Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Us

 

Tegnap moziba akartunk menni a tesómékkal, először az Így neveld a sárkányodra gondoltunk, de aztán a moziban mégis erre esett a választás. Ők látták a Get Out-ot és azt mondták, hogy ez biztos nagyon jó lesz.... hát ez borzalmas volt. Én senkinek nem ajánlom ezt a filmet, mert ugyan vannak jó pillanatai, egy-két feszültségteli jelenet, ezt a pszicho-thriller részt néhol jól tudja hozni, de összességében egy akkora parasztvakítás, amihez talán a tavalyi Annihilationt tudnám hasonlítani (bár azért legalább nem mentem moziba). 
A film eleji expozíciós rész és az első félóra baromi unalmas, amíg eljutunk végre a konfliktus forrásáig, addig alig történik valami. Aztán az események rövid időn belül már nem csak egy zárt térre korlátozódnak, hanem globálissá válnak, majd az is kiderül, hogy a szereplők annyira nem is eszköztelenek a fenyegetéssel szemben, így nem nagyon marad feszültség. A film nem akar ijesztgetni, sőt néhol kifejezetten maga ellen dolgozik. Van a főszereplő családban egy karakter, az apuka, aki konkrétan egy csomó jelenetben olyan, mintha trollkodna, legalábbis a legrosszabb vígjátékok poénos figuráit próbálja megidézni, mindenféle idétlen beszólással. Ez már önmagában is elég lehúzó erő, de ezt szinte koncepciózusan akkor játsszák be, illetve más poénosnak szánt elemeket is, amikor a feszültség/félelem éppen elérhetné a nézőt, ezzel teljesen tönkrevágva a jelenetet. Mondjuk úgy kell ezt elképzelni, hogy jön egy jelenet, amin éppen izgulni lehetne, erre jön ez a csávó mond valami baromságot és teljesen kidob a jelenetből, bár a feszültség amúgy is elég alacsony szinten mozog, a korábbiakban említettek miatt. A végén meg van egy ilyen Shyamalan szerű fordulat, amit egyébként már korábban is ki lehet találni és annyira mindfuck akar lenni a film, hogy közben tele van logikai hülyeségekkel és az egész arra megy ki, hogy itt most bele lehessen magyarázni valami nagyon elvont szimbolikát, azzal menteni a menthetőt, de ez szinte minden téren rossz volt volt. A színészek mondjuk jól alakítottak, Lupita Nyong'o kifejezetten odatette magát, a szinkron (így néztük) viszont borzalmas volt, konkrétan nevetségessé, komolyan vehetetlenné tette a film egyébként fontos szereplőit, ja és a közönség sem emelte az élvezeti értéket, szinte mindenen röhögtek, bár néhol nem tudtam őket hibátatni, mert megérdemelte a film. Azt hiszem jobban jártunk volna a sárkányokkal...:(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Felhőatlasz rendezésben szerintem jó volt ... igaz, ott Tom Tykwer-el együtt dolgozott a két Wachowski fiv... izé, akarom mondani: nővér!
Maga a film, hát nem is tudom. Nagyon érdekes darab volt, nem tudom rá azt mondani, hogy hú de szeretem, de azt sem, hogy nem. Egyszerűen jó volt nézni, és kíváncsivá tett a történet annyira, hogy az eredetiül szolgáló regényt is elolvassam, aminek hatására nem kerültem közelebb a történet megértéséhez, de valahogy nálam az a film mégis működött. Mondjuk ott rájátszik az is, hogy meglehetősen nagy Tom Hanks fan vagyok (és hát a csóka brillírozott a szerep(ek)ben, amit alakított abban a filmben) nem beszélve a többi remek színészről. Na szóval érdekes egy műalkotás a Felhőatlasz, minden értelemben... és ide tartozik a könyv is!

V, mint Vérbosszú - itt aszem csak íók voltak Wachowskiék, a rendező már más volt, de a film abszolút jó volt. Megint egy olyan alkotás, ami nem volt rám akkora hatással, mint a Matrix-trilgóia, de mégis hatásos és működőképes film volt vaskos mondanivalóval!

