Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

3 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Én úgy tudom összeszedte magát, lejött a cuccról és egész normálisan néz ki manapság :)

Tavaly decemberben így nézett ki:

 

@Ody Mandrell: A "Reszkessetek Betörők" mellett még jönnek a "Tucatjával Olcsóbb", "Egy Ropi Naplója" és az "Éjszaka a Múzeumban" remake-jei is.

Szerkesztve: - HeirToGrievous
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyszerűen nem értem ezt a szörnyű fantáziátlanságot. Olyan alkotásokat dolgoznak fel, ill. olyan franchise-okat élesztenek fel, amik esetében szerintem ezt semmi nem indokolja. Egy látványfilmnél vagy egy nagyon elavult kultikus alkotásnál azt mondom érdemes lehet hozzányúlni, hogy az új generációkkal is megismertethessék az eredeti üzenetet, világot, karaktereket stb.. De meséket pl. minek?

Vagy a Reszkessetek betörőket? Ez egy kedves, aranyos, ártatlan és halál egyszerű kis film, ami csak arra jó, hogy a család szórakozzon rajta egy sort. Ilyen tekintetben abszolút kortalan. Nem avul el benne semmi, sem technikailag, sem mondanivalójában. A tálalás se nagyon kopik, más tartalom meg nincs benne.

 

Ez is csak arra jó, hogy egy örökzöld klasszikust elővegyenek, amire 99%-ban úgyis 2 reakció fog érkezni. 1. Miért, amúgy is rohadtul unom már. 2. Miért, sokkal rosszabb, mint az eredeti, elcseszték a gyerekkorom. Nem látok semmi potenciált abban, hogy abból az alapanyagból és -ötletből akár csak megközelítőleg hasonló színvonalú filmet hozzanak ki. Már csak azért sem, mert kismillió próbálkozás volt már erre, soha nem sikerült. Ez egy egyszer eladható jó alapkoncepció, de annyira sekélyes és egyszerű, hogy nem lehet másképp jól csinálni. Találjuk fel újra a vajaskenyeret, csak másképp.

 

A másik nagy problémám ezzel az irányultsággal, hogy akarva-akaratlanul is elhomályosítják vele az eredeti művet. Mindig megy a rinyálás, hogy a mai fiatalok már nem elég nyitottak, nem akarnak régi filmeket nézni, nem becsülik a hagyományokat és a régi értékeket. Erre minden "régi" cuccból csinálnak nekik újakat. Ezek után hogyan várjuk el tőlük, hogy érdeklődjenek a korábbiak iránt?

Ha ugyanannak van egy 20-30 éves és egy pár éves változata, akkor vajon a fiatalság melyikre lesz inkább vevő? Vajon meddig lehet tartani a frontot azzal, hogy a szülők egy része tudatosan a régi klasszikust nézeti a gyerekkel?

Kíváncsi leszek a SW kapcsán mikor merül fel úgy igazán komolyan ez a gondolat...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

41 perccel korábban, pb69 írta:

Egyszerűen nem értem ezt a szörnyű fantáziátlanságot. Olyan alkotásokat dolgoznak fel, ill. olyan franchise-okat élesztenek fel, amik esetében szerintem ezt semmi nem indokolja.

Egy szó : pénz. Milliárdokat hoznak ezek a remake-ek. 

 

43 perccel korábban, pb69 írta:

Kíváncsi leszek a SW kapcsán mikor merül fel úgy igazán komolyan ez a gondolat...

Soha. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Egy szó : pénz. Milliárdokat hoznak ezek a remake-ek.

Mindig sokat hozhatott volna a konyhára, ha csak előkapnak vmi régi bevált brandet és leporolják kicsit. Mégis voltak új ötletek és koncepciók.

8 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Soha.

Hát... nem tudom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, pb69 írta:

Kíváncsi leszek a SW kapcsán mikor merül fel úgy igazán komolyan ez a gondolat...

Szerintem konkrét reboot/újrafeldolgozás nem lesz soha, legalább is remélem, viszont ha azt nézem tetszik vagy sem azért a TFA lényegében újra feldolgozta az ANH-t. Azt el tudom képzelni, hogy majd pl. 30-40 év múlva a régi filmeket (OT-PT) a fiatalok nem fogják megnézni, nekik az aktuális filmek fogják jelenteni a Star Warst.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Azt el tudom képzelni, hogy majd pl. 30-40 év múlva a régi filmeket (OT-PT) a fiatalok nem fogják megnézni, nekik az aktuális filmek fogják jelenteni a Star Warst.

