Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Nem régen néztem meg újra a korábbi Terminátor filmeket, és ugyan az utolsó kiemelkedő film a 2. volt, de ez a trailer még ennek ellenére is siralmas. (meglepetésre a 4-et most egészen élveztem). Olyan, mint egy tipikus direct-to-DVD folytatás. Nagyon bírtam a korábbi T-filmekben a csajokat, a szexit (Lokan), a keményet (Hamilton), és szomszéd lány típust (Danes) de azért talán még 2019-ben sem lett volna szégyen, ha egy TERMINÁTOR filmben fehér férfi is van főszerepben, olyan aki 70 évnél fiatalabb.

Egyébként ezeknek a T-800-asoknak nem az lenne az egyik lényege, hogy be tudnak szivárogni, mert az élőszövet annyira élethű? A T2 óta annyi "Schwarzenegger külsejű" van már, hogy a büdös életbe nem tudna beszivárogni, mert már mindenki felismerné. :D

 

Aladdin: A legnagyobb meglepetésemre nagyon jól szórakoztam rajta, pedig nem erre készültem. Az, hogy Jafar gyenge lesz, már a trailerből is kiderült, de Aladdin karaktere is háttérbe szorult, inkább Jázminról szóló film volt, - aki viszont nagyon szép :)ezt leszámítva tetszett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnálom, hogy ilyen látványosan nem tudnak mit kezdeni a franchise-zal, mert lennének jó történetek a világában.

Kár, hogy azt akarják lemásolni, amitől a régi filmek (1-2) jók voltak, és meg sem próbálnak olyat alkotni, ami előrébb gördíti a Terminator-univerzumot.  

 

Ezt az új trailert már meg se néztem, de a jelek szerint nem vesztettem sokat. A filmet azért valószínűleg meg fogom, ha már elérhető lesz a "türelmes" emberek számára is. :) 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Brodie írta:

Nem régen néztem meg újra a korábbi Terminátor filmeket, és ugyan az utolsó kiemelkedő film a 2. volt, de ez a trailer még ennek ellenére is siralmas. (meglepetésre a 4-et most egészen élveztem). Olyan, mint egy tipikus direct-to-DVD folytatás. Nagyon bírtam a korábbi T-filmekben a csajokat, a szexit (Lokan), a keményet (Hamilton), és szomszéd lány típust (Danes) de azért talán még 2019-ben sem lett volna szégyen, ha egy TERMINÁTOR filmben fehér férfi is van főszerepben, olyan aki 70 évnél fiatalabb.

Egyébként ezeknek a T-800-asoknak nem az lenne az egyik lényege, hogy be tudnak szivárogni, mert az élőszövet annyira élethű? A T2 óta annyi "Schwarzenegger külsejű" van már, hogy a büdös életbe nem tudna beszivárogni, mert már mindenki felismerné. :D

 

Aladdin: A legnagyobb meglepetésemre nagyon jól szórakoztam rajta, pedig nem erre készültem. Az, hogy Jafar gyenge lesz, már a trailerből is kiderült, de Aladdin karaktere is háttérbe szorult, inkább Jázminról szóló film volt, - aki viszont nagyon szép :)ezt leszámítva tetszett.

 

42 perccel korábban, Darth Sky írta:

Sajnálom, hogy ilyen látványosan nem tudnak mit kezdeni a franchise-zal, mert lennének jó történetek a világában.

Kár, hogy azt akarják lemásolni, amitől a régi filmek (1-2) jók voltak, és meg sem próbálnak olyat alkotni, ami előrébb gördíti a Terminator-univerzumot.  

 

Ezt az új trailert már meg se néztem, de a jelek szerint nem vesztettem sokat. A filmet azért valószínűleg meg fogom, ha már elérhető lesz a "türelmes" emberek számára is. :) 

 

 

 

 

Szerintem a z első 4 film szép egészet alkot. A 3 hanem is volt olyan korszakos film, de egyabszolút rendben levő akciómozi volt 3 nagy erénnyel:

 

- barnra jó látvány ( jók voltak az üldözések, a CGI sem kopott, a díszletek is jók voltak)

- jó lett a casting

- jó volt a sztori is, JC felszívódik, ezért a helyetteseit iktatják ki, és végre meglépik a Skynet öntudatra ébredését

- volt benen egy csomó erős és tényleg izgalmas jelenet, és valódi poén is

 

Amit kihagytam volna: Arnold vívódása a vége felé, Silberman prof  futása is gyenge lett, jobb lett volan ha elájul.