Ezeket leszámítva tényleg nem igazán volt komoly cím, ami a Wachowskiék nevéhez köthető lenne.... a Jupiter felemelkedéséről meg talán jobb nem is beszélni!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elvileg a Warner pedzegeti a dolgot. Ami plusz jó hír, hogy nem rebootban vagy remake-ben gondolkodnak, hanem folytatásban. Ahogy a Mad Max folytatásról is volt valami infó pár hete a Warner háza tájáról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Felhőatlasz tényleg érdekes élmény volt. És bevallom őszintén nekem az egyébként ritka bugyuta Speed Racer is tetszett a maga módján. Mondjuk a bemutatója óta nem láttam, ami több mint 10 éve volt. Nem tudom ma mit szólnék hozzá, de anno elvoltam vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én Wachóék művei közül csak a három Mátrix muvit láttam. Jó rég kifulladt nálam a dolog. Az elsőt anno nagyon bírtam. Úgy 2005 környékén kezdtem hanyagolni. Azelőtt letudtam vagy háromszor. A másik kettőt teljesen csak egyszer láttam. Azokból az a mozis nézés volt az egyetlen. Ha valamelyik adón elkapom őket akkor valameddig beléjük nézegetek de az nem tart valami sokáig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Darth Riddick írta:

Elvileg a Warner pedzegeti a dolgot. Ami plusz jó hír, hogy nem rebootban vagy remake-ben gondolkodnak, hanem folytatásban. Ahogy a Mad Max folytatásról is volt valami infó pár hete a Warner háza tájáról.

 

Elméletileg az Univerzumot akarják bővíteni kb. olyan stílusban mint az Animatrix aminek spec. én kifejezetten örülök. 

 

https://hu.ign.com/the-matrix-reboot/35505/news/kibovitene-a-matrix-univerzumat-a-keszulo-film-iroja

 

Amúgy én is pont a Felhőatlaszt akartam írni mint utolsó jó filmjük még,ha volt mellettük más rendező is.  Nem egy egyszerű film az biztos a másik meg pl. Tom Hanks és Halle Berry történetéből egy külön filmet is elnéztem volna annyira tetszett. Vagy akár említhetném Sonmi-451 történetét ami egy igazi szájöns fiksön világ remek kis sztorival akár egy trilógiát is néznék belőle.  De ugyan ki vagyok én, hogy hülye hálivúdnak ötleteket adnék ugyan....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kargarosz

Egyetértek, amit a Felhőatlasz kapcsán írtál. Anno engem már a trailere is megvett. Amit nem említettem még, de mindenképpen szót érdemel, az a film fantasztikus zenéje!

 

 

A Matrixos linket köszi, mindjárt el is olvasom. Apropó Animatrix! Nagyon szerettem azokat a kisfilmeket, remekül adtak hozzá az univerzumhoz. Kedvencem a Második Reneszánsz I-II volt, ami az előzményeket mesélte el!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Darth Riddick írta:

Kargarosz

Egyetértek, amit a Felhőatlasz kapcsán írtál. Anno engem már a trailere is megvett. Amit nem említettem még, de mindenképpen szót érdemel, az a film fantasztikus zenéje!

 

 

A Matrixos linket köszi, mindjárt el is olvasom. Apropó Animatrix! Nagyon szerettem azokat a kisfilmeket, remekül adtak hozzá az univerzumhoz. Kedvencem a Második Reneszánsz I-II volt, ami az előzményeket mesélte el!

 

Igen igen...pont amit kifelejtettem az a zene ami tényleg piszok mód hangulatos, volt egy időszak mikor ezen trailert hallgattam hónapokig miközbe böngésztem annyira zseniálisan össze van rakva. Így kell igazán hatást kelteni az emberbe. 

 

https://port.hu/cikk/mozi/ilyen-volt-a-matrix-zenejen-dolgozni/article-58508

 

A matrix-ról még a teljesség kedvéért. Na igen itt is a zene még most is borzongok,ha hallom. Nem mellesleg a folytatásokba a sok akció miatt a pörgős dallamok nagyon el lettek találva Don Davis nagyon ráérzett.

Szerkesztve: - Kargarosz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már most imádom! Hiánypótló alkotás lesz a Haláli Hullák Hajnala és a Zombieland óta. A két említett filmen kívül nem is nagyon van zombis komédia! Örülök a filmnek nagyon és kifejezetten várom! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az új Terminator film alkotói arra kérnek minket, hogy töröljük ki emlékezetünkből az előző 3 T filmet.