Hát igen, csak úgy meg nem igazán ér sokat a dolog. Nyilván sok SW tartalom lesz még addig, de jelenleg ugye 8 film és 2 animációs sorozat is a PT és OT érájában mozog. Meg ugye a TFA elég langyos élményt nyújt az OT ismerete nélkül, pont azért, mert erősen annak a farvizét lovagolja meg. Ha valakinek Leia, Luke, Han, Chewie, a Falcon, Vader stb. nem mond semmit, akkor rengeteget veszít a fényéből az alkotás.

 

Pont azért necces a SW helyzete, mert az OT van a Skywalker Saga közepén. A NH meg mégiscsak egy 40+ éves film, és valljuk meg, akármennyire jól állta az idő vasfogát, azért ma már erősen avittnak hat jó pár jelenet. A felújított változatok szerencsére segítettek az ügyleten, de még így is az a helyzet, hogy mai szemmel, pláne fiatal, teljesen "új" szemmel a régi trilógiánál erősen rezeg a léc.

A PT szerencséje, hogy ott talán inkább a 2. rész lóg ki technikailag, az 1 szerintem a mai napig totál vállalható, a 3 pedig úgyszintén. Persze az nem is olyan régi. Viszont sorban nézve a filmeket iszonyatos a kontraszt a két trilógia között. Sőt, már az OT és ST közt is. És a 4-nek nagyon nincs könnyű dolga, mert akár a 3, akár a RO után is nézzük, megüt a különbség. De az meg esélytelen, hogy valaki egy sorozat középső részeit kihagyja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Star Trek is megvan úgy 50+ éve, hogy még a rebootja is kapcsolódott a korábbi sorozatokhoz, míg a jelenleg futó és tervezett szériák újra az eredeti univerzumban játszódnak. A Discovery pár évvel a legelső, 1960-as években játszódó TOS előtt játszódik (és vannak átfedések, olyannyira, hogy az eredeti pilot, az 1966-os The Cage helyszíneire nem csak visszalátogatnak, a szereplői nem csak megjelennek, de maga az eredeti epizód is benne van flashback formájában), míg a 2020-ban érkező Picard a szintén nem mai darab, az 1980-as évek végén indult The Next Generationre épül. Sőt, a TNG-DS9-VOY éra együtt sem mai darab már, hiszen a Voyagernek is vége van 18 éve, a trailer alapján mégis erőteljesen épít rá az új sorozat.

És igen, amit Cupsy írt a másik topikban, az jellemző az egész közösségre: mindenkinek más a Star Trek. Én a TOS-on "nőttem fel", tizenéves koromban a TNG-DS9-VOY-ENT négyesen érlelődtem, most pedig örömmel nézem a DIS-t, viszont 2009 óta csak a Kelvin-idővonal filmjeit és a DIS-t néztem. Egészen eddig az évig, vagyis még én is tíz év óta először láttam újra régi Treket, mert a fejembe vettem, hogy a Picardig végignézem az összes sorozatot időrendben, az ENT-tel épp a héten végeztem, sőt letudtam a The Cage-it is, most nézem a DIS első évadát.

Ha a Star Trek elvan így, sőt elkezdte harmadik fénykorát élni és azt nem a(z eredeti univerzumhoz szorosan kötődő) rebootolt, hanem az eredeti univerzumban, nehogy már a Star Wars ne bírja ki. Mert a látványa, a mondanivalójs és a világa sokkal időtállóbb, hiszen nem a valóság egy lehetséges jövőképét akarja elénk tárni, így a látványt sem kell feltétlen radikálisan megváltoztatni a kor szellemisége miatt - a Trekben okkal cserélték le a tévéket és nyomógombokat érintőképernyős berendezésekre, hiszen ma egy CRT monitor nem éppen high-tech, és a régi trikordernél az okostelefonok is többet tudnak, de ugyanezt az SW-ben nem kell elkövetniük. A jó és a rossz harcának meséje sem kopik el úgy, mint például a hidegháborútól való félelem, és az SW szellemisége, azaz a könnyed, szabadon kezelhető, misztikus mesei világ is sokkal befogadhatóbb még ma is, mint a Trek pozitív jövőképe és tudományos, az emberi szellem gyarapodását előtérbe helyező felfogása.

