Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Volt egyszer egy... Hollywood

 

Spoiler

Nagyon vártam ezt a filmet, elsősorban a szereplőgárda miatt, de emellett nagyon érdekelt a témaválasztás és a korszak is, amit a film prezentál számunkra. Tarantino egy olyan rendező, akinek, ha új filmje jön ki mindig felkapom a fejem, de igazán nagy rajongójának nem mondanám magam, legalábbis a kedvenc filmjeim közé valószínűleg egy Tarantino alkotást sem tennék be úgy igazából. Ezzel együtt úgy voltam a filmmel az előzetesek után, hogy nem tudtam elképzelni, hogy ez a film nekem ne tetszen. Ez valójában be is igazolódott, mert tetszik a film, de vegyesek az érzéseim.


Egyrészt nagyon tetszett a filmnek a hangulata, az atmoszféra, az egész 60-as évekbeli világ, amit erre a 160 percre megteremtettek az valami fantasztikus volt. Kifogástalan minden a díszletektől a jelmezekig, a zenei bejátszások, a félmondatokból elkapott társadalmi utalások, a helyszínek, a karakterek mind nagyon jó elegyet alkottak így együtt és teljesen el lehetett veszni ebben az egykori Hollywoodban. 
A karakterek egyszerre voltak szánnivalóak és szerethetőek (ez elsősorban Rick Daltonra vonatkozik). A kiégett színész, az éppen eltengődő kaszkadőr és a feltörekvő színésznő képében olyan archetípusokat láthattunk, akiken keresztül remek bepillantást lehetett nyerni a filmezés sokszor kemény világába és emellett a megváltozóban lévő Hollywoodot is nagyon jól meg tudta ragadni ezeken a karaktereken keresztül Tarantino. Számomra talán a Brad Pitt által megformált kaszkadőr volt a kedvenc, aki végig hűséges fegyverhordozóként követte Ricket, nem érintette meg annyira érzelmileg, hogy földbeállt a karrierje, nem panaszkodott, hanem a pillanatnak élve, mindig annak örült, ami van, mindent szívesen bevállalt és végig kitartott jóbarátja mellett. A másik főszereplő ezzel együtt érdekes volt, ahogy próbál alkalmazkodni a helyzetéhez, megerőlteti magát, leginkább önmagának bizonyítva, hogy van még keresnivalója ebben a közegben és nemcsak azért, mert anno tudott venni egy házat azon a környéken. Sharon Tate ugyan nem kap komolyabb szerepet, de erről majd később.
A színészi játék fantasztikus volt, egyébként az külön tetszett, hogy két ilyen karrierválsággal küzdő szereplőnek, korunk talán két legfelkapottabb nevét szerezte meg Tarantino, akiknek kis túlzással el kell ugrani a jobbnál jobb szerepek elől, még itt kézzel lábbal kapálóznának egy jó szerepért. Ezen a ponton szerintem DiCaprio ellopta a showt, minden egyes snitten olyan jelenléte van a vásznon és annyira élt a szerepben, hogy tökéletes választás volt ő Tarantinotól. Margot Robbie is emlékezetes volt és ezzel az alakítással nagyon szép emléket állított Sharon Tatenek. Akit még kiemelnék az Dakota Fanning, fantasztikus volt abban a rövid jelenetben, ami a Manson családnál játszódott!


