Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Én a Terminator muvik közül csak az első négyet komálom. Az ötödiket csak egyszer tudtam le és nem fogott meg annyira hogy meg tudjam szeretni. Totál közömbös nekem. A többi közül a második jön be a legjobban. Azt kicsivel lemaradva az első követi. Amúgy anno az lett Schwarzitól a második muvim. Az elsőt a negyedik követi. A harmadik meg ott kullog a sor végén. Azt már jó rég láttam teljesen. Azért belenézegetek ha valamelyik adón elcsípem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 04. 07. - 16:24, Darth Riddick írta:

Kezdem komolyan azt hinni, hogy velem van mégis komoly baj, amikor is egy alapvetően szórakoztatásra készített film esetén (ami egyébként már műfajából adódóan sem "dokumetarista-reality") alapesetben sem akadok fenn azon, hogy a fenti példával élve ... "a savgőzöktől nem lesz semmi baja SC-nek" típusú dolgoknál az agyam ledobja a láncot és elkezdjen prüszkölni, hogy ez mekkora sz*r, mert nem reális!

Bumm... egyszerűen szar ízlésem van, vagy túl naív vagyok és hálííívúúúd meg tud etetni minden f*ssal. Ellenben viszont, ha nem ilyen lennék, 10 filmből... hmm, hát úgy mondjuk 10 nem tetszene egyáltalán!

 

/A fenti néhány sor minden bizonnyal értelmezésre szorul: egyfajta nyakatekert irónia volt. Amúgy tény, hogy az én ízlésem filmek terén legtöbb esetben nem egyezik a mainstream vonallal... ami így van már idestova 34 éve, több, mint valószínű, hogy ez már így is marad :)/

 

Na de vegyük sorra:

- Courtney Reese szerepében. Megmondom őszintén én sem voltam elájulva, mikor megtudtam, hogy ez a tag fogja alakítani, de kellemesen csalódtam. Sokkal, de sokkal roszabbra számítottam.

- T5000 nem volt félelmetes. Hmmm... mondjuk, hogy valóban nem volt az a szó klasszikus értelmében! És itt követte el egyébként a film az egyik legnagyobb hibát, amit csak elkövethetett, ti. hogy előre lelőtte a trailer, hogy John lesz a rosszfiú, mert a SkyNET Terminátort csinál belőle is. Ez döbbenetesen rossz húzás volt. A film egyik legnagyobb fordulatát így ellőni. Pláne, hogy ezek szerint nem tanultak a TS hibájából, ott is ellőtte a trailer, hogy Marcus gép! (WTF? Ne már! Ilyeneket nem szabad előre lelőni... egyszerűen nem is értem!) Na szóval, hogy előre tudod mire számíts már eleve nem üt akkorít és így már annyira nem is félelmetes a dolog. Pedig az ötlet - szerintem - jó volt! Nálam, a maga módján még működött is, még úgy is, hogy így ellőtték ezt a csavart a trailerben. Na de a félelmetes faktor... nekem tudod mi volt félelmetes igazából mondhatom azt is, hogy egyedüliként a T-filmekben? Az első részben, mikor a T-800-ast rendes valójában láthatjuk stop motion mozgással... na azon f*stam rendesen. Igazából máson, hmmm... nem emlékszem, hogy valaha be lettem volna úgy igazán tojva T-filmeken. Nem csak a TG-n, úgy eleve. Nem azért néztem T-filmeket, mert rettegni akartam! 
Ami Jason Clarke kasztingját illeti... miért nem volt jó választás? Szerintem nem volt vele baj. Ki lett volna jó a szerepre?
- Akciók jelentős része súlytalan vagy irreálisan túltolt volt... (nos én ezt sem éreztem) T1000-el folytatott küzdelem kifejezetten tetszetős volt, hosszúnak sem éreztem. A savfürdőzés pedig király ötlet volt szeirntem! Itt jut eszembe, SC mintha használt volna gázmaszkot!! Vagy nem jól emlékszem? Meg mintha be is fújta volna magát valami semlegesítővel!

- a "számos kis baromság"-ra részben már reagáltam fent... de csak annyit tennék még úgy általában hozzá, hogy szerintem Arnold nagyon elemében volt a filmben. Ennyire aktívnak és igazán élvezetesnek a szerepét és az alakítását csak a T2-ben láttam. Na de ez is csak az én véleményem!

 

 

A Genesysbena legnagyobb kis baromnsága az volt, amikora T1000 nekiálltbizonygatni, hogy ő az igazi Kyle, miközben kb. 2mp alatt megölhettevolna Jjohn anyját és apját is.

 

Ugyanez fordítva: amikor Arnold elkapja Kyle torkát, és hosszasan néz rá, ahelkyett, hogy menekítené Sarah-ékat és elmondaná nekik a helyzetet.

 

Az is érdekes volt, John terminátor verziója miért nem semlegesíti Kyle-t és az anyaját, amikor könnyűszerrel többször megtehette volna, de inkább a James Bond főgonoszok beszélgetős húzásával addig ment az idő, hogy sikerült elmenekülniük.