Mert a TEMINATOR: DARK FATE a T2 igazi folytatása lesz. A most bemutatott felvételek alapján a Cinemacon-on, ismét piszkos, véres és intenzív akciókkal teli alkotás várható, Sarah Connor meg hozza a a T2-es badass anyatigris figurát így idősebben is.

 

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azok táborába tartozom, akik szerint a T1-2 a nagybetűs Terminator-filmek, bár én még a 3-4. részekkel is elvoltam, noha nem hozzák az elődök szintjét. Viszont több értelmét láttam volna annak, ha a 4. részben behozott jövő-szálat viszik tovább, hogy koherensebb maradjon a franchise. Az 5. résszel kevesebb gond lett volna önálló filmként (úgy még valamelyest működik is), de az időutazással gyakorlatilag hazavágták a korábban történteket, szétcincálva az idővonalat. Az új film egyáltalán mi lesz? Terminator 3b? Eleve, anno ott volt a Sarah Connor Cronicles sorozat, mint alternatív folytatás a T2-höz. Miért ilyen nehéz elszakadni attól a filmtől? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nolan Kristóf új muvija újra hallatott magáról. A főszerepet Robert "Alkonyat" Pattinson kapta. A forgatót már el is olvasta de a sztoriról egy szót se szólhat. Olyan nagy a titkolózás hogy a csóka még saját kópiát se kapott hanem a kezébe nyomtak egyet és bezárták vele egy szobába hogy ott olvassa el. Később a sztorit az "unreal (irreális/lehetetlen)" szóval jellemezte. Rajta kívül Elizabeth Debicki és John David Washington is kapott egy-egy szerepet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 04. 04. - 20:10, JakeSully írta:

Az új Terminator film alkotói arra kérnek minket, hogy töröljük ki emlékezetünkből az előző 3 T filmet.

Mert a TEMINATOR: DARK FATE a T2 igazi folytatása lesz. A most bemutatott felvételek alapján a Cinemacon-on, ismét piszkos, véres és intenzív akciókkal teli alkotás várható, Sarah Connor meg hozza a a T2-es badass anyatigris figurát így idősebben is.

 

A T3 egy jó film volt alapvetőe egy jó kis akciómozi volt jó castinggal (Furlong szegény ugye szétdrogozta magát) és jó látványnal - ami még ma is megálljaa helyét, kifejezetten élvezetes akciókkal, néhány egész jól ülő poénal.

 

A nagy hátránya, ami maitt alulértékelik az az, hogya T2 egy hatalmas klasszikus. De egy-káét kiseb bhiátóleltekintverendbenvolt, és jó értelemben bátor filmvolt, amiért végre megtörténtté merte tenni az Ítélet napját.

 

A T4 - Megváltás. Ez is jó film volt. Szerintem kb. reálisan ábrázolta, az Ítéletnap utáni jövőt, hogy azért nem volt minden sarkon Terminátor, és hogyazért sokminden megmaradt a Ítélet Napja előtti seregekből és infrastruktúrákból. Szeritnem a casting is jó lett, és alapvetően a történet is, voltak benne jó akciók és a látvány itt is időt álló. Sajnálom, hogy nem vitték tovább ezt a vonalat.

 

T5.

 

Na ezt tényleg jobb lenne elfelejteni...

 

 

 

 

2019. 04. 05. - 8:02, Darth Sky írta:

Azok táborába tartozom, akik szerint a T1-2 a nagybetűs Terminator-filmek, bár én még a 3-4. részekkel is elvoltam, noha nem hozzák az elődök szintjét. Viszont több értelmét láttam volna annak, ha a 4. részben behozott jövő-szálat viszik tovább, hogy koherensebb maradjon a franchise. Az 5. résszel kevesebb gond lett volna önálló filmként (úgy még valamelyest működik is), de az időutazással gyakorlatilag hazavágták a korábban történteket, szétcincálva az idővonalat. Az új film egyáltalán mi lesz? Terminator 3b? Eleve, anno ott volt a Sarah Connor Cronicles sorozat, mint alternatív folytatás a T2-höz. Miért ilyen nehéz elszakadni attól a filmtől? 