Hiányérzetem volt azonban a film végével kapcsolatban. Az addig események nagyon gyorsan elteltek, számomra egyáltalán nem tűnt lassúnak a film, el tudtam merülni a két főszereplő életében, a 60-as évek Hollywoodjában és nem éreztem, hogy az órára kellene néznem. Volt viszont valami, ami hiányzott… a feszültség. Abban a jelenetben, amikor Dakota Fanning olyan emlékezetes volt, ott a Manson családnál valami hihetetlenül profi módon adagolta Tarantino a feszültséget. Volt az a snitt, amikor mielőtt bemenne a házba Brad Pitt még visszanéz és minden „családtag” kisereglik az udvarra és őt nézik és ahogy ott végigsvenkel a kamera az arcokon, az valami zseniális snitt volt. Ott szinte tapintani lehetett a feszültséget (nemkülönben volt jó ebből a szempontból, amikor visszalovagol a csávó és a végén már csak az éppen távozó autót látja). Na ilyen érzéseket vártam a film végén… aztán mikor előkerült az a csodacigi, amit Pitt elszívott a film végén már sejtettem, hogy itt valami nagy állatság lesz. 
Nem azt vártam, hogy a gyilkosságokat láthatjuk (megannyi korábbi filmjében látott vérgőzös jelenet után is furcsa lett volna látni, ha a terhes nőnek felszaggatják hasát… még Tarantinotól is), de azt, hogy szinte szemernyi feszültség sem került a fináléba (pedig én magamban pont azt számoltam vissza a film vége felé, hogy mikor jön már ez a rész) csak a humor. Hozzáteszem én is röhögtem, mert tényleg szórakoztató volt, mikor a békésen pihengető DiCaprio mellé bezuhan az egyik betörő (majd remek helyzetkomikumként előkerül a lángszóró is), nagyon jól megszerkesztett jelenet volt. Mindezek ellenére nekem valami mégis hiányzott, bár itt igazából arról van szó, hogy máshol volt talán a súlypont az én előzetes elvárásaim alapján és máshol a rendezőében.

 

Azt azért mindenképpen a film számlájára írnám, hogy jóval a megtekintés után még mindig a hatása alatt vagyok és biztos, hogy a jövőben újranézős a film, az alternatív történet (emiatt nem zavart Bruce Lee ilyen ábrázolása sem) abból a szempontból mindenképpen jó ötlet volt, hogy azzal nem lehet vádolni Tarantinót, hogy másnak a tragédiájában akarna elmerülni, hanem megcsinálta az ő alternatív változatát, ahol a befejező kép nagyon szép is egyben. 
 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 09. 08. - 14:29, Brodie írta:

Egyszer mondjuk kíváncsi lennék, hogy lehet az, hogy ennek a fickónak minden filmjét imádják a kritikusok

Huhh, pont egy ilyen jellegű filmhez kaptam kedvet tegnap. Kár, hogy 2.5 hónap még, mire jön.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Frenkie írta:

Emmerich-től mást nem is lehet várni. Majd egy unalmas estén talán megnézem, sokkal többet nem ér.

Ez Emmerich film lesz? akkor ezért ilyen gagyi. :D Azt hittem, először azt csinálja meg, amikor a Hold a Földre esik. :cool: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Engem nem érdekel miben mennyi CGI van és mennyire látszik vagy sem, a lényeg, hogy szórakoztasson.

Nem a CGI a lényeg. Hanem a valóságtól telejsen elütő szövegek, illetve képsorozatok. Ugye te se gondolod komolyan hogy a midway-i csata így zajlott ahogy ebben a filmnek nevezett borzalomban majd látjuk. Én is szórakozom a Holnapután-on vagy a 2012-őn. Sőt az egyik nagy kedvencem is Emmerich-film. Mégpedig az Universal Soldier. Az minden szempontból tökéletes film. Van Damme és Lundgren iszonyat jók együtt. Bármikor meg tudom nézni.

DE.

Az hogy egy megtörtént háborús eseményt ilyen gagyi f*sban feldolgozni, merénylet az áldozatok ellen. Ott élet-halál harcot vívtak az amcsik és a japánok. Megérdemelnék a csatában részt vevők hogy egy komoly a valósághoz legalább hasonlító film dolgozza fel az eseményeket. Ez így egy vásári komédia.

Világosabban fogalmazva. Emmerich-et és Bayt le kéne tiltani valós események filmekben való elkészítésében. Lsd pl Pearl Harbort Bay-től.

Egyetlen ember van Hollywoodban aki tisztelettel tud háborús történetekhez nyúlni. Mégpedig Spielberg. Ryan közlegény megmentése pl a valaha volt legigazabb háborús film. Tényleg úgy hal meg egy ember  egy lövéstől ahogy a filmben láttuk. Tényleg mészárlás volt Omaha Beach-en ahogy a filmben láttuk.

