a Logan is horror. Nem, nem az. Annyiból kellemetlen, hogy az erőszak ilyen jellegű bemutatásának semmi értelme nincs, csak azért került be az a pár jelenet, hogy a gyengébb idegzetűeket kikészítsék, nagy port kavarhassanak, egyszerű hatásvadászat.

Egyfajta drámát látunk, amiben az a kemény, hogy ha ezt rendesen megcsinálják drámának, akkor még jól is elsülhetett volna. Ehelyett inkább csak súrolták a dráma határát, de amikor el kellett volna mélyülni a dologban, akkor jött valami kisstílű poén vagy horrorelem.

 

Következő gond, hogy a film nem szól semmiről. Végigkísérjük fél tucat érdektelen karakter érdekes, de kiszámítható és klisés sorsát, amiben nincs semmi tanulság és érték. Ha már egy filmben nincsenek jó szereplők, nem elég érdekes és izgalmas, nem túl nyomasztó a hangulata, nincs min félni vagy igazán nevetni, akkor legalább lenne valami mondanivalója, üzenete. Itt semmi.

És akkor ide jönnek be totál értelmetlen és magyarázhatatlan jelenetek, motívumok.

Spoiler

Egy elég erős drámával indítunk, ahol a főszereplő (főhősnek barokkos túlzás lenne nevezni) szüleit kinyírja a húga, majd magával is végez. Ez eddig rendben is van, de ennek aztán kb. semmi, de semmi jelentősége nincs a filmben. Azon kívül, hogy néha kicsit jobban pátyolgatják a csajt, vagy épp negatívabban áll dolgokhoz, nincs szerepe a dolognak. Ezt olyan szinten adták át, mintha mondjuk annyi történt volna, hogy meghalt a cicája vagy a szomszéd néni, akit kedvelt, mert rendszeresen kapott tőle sütit.

 

Elmegy a díszes társaság egy svéd "amis" brigádhoz, akikről már az első pár órában látszik, hogy valami nagyon nem kerek. Sok ész nem kell hozzá, hogy leessen, hogy ez nemcsak egy békés kis természetbarát csoportosulás, hanem bizony egy kőkemény szekta. Ez egy laikus hülyének is leesik, egy antropológusokból álló doktorira készülő csoportból senkinek se. Apropó doktori, ilyen nincs, hogy vki a disszertációjának megírása előtt nem sokkal még nagyjából se tudja belőni miről fog írni,mert semmi ötlete nincs. Komoly, hogy egy ilyen túrától várja vki az ihletet?

Ha más nem, akkor a két vén fószer öngyilkossága ki kellett volna verje a biztosítékot. Legkésőbb ilyenkor minden 40-nél magasabb IQ-jú vagy érzelmi intelligenciájú ember abban a pillanatban csomagol és lelép, amilyen gyorsan csak tud. Ha pedig csapatdinamikáról beszélünk, akkor ha nem ősellenségek kerülnek be egy ilyen közegbe, akkor garantáltan össze fognak zárni ilyen eseményekre, nem pedig egymás ellen fordulni. Ráadásul nevetséges kamuindokok miatt.

De a mi díszpintyeink egymásnak ugranak, mindenféle mondvacsinált erőltetett konfliktus mentén. Lenyúlod a témaötletem, elfelejted a szülinapom, nem szóltál az útról, amiről igazából szóltál, elhívtam a barátnőmet, úgyse jön el, de jaj mégis, ezen a többiek bedurciznak. Ezek óvodásszintű konfliktusok. Ráadásul miután a szekta lelkendezése közepette öngyilkos lett egy öregasszony, a papának meg szétcsapták a fejét egy pöröllyel, 1 kisebb kivételtől eltekintve ez senkit nem érdekel. Ja, hát itt ez a kultúra, oda se neki. Ez komoly???

Vagy az, hogy amikor elővezetik azt a nyilvánvalóan átlátszó hazugságot, hogy az egyik csávó lelépett a csaja nélkül, úgy, hogy még csak nem is szólt neki, akkor ezen alig lepődik meg bárki is, amúgy elhiszik, hogy tuti így volt. Vagy amikor eltűnik egy másik haverjuk, akkor nemhogy keresnék, pánikolnának vagy felháborodnának, hanem elhatárolódnak tőle, mert biztos ő volt a tolvaj. Ez nonszensz, ilyenek nincsenek.

Ahogyan olyan sem, hogy a rendkívül furcsa, gyanús, tragikus és felháborító események sorozatában valakik még mindig folyamatosan önként és dalolva kábszerezzék magukat, ill. kérdés és kétkedés nélkül minden szart elfogadjanak a helyi szektásoktól. Meg a faszinak barátnője van, de lazán tűrik, hogy mindenféle mágiával próbál rámászni az egyik helyi csaj, sunaszőrt tesz a kajájába stb.? Ez mégis mi??? És amikor nyíltan elmondják a szektások, hogy hát a kiscsaj már érett és mindenképp teherbe akarják ejtetni, a csávót nézték ki neki, akkor se érdekel ez senkit, simán elfogadják.

 

A szektások viselkedése amúgy totál indokolatlan és értelmetlen. Ők itt egyrészt egy tenyészcsődört keresnek, másrészt pedig feláldozható figurákat. Eleve kérdés, hogy ehhez minek kell behozni vki haverjait, miközben sokkal könnyebben találhatnának bhol egy külsős csókát, aki szívesen hemperegne pár kört a helyi menyecskékkel. Áldozatból szintén könnyen csapdába csalhatnának bármilyen külsős csoportot, már ha egyáltalán szükséges, mert amúgy közülük is vígan jelentkeznek önként is erre a szerepre.

De ha már ez a logikátlan ötlet merült fel, hogy majd vki behúzza a csőbe a "barátait", akkor nem azon kéne ügyködni a szektának, hogy minél tovább fenntartsák az illúziót? Hogy normálisnak és kedvesnek mutassák magukat, majd egyszercsak lecsapjanak. A kant meg megkörnyékezzék vmi csábítással. Ehelyett rögtön öngyilkos szeánszra viszik őket, elkezdik módszeresen öldökölni őket, mindenféle beteges rítusba vonják be őket.

 

Ott volt pl. a fekete srác. Kiosont a tiltott helyre, ott volt a közelében az egyik szektás, simán leüthette volna bmikor. Ehelyett inkább előkerült egy másik egy szál pélóban és az egyik srác arcáról lenyúzott maszkban, és csak ezután ütötték le a az áldozatot. Ennek mi értelme volt? Egyértelmű, hogy ez csak kifelé, nekünk nézőknek szól, de in-universe semmi logika nincs az egészben.

Ahogyan annak sincs, hogy utána simán elássák úgy kint a fazont, hogy a lába kilóg a földből, az égnek meredezve... Eleve az összes környező épületet telepakolják a delikvensek közül már kiiktatott egyének hulláival.

A végén meg az a nagy finálé, hogy a bedrogozott csávó egy rendkívül ízléstelen, szánalmas és röhejes aktus közepette megszexuálja a helyi ribancot, miközben egy öregasszony bökdösi hátulról, a többi némber meg kántál körülöttük. Erre a csaja reakciója pedig az, hogy halálra ítéli, felkínálja egy gyilkos rituáléhoz, ahol élve elégetik, miután belevarrták egy medvébe... Jézusom... Csinálja ezt az a csaj, aki előtte összecsókolózott a pasija haverjával.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.