Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Zombieland 2

 

Akinek tetszett az első rész, az ezt is szeretni fogja, akinek nem tetszett az első rész, az meg úgysem ül be rá.

 

Voltak benne hangosan nevetős poénok - főleg az egyik új karakter kapcsán - és volt benne olyan fordulat is, amire abszolút nem számítottam.

 

Szinkronnal néztem, ami nem tűnt rossznak, de ugye nincs viszonyítási alapom.

 

Pontszámilag amit az elsőre adnál -1 (a frissesség tényező ugye eltűnt).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyedül vagyok vele, de a következő napok legjobban várt filmje számomra.

Timothée Chalamet, Robert Pattinson, Joel Edgerton és Ben Mendelsohn főszereplésével egy látványos középkori törtnénelmi film, ami V. Henrik idejében játszódik. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hehe, akkor nem csak én várom :hug: Tudod, hogy tavaly nyáron majdnem két hónapon keresztül nálunk forgatták a filmet? Az egyértelmű angol részeket Angliában, de a többit itt. Joel Edgerton felemlegette a tavaly nyári hőséget, amiben dolgozniuk kellett. Akármiből készítették azokat a páncélokat, nem lehetett egyszerű bennük csatajeleneteket forgatni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, MissKarrde írta:

Hehe, akkor nem csak én várom :hug: Tudod, hogy tavaly nyáron majdnem két hónapon keresztül nálunk forgatták a filmet? Az egyértelmű angol részeket Angliában, de a többit itt. 

És milyen jó lenne, ha itthon - ha csak ilyen Netflix minőségű - magyar történelmi filmeket forgatnának..

Andy Vajna halála után megint elkaszálták a készülő Hunyadi filmet. Azóta is nagy a csönd a film körül, szerintem ment a levesbe.

Csak úgy mint a korábbi Toldi film, vagy a Zrínyi film, ami  Szigetvár ostromát dolgozta volna fel.

Pont ezen témákra lennék kíváncsi, ebből a korból.  

Könyvek terén egyre népszerűbbek a magyar történelmi regények (Anjouk, Hunyadi ciklus), hihetetlen hogy az itthoni  filmgyártásra egy forintot se hajlandó erre költeni...

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó történelmi filmet nehéz készíteni, mert egyszerre várják el tőle, hogy izgalmas és látványos, másik oldalról viszont történelemhű legyen. Az élet rendkívül jó sztorikat tud írni, mégis általánosságban az a helyzet, hogy ha az írók nem engedhetik szabadjára a fantáziájukat, akkor abból laposabb eredmény csusszan ki. Nagy kötöttség és korlátozás, ha tartani kell magukat a valósághoz, egyszerűen a közönség már hozzá van szokva a mesterségesen megkoreografált és kitekert sztorikhoz, illetve a tudatosan megtervezett és felépített karakterekhez.

Már pusztán dramaturgiai eszközökkel is el lehet kanyarodni a valóságtól, de ez még nem is elég legtöbbször. Ezért van az, hogy a valós sztorikon és karaktereken alapuló (akár történelmi) filmekben is előszeretettel színeznek a dolgokon, sokszor igencsak eltávolodva a tényleges eseményektől, figuráktól. Így könnyebb jó filmet készíteni, csak az meg mindig maga után hagyja a keserű szájízt, hogy hiába indulnak ki a valóságból,  igazából nem is az történt, nem is úgy volt.

 

Emiatt is van, hogy sokszor nem is a valóságot dolgozzák fel, hanem a mondavilághoz vagy az irodalomhoz nyúlnak. A mítoszok vagy az irodalmi művek esetében már megírt történetek és karakterek, sokszor mesterségesen felépített világok vannak, ezeknél már működik a dolog. Csak ezek valójában nem történelmi filmek, hanem feldolgozások, ami megint egy másik műfaj.

Tehát, ha történelmi film, akkor a sztorival és a karakterekkel hendikeppel indulunk, így ha az izgalmasság, érdekesség, valamint a történelmi hitelesség metszetét keressük a közízlésben, akkor leginkább a pörgő csaták és nagy küzdelmek maradnak.