 

 

A 4  szintén egy jó film volt, "reális" jövőképpel (nem pusztul el minden annyira, mint az első két mozisugallja, jó alapsztorival és kastinggal. A film nagy erőssége az látvány súlya. Vagyis hogy a legtöbb CGI dús mozival szemben itt tényleg volt súlya az akcióknak, a Skynet teremtményeken lehetett érezni, hogy van tömegük, valóban ott vannak.

 

Az 5 lehetett volna egy jó folytatás egy alternatv idősíkban, de csúnyán elszúrták. A 4-et kelelttvolan folytatni vagy az ötöt rendesen megcsinálni.

 

Még valami a Terminátor témához.

 

S.M. Sterling írt egy egész jó T2 folytatás trilógiát 15+ éve, ami magyarul is megjelent. Picit olyan ez Terminátor témában, mint a Thrawn trilógia. Okos törénet és szórakoztató.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/T2_(novel_series)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
Használd már a múltidézés gombot! Egy "+" jel az alsó menü sorban.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 05. 24. - 19:12, Brodie írta:

Aladdin: A legnagyobb meglepetésemre nagyon jól szórakoztam rajta, pedig nem erre készültem. Az, hogy Jafar gyenge lesz, már a trailerből is kiderült, de Aladdin karaktere is háttérbe szorult, inkább Jázminról szóló film volt, - aki viszont nagyon szép :)ezt leszámítva tetszett.

 

Engem elcipteltek ismerősök moziba Aladdint nézni, és én is kellemes csalódtam. Mondjuk ennél érdemes magyar szinkronnal nézni, mert a daloknál szerintem javul a minőség.

Sokat lehetett rajta röhögni, Will Smith emberi alakban nagyon jó volt. 

Szóval, nagyon lehordtam korábban a  filmet az előzetesek alapján, de kellemes kikapcsolt, és pozitívan elégedetten álltam fel a székből.

Jázmin hercegnőt alakító színésznő nagyon aranyos volt. Nem szolgai módon másolta a 92-es rajzfilmet, voltak apró változtatások, amik talán kellettek is..

 

7 pont a 10-ből.

 

 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 05. 23. - 12:15, Ody Mandrell írta:

Kíváncsi vagyok mennyire fekszenek rá a Tate gyilkosságra. Olyasmit alternatív verziót szívesen megnéznék mint a Becstelen Brygantikban. :D Öldöklésre számítok!

Mivel a beszámolók szerint szórakoztató lett a film vége is, így mindenki számítson arra, amit érez ilyenkor :D

Viszont spoileres pletyka (tény?)

Spoiler

 

Állítólag Tate-t csak túszul fogják ejteni sok más emberrel, de Cliff Rick és Bruce Lee a trailerben látott rancson borzalmas mészárlást fog rendezni, hogy kiszabadítsák a szőke színésznőt. Bruce Lee is beveti kung fu tudását, és aprítja majd a népet, konkrétan a Manson klánt. :D

Ezzel egy kis elégtétel, mivel a valós életben először szegény Bruce Lee-t vádolták a gyilkossággal. Legalább is Polanski.

Most kicsit máshogy alakul legalább Tarantino alternatív történelme.

 

 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez

Spoiler

borzalmas, de ami fontosabb: szerintem rettenetesen kegyeletsértő is. 

Egy terhes fiatal nő halt meg, akinek pl. a férje mellesleg még most is él, gyomorforgató lenne ebből ilyen filmet csinálni. 

 

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

John Wick 3

 

 

Jófajta.

 

Vagyis akinek tetszett az első kettő, ez is tetszeni fog, akitet meg azok sem érdekelték, ezt sem nézni meg.

 

Annyi pont, amennyit az első kettőre adnátok.

 

Amúúgy a film picit olyan, mintegy videójáték, golyamatosan erősödő szintekkel, ahol eleinte a fegyvert is az ellenfeledtől szerzed. Volt egy kis Max Payne hangulata.