 

Jaja.

 

Az Alien filmeknél sem tetszik, hogy meg nem történtté akarják tenni a 3-4-et, pedig nem volt azokkal semmi baj.

 

A T5 elvilegmagyarázható úgy, hogy az csak egyalternatív idővonal.

 

Az SCC valamiylens zinten szórakoztató sori volt, de csakakkor ha nem gondoltál bele mélyebben, mert ha mégis, akkor kiderül, hogy egy jó nagy baromság.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

T filmek röviden az én ízlésem szerint:

T1 - Szerettem, meghatározó filmélmény volt
T2 - Főleg gyermek illetve ifjúkorom egyik legkiemelkedőbb filmélménye, óriási kedvenc mely máig kellemes helyet foglal el a szívemben

T3 - Próbáltam szeretni, többször is láttam már (első alkalommal premieren a moziban) de valamiért soha nem sikerült igazán megkedvelnem. Nem utálom, de kifejezetten nem is szeretem. Az, hogy végül meghúzták az Ítélet napját benne valóban jó és merész döntés volt, szerintem is.
TS - Ezt a filmet kifejezetten szerettem, természetesen moziban nézés volt. Lényegében minden tetszett benne... sajnálom, hogy kaszálták ezt a szálat.

TG - Durvát mondok, de én ezt a filmet is kimondottan szerettem. (Szintén premier megtekintés volt) A klasszikus T-érzést az első két rész után NÁLAM ez az epizód tudta a legerőteljesebben hozni! Ha már a TS vonalát nem folytatták legalább ennek az eseményeit vihették volna tovább, mert nagyon érdekes volt a koncepció, ami mentén építkezett, és amit az esetleges folytatásra megvillantott a legvégén... DE ezt sem folytatják, yuheeeee! Anyátokat!

Az új filmről egyelőre nem tudom mit gondoljak.... annyira nem is várom. Nyilván meg fogom nézni premier napon moziban, mert imádom a T világát, de mivel mindkét -számomra egyébként szimpatikus - korábbi új próbálkozást kaszálták : TS; TG... ezek után nem tudom mit várjak.

Igazából máig nem tudom mi volt olyan elképesztően rossz a kritikusok szerint a TS-ben és a TG-ben?!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Riddick írta:

T filmek röviden az én ízlésem szerint:

T1 - Szerettem, meghatározó filmélmény volt
T2 - Főleg gyermek illetve ifjúkorom egyik legkiemelkedőbb filmélménye, óriási kedvenc mely máig kellemes helyet foglal el a szívemben

T3 - Próbáltam szeretni, többször is láttam már (első alkalommal premieren a moziban) de valamiért soha nem sikerült igazán megkedvelnem. Nem utálom, de kifejezetten nem is szeretem. Az, hogy végül meghúzták az Ítélet napját benne valóban jó és merész döntés volt, szerintem is.
TS - Ezt a filmet kifejezetten szerettem, természetesen moziban nézés volt. Lényegében minden tetszett benne... sajnálom, hogy kaszálták ezt a szálat.

TG - Durvát mondok, de én ezt a filmet is kimondottan szerettem. (Szintén premier megtekintés volt) A klasszikus T-érzést az első két rész után NÁLAM ez az epizód tudta a legerőteljesebben hozni! Ha már a TS vonalát nem folytatták legalább ennek az eseményeit vihették volna tovább, mert nagyon érdekes volt a koncepció, ami mentén építkezett, és amit az esetleges folytatásra megvillantott a legvégén... DE ezt sem folytatják, yuheeeee! Anyátokat!

Az új filmről egyelőre nem tudom mit gondoljak.... annyira nem is várom. Nyilván meg fogom nézni premier napon moziban, mert imádom a T világát, de mivel mindkét -számomra egyébként szimpatikus - korábbi új próbálkozást kaszálták : TS; TG... ezek után nem tudom mit várjak.

Igazából máig nem tudom mi volt olyan elképesztően rossz a kritikusok szerint a TS-ben és a TG-ben?!

 

A TG-nál nálama legnagyobb problémák:

 

- a casting - főleg Kyle Reese (Courtney), 

- a T5000 semmilyen szinten nem volt félelmetes, és erre a szerepre az egyébként jó színész Jason Clarke sem volt a legjobb választás.