Ebből fakadóan a történelmi filmek kellően költségesek is. Az autentikus ruhák, kellékek, tárgyak, bizonyos esetben helyszínek mind-mind drágák. Látványos akciókat, csatákat vászonra vinni szintén nem olcsó mulatság. És itt is képbe kerül a valósághűség, hiszen nem az alkotók találnak ki mindenféle egzotikus fegyvert meg öltözéket, adott esetben a büdzsét is a fejükben tartva, hanem azt kell megcsinálni, ami akkoriban volt. Máskülönben jönnek az éles szemű kritikusok, akik kielemzik, hogy márpedig ilyen fegyver vagy kalap nem is létezett akkor, mert csak két héttel később találták ki.

 

Sokszor beszéltünk már arról, hogy az internet, majd a közösségi média térhódítása mennyire megnehezíti az alkotók dolgát, ez a történelmi filmeknél hatványozottabban igaz. A fentiek miatt eleve sokkal több necces pont és támadási felület van egy ilyen filmen, a kritikusok és a trollok, de akár az adott témában jártasabb hétköznapi nézők pedig ugranak is rögtön, pikk-pakk szétszedik az alkotást, hogy mi nem stimmel. Ha pedig jönnek a negatív értékelések, akkor meginog a népszerűség és a nyereségesség.

A magyar történelem kapcsán pedig nehezíti a helyzetet, hogy elsősorban magyaroknak készül, kell készülnie. Nyilván egy nagyon jól sikerült alkotás külföldieknek is bejöhet és megnézhetik, de alapvetően az ilyen filmek elsősorban az"illetékes" nemzet lakóit mozgatják meg. Vagy olyan globálisan is nagy történelmi eseményről szól, ami az egész világot érdekli. Csak ez utóbbinál mi hátrányban vagyunk, mert a történelemben kevés olyan világraszóló esemény volt, amiben a magyarok domináns szerepet töltöttek volna be.

 

Szóval baromi nehéz jó történelmi filmet csinálni, pláne úgy, hogy az kellően sikeres is legyen. Emiatt a kockázat miatt kevesen próbálják meg. Ráadásul a téma miatt politikailag is erős a támadási felület. Egyrészt a közönségnek egy részét rögtön elveszíti bármilyen történelmi film, mert lesznek akik a témaválasztáson és/vagy annak megvalósításán kiakadnak. Lásd pl. Holokauszt. Ez egy hangos és rendkívül agresszív kisebbség szokott lenni, akikkel meg kell küzdeni, mert komoly ellenkampányt folytatnak.

Aztán ott vannak az átlagnál erősebben nemzeti érzelmű emberek, akik csodát várnak minden ilyen filmtől, ha pedig nem sikerülnek olyan jól, azt személyes sértésnek és nemzetellenes bűntettnek hajlamosak értelmezni. Ha egy akármilyen fantázián alapuló filmet elcsesznek, a többség vállat von, elkönyveli rossznak az alkotást és kész. Ha egy történelmi filmet csesznek el, azon sokan felháborodnak és kiakadnak. Kontraproduktív lehet beleállni egy ilyen film elkészítésébe, mert ha nem sikerül elég jól, akkor az jön ki a végén, hogy kár volt egyáltalán a témához nyúlni. Aztán az a téma a filmes berkeken belül gyakorlatilag tabu lesz, majdhogynem a műfaj is.Nálunk is hasonló történt a Hídember, Sacra Corona stb. után.

 

És ha már politika, sajnos amellett se mehetünk el szó nélkül, hogy ha visszamegyünk akár csak 1-2 évszázadot a történelemben, akkor bizony egy olyan világban találjuk magunkat, ahol nincs pol. korrektség, nincs erőltetett maszatolás és izzadságszagú pozitív diszkrimináció. Pár példát kiragadva, adott helyeken a feketék bizony rabszolgák voltak, a nők el voltak nyomva, sokszor boszorkánynak nézve, a melegeket üldözték, ahogyan bizonyos vallásúakat, vagy épp annak hiányában élő tudósokat is.

