Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Lehet, hogy ezzel próbálkozik, de több olyan mű is készült már, ami a Blade Runnernél sokkal-sokkal jobban és körültekintőbben járja körül az emberek és mesterséges személyek és az élet mibenlétének kérdését. Tudom, hogy nem véletlen lett klasszikus, de ettől én ezt a filmet nagyon gyengének tartom. Ez van. Még mindig jobban tetszik, mint a 2001.

 

Bespinen és a Halálcsillag II-n se szeretem hallani a Nostromo hangjait, de ott legalább nem konstans vannak jelen és ott legalább csak a búgó hang van. Itt több hang is visszaköszön az Alienből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Dzséjt írta:

Bespinen és a Halálcsillag II-n se szeretem hallani a Nostromo hangjait, de ott legalább nem konstans vannak jelen és ott legalább csak a búgó hang van. Itt több hang is visszaköszön az Alienből.

Én imádom őket, nagyon hangulatosak. Mindig az SW-hez kötöttem őket, sose más filmhez. Talán mert azt láttam előbb. 

 

A BR pedig a kora és a hangulata miatt lett klasszikus szerintem. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg a látványa miatt, mert az szintén baromi erős. A film nézése közben gondolkodtam is, hogy a nézők legközelebb mikor kaptak ilyen monumentális és részletgazdag városbolygót, de akárhogy agyaltam, csak a '97-es The 5th Element jutott eszembe. Illetve hát '99-ből az ep1 Coruscanttal. És a Blada Runner '82-es Földje szégyenkezés nélkül odaállhatna a '99-es Coruscant mellé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ezután kíváncsi vagyok, hogy fog tetszeni a Blade Runner 2049.

Valószínűleg fog, mert többen sem szeretjük az első filmet, a másodikat viszont igen. Nagy eséllyel te is közöttünk leszel.

Valóban, az első film zenéje, hangulata, a látványa pazar. Csak éppen ezt a fajta zenét nem igazán kedvelem (felvágom az ereim-szint, bár elismerem a hangulatteremtő érdemeit), a sztori tele van értelmetlenségekkel, számomra a karakterek nem szerethetőek, valamint időnként groteszk és taszító a világa. A második filmé szerencsére nem az.  Kb. ennyi, és ez bőven elég ahhoz, hogy még csak ne is kedveljem az első filmet. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

A film nézése közben gondolkodtam is, hogy a nézők legközelebb mikor kaptak ilyen monumentális és részletgazdag városbolygót, de akárhogy agyaltam, csak a '97-es The 5th Element jutott eszembe.

 

Abban milyen értelemben van városbolygó? A muvi legfőbb bolygója a Föld amiből csak Egyiptom és New York látható. Azokon kívül csak városok vannak rajta?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Blade Runner 2049

Sokkal-sokkal-sokkal jobban tetszett, mint a Blade Runner, ebben minden benne volt, amit abból hiányoltam. A nagyszerű látvány és erős hangulat mellé jó sztori, érdekes karakterek és egy jelentősen kibővült és alaposan bemutatott világ jár, miközben nem csak képes folytatni az eredeti sztorit, de annak néhány aspektusát új megvilágításba helyezi vagy értelemmel ruházza fel. Sőt még látvány terén is sikerült konstans maradni, miközben meg is újult, pazarul továbbgondolt számos elemet. Szóval most úgy érzem, a Blade Runner csak egy prológus a mű fő részéhez, a Blade Runner 2049-hez és a kettő együtt alkot egy remek egészt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Rosszul emlékszem rá. Az a helyzet, hogy azt a filmet sem láttam szerintem közel 10 éve. Vagy már több is, mert szerintem az ep3 még új filmnek számított, amikor utoljára láttam.