 

Súlytalan ill. életszerűtlen akció: pl. a helikopis üldözés nálam az volt, de a végén a párbaj Johnnal is az. Ennél bármelyik Terminátorközi bunyó jobb volt. 

 

Ezzels zemben pl. a Salvation akciói nálam nagyon működtek. A benzinkúttól az A10-esekig tartó rész szerintem barmira jól meg volt csinálva, jó volt Kyle menekülsése a lázadó bázisról, de jó volt a végén a Terminátor gyárban játszódó jelenet is. A T3 akciói is nagyon jók. Látszott, hogy az autós üldözést rendesen megcsinálták, nem CGI orgia volt.

 

Ott pl. többször is elég félelmetes  volt a T800-as.

 

A Genesysben ilyen nem volt. Még a T3-ban is voltak jó "creepy" pillanatai a TX-nek. Itt egyedül a T1000-által feltámasztott T800-as volt egy darabig halálosztó jellegáű, amikor üldözte Kyle-t.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap megnéztem gyerekkorom egyik kedvenc rajzfilmjét, a Titan A. E.-t., amelyet már nagyon régen nem láttam. Feltételezem, hogy sokan közületek is láttátok, ismeritek ezt a remek sci-fi rajzfilmet. 

Felnőtt fejjel is legalább annyira tetszett, mint gyerekként. Sőt, talán még jobban. Gyerekként a látványvilág, a pompás zenék meg a kék földönkívüliek miatt voltam oda a filmért, most meg már a történetét is sokkal jobban át tudtam értékelni. Elgondolkodtató a sztorija a filmnek. 

Először néztem angolul, és így  még jobb volt (bár nem mintha a magyar szinkron nem lenne elég ütős).

 

Viszont egy dolog még mindig nem tiszta nekem a filmmel a kapcsolatban, amely már fiatalkoromban is foglalkoztatott, és azóta nem tudok dönteni a témával kapcsolatban: ki ennek a rajzfilmnek a célközönsége? A sci-fi rajongók vagy pedig a gyerekek? Mert ez a posztapokaliptikus köntös meg úgy alapvetően az egész film szerintem nem éppen gyerekeknek való, viszont a karakterek, a rajzok és a figurák mozgása számomra totál egy Disney-rajzfilm benyomását keltik. 

(Ezt a témát egyébként a rajzfilm Wikipédia-oldalán is feszegetik.) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is szeretem, főleg a látványvilága és az univerzuma miatt.

 

2019. 04. 15. - 19:58, caseyjones írta:

ki ennek a rajzfilmnek a célközönsége?

Szerintem ezt maguk a készítők sem tudták eldönteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap letudtam a Replicas-t amiben a Kiánu által megformált és emberi tudat robotokba való átültetésén ügyködő tudós elhatározza hogy klónok formájában újrateremti autóbalesetben elvesztett feleségét és három gyerekét. Az ebből adódó problémák persze nem maradnak el.
Nekem bejött. Csak a logikai bukfencekkel és a tudományos dolgok levezetésével plusz a végével nem vagyok valamelyest jóban/tisztában.
Amúgy trélert szerintem ennek a megnézése előtt se éri meg letudogatni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hozzáértőktől kérdem: melyik Blade Runner változatot lenne érdemes olyannak megnéznie, aki kb. 10 éve nem látta a filmet, és akkor sem kedvelte igazán? Meg akarom nézni a folytatást, de előtte nem ártana felfrissíteni a memóriám, mert nem sokra emlékszem az eredeti filmből. Voltak benne szögletes atmoszféra processzorok, magyarul próbált beszélni a Battlestar Galactica kapitánya, meg rémlik valami óriás kígyó - felteszem ez nem elég alapozónak. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ne a rendezői változatot nézd. A másikban Deckard az elején narrál, az jobban megmutatja a világot. Szinkront ajánlom, bár Ford hangja Szersén Gyula. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi. Az a kérdésem akkor most az, hogy melyik a "másik"? Mert egy olyat szedtem le, amiben négy változat van:

The Final Cut (2007)

Original Theatrical Cut (1982)

International Theatrical Cut (1982)

Director's Cut (1991)

A legutolsó kilőve akkor, mi a helyzet a másik hárommal? :) 

Szersény Gyulát bírom, ő nem lenne baj, csak az újat is angolul fogom nézni, így a régit sem nézem meg magyarul az egységes hangzás jegyében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Dzséjt írta:

Original Theatrical Cut (1982)