Na manapság olyan filmet csinálni, ahol a most politikailag felkarolt és előretolt rétegek kvázi állatként vannak ábrázolva, felér egy öngyilkossági kísérlettel. Ilyenkor szokott jönni az, hogy a jelenleg divatos propagandát is beerőszakolják a filmbe, de ezzel rögtön kuka a történelmi hűség. Amikor pl. a szokásos kötelező fekete vagy ázsiai szereplő megjelenik a középkori Európában, vagy néhány nő a sarkára áll és a háttérből rendet vág egy olyan korban, amikor kis túlzással még az utcára se engedték ki őket. Ezek totálisan szánalmassá és röhejessé tudnak tenni egy filmet.

Csak ha meg maradnak a szörnyű valóságnál, akkor eleve komoly hátrányba kerülnek azon művekkel szemben, ahol napjaink politikai igényei kiemelt prioritással vannak beleszőve a sztoriba, jelennek meg a karakterekben. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Terminator kapcsán kérdezem (lehet, hogy hülye kérdés, de nem vagyok képben), az új film (Dark Fate) az 1-2. rész folytatása lesz, amolyan "új" 3. részként, vagy valamennyire figyelembe veszi a 3-4-5-öt? A hivatalos állaspont szerint mi a filmek státusza? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Született gyilkosok

 

Nagyon régen láttam, érdekes volt újra nézni..

Tarantino ötletéből a filmet Oliver Stone rendezte. Egy igazi elborult alkotás a 90-es évekből.  Nagyon brutális film..

És ebben hangzik el Tomy Lee Jones szájából a legízesebb magyaros káronkodás, amit hallottam :D Mészöly elbújhat :D

Persze ehhez kellett a profi szinkron, ami a 90-es években élte csúcsát.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Terminátor: Sötét végzet

Hogy valami jót is mondjak: az akciók egész jól néztek ki. Arnoldot pedig jó volt a nagyvásznon látni. És ennyi. Egyébként meg vicces, hogy ezt a filmet úgy akarták eladni, hogy ez lesz majd az igazi folytatása a Terminátor 2-nek. Aztán a film úgy kb. 5 perc után úgy tökön rúgja a Terminátor 2-öt hogy az még nekem is fájt. A sztori vérlázitóan gagyi és ötlettelen. Amikor kiderült, hogy Arnold miért tért vissza, a mögöttem ülő fel is röhögött. Teljesen érthetően. Sokszor olyan mintha valami gagyi remake-je lenne a második Terminátor filmnek.

Aki ki tud kapcsolni és el van a látvánnyal az talán tud majd rajta szórakozni. Talán. De ez se biztos. Engem felbosszantott. Szomorú látni, hogy hova jutott ez a franchise. Valaha ennek voltak szerethető karakterei meg sztori, ami a maga módján érdekes volt. Kár érte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 minutes ago, Bomarr said:

Szomorú látni, hogy hova jutott ez a franchise.

Sose voltam egy nagy Terminátor-rajongó, de A gépek lázadását leszámítva az összeset bírtam. Még a negyedik meg az ötödik részt is. Annyi bőrt lehúztak már viszont a Terminátorról, hogy szerintem erre a filmre már nem is fogok beülni. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Terminátor: Sötét végzet

Hogy valami jót is mondjak: az akciók egész jól néztek ki. Arnoldot pedig jó volt a nagyvásznon látni. És ennyi. Egyébként meg vicces, hogy ezt a filmet úgy akarták eladni, hogy ez lesz majd az igazi folytatása a Terminátor 2-nek. Aztán a film úgy kb. 5 perc után úgy tökön rúgja a Terminátor 2-öt hogy az még nekem is fájt. A sztori vérlázitóan gagyi és ötlettelen. Amikor kiderült, hogy Arnold miért tért vissza, a mögöttem ülő fel is röhögött. Teljesen érthetően. Sokszor olyan mintha valami gagyi remake-je lenne a második Terminátor filmnek.