Egyszerűen szánalmas és maga a zs-kategória hogy egy valós eseményeket feldolgozó film rendezője Roland Emmerich vagy Michael Bay.

Tiszteljük már annyira a múlt katonáit hogy ne ilyen rendezőkkel dolgozzuk fel a történeteiket.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is újdonság. Lord Picard lengette be az xpress fórumán, hogy lesz. Teljesen jó volt! A stáblistás montázs is nagyon tetszett!

"Welcome to Jurassic World!" jó az irány. Érdekes lehet a harmadik rész ilyen alapokon. Remélem jó lesz!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor elég nagy ostobaság kimenni az erdőbe piknikezni nem? :D De úgy az egészből süt a logikátlanság. Az emberek semmit nem tettek az őslények ellen? Mert nem úgy tűnik, hogy csináltak volna valamit. Mit hittek? Majd békésen egymás mellett élnek? :D Nekem továbbra se áll össze ez, sajnálom. Óriási ökörségnek tartom.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

44 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Akkor elég nagy ostobaság kimenni az erdőbe piknikezni nem? :D De úgy az egészből süt a logikátlanság. Az emberek semmit nem tettek az őslények ellen? Mert nem úgy tűnik, hogy csináltak volna valamit. Mit hittek? Majd békésen egymás mellett élnek? :D Nekem továbbra se áll össze ez, sajnálom. Óriási ökörségnek tartom.

Én már ott fogtam a fejem, ahol a szülők szembeszálltak az alloszaurusszal. De hogy a kislány űzi el egy számszeríjjal...hát persze. :lol2:,

Egyébként nekem a Bukott Birodalom sokkal jobban tetszett, mint az első rész. Számomra nem sok bizakodásra ad okot Colin Trevorrow visszatérése, de ilyenkor örülök hogy végül az EPIX-től eltiltotta Kennedy.

Szerkesztve: - mui-ruy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Milyen sok racionális vélemény! Én más szemmel látom. Elvégre nem volt olyan sok dínó, ami elszabadult. Talán nem minden ember érzi a fenyegetést Amerikában, mondjuk, mert gondolhatják, hogy elvileg elég távol vannak a Lockwood-kastélytól. 

Nekem tetszett. Na mindegy. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ezek szaporodnak is vagy nem? Nem akartam senkinek lerombolni a lelkesedését, de nekem ez így nagyon vékony. Olyan mintha nem tudtak volna már mit kitalálni és meglépték ezt (amit tkp. korábban is behoztak a képbe ha jól tudom).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egy rövidfilm. Nem több és nem kevesebb. Épp a kérdéseidet kell megválaszolnia a folytatásnak. Szaporodnak-e? Vadásszák-e őket? Mennyire nyilvános, hogy elszabadultak?Mennyire kamu, hogy esetleg már kordában van tartva az elszabadulásuk? Mennyire félnek az emberek? Mekkora a valós kár amit okoznak, okozhatnak? Én helyből úgy érzem, hogy a Malcolm által tálalt veszély nem teljesen tűnik reálisnak, de azért izgalmakat rejt. Magam úgy vélem, hogy egy a csoport Lockwood birtokról megmenekült állat nem jelenthet fenyegetést globális szinten az emberi faj ellen. De helyi bonyodalmakat(mint a rövidfilm), majd egy jó 3. Felvonást még bőven megérhet a JW sorozat. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Magam úgy vélem, hogy egy a csoport Lockwood birtokról megmenekült állat nem jelenthet fenyegetést globális szinten az emberi faj ellen.

Pontosan, én is így vélem. Szaporodnak, de csak azok tudnak, amikből egynél több egyed van. A velociraptor és a T-rex egyke, meg még ki tudja, melyik az. Szerintem például az allosaurusból is csak egy van szabadon - egy másikat eladtak és elszállítottak.

