Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

10 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Állítólag jól elk*rták az Elk*rtuk című eposzt. :D Látta már innen valaki? 

 

Állítólag a Klára a főgonosz valójában a filmben, Fletó csak bejátszásokban szerepel. Hát tényleg elk*rták, mert nem ő nyerte az előválasztást így semmit nem ér a film

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem is elszomorít kissé az Uncharted film trailere. Ennyi alapján úgy érzem, csak ki akarnak sajtolni valamennyit egy sikerszériából egy/vagy több film erejéig, aztán szevasz. Pedig a világában rengeteg potenciál lenne (hasonlóan a Tomb Raider, Resident Evil, Mortal Kombat, Assassin's Creed franchise-okhoz) többek közt, a történetet illetően - lásd az 1-4. játékot és a The Lost Legacy DLC-t -, de én is azt érzem, hogy csupán a játák sikerét akarják meglovagolni az ismerős jelenetek mímelésével/megfilmesítésével és a komolyabb, nevesebb színészek bevetésével. Ha in-universe megállja majd a helyét, mint eredetsztori, akkor megbocsátóbb leszek, de ez egyelőre nem túl bíztató. 

 

Ami a leginkább frusztrál mind a Resident Evil, mind a Last of Us, mind az Uncharted film/sorozat kapcsán, az a szereplőgárda külleme. Pl.: Claire Redfieldnek bonyolult lett volna copfa kötni a haját? Apróság, mégis számoma/szerintem sokat számít - mivel karakterbeli jellegzetességnek tartom, ami eddig minden játékban jelen volt. De ugyanez igaz: nehéz lett volna egy szőkésbarna, félhosszú hajú Leon S. Kennedy-t választani? A bajusz nélküli Sully-t és babaarcú Nathan Drake-et csak halkan említem meg, mert, ha valóban eredetsztori lesz, akkor belemagyarázhatóbb a dolog (annak ellenére, hogy a játékokban Sully már fiatalon is bajusz-rajongó). Olyan (szerintem) alapvető dolgokkal lőnek mellé a karakterek külsejét illetően, hogy már kétes bizalommal fordulok ezen alkotások felé a továbbiak kapcsán. Persze egy esélyt mindenképpen adok valamennyinek, de na... :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aki volt megnézni a The Last Duel filmet, mit szólt hozzá?  Bennem kettősséget hagyott, ahogy távoztam a teremből....

Igazából, nem értettem, hogy, 

 

Spoiler

miért kellett a 3. történeti sik kezdetekor kiirni, hogy " ez az igazság"....!?
Igy az első két történeti iv mintha értelmét vesztette volna, legalábbis, igy nem sok értelme volt... :(  

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Moziünnep van a Cinemacity-ben, ki is használtam a lehetőséget, és két remek filmet is láttam a hétvégén. :)

 

James Bond: Nincs idő meghalni

Sok rossz véleményt olvastam előtte, de nekem tetszett! Eleve Daniel Craig a legjobb Bond számomra, még sármosabb lett így idősebb korára, és persze továbbra is keményen küzdött minden helyzetben. Léa Seydoux tökéletes volt Madelaine szerepében (egyébként is ritka gyönyörű színésznő), Ana de Armas meg még annál is inkább a magáéban, bár ő csak mellékszereplő volt, de annál kellemesebb meglepetés. A sztori szokásos világmententős, személyes érintettségekkel persze, de bejött. Kedvet is kaptam, hogy megint megnézzem a korábbi Craig-féle Bond filmeket. :) 

 

Az utolsó párbaj

Egész más műfaj, várakozáson felül nagyon tetszett, pedig jóra számítottam. :) A történelmi miliőt életszerűen megidézte, végig izgalmas volt, pedig gyakorlatilag háromszor láttuk ugyanazt a történetet (ez is mekkora ötlet!) csak másként, és a színészi gárda rendkívül sokat hozzátett: a női főszereplő, Jodie Comer fantasztikus volt, maga a megtestesült kísértés, és minden pillantásában ott volt ennek a komplex női karakternek az esszenciája:

Spoiler

jó leány, hűséges feleség, de nem simul bele az adott kor elvárásaiba, amikor erőszak és még ráadásul igazságtalanság is éri (senki nem áll a pártjára, csak a férje), hanem igazságtételt követel.

Mellette aki még szerintem remek volt, az a férjét játszó Matt Damon, az egyszerű gondolkodású hűbéres földesúr.

Spoiler

Lehet, hogy nem tökéletes férj (bár gyanítom, hogy abban a korban átlagon felül jól járt vele a nő), de a bajban a felesége mellé állt. Nem egyértelmű teljesen, hogy miért állt ki a felesége igazáért életre-halálra: mert hitt neki és hitt benne, vagy mert most végre alkalma adódott arra, hogy elégtételt vegyen le Gris-n minden eddigi sérelméért, amelyek közül a felesége elleni erőszak csak egy a sok közül? Asszem inkább az utóbbi, de mégis, legalább megtette.

Az Adam Driver alakította Le Gris hozzájuk képest viszonylag egyszerű karakter lett, az alakítása is ennek megfelelően jó mint mindig, se semmi extra magához képest. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy hírlik hogy Gibson fogja rendezni az ötödik Halálos fegyver muvit aminek a forgatókönyvén állítólag a második feláldozhatókos muvi, a két A védelmező muvi és a Jack Reacher: Nincs visszaút... stb. egyik írója dolgozik.

 

"According to London’s The Sun Gibson said Donner “was developing the screenplay and he got pretty far along with it. And he said to me one day, "Listen, Kid, if I kick the bucket, you will do it.". And I said, "Shut up.". “He did indeed pass away. But he did ask me to do it and, at the time, I didn’t say anything. He said it to his wife and to the studio and the producer. So, I will be directing the fifth one.”

 

The Hollywood Reporter

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Régóta pletykálták, hogy a kislányok már csinálják.

Csak kislány, mert csak Lana Wachowski dolgozik rajta, Lilly nem vett részt a projektben. Amúgy a Warner már 2017 óta dolsozik rajta, Lana meg valamikor 2019 tájékán csatlakozhatott a projekthez és teljesen új forgatókönyvet írt ő,  David Mitchell és Aleksandar Hemon hozzá. A forgatást 2020. februárjában kezdték el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Basszus, tegnap este óta ezt vártam! :yeah:Baromi jó! Nagyon várom már ezt a filmet.

40 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Hmmm... Nem evett embert. Talán nem volt éhes? :) Sőt, még arra is vigyázott, nehogy sok autót eltaposson. :hmm:

Szerintem vagy nem volt éhes, vagy miközben egy helikopter üldözi, épp nem foglalkozik a vadászattal. Az autótaposás sem különösebb hobbija Rexy-nek. Buck sem zúzott le minden kocsit, amikor San Diego utcáin randalírozott. Csak egy kocsit rúgott fel véletlen, meg egy buszt zúzott le szándékosan. Rexy a Jurassic Parkban sem szórakozott volna a kocsival, ha Lex nem kezd el neki hívogató fényjeleket adni.

A Jurassic-széria dínói általában okkal szoktak öldökölni, főleg kajálás céljából. A három hibrid, meg az első részben a Big One nevű velociraptor volt az egyetlenek, amik kedvtelésből (a Scorpius Rex esetében inkább őrületből) is öldököltek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Viszont Scott másik idei filmje a Last Duel állítólag szuper lett. Pildi is nagyon jókat írt róla. December elején jön ki Blu-rayen odaát. Azt nagyon várom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.