Ezt nézd. Ha Ford narrál az elején akkor célon vagy. De szinte biztos ez lesz a jó. Amúgy csak ennyi az eltérés a többi ugyanaz mind a két verzióban. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Hozzáértőktől kérdem: melyik Blade Runner változatot lenne érdemes olyannak megnéznie, aki kb. 10 éve nem látta a filmet, és akkor sem kedvelte igazán? Meg akarom nézni a folytatást, de előtte nem ártana felfrissíteni a memóriám, mert nem sokra emlékszem az eredeti filmből. Voltak benne szögletes atmoszféra processzorok, magyarul próbált beszélni a Battlestar Galactica kapitánya, meg rémlik valami óriás kígyó - felteszem ez nem elég alapozónak. :) 

Én is azért néztem meg az elsőt ismét - kb. 20+ év után -, hogy értsem a másodikat, sajnos továbbra sem sikerült megkedvelnem a filmet. Kíváncsi vagyok, vajon neked közben sikerül-e. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, MissKarrde írta:

Én is azért néztem meg az elsőt ismét - kb. 20+ év után -, hogy értsem a másodikat, sajnos továbbra sem sikerült megkedvelnem a filmet. Kíváncsi vagyok, vajon neked közben sikerül-e. 

Nekem sem sikerült, a véleményem nem változott - vagyis annyiban mégis, hogy most nem untam, mint régen. De ezt leszámítva...

Amit még mindig pozitívumnak tartok: a hangulat nagyszerű, ezt mindig is szerettem ebben a filmben. A képi és hangok összessége Vangelis zenéjével kiegészítve nagyon erős atmoszférát teremt. Bár most néha kidobott az, hogy nem egyszer az Alien hangjait használják. Deckard lakásán például ugyanaz a halk búgás hallható, ami a Nostromo fedélzetén is, és ez csak egy példa. Amikor pedig az elején felemelkedik a rendőrségi jármű, a monitoron a Nostromo és vontatmányának szétkapcsolását jelző ábra villog a monitoron, illetve a PURGE felirat ugyanaz, amit a Narcissus monitorán lehetett látni, mielőtt Ripley kivágta az alient az űrbe.

(Ezért is létezhet az a teória, miszerint az Alien és a Blade Runner ugyanabban az univerzumban játszódik, de ezt már azzal agyon lehet ütni, hogy az Alienben androidok vannak, nem replikánsok, amiket elég megvágni, és máris tudod, hogy nem emberek.)

A látvány szintén nagyon erős, páratlan, simán megállja a helyét mai szemmel is, pláne a digitális képi felújítás után. Végül a technika ördöge közbeszólt, így a Final Cutot néztem meg, de úgy érzem, más változattal sem került volna hozzám közelebb a film, mert se a szereplőkön, se a történeten nem változtat a dolog. A karakterek többnyire irritáltak, a Deckard és a Rachael közötti kapcsolat szerintem iszonyú gáz, néhány figuránál meg azt sem értem, miért van a filmben. Pl. Edward James Olmost marha jó, hogy egy magyarul és németül és angolul beszélő taxisofőrként van jelen, de ennyi? Mert ennél több szerepe nem volt.

A sztori meg egy langyos krimi, amibe nem  igazán értem, minek szőtték bele ezt a tesztet. Mindegyik replikánsról volt kép, akkor minek a teszt? A film elején annak a Holdennek nem kellett volna egyből felismernie? Vagy neki elfelejtették megmutatni a képeket?

Szóval a Blade Runner most sem rántott be. És nálam ez baj. Ha beránt egy mozi, lehet bármilyen együgyű, nem fog érdekelni. Ez komoly, mégis azon agyaltam, hogy tudja magát egy ember megtartani magát szakadó esőben a házból kilógó fémgerendán megtartani magát két ujjal, mert két másik el van törve. Vagy miért rohangászik Roy kisgatyában? És minek hurcol magával egy galambot? Szóval ez továbbra sem az én filmem. A látványt erősnek tartom, a hangulatot zseniálisnak, de a film összességében nálam újabb 10 évre mehet a talonba. Vagy még tovább.

Ezután kíváncsi vagyok, hogy fog tetszeni a Blade Runner 2049.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

48 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A BR kicsit olyan mint a 2001. A hangulat viszi. A film meta szinten akar hatni, nem a penge logikával. :) Ha ezek a gondolataid voltak Dzséjt akkor gyorsan felejtsd el ezt az egészet. :D

Nekem is ilyen érzéseim voltak, csak én a felénél ki is nyomtam. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

A BR kicsit olyan mint a 2001. A hangulat viszi. A film meta szinten akar hatni, nem a penge logikával. :) Ha ezek a gondolataid voltak Dzséjt akkor gyorsan felejtsd el ezt az egészet. :D

A penge logika mellőzése, sőt még a sztori hiánya sem zavar, de ez a film meta szinten is rém gyengén hat rám. A hangulat nekem önmagában kevés, ha amellett semmi más nincs, amit felmutathatna, márpedig szerintem ez a film semmi mást nem tud felmutatni, max még a baromi jó látványt. De az sem elég az üdvösséghez. Nekem még e mellé legalább jó karakterek és/vagy egy kidolgozott világ kellene. Szóval ja, nekem ez a film abszolút felejtős.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.