De ott az Alien-franchise is, ahhoz képest, hogy 1979-es az Alien, a mai napig nem rebootolták, pedig az aztán jóval kisebb franchise, mint az SW. És az SW sokkal megengedőbb, hiszen több ezer évet felölelő univerzuma van. Ha annyira újítani akarnak, elég az egészet áthelyezni egy másik korszakba, ahol ugyanezt a mesét újra el lehet mondani új köntösbe csomagolva, mint ahogy a Trekben is elmondják ugyanazokat a sztorikat újra és újra, csak itt megcsarvarva, amott meg csilli-villi csomagba csomagolva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Volt egyszer egy... Hollywood

Nagyon szkeptikus voltam az új Tarantino mozi kapcsán. Az előzetes kifejezetten nem tetszett. Ehhez képest a filmért oda voltam. Jókor jött mert az utóbbi időben több olyan alkotást is láttam, amik kezdték elvenni a kedvem a filmnézéstől. A negativ csúcs az új Oroszlánkirály volt. Ennél ótvarabb filmet évek óta nem láttam. Minden egyes másodpercéből világos volt, hogy semmi kreativ erő nincs a feldolgozás mögött. Leforgatták mert valahol valaki kimutatta, hogy sok pénzt fog hozni. Jó volt végre egy olyan filmet látni, ahol érzem, hogy ezt a rendező el akarta mesélni. Még úgy is, hogy sztori nem sok van és az utolsó negyedóra nem sikerült túl jól de az odavezető kb. két és fél órás útnak minden pillanatát élveztem. Annyira hogy akár ezt az egészet öt órán át is simán elnéztem volna. Érdekes módon egyszerre tipikus Tarantino mozi meg nem is. Tipikus mert rengeteg megszokott elem köszön vissza a lábfetisizmusától, a hosszú párbeszédeken és a jóféle zeneválasztáson át a kreatív kamera-mozgásokig. Ugyanakkor nem olyan bombasztikus alkotás mint mondjuk a Django vagy a Becstelen brigantyk. Nincsenek igazán nagy katartikus jelenetek. Az egész egy szerelmeslevél a 60-as évek Hollywoodjának. Tarantino be akarta mutatni hogy mennyire imádnivaló volt a maga módján ez a korszak. És igazából ennyi. Aki a sztori-központúság hiányával ki tud békülni az szerintem élvezni fogja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Brodie írta:
  Spoiler elrejtése

Igaz az a korábbi pletyka, hogy a Becstelen Brigantykhoz hasonlóan ismételten alternatív történelem van a film végén? 

 

Spoiler

Igaz.

 

Én is megnéztem a filmet tegnap, nekem pont ellentétes a véleményem, mint Bomarré. Szerintem a vége nagyon jó, de a film közepén azt kezdtem el érezni, hogy unom. Egyébként lehet a mozis megtekintés volt a baj, én nem is akartam megnézni moziban, csak haverom unszolására mentem el, ezt a nagy eseménytelenséget nem tudom befogadni úgy látszik a moziteremben. Majd az otthoni megtekintésnél kiderül. Amúgy pont a végkifejlet tükrében fogom majd megnézni még a jövőben. A halálbiztoson kívül minden QT filmet láttam, én a Jackie Brownt tartom a leggyengébb filmjének, de ez erősen közelít annak a szintjéhez. A Bruce Lee-s jelenet nekem sem tetszett, leginkább nem is a ripacskodás miatt, hanem, hogy nem lett volna vele ennyire partyban egy "mezei" kaszkadőr az fix, másik dolog, hogy aki verekedett már életében 1-nél többször, az tudja, hogy nem megy neki valakinek 2x egymás után ugyanúgy, pláne nem egy olyan képzett ember, mint Bruce Lee, persze film, de akkor is meh.

Spoiler

Margot Robbie... ahw... minden jelenetét imádtam, még ha kevés is volt... az a nő valami tökély. Ezért is örülök, hogy az lett a vége ami, nem lett volna jó látni őt ahogy kínozzák. A másik amiért tetszett a vége, hogy a támadók megkapták amit érdemeltek volna a valóságban is.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is megnéztem a Volt egyszer... -t tegnap. Jó film volt, de nem tudtam maradéktalanul élvezni. Cupsyhoz hasonlóan a vége nagyon tetszett, de egyébként nem az én filmem. Valószínűleg pont a korszak az, ami nem tud megfogni - a zenéivel együtt -, így aztán túl hosszú volt az a két óra, ami végül elvezetett az utolsó érdekesebb fél órához.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg izlések és pofonok mert szerintem a vége rémgyenge lett. Nem csak hogy nem érdekes, de már millió ilyet lehetett látni sokkal jobb kivitelezésben. Egész odáig imádtam, ott viszont totál kidobott a film és olyan volt mintha valami közepes Tarantino utánzatot néztem volna. Ja egyébként én a Jackie Brownt is imádom. Az egyik legjobb filmje. A legrosszabb tőle toronymagasan a Death Proof. Közel nézhetetlen.