 

Mark Dacascos pedig tökéletesen megállta helyét egy élvonalbeli produkcióban, kellemes meglepetés lenne, ha ezentúl gondolnának rá a castingosok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, JakeSully írta:

Mivel a beszámolók szerint szórakoztató lett a film vége is, így mindenki számítson arra, amit érez ilyenkor :D

Viszont spoileres pletyka (tény?)

Spoiler
 
 
 
  Spoileres tartalom megtekintése

 

 

Ami számomra különösen váróssá teszi a filmet, hogy a két főszereplőt Tarantino gyerekkorom két ászáról *Burt Reynoldról (Leo) és Hal Needham-ről (Brad) formázta meg.  

 

* Az Ágyúgolyó futam 1 és 2 Hal Needham filmje, akáárcsaka Smokey és a bandita, bár nálam leginkább az Ágyúgolyó számított mély nyomot hagyó gyerekkori élménynek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tulajdonképpen mi is a probléma? 

 

Spoiler

A Manson klán kiirtása? szívesen megnézek egy alternatív történést amiben ezeket a véglényeket gyilkolják. Egyébként pedig Tarantino filmről beszélünk, aminek mindig alapja az erőszak. Milyen filmet vártál? 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Tulajdonképpen mi is a probléma? 

 

  Spoiler elrejtése

A Manson klán kiirtása? szívesen megnézek egy alternatív történést amiben ezeket a véglényeket gyilkolják. Egyébként pedig Tarantino filmről beszélünk, aminek mindig alapja az erőszak. Milyen filmet vártál? 

 

Nem, dehogy,  éppen ellenkezőleg,

Spoiler

az "erőszakot" fogom hiányolni, ha tényleg nem fog meghalni a filmben Sharon Tate. A valóságban brutálisan meggyilkoltak egy terhesnőt, és a pletyka szerint, ehelyett csak túszejtés lesz, meg Bruce Lee-s kungfuzás. Van olyan történelmi esemény, aminél belefér egy kis átalakítás a mozivásznon, de ez még a velünk élő "történelem". Konkrétan az áldozat férje és ismerősei még most is élnek.

Ha terhes feleségemet/lányomat/testvéremet meggyilkolnák és ebből készülne egy film, amiben csak túszul ejtik, de Bruce Lee megveri őket, hát ezt olyan fokú ízléstelenségnek tartanám, hogy kb. Tarantinora gyújtanám a mozit.

Manson alternatív halálával semmi gondom nincs, sőt, kár, hogy csak "mese", abban viszont nem vagyok biztos, hogy az egész klánnak ez a sors járna, mert tudomásom szerint agymosott fiatalok voltak, akiknek ezzel az élete így is véget ért, mivel örökéletükre börtönbe kerültek. Ha ezt a részét rosszul tudom, akkor visszavonom.

Ha mégsem így van a filmben, akkor természetesen nem szóltam, de az sokatmondó, hogy az áldozat hozzátartozói felháborodtak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 
 
 
 
 
 
5
3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Értem. Szerintem ezzel sincs baj.

 

  Spoileres tartalom megtekintése

 

"Itt a savanyú káposztához a sült kolbász!!!" :fuck2::lol2:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Frenkie írta:

A Rambo 5  tuti moziban nézős. Gyerekkorom kedvenc katonája, és az utolsó igazságosztó. Remélem brutálisabb lesz a 4-nél is. A 4 vége filmtörténeti írtás. 

 

Az tuti. A hajós megmutatta a spanjainak hogy mit tud.  :death:

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Két hete megnéztem én is az Aladdint.

90%-ban kb ugyanaz, mint a 92-es film. Kicsit hiányoltam a Jágó-Dzsaafar csörtéket. Viszont az jobban tetszett az eredetinél, hogy a Dzsini is megtalálta a szerelmet. Jázmin szerepét jobban kidomborították, erősebbé tették, mely szintén jobb lett.

Varázslatos lett az egész, nagyon hamar eltelt az a két óra. Áprilisban még a Dumbót is megnéztem, az szintén nagyon tetszett. Mind az Aladdinnál, mind a Dumbónál újra gyereknek éreztem magam és teljesen elfeledkeztem minden gondomról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.