Aki ki tud kapcsolni és el van a látvánnyal az talán tud majd rajta szórakozni. Talán. De ez se biztos. Engem felbosszantott. Szomorú látni, hogy hova jutott ez a franchise. Valaha ennek voltak szerethető karakterei meg sztori, ami a maga módján érdekes volt. Kár érte.

Pfff... akkor azt hiszem a Sötét végzet találó cím az egész franchise-nak...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Aztán a film úgy kb. 5 perc után úgy tökön rúgja a Terminátor 2-öt hogy az még nekem is fájt.

Amikor kiderült, hogy Arnold miért tért vissza, a mögöttem ülő fel is röhögött.

Ezeket leírnád légyszi spoilerben? A filmet nem fogom megnézni, de erre most már kíváncsi lettem. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Brodie írta:

Ezeket leírnád légyszi spoilerben? A filmet nem fogom megnézni, de erre most már kíváncsi lettem. :D 

Rendben:

 

A film nem sokkal a Terminátor 2. után kezdődik. Sarah Connor szinte pont úgy néz ki mint a régi filmben. Az effekt jól néz ki. Johnnal épp valami tengerparton sziesztáznak. Egyszer csak a semmiből feltűnik egy terminátor és lelövi John Connort. Először azt hittem, hogy ez Sarah egyik rémálma vagy ilyesmi. Nem akartam elhinni, hogy John Connort mint valami utolsó mellékszereplőt fogták és kinyirták méghozzá így. Pedig pontosan ez történt. Akit két filmen át vért izzadva védtek meg az most csak úgy meghalt, mert a forgatókönyviróknak útban volt. 

Aztán ez a terminátor, aki végzett Johnnal feltünik a film második felében. Ő Arnold. Kiderül hogy John megölése után szánta bánta bűneit, családja lett. Van valami nevelt fia meg párja is és függönyök értékesítésével keresi a pénzét. Úgy hogy a családja se tudja róla hogy ő egy gép! 

Johnt egyébként azért kellett félreállítani az útból mert ez a film már nem róla hanem egy mexikói csajról szól. Aki ugyanazt csinálja a jövőben mint John: ezúttal ő szervezi meg az ellenállást. És egy terminátor meg egy feljavitott ember vissza lett küldve az időben. Előbbi ki akarja nyirni utóbbi meg akarja védeni. Szóval rém eredeti.

 

  • Zavaros 2
  • Vicces 3
  • Köszönöm 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Bomarr írta:

Rendben:

  Spoiler elrejtése

A film nem sokkal a Terminátor 2. után kezdődik. Sarah Connor szinte pont úgy néz ki mint a régi filmben. Az effekt jól néz ki. Johnnal épp valami tengerparton sziesztáznak. Egyszer csak a semmiből feltűnik egy terminátor és lelövi John Connort. Először azt hittem, hogy ez Sarah egyik rémálma vagy ilyesmi. Nem akartam elhinni, hogy John Connort mint valami utolsó mellékszereplőt fogták és kinyirták méghozzá így. Pedig pontosan ez történt. Akit két filmen át vért izzadva védtek meg az most csak úgy meghalt, mert a forgatókönyviróknak útban volt. 

Aztán ez a terminátor, aki végzett Johnnal feltünik a film második felében. Ő Arnold. Kiderül hogy John megölése után szánta bánta bűneit, családja lett. Van valami nevelt fia meg párja is és függönyök értékesítésével keresi a pénzét. Úgy hogy a családja se tudja róla hogy ő egy gép! 

Johnt egyébként azért kellett félreállítani az útból mert ez a film már nem róla hanem egy mexikói csajról szól. Aki ugyanazt csinálja a jövőben mint John: ezúttal ő szervezi meg az ellenállást. És egy terminátor meg egy feljavitott ember vissza lett küldve az időben. Előbbi ki akarja nyirni utóbbi meg akarja védeni. Szóval rém eredeti.

 

Nagyon szépen köszönöm!

Ekkora sz@rt én még nem olvastam. :shocked:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Rendben:

  Spoileres tartalom megtekintése

Te Jézus atyaúristen. :lol2:

 

Spoiler

 

Tehát John-t az ölte meg aki a második részben védelmezte? :D 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.