 

A rosszul emlékezés volt az egyik ami eszembe jutott. A másik meg az hogy Lüke Besson talán kijelentette hogy a muvi Földjét városbolygónak szánta csak veled ellentétben én lemaradtam arról az infóról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Blade Runner 2049

Sokkal-sokkal-sokkal jobban tetszett, mint a Blade Runner, ebben minden benne volt, amit abból hiányoltam. A nagyszerű látvány és erős hangulat mellé jó sztori, érdekes karakterek és egy jelentősen kibővült és alaposan bemutatott világ jár, miközben nem csak képes folytatni az eredeti sztorit, de annak néhány aspektusát új megvilágításba helyezi vagy értelemmel ruházza fel. Sőt még látvány terén is sikerült konstans maradni, miközben meg is újult, pazarul továbbgondolt számos elemet. Szóval most úgy érzem, a Blade Runner csak egy prológus a mű fő részéhez, a Blade Runner 2049-hez és a kettő együtt alkot egy remek egészt.

Meg kellene már néznem a 2049-et. Úgy egy bő éve néztem meg első alkalommal az első részt. Nem volt végülis rossz, érdekes volt. Bár nem valószínű, hogy belátható időn belül újranézem... viszont a 2049 máig kimaradt, ideje pótolni! :) Ez a kis szösszenet pedig még fel is rázott ennek kapcsán! Köszi!! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Fifth Element

No, tegnap megnéztem, ha már ráébredtem, milyen régen láttam. És legalább már tudom, miért emlékeztem városbolygóra. Amikor felszáll az űrrepülő, ott látni egy totálplánt Los Angelesről, és úgy tűnik, mintha a város végtelen kiterjedésű lenne. De a végén Egyiptom egyértelműen sivatagi pusztaság. :) Amúgy erről sem változott a véleményem. Érdekes és szórakoztató sci-finek tartom, amit néha jó érzés előszedni, hogy aztán pár évre újra eltedd és elfelejtsd. Ruby Rhod karakterétől pedig még mindig falra mászok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szuperzöld. :D

 

 

18 perccel korábban, Dzséjt írta:

Amikor felszáll az űrrepülő, ott látni egy totálplánt Los Angelesről, és úgy tűnik, mintha a város végtelen kiterjedésű lenne.

 

Mármint New York-ról látni a totálplánt.

 

 

Amúgy én is elég rég láttam utoljára. 15 éve biztos megvan. Azóta csak belenézegetek néha mikor elkapom a tevében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nekem ő a kedvencem! Nagyon egyedi lett! A kevés esetek egyike, amikor a szinkron iszonyatosan sokat dob rajta! 

Huhh én is rég láttam már ezt a filmet. Az egészből csak a kiváló hangulat, a "kérek csirkét", Gary Oldman, meg a fura pap rémlik. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Autómosó. :D

 

Megnéztem vagy hatszor mielőtt leálltam vele. Nagy hatással lehetett rám mert sok dolog maradt meg bennem belőle. Talán azért nem akaródzik újranézni.

 

 

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Az egészből csak a kiváló hangulat, a "kérek csirkét"

 

Ott azt mondogatja össze-vissza hogy "Csirke! Jó! Jó a csirke!" Valahogy így van. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Apropó. Jópopó." :lol:


"Lüke Aladár" tényleg telitalálat. Tucker-nak a hangját alapból utálom. Annál esetemben sok hangzat csak jobb lehet. Pl. Geszti, Barabás Kiss Zoli és Kálloy Molnár Peti.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

"Semmi harc jön a Dallas arc." :lol2: Geszti óriási! Jobb mint az eredeti. 

Sokkal-sokkal. Meg úgy az egész szinkron jobb, mint az eredeti szöveg. A minap angolul néztem meg (életemben először), és hát na, ég és föld, ezúttal a szinkron javára. Tucker az eredetiben irritálóan irritáló, a szinkronban szerethetően irritáló.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 Roland Emmerich mester visszatért :D 

Új filmjében a Hold egyszer csak elkezd a Föld felé zuhanni. Mert miért ne :D 

Egy csapat válogatott űrhajóst lőnek fel, hogy valahogy megakdályozzák hogy a HOLD a FÖLD-re zuhanjon.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.