Brodie:

 

Igen ez is alternativ történelem

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

Engem meglepett a vége. Meg szerintem pont így lett értelme, először kb. fél órával a vége előtt néztem rá az órámra és akkor felötlött bennem, hogy dafuq mindjárt vége a filmnek és érdemben még nem is foglalkoztak azokkal az emberekkel akikről az események szólnak, megnéztem 2 órát 2 másik csávóról akiknek közünk nem lesz az egészhez, minek??? De azzal, hogy hozzájuk mentek be, nem Polanskiékhoz, az egész előtte lévő 2 óra értelmet nyert, ha most a történelemhez hűen történt volna minden akkor, miért ezt a 2 csókát mutogatták 2 óráig.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Önmagában az ötlettel, hogy a gyilkosok hozzájuk állitanak be semmi bajom nem volt. Sőt amikor menetelnek a késekkel a ház felé és közben szól a zene még az is felötlött bennem, hogy ez kifejezetten érdekes lesz. Aztán olyan érzésem volt mintha egy véresebb Gálvölgyi-showba keveredtem volna. A gyilkosok röhejesek voltak, a szereplők egy pillanatra se voltak veszélyben. Az egész csak egy poénkodós durvulás volt, de úgy hogy ehhez hasonló poénkodós durvulásból már Tarantino is mutatott sokkal jobbat/érdekesebbet. Ez egy olyan "akció-jelenet" volt ami mondjuk elment volna ha a film elején vagy kellős közepén van, de igy hogy ez a nagy finálé.... nekem óriási csalódás volt. 

 

Tarantino azaz ember, aki azért elég jól tud feszültséget teremteni. Nekem máig nagy kedvencem a Becstelen Brigantyk közepén a báros jelenet, ahol elképesztő feszültség van végig és csak lesel hogy mikor indul be egymás gyepálása. Mivel Tarantino többször is lenyilatkozta még évekkel ezelőtt hogy neki élete nagy félelme hogy a házába idegenek törnek be, gondoltam sok mindent kitud hozni egy olyan jelenetből ahol élete legnagyobb félelme életre kel. Ehhez képest egy ilyen közepesebb vígjátékba illő jelenet lett az egészből.

Ráadásul pont maga ez a téma, vagyis a "házinvázió" szerintem ritka hálás filmes téma. Még viszonylag közepes rendezők is tudtak ebből emlékezeteset alkotni. Látva, hogy ebből mit hozott ki Tarantino... hát le vagyok döbbenve, de rossz értelemben. És még csak nem is azzal volt feltétlen a bajom, hogy a gyilkosok pórul jártak a valódi áldozatok meg életben maradtak, mert igazából ez még jól is kijöhetett volna.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler
1 órával korábban, Bomarr írta:

Ez egy olyan "akció-jelenet" volt ami mondjuk elment volna ha a film elején vagy kellős közepén van, de igy hogy ez a nagy finálé.... nekem óriási csalódás volt. 

 

Spoiler

Mondjuk ha azt nézzük, hogy a film többi része is elég vérszegény, szó szerint, ami nem épp a mesterre vall (amit szintén negatívumnak írok be személy szerint), ahhoz képest a finálé jól teljesít, önmagához a filmhez képest... viszont én is aláírom, hogy QT-hez képest nem, de számomra még így is egy "szépítés" azon az előzetes 2+ órán.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom a vége a Tate-gyilkosság. Ami elképzelve is iszonyú durva(terhes nőt megölni), nem még látni. 4 hónap átfutással(a mozibemutató és torrenten való megjelenés közti idő) számolva decemberben majd meglesem.

Szerinetm Tarantino(aki szerintem túlértékelt, hisz csak egy egyszerü videótékás volt, nem tanulta a szakmát) legjobb filmje a Ponyvaregény. Ő dumában a legerősebb, de lehet a szövegeket nem ő írja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Volt egyszer egy... Hollywood - Once Upon a Time ... in Hollywood

 

 

Péntek este megvolt. Angolul, felirattal.

Részemről csalódás. Először azt hittem lassan indul be a történet, de igazándiból nincs is nagyon történet.  Tarantino leggyengébb filmje.

A látvány (kamera, díszletek, jelmez, vágás) profi munka, a casting is remek, de kb. ennyi.

1 + két fél akció van benne, maradandóbb párbeszédből is talán csak kettő, poénból se sok, bár tény, hogy annyirasoha nem untam, hogy fel akarjak állni.