- az akciók jelentős része is súlytalan vagy irreálisan túltolt volt 

- számos kis  baromásg (pl. amikor Arnold beleugrott a forgó rotorba, vagy amikor ráeresztik a rengeteg savat a T1000-esre, de a savgőzöktől nem lesz semmi baja SC-nek, és a film végi párviadal is elég gagyi lett.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kezdem komolyan azt hinni, hogy velem van mégis komoly baj, amikor is egy alapvetően szórakoztatásra készített film esetén (ami egyébként már műfajából adódóan sem "dokumetarista-reality") alapesetben sem akadok fenn azon, hogy a fenti példával élve ... "a savgőzöktől nem lesz semmi baja SC-nek" típusú dolgoknál az agyam ledobja a láncot és elkezdjen prüszkölni, hogy ez mekkora sz*r, mert nem reális!

Bumm... egyszerűen szar ízlésem van, vagy túl naív vagyok és hálííívúúúd meg tud etetni minden f*ssal. Ellenben viszont, ha nem ilyen lennék, 10 filmből... hmm, hát úgy mondjuk 10 nem tetszene egyáltalán!

 

/A fenti néhány sor minden bizonnyal értelmezésre szorul: egyfajta nyakatekert irónia volt. Amúgy tény, hogy az én ízlésem filmek terén legtöbb esetben nem egyezik a mainstream vonallal... ami így van már idestova 34 éve, több, mint valószínű, hogy ez már így is marad :)/

 

Na de vegyük sorra:

- Courtney Reese szerepében. Megmondom őszintén én sem voltam elájulva, mikor megtudtam, hogy ez a tag fogja alakítani, de kellemesen csalódtam. Sokkal, de sokkal roszabbra számítottam.

- T5000 nem volt félelmetes. Hmmm... mondjuk, hogy valóban nem volt az a szó klasszikus értelmében! És itt követte el egyébként a film az egyik legnagyobb hibát, amit csak elkövethetett, ti. hogy előre lelőtte a trailer, hogy John lesz a rosszfiú, mert a SkyNET Terminátort csinál belőle is. Ez döbbenetesen rossz húzás volt. A film egyik legnagyobb fordulatát így ellőni. Pláne, hogy ezek szerint nem tanultak a TS hibájából, ott is ellőtte a trailer, hogy Marcus gép! (WTF? Ne már! Ilyeneket nem szabad előre lelőni... egyszerűen nem is értem!) Na szóval, hogy előre tudod mire számíts már eleve nem üt akkorít és így már annyira nem is félelmetes a dolog. Pedig az ötlet - szerintem - jó volt! Nálam, a maga módján még működött is, még úgy is, hogy így ellőtték ezt a csavart a trailerben. Na de a félelmetes faktor... nekem tudod mi volt félelmetes igazából mondhatom azt is, hogy egyedüliként a T-filmekben? Az első részben, mikor a T-800-ast rendes valójában láthatjuk stop motion mozgással... na azon f*stam rendesen. Igazából máson, hmmm... nem emlékszem, hogy valaha be lettem volna úgy igazán tojva T-filmeken. Nem csak a TG-n, úgy eleve. Nem azért néztem T-filmeket, mert rettegni akartam! 
Ami Jason Clarke kasztingját illeti... miért nem volt jó választás? Szerintem nem volt vele baj. Ki lett volna jó a szerepre?
- Akciók jelentős része súlytalan vagy irreálisan túltolt volt... (nos én ezt sem éreztem) T1000-el folytatott küzdelem kifejezetten tetszetős volt, hosszúnak sem éreztem. A savfürdőzés pedig király ötlet volt szeirntem! Itt jut eszembe, SC mintha használt volna gázmaszkot!! Vagy nem jól emlékszem? Meg mintha be is fújta volna magát valami semlegesítővel!

- a "számos kis baromság"-ra részben már reagáltam fent... de csak annyit tennék még úgy általában hozzá, hogy szerintem Arnold nagyon elemében volt a filmben. Ennyire aktívnak és igazán élvezetesnek a szerepét és az alakítását csak a T2-ben láttam. Na de ez is csak az én véleményem!

 

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.