A nagyobb bajt az okozhatja, hogy a genetikai mintákat és a klónozás technológiáját is eladták, amit eddig az InGen féltve őrzött. Ezért tudtak csak ők dínót klónozni. Most már bárki tud, akinek van elég pénze hozzá.

 

5 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Akkor elég nagy ostobaság kimenni az erdőbe piknikezni nem? :D 

Miért, akár egy puma is felzabálhat, vagy szétkaphat egy medve, vagy a farkasok. Az erdők veszélyesek voltak már a dinoszauruszok előtt is, és jóval nagyobb az esély arra, hogy egy pumába vagy egy fekete medvébe futsz bele, mint abba, hogy egyetlen allosaurusba. Persze egy Jurassic-film nem szólhat a pumatámadásokról.

 

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

amit tkp. korábban is behoztak a képbe ha jól tudom

Egy T-rex garázdálkodott pár órát San Diegóban, ennyi volt összesen. Ilyen léptékben sohasem volt ez téma a JP-filmszériában. A könyvek foglalkoztak vele - ott már eleve úgy kezdődik az első könyv, hogy a compy-k elfogyasztanak egy csecsemőt, meg más helyeken is történnek ilyen balesetek, mert a sziget biztonsági rendszere jóval a filmben látott események előtt csődöt mondtak és az állatok közül pár kisebb megszökött a parkból, át a kontinensre. Ezért is vonták be Grantéket, nem csak egy szem baleset miatt, mint a filmben.

 

4 órával ezelőtt, mui-ruy írta:

Én már ott fogtam a fejem, ahol a szülők szembeszálltak az alloszaurusszal. De hogy a kislány űzi el egy számszeríjjal...hát persze. :lol2:,

Igen, mert az tényleg képtelenség, hogy egy gyerek használjon egy nyílpuskát és szemen lőjjön vele egy bazi nagy állatot, aminek ez fájdalmat okoz. De gondolom az első filmben teljesen rendben van minden, abban semmi sem nevetséges, se az, hogy szembeszállnak a T-rex-szel, se az, hogy egy gyerek túlél tízezer voltnyi áramütést majd több méter magas zuhanást, amit már megelőzőtt egy másik több méter magas zuhanás, és mindez után lespriktel egy gepárd gyorsaságú raptort... A konyhában, ahol búlyócskáztak a gyerekek a film legveszedelmesebb ragadozójának beállított állatokkal... De persze a kisfilm az baromság... :facepalm: :roll:

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Dzséjt írta:

Miért, akár egy puma is felzabálhat, vagy szétkaphat egy medve, vagy a farkasok. Az erdők veszélyesek voltak már a dinoszauruszok előtt is, és jóval nagyobb az esély arra, hogy egy pumába vagy egy fekete medvébe futsz bele, mint abba, hogy egyetlen allosaurusba. Persze egy Jurassic-film nem szólhat a pumatámadásokról.

Ugyan már ezt Te se gondolhatod komolyan. :) Ezek az állatok alapvetően kerülik az embert. Egy dino meg az öt emelet magasságával inkább vadászik rá ha teheti. 

 

Nagyon helyre kell tenni ezt a dolgot mert így lóg a levegőben és semmi értelme nincs. 

 

Most komolyan... Az első részben hatalmas biztonsági rendszert állítottak fel az emberek védelmében, itt meg egy éve szabadon kóborolhatnak és szaporodhatnak az erdőben. Logikus. :facepalm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Továbbra is úgy vélem, hogy nem arra kell következtetni a kisfilmből, hogy a kontinensen hömpölyögnek az elszabadult állatok. Relatíve kevesen találkozhatnak dinóval a természetben, mert nem volt sok aki elszabadult. És egy év kb 1 alom kikelt utódot hozhatott és ahogy Dzséjt is írta, nem minden fajból. Szerintem nem áll még a helyzet a globális katasztrófa küszöbén amikor a kisfilm játszódik. És egy elszigetelt esetet látunk. Talán a JW3 ban az ilyen esetek nyomában fognak járni és valóban az elárverezett példányok is okozhatnak galibát, amennyiben volt idő elvinni őket a vevőknek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.