A jó színészi teljesítmény és a profi kivitelezés miatt jobbnak tűnik a film, mint amilyen + a vége is dob rajta.

Amúgy a film három legemlékezetesebb alakítását Brad Pitt, a hippicsaj és a kislány hozta. A hippicsaj Andy MacDowel lánya.

6,5-et ér nálam.

 

enyhe spoiler:

Spoiler

 

Margot Robbie-nak összesen két aprócska jelenete van, ami dramaturgiailag is értelmezhető, a többi csak a film hangulatán dob, bár jelentősen.

 

Amikor először mutatják Cliff kutyáját, sejthető volt, hogy a fajtaválasztásnak szerepe lesz a filmben

 

 

 

Nekem a kedvenc Tarantino filmem amúgy a Kill Bill és a Ponyvaregény.

Megosztott bronzérmes a Tiszta Románc és az Alkonyattól pirkadatig (ezeket is Tarantino mozinak tekintem) célfotóval lemaradva az első kettőtől.

Nagyon erős még a Brigantik és a Django.

Az Aljas nyolcas sem rossz film.

A Jackie Brawn és a Halálbiztos valahogy nem fogott meg, bár előbbit tervezem újra nézni.

Ez a mozi valahol az Aljas nyolcas és a Jackie Brawn-ék közt van.


 

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kábé 2020-ban kezdik forgatni a negyedik Mátrix muvit. Ebben a buliban a Wachó tesók közül csak Lana fog részt venni. Három író közül ő lesz az egyik. Azt is belengették hogy Neo és Trini vissza fog térni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is megnéztem ma este moziban az új Tarantino filmet és baromira tetszett! Minden!


 

Spoiler

 

Mint minden Tarantino filmben, itt is szenzációsak voltak a színészek. Leonardo vitte a prímet, de Brad Pitt se volt rossz. Maga a mozis miliő a forgatásokkal zseniális volt. A csúcs amikor megverik Bruce Lee-t, azon mindenki röhögött. :lol: 

Az alternatív végekkel a Brygantik óta nincs bajom, itt érzésem szerint Tarantino kifigurázza és megalázza, brutális módon kivégzi a tetteseket. Ez az ő ítélete felettük. Nekem ezzel semmi bajom nem volt. 

 

 

Mestermű! 10/10!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem tudom, de én most még nagyon félek ettől a Rambo-tól. Sly mostanában nagyon gagyi filmekben játszik és producerkedik, és ez se tűnik ez olyan filmnek mint annó a 4 volt. Ez kb egy 18+os Reszkessetek betörők. Úgy tűnik a sztorit hírből sem ismeri majd a film, csak az eszméletlen hentelés lesz. Jól olvastam h Jon házvezetőnőjének a lánya lesz, akit meg kell mentenie?

Persze még jól is elsülhet, de számomra a trailer alapján nagyon B-C-D kategória a film eddig. De mondom, szeretném, hogy jó legyen és méltó lezárást kapjanak ezek a remek filmek, amiket nagyon szeretek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Én is megnéztem ma este moziban az új Tarantino filmet és baromira tetszett! Minden!

 

Most hogy aludtam rá párat egyre jobban kezdek megbarátkozni a végével. Várom az újranézést a Blu-ray kiadásnál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, kudar írta:

Jól olvastam h Jon házvezetőnőjének a lánya lesz, akit meg kell mentenie?

Eredetileg úgy volt, hogy Rambo lánya lesz veszélyben. :D 

51 perccel korábban, Bomarr írta:

Most hogy aludtam rá párat egyre jobban kezdek megbarátkozni a végével. Várom az újranézést a Blu-ray kiadásnál.

Én is nagyon várom angolban a visszanézést. Érzésem szerint szenzációsak lehetnek a szövegek. :D Megjegyzem a szinkron se volt rossz, sőt! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Eredetileg úgy volt, hogy Rambo lánya lesz veszélyben. :D

Hát az sokkal jobb lett volna (talán), de ezt a szinapszist olvasva hangosan felröhögök. :D

Spoiler

John Rambo békésen próbálja élni a mindennapjait arizonai farmján, bár háborús múltjából felbukkanó belső démonaival továbbra is viaskodik. Egy nap azonban házvezetőnője, María unokáját elrabolják. Rambo felveszi a harcot a kegyetlen szex- és drogkereskedő mexikói kartellel, amely több lányt is fogságban tart. Segítője a halálos küzdelemben Carmen, aki a húga után kutat.

Kicsit John Wick feeling, bár ott be is jött. Szóval remélem itt